Dodaj do ulubionych

"A wystarczyło trochę gazu a banda oszołomów..."

22.02.11, 13:08
Zwolenników teorii zamachu o Smoleńsku należałoby zagazować - napisał na forum Gazety pracownik Urzędu Kontroli Skarbowej w Zielonej Górze. Za karę, oprócz upomnienia, został przez rok pozbawiony wszelkich nagród.
O sprawie poinformowali dziennikarze opolskiej Gazety. Na forum internetowym Gazety.pl internauci dyskutowali po filmie "List z Polski", wyświetlonym na Uniwersytecie Opolskim. Dokument ukazuje katastrofę smoleńską jako zamach Rosjan na prezydenta RP. Jeden z internautów skomentował: "A wystarczyło trochę gazu a banda oszołomów szybko przeniosłaby się na ten lepszy świat, po co mają z tym zwlekać?".


jedno nie do końca jest dla mnie jasne - został ukarany za niewybredny wpis czy za używanie służbowego sprzętu do celów prywatnych?

no i w kontekście tego ... iluż my tu (na fk rzecz jasna) mamy potencjalnych bohaterów artykułów w gw ;-)))
Obserwuj wątek
  • jot-es49 Re: "A wystarczyło trochę gazu a banda oszołomów. 22.02.11, 13:55
   A mnie zafrapował ten gaz!
   O jakim gazie mowa?
   Może o gazie rozweselającym (podtlenek azotu) aby tych smutnych dyskutantów rozbawić nieco aby z głupkowatym uśmiechem w zaświaty się odprawiali?
   Choć jako urzędnik państwowy miał zapewne na myśli gaz głupkowy, którego za kilka lat wydobędziemy tyle, że na zagotowanie szklanki wody wystarczy!
   Naturalnie jak amerykanie nam go nieco taniej sprzedadzą!

   No bo wg zuzki czy tam niegracza a może furkota - LK życiem za ten gaz głupkowy zapłacił!

   A teraz o posag po nim się PiS i bisPiS kłócą z Martą primo voto K.
  • maccard Re: "A wystarczyło trochę gazu a banda oszołomów. 23.02.11, 08:29
   Durny pismak (inaczej się go nazwać nie da) oczywiście namieszał w informacji. Wymierzona kara dyscyplinarna upomnienia skutkuje między innymi nieprzyznawaniem nagród w okresie ukarania. Trudno przecież, aby osoba ukarana była jednocześnie nagradzana. Z całą pewnością nie chodziło o pozbawienie nagród przez cały rok, po prostu pismaczyna źle zrozumiał informację. Upomnienie zazwyczaj ulega zatarciu po miesiącu (do trzech miesięcy) i wszystkie inne nagrody mogą być później przyznawane. Ta kara może natomiast pozbawiać prawa do nagrody rocznej, tzw. trzynastki.

   Nie wdaję się w ocenę zachowania pana urzędnika, bo gdy mam do czynienia z tak "wiarygodnym" źródłem, to nie wiem co się naprawdę wydarzyło, a co jest imaginacją duraka-pismaka.
   • joanna_on-line Re: "A wystarczyło trochę gazu a banda oszołomów. 23.02.11, 15:30
    maccard napisał:

    > Durny pismak (inaczej się go nazwać nie da) oczywiście namieszał w informacji.
    (...) Z całą pewnością nie chodziło o pozbawienie nagród przez cały rok, po prostu pismaczyna źle zrozumiał informację. Upomnienie zazwyczaj ulega zatarciu po miesiącu (do trzech miesięcy) i wszystkie inne nagrody mogą być później przyznawane.

    Mac - jesteś pewien, że tak to wygląda?
    ja kompletnie się nie znam na zasadach karania i nagradzania pracowników skarbówki, ale w wydaniu opolskim gw brzmi to bardziej wiarygodnie ;):
    Jak powiedziała nam rzeczniczka MF Wiesława Dróżdż, choć wpis ma treść, którą można tylko potępić, to pracodawca nie ma narzędzi, żeby móc za nią karać. Ale to, że pracownik wpisał się ze służbowego komputera w godzinach pracy, jest już podstawą do wszczęcia postępowania wyjaśniającego.(...)
    Przeprowadzono wobec niego postępowanie dyscyplinarne. Pomimo kilkunastoletniej nienagannej pracy został ukarany upomnieniem z wpisaniem do akt oraz pozbawieniem wszelkich nagród na okres jednego roku - mówi rzeczniczka UKS-u w Zielonej Górze Anna Baran.


    tylko nie bądź złośliwy i nie podkreślaj, że nazwisko pani rzecznik może sugerować hmmm... pewien brak precyzji wypowiedzi... ;-)
  • joanna_on-line Re: "A wystarczyło trochę gazu a banda oszołomów. 23.02.11, 15:39
   swoją drogą ciekawe... dałabym głowę, że był tu wpis potępiający gw za udostępnienie nr IP autora owego wpisu jego pracodawcy... i zniknął

   ciekawe czy faktycznie taki wpis wystarcza, żeby już nie być anonimowym w necie... czy to tylko wyjątkowe praktyki gw

   np. portal nk absolutnie nie chce ingerować/podać namiarów na osobę, która załozyła konto podszywając się pod inną osobę - odsyłają do sądu i koniec kropka
   no a fałszywe konto istnieje około dwóch lat i wprowadza w błąd wiele osób...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka