A ja dziękuję Gmyzowi i "Rzeczpospolitej"

03.11.12, 14:04
bo dzięki całemu temu zamieszaniu i wrzuceniu granatu w szambo przynajmniej wiem co się dzieje i na jakim etapie jest śledztwo. Powiem wprost: gdyby nie oni, to do dziś nadal by trwała żelazna blokada informacyjna prokuratury i rządu (tak jak to się dzieje od samego początku) i nie mielibyśmy zielonego pojęcia o stanie dochodzenia.

GOOD JOB! Proszę Rzeczpospolitą o więcej takich dziennikarskich akcji - kiedy NPW i rząd dostaną dobrze po ty*ku, może się w końcu opamiętają i zaczną robić to, co do nich należy. Polityka informacyjna tego rządu i instytucji odpowiedzialnych za śledztwo to katastrofa.

PS. Osobne podziękowania składam drukarni Agory, która artykuł Gmyza bez żadnych obiekcji wydrukowała i umożliwiła dalsze puszczenie go w obieg.
    • camille_pissarro gonisz w piętke :-) n/t 03.11.12, 14:08

      • bank.owy to efekt 03.11.12, 14:14
        ch.jowej organizacji państwa jako całości. Żeby dziennikarze odkrywali fakty zamiast śledczych. Co to świadczy o admistracji publicznej?

        jak nie masz 5 wyroków sądowych na karku twoja kariera zawodowa będzie bardzo powolna
    • bryt.bryt slusznie 03.11.12, 14:24
      indeed44 napisał:

      > bo dzięki całemu temu zamieszaniu i wrzuceniu granatu w szambo przynajmniej wie
      > m co się dzieje i na jakim etapie jest śledztwo. Powiem wprost: [b]gdyby nie on
      > i, to do dziś nadal by trwała żelazna blokada informacyjna prokuratury i rządu[
      > /b] (tak jak to się dzieje od samego początku) i nie mielibyśmy zielonego pojęc
      > ia o stanie dochodzenia.(...)

      Najlepsza metoda na przekazanie spoleczenstwu informacji, ze nie ma o czym pisac jest napisanie, ze jest cos na rzeczy i czekanie na spodziewane dementi. A nastepnie manipulowanie i platanie sie w tlumaczeniach. Na to czekala opinia publiczna.
      • indeed4 Re: slusznie 03.11.12, 14:30
        Jeśli do dziś nie zrozumiałeś, czego o faktycznym stanie śledztwa dowiedzieliśmy się po informacji Rzepy, to przykro mi, ale nie jestem w stanie ci pomóc.
        • indeed4 Miłego weekendu :-) 03.11.12, 14:30
          jw.
        • calun_torunski wedlug ciebie sledztwo prokuratury to jak produkcj 03.11.12, 14:48
          serialu telewizyjnego

          co dzien nowy odcinek

          co za cwok

        • bryt.bryt Re: slusznie 03.11.12, 15:14
          indeed4 napisał:

          > Jeśli do dziś nie zrozumiałeś, czego o faktycznym stanie śledztwa dowiedzieliśm
          > y się po informacji Rzepy, to przykro mi, ale nie jestem w stanie ci pomóc.

          Zrozumialem co zrozumialem, takze to, ze o stanie sledztwa mozna miec skrajne opinie mimo tych samych informacji "na wejsciu".
          • indeed4 Lektura: 05.11.12, 17:48
            "niezależnie od liczby bzdurnych i groteskowych opinii ze strony polityków, nieprawdziwych artykułów o Smoleńsku nie wolno lekceważyć tych doniesień i wątpliwości. Prokurator pułkownik Ireneusz Szeląg, który we wtorek na konferencji prasowej zdementował doniesienia "Rzeczpospolitej" o znalezionym trotylu na wraku, powinien siedzieć i odpowiadać na pytania tak długo, jak długo dziennikarze chcieli je zadawać. Choćby to miało trwać kilka godzin, choćby pewna wybitna dziennikarka zadała kolejne dziesięć pytań w stylu "Jak pan skomentuje informację, że kości jednej z ofiar są niebieskie". Nawet gdyby pan pułkownik miał po raz setny odpowiadać na te same pytania.

            Owszem, niektórzy dziennikarze nie zrozumieli odpowiedzi prokuratora, mylili fakty. Trudno. Trzeba było siedzieć do skutku i odpowiadać aż do skutku. To śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej jest trudne, każdy szczegół może być interpretowany na opak, dlatego tak ważne jest, aby najważniejsze źródło - prokuratura - udzielała jak najszerszych i jak najbardziej szczegółowych informacji. Jeśli prokuratorzy nie zrobią tego wysiłku, liczba ludzi omamionych tezami Antoniego Macierewicza będzie rosła."

            wyborcza.pl/1,75968,12769473,Tlumaczyc_sledztwo_smolenskie_do_skutku.html

            Nie wymagam za wiele od kogoś, kto tkwi w przekonaniu, że prowadzi blog na elitarnym portalu i wypisuje bzdury, że Salon24 jest powszechnie znany. Ale jeśli przeczytasz choćby to, jest szansa, że zrozumiesz w czym problem.
    • indeed4 I jeszcze uzupełnienie: 03.11.12, 14:26
      To nie Seremet poinformował Rzepę o znalezieniu cząstek wysokoenergetycznych - w Prokuraturze Generalnej panuje taka sama pogardliwa zmowa milczenia, jak w NPW i rządzie, instytucjach w których nie od dziś panowie urzędnicy państwowi mają dość dziwne poglądy, odnośnie obowiązku informowania opinii publicznej.

      Informacje zdobyła własnymi dziennikarskimi kanałami Rzepa, a z Seremetem skontaktowano się wyłącznie w celu ich zweryfikowania - jak to dalej wyglądało wiadomo. Innymi słowy, Seremet puścił parę z ust i raczył łaskawie poinformować o wstępnych wynikach badań biegłych dopiero po dociśnięciu go przez dziennikarzy i to ponad miesiąc od powrotu ekspertów z Moskwy - gdyby nie to, do dziś mielibyśmy zero informacji.

      Ok, zmykam, wieczorkiem zajrzę sprawdzić, co wymyśliście :-)
      • calun_torunski a od kiedy prokuratura ma obowiazej informowania 03.11.12, 14:49
        opinii publicznej ???

        slyszales o KPK i podobnych ???
      • 99venus Re: I jeszcze uzupełnienie: 03.11.12, 15:17
        to nie kanał.to pospolita sławojka.ścierwojady lubią spotykać się w sraczu za stodołą.
      • bryt.bryt Re: I jeszcze uzupełnienie: 03.11.12, 15:19
        indeed4 napisał:

        >(...)gdyby nie to, do dziś mielibyśmy zero informacji.

        Nadal mamy zero informacji. I mamy na tym zerze oparte oskarzenia. Mamy zenade, histerie i jeden pozytyw - powrot prawdziwego Prezesa.
        • kum.z.antalowki Rzepa lepsza od PiS - przeprosiła z Gmyza 03.11.12, 23:42
          a PiS za insynuacje Kaczyńskiego i Macierewicza, jak dotąd, nie przeprosił
    • dupetek Re: A ja dziękuję Gmyzowi i "Rzeczpospolitej" 03.11.12, 23:48
      No to teraz znajdź Gmyzowi robotę, bo za tę cud działalność dziennikarską najprawdopodobniej straci fuchę!

      indeed44 napisał:
    • bank.owy wszyscy dziękujemy ;) 04.11.12, 00:40
      i w międzyczasie prowadzimy już rygorystyczne przygotowania w domkach na nieoczekiwane wezwanie z MON. GW jest straszliwie przewrażliwiona na punkcie ludzkiej krzywdy a ja mówię:
      sezon na kacapów otwarty!!!

      to dopiero będzie przygoda życia :)
    • calun_torunski zadnego zamachu nie bylo - sladowe ilosci trotylu 04.11.12, 07:17
      wykluczaj a nie potwierdzaja zamach

      po wybuchu trotylu byloby tego 1 000 000 000 000 raza wiecej - milion milionow

      a pancerna brzoza to wymysl smolenskiego przemyslu nienawisci - kazdy normalny widzial, ze brzoza ulegla zlamaniu - rowniez MAK
Inne wątki na temat:
Pełna wersja