Dodaj do ulubionych

Seniorz też biegają ...

25.10.15, 13:42
"Około 3300 osób wystartowało w drugiej edycji AmberExpo Półmaraton Gdańsk. Najstarszy uczestnik miał 83 lata."

Nie wiem, które miejsce zajął ten zawodnik/senior ale jestem pełen podziwu, że wystartował!!
Takich seniorowatych (optycznie) widziałem kilku w tym biegu...
Obserwuj wątek
      • krakkrakusek1au Re: Seniorz też biegają ... 04.03.16, 07:27
        Witam,
        Jestem Polakiem, po sześćdziesiątce, biegam i pracuję fizycznie. Mój kolega, też Polak, pochodzi że Szczecina, pracował fizycznie, jest już emerytem. Kolega ten to Witek Krajewski- ostatnio zdobył mistrzostwo stanu Nowa Południowa Walia na 5 km w kategorii 65-70 lat z czasem nieznacznie ponad 20 minut. Jest on również wicemistrzem Świata w swojej kategorii w duatlonie (bieg I rower)wiekowej z zawodów w Hiszpanii,?
    • anna.senioralna Re: Seniorz też biegają ... 31.10.15, 20:51
      Masz 60 lub więcej lat? Próbujesz pisać? Pomyśl o założeniu własnego bloga i rozwijaj swój talent! Pisz o swoich pasjach, podróżach, rodzinie, o czym tylko chcesz. Twórz opowieści i dziel się z innymi!

Zapraszamy do konkursu: www.cafesenior.pl/konkurs

W konkursie może wziąć udział każdy, kto ukończył 60 lat. Wystarczy wymyślić temat bloga i napisać pierwszy tekst, który mógłby zostać na nim opublikowany, a później wysłać swoje zgłoszenie za pośrednictwem strony www.cafesenior.pl/konkurs. Na zgłoszenia czekamy do 10.11.2015. Zapraszamy!

Czy przewidujemy nagrody? Oczywiście! Dziesięć osób otrzyma własne blogi, a na podstawie kilku opublikowanych notatek jurorzy zadecydują, do kogo trafią atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. laptop Dell Inspiron, smartfony MyPhone Halo X, gadżety od firmy Microsoft oraz specjalne konta do monitoringu internetu od Monitori. Prace konkursowe ocenią jurorzy ? pisarka Sylwia Chutnik, blogerka Arlena Witt (autorka bloga wittamina.pl) i historyk literatury prof. Michał Kuziak z Uniwersytetu Warszawskiego.

Regulamin konkursu i wszystkie dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.cafesenior.pl/konkurs.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu ?Seniorzy blogują?, który jest wspólną akcją portalu CafeSenior.pl i Stowarzyszenia Dziennikarzy i Dokumentalistów ?Koncentrat?.
    • mari45anna Re: Seniorz też biegają ... 15.01.16, 13:13
      To bardzo dobrze, że nawet starsi ludzie dbają o swoje zdrowie i biegają. Wielokrotnie widzę u siebie na osiedlu oprócz młodych osób uprawiających sport także te po pięćdziesiątce. Podziwiam te osoby i ich zapał mimo wieku. Czasem senior jest lepszy niż młody w czasie biegu. Na siłowni jednak spotykam wyłącznie młode osoby. Może jest to kwestia niewiedzy jak korzysta się ze sprzętu i wstydu by spytać, a także by nie zostać wyśmianym przez młode osoby. Za to na zewnątrz widzę wiele biegających i chodzących z kijkami do nordic walking.
        • myelegans Re: Seniorz też biegają ... 15.01.16, 15:20
          Sama jestem po 50tce. polmaraton 1:45, marathon 3:46 - to wyniki z zeszlej jesieni, teraz trenuje do wiosennego maratonu i tygodniowy przebieg na chwile obecna mam: 68km, w szczycie treningowym dojdzie do 90km/tydzien.
          BIegam 6 razy w tygodniu, robie treningi: interwaly, przebiezki, dlugie wybiegania, na narastajacym tempie.
          Mam kolezanke 60-latke, ktora biega podobnym tempem. Wyniki mamy jak noworodki...
          • ilona780 Re: Seniorz też biegają ... 30.01.16, 12:17
            Pani wyniki są o wiele lepsze niż niejednego nastolatka. Nawet mogę podejrzewać, że wiele nastolatków nie dałoby rady przebiec takiego maratonu i półmaratonu. Teraz młodzież woli siedzieć przy komputerze niż uprawiać jakiekolwiek sporty. Rzadko się zdarza, że z własnej woli dzieciaki ćwiczą. Jest się czym chwalić w Pani przypadku biorąc pod uwagę wiek, wyniki i codzienne treningi. Jestem naprawdę pod wrażeniem i gratuluję. Od jaka dawna Pani biega? Czy jest to pasja z dzieciństwa? A może jakaś sportowa przeszłość?
    • spector1 Re: Seniorz też biegają ... 30.01.16, 17:45
      @myelegans
      Twoje razultaty sa b. slabe.

Lepiej biegaja od ciebie najlepsze zwodniczki o 20 lat starsze.
      72 letnia Niemka Helga Miketta 3:35:29
      K55 :56 letnia Amerykanka Joan Samuelson 2:50:33

W porownaniu do mezczyzn to prawdziwa tragedia.Biegasz gorzej od 80 latka (Ed Whitlock)
      80 letni Kanadyjczyk 3:15:34 ,
      w wieku 75 lat mial on :3:04:54 a w wieku 70lat 2:54:48.
      W tym roku 2016, w kategorii M85 z cala pewnoscia uzyska lepszy czas od twojego
      W kategorii M55 najlepszy jest 56 letni Ayele Senteng 2:19:32

Gdybys miala talent do biegania to twoje czasy bylyby gorsze max o 20%
      (twoja kategoria kobiet) oraz nie wiecej niz 40% (odpowiednik wiekowy w kategorii mezczyzn).Jestes jednak gorsza w odniesieniu do M az o 61%.

Co z tego wynika. Za duzo entuzjazmu w twoim bieganiu a za malo logiki.
      Jezeli jako nastolatka uzyskiwalas rezultaty na poziomie mistrzowskim i powrocilas do biegu po kilkudziesieciu latach np po 40 tce to moglabys
      uzyskiwac wspaniale rezultaty w odpowiednich kategoriach wieku.
      Poniewaz zapewne tak nie bylo ( o czym swiadcza mierne rezultaty) zazynasz sie jedynie. Uwazaj, bo prawdziwe schody zaczna sie po 60tce.

Ed Whitlock, jak sam mowil w wielu wywiadach, nie lubi biegac.
      Dlaczego wiec biega? Co go motywuje? Chec pobicia rekordow swiata w
      kolejnych kategoriach wiekowych.
      Czy korzysta z nowoczesnych gadzetow? Abslutnie nie. Zadne pulsometry czy GPSy
      Choc ma tylko 5km do wspanialej trasy dla biegaczy nigdy tam nie biega bo uznaje za skandal dojazd samochodem.
      Gdzie biega? Na cmentarzu w poblizu jego domu. Pokonuje wielokrotnie 5 km petle.
      Gdy pogoda popsuje sie ucieka do domu. Nie zgrywa twardziela.
      Zawsze jak twierdzi biega na treningu wolno. Czasami szybciej krotsze dystanse , w ktorych jest tez mistrzem swiata
      (na 1500m M80 ma 5:49,3km M75 11:11, M8012:14
      5km M7519:07:02, M80 20:58:12
      10km M70 38:04 M75 39:02 M80 42:40

Co czym zajmowal sie zawodowo? Byl inz.gornikiem.Cale zycie pracowal
      za biurkiem i jak twierdzil przesuwal jedynie papiery z jednego konca biurka
      na drugi co bylo b.nudne.

Obecni biegacze i biegaczki w Polsce, mowiac wprost to biurwy i urzedasy bez wyobrazni, idacy za moda chca udowodnic nie wiadomo co.
      Czy ktos pracujacy na umowach smieciowych ma sile biegac w maratonach?
      Denne rezultaty uzyskiwane przez Polki czy Polakow w Warszawie w porownaniu do Berlina wykazuja, ze polscy "maratonczycy" to 4liga.
      Kilka lat temu podano przekroj spoleczny z New York Marathon.
      Na 30 tys + uczestnikow tylko 2 bylo pracownikami fizycznymi (np kierowca szefa CEO, korporacji.

Spector
      • sukces-bdg Re: Seniorz też biegają ... 09.07.16, 17:36
        To sport amatorski, masowy a nie zawodowy, więc mało ważne są rezultaty . Polacy biegają, często bez przeszłości sportowej- tej zawodniczej. Z uwagi na mniejszą kasę, często bez supli i osobistych trenerów- w odróżnieniu do biegaczy z Berlina czy NY. To bardziej robi różnicę niż wspomniane przez Ciebie przemądrzałe argumenty.
        A jeśli chodzi o mnie- chciałbym w wieku 60 lat wystartować na 1/2 triathlonu ( dłuższe pływanie mogłoby być problemem bo nie pływałem od 20 lat a dojdzie jeszcze 15 ), głownie po to by pokazać młodszym jak ich będę łykał na dystansie. Potem 2 wieku 70 lat chcę wystartować w sztafecie Iron Mana , tylko nie wiem czy znajdę jeszcze 2 takich świrów jak ja w tym samym wieku. Jak sił starczy to w wieku 80 lat - sztafeta triathlon ( o ile uda się uzbierać ekipę w odpowiednim wieku ) no i mając 90 lat- sztafeta 1/2 triathlonu , obawiam się że na więcej może nie starczyć sił .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka