Dodaj do ulubionych

nietrwałe asicsy nimbus 15

IP: *.dynamic.chello.pl 02.05.14, 21:04
Witam!
W marcu po wielu analizach rynku butów do biegania zakupiłem asicsy nimbusy 15.
Mam dużą wagę 98 kg dlatego zależało mi na dobrej amortyzacji.
Długość mojej stopy to 28cm.
Buty zakupiłem w rozmiarze 45 wkładka 28,5.wydawały się idealne chociaż po pierwszym treningu miałem pęcherze na pięcie.po 2 miesiącach biegania bardzo wytarła się wyściółka zapiętek(duże dziury).Biegam co drugi dzień ok 10km.
Może ktoś ma podobny problem bo ja nie wiem czy kiepskie buty czy coś nie tak ze stopami.Nadmienię , że mój typ stopy to neutralny, biegam w lesie.
Poprzednio miałem nike lunarglide , które wytrzymały 2 lata i jeszcze czasem ich używam.
Mierzyłem większy rozmiar ale kłapały, mniejsze natomiast były zbyt dopasowane.
Bardzo proszę o pomoc .asics kosztowały mnie 510zł i myślałem że trochę mi posłużą .
Pozdrawiam!Grzegorz.
Obserwuj wątek
    • szatniarka Re: nietrwałe asicsy nimbus 15 02.05.14, 22:01
      Na początku złe info - żaden sklep nie uwzględnia reklamacji gdy wytarty jest zapiętek lub gdy duży paluch przetarł dziurę na wylot.
      Najprawdopodobniejszą przyczyną jest zdejmowanie buta bez rozsznurowywania, postaraj się to robić z następną parą.
    • doral2 Re: nietrwałe asicsy nimbus 15 07.05.14, 19:35
      Buty zakupiłem w rozmiarze 45 wkładka 28,5.wydawały się idealne chociaż po pier
      > wszym treningu miałem pęcherze na pięcie..."

nowe buty zawsze trzeba najpierw rozbiegać, czyli kilka krótkich 5-minutowych biegów w nowych butach, potem zakładasz stare.
      kolejne treningi w nowych wydłużasz o kolejne minuty i wracasz do starych.
      nigdy, ale to nigdy nie zakładaj nowych butów na 10 km biegu, bo pęcherze masz prawie pewne.

co do wytartego zapiętka - spróbuj reklamować te buty, to nie jest normalne, że po 2 miesiącach zapiętek się wyciera.

i nie kupuj butów w sklepach firmowych, tam jest zawsze dużo drożej.
      w decathlonie kupisz te same buty o połowę taniej.
      • mar.kos.1980 Re: nietrwałe asicsy nimbus 15 12.05.14, 20:32
        Zawsze można też skorzystać z allegro.
        Zwłaszcza takie firmy jak adidas i nike robią duże promocję na strasze modele.
        Jaka różnica między numerami modeli czy to np. glide 5 czy glide 4 różnica znikoma.
        Chyba, że zmienia się całość wykonania
      • Gość: rozgoryczony Re: nietrwałe asicsy nimbus 15 IP: *.dynamic.chello.pl 30.05.14, 19:37
        Odesłali buty .Niestety uszkodzenia mechaniczne powstałe na skutek jak piszą indywidualnego sposobu eksploatacji obuwia nie podlegają reklamacji.
        Przecież obuwie dobrze dobrane,używane do treningów biegowych.
        no chyba,że eksploatacja prawidłowa zakazuje wyjmować buty z pudełka,a może wpadły mi żyletki do butów.Chciałem przetestować asicsa i się niemiło rozczarowłem.
        Wracam do sprawdzonych nike.
        Nie polecam asicsa nimbusa 15 no chyba że ktoś chce kilka stówek wyrzucić w błoto.
        Najciekawsze jest to, że dałem asicsowi i sklepowi megasport super opinie 10/10.
        Planowałem dokupić koszulkę i spodenki asics ale teraz nabrałem dystansu.
        Może jestem niesprawiedliwy bo na pewno wiele osób używa asicsów i jest zadowolona.
        jednak rynek sprzętu biegowego jest olbrzymi i dziwi mnie fakt ,że niektóre firmy nie potrafią zadbać o swój dobry wizerunek bo niezadowolony klient to największa antyreklama.
    • Gość: Ryszard Re: nietrwałe asicsy nimbus 15 IP: *.dynamic.chello.pl 25.07.14, 13:13
      Potwierdzam wszystkie Asics ktore mialem mają nietrwale zapietki ktore szybko sie przedzieraja i nic na to nie poradzisz taki model buta przeznaczony na stope waska i długa. Mialem to samo w modelu GT2000 i teraz w Nimbusie /troche lepszy/. Na dodatek przy szerokiej stopie przedziera sie siatka kolo palcow. Tego nie maja NIKE PEGASUS zadnego przedzierania siatki czy zapietka wytrzymuje rewelacyjnie ale za to podeszwa slizga sie na mokrych kamieniach czego nie ma NIMBUS stad model ten dobry w biegach gorskich gdzie super amortyzacja dziala niezawodnie. Nimbus to dobry but treningowy z dobra amortyzacja przy nadwadze zwlaszcza polecany ale wage lepiej zbic dieta /nie przejadac sie i chodzic spac na glodnego/plus rower aby bieganiem z zbednymi kilogramami nie przeciazyc zbytnio serca i stawow. Pozdrawiam
    • Gość: gość Re: nietrwałe asicsy nimbus 15 IP: *.dynamic.chello.pl 03.08.14, 15:44
      Dziękuję wszystkim za odpowiedzi!
      waga spadła do 91kg a bieganie kontynuowałem w nike lunarglide 5.
      Buty równie dobrze amortyzowane co nimbusy.po 3 miesiącach biegania zapiętki bez uszkodzeń.
      Za to przetarł się materiał na dużym palcu prawej nogi. znowu załamka i reklamacja.
      Ku mojemu zdumieniu uwzględniona.Buty były zakupione w Intersporcie.
      Teraz testuję buty terenowe salomon tucana.
      Może to,że asicsy i nike używałem do biegania w lesie tak szybko ich wykończyło.
      Ponieważ ich przeznaczenie to twarda nawierzchnia.
      Czytałem test kinsei -topowy model asicsa i testujący bardzo je chwali jednak jako wadę opisuje przetarcia materiału po krótkim czasie użytkowania.
      Uważam ,że producenci dając gwarancje na buty powinni bardziej skrupulatnie podchodzić do reklamacji bo przecież my biegacze wydając 300,400 czy 500zł na buty chcemy mieć konfort dla stóp a nie chęć zepsucia nowo zakupionego obuwia.
      Dlatego ukłony pod adresem Intersportu i nike.
      Pozdrawiam wszystkich.
      • gucek_lbn Re: nietrwałe asicsy nimbus 15 06.08.14, 00:59
        Ja bym proponował po prostu kupować buty biegowe na promocjach- wtedy są o wiele tańsze i mniejsza szkoda gdy się rozlecą.
        Co do asicsów to też miałem z jednymi problem (jakiś niedrogi model, nie pamiętam nazwy), przedarła się siatka na boku buta po ok. 2 miesiącach użytkowania, ale uwzględniono reklamację. Teraz biegam w Asics cumulus 15 i jeśli będziesz szukał butów o wysokiej amortyzacji to bardzo polecam- wygodniejszych butów ze świecą szukać i myślę, że potwierdzą to również inni posiadacze tego modelu.
            • bei Re: nietrwałe asicsy nimbus 15 14.08.14, 11:07
              Moze jesteś odrobinę zbyt ciężki do tych butów?
              To buty na bieżnię, na tartan, gdy biegasz na twardym podłozu bardziej polecane są mizumo i adidas ( asics i nike na bardziej komfortowe podłoze)
              Buty przewidziane są na ok 400 km uzywania, ile km wytrzymaly Twoje?
              Polecam konsultacje przed zakupem w sklepach biegacza, tam kazdy sprzedawca biega....:)
              Szukaj też testow butów na blogach biegaczy.
              Ważne też, gdzie kupujemy buty, np znajomi kupili asicsy w Chinach ale w nierenomowanym sklepie, dostali obuwie o dziwnej numeracji( kupili buty o dwa numery większe a i tak dostali ciasne, co juz mnie dziwiło, bo w asics wystarczy obuwie o pol numeru większe by bylo komfortowe w bieganiu, ich buty okazały się niewygodne, oprocz tego, ze zbyt male to bez amortyzacji w podeszwie)
              Najlepeij dobierz buty w dobrym sklepie- jak asics to tam, gdzie mają bieżnie z komputerem, opowiedz gdzie w nich chcesz biegać, po dobraniu rozmiaru zamow tam, gdzie cena będzie bardziej przychylna portfelowi:)
    • bei Re: nietrwałe asicsy nimbus 15 17.08.14, 09:11
      Moj A sprawdził licznik z micoacha na starych gelach 13- 950 km i bez uszkodzeń buta, po praniach, bieganiu głównie an bieżni, po dwóch polmaratonach po asfalcie i jedenastkach na drogach szutrowych nie widać śladów zuzycia.
    • tojatoja2 Re: nietrwałe asicsy nimbus 15 15.12.14, 16:10
      Witam! Rzeczywiście dziwne, że asicsy się tak szybko zużyły. Coś musiało być nie tak w dopasowaniu. Warto zajrzeć do sklepu www.sport-guru.pl, można tam znaleźć dobre buty, mają gwarancję, więc jakby co to wymienią, no i można dostać wiele ciekawych porad na maila. Może warto byłoby sie z nimi skontaktować.pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka