Dodaj do ulubionych

A co z zamachem pod Smoleńskiem?

05.10.19, 10:04
Suweren chce znać prawdę,prawdę zna PiS,wybory za kilka dni.


--
www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths
Obserwuj wątek
  • buldog2 Re: A co z zamachem pod Smoleńskiem? 05.10.19, 11:53
   Też myślałem o wątku na temat. No to jest.

   --
   Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
   Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
   Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
   Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
  • taniarada Re: A co z zamachem pod Smoleńskiem? 05.10.19, 12:24
   Gdyby to zwykła katastrofa- strona rosyjska wręcz domagała by się udziału polskich prokuratorów , aby ci potwierdzili , że był to zwykły wypadek lotniczy - czego dowodziły by obrażenia typowe dla wypadków lotniczych.

   Nie tylko ,że strona rosyjska zorganizowała nocny transport ciał ofiar śmigłowcami do Moskwy - ale zmobilizowano większą grup ę patologów- i personelu pomocniczego albo udawano , że to zrobiono ,aby móc oświadczyć polskim prokuratorom , gdy ci przybyli na miejsce , że jest już po sekcjach; a polskie ciapy nie zrobiły nic'; mogli przecież zażądać choćby wizualnej weryfikacji tego co rzekomo było zrobione. A tak strona polska dostała zapewne spreparowane papiery.

   Nie trzeba wielkiej wiedzy by zauważyć , że wykonanie sekcji zwłok 96 ciał ofiar w 8-10 godz. jest niewykonalne ; szczególnie wykonanie ich choćby zgodnie z minimalnymi standardami dotyczącymi wykonywania autopsji ofiar katastrof lotniczych . Zapewne nawet proste ćwiczenie na papierze , próba oszacowania potrzebnego czasu w danych warunkach ( ilość pomieszczeń , patologów) wykonana przez specjalistów to by dobitnie pokazała, przy czym oczywiście należałoby uwzględnić nie tylko czas niezbędny na przemieszczanie ciał ofiar ale i na identyfikacje i kompletowanie ; przecież tam były ciała , które wskutek "katastrofy" były w kilku kawałkach.
   Rosjanie z premedytacją oszukali polskich prokuratorów - choć tuż przed północą podpisali protokół wg którego polscy prokuratorzy mieli zagwarantowany dostęp do wykonywanych czynności, w tym sekcji zwłok
   Nie trzeba wielkiej wiedzy, wystarczy umiejętność czytania ze zrozumieniem aby dowiedzieć się jakie są wymagania, zasady wykonywania sekcji zwłok ofiar katastrof lotniczych.Salon 24 pl.
   • absurdello Re: A co z zamachem pod Smoleńskiem? 08.10.19, 17:46
    A nie zastanowiłeś się, że przy takiej atmosferze i nagonce jak u nas zrobiono w tej sprawie, to druga strona może się obawiać matactwa ? Jak mówił p. Klich, to atmosfera początkowo była poprawna, a potem, po tym przedwczesnym ujawnieniu wstępnej (roboczej) wersji odczytu rozmów z pokładu Rosjanie się usztywnili.

    Z tymi sekcjami, to raczej jest kolejny błąd tłumaczenia, bo ichnie określenie można tłumaczyć i jako sekcję i jako autopsję (bez rozległej sekcji). Jak ktoś miał ewidentne obrażenia sugerujące przyczynę śmierci (np. zmiażdżoną czaszkę), to raczej nie sprawdzano czy nie zatruł się grzybami tylko wpisywano narzucającą się przyczynę śmierci. Oczywiście, że wykonanie pełnych 96 sekcji jest niewykonalne w tak krótkim czasie. Dłużej za to trwały identyfikacje, szczególnie tych najmocniej pokiereszowanych ofiar, a i tak miały miejsce błędy, które wyszły dopiero albo po identyfikacji DNA albo po sprawdzeniu jakichś szczegółów, które np. tylko rodziny mogły znać lub wynikały z dokumentacji medycznej, której mogła być dostarczona później.

    A poza tym pośpiech wynikał raczej z chęci upewnienia się, że to był wypadek, a nie działanie osób trzecich, w końcu wiadomo jakie "przyjazne" stosunki łączą nasze kraje i jak takie wydarzenie może być interpretowane (co jak czas pokazał nie było błędnym założeniem Rosjan). Z drugiej jednak strony późniejsze ekshumacje nie wykryły działań zbrodniczych, a tylko błędy przypisań ciał do tożsamości, wynikłe z pośpiechu, nerwów, emocji rodzin, możliwe też, że niepełnych dokumentacji medycznych, co skutkowało pochowaniem osób w niewłaściwych grobach.

    Nie wiem, po grzyba to podgrzewanie, emocji.

  • taniarada Część II 05.10.19, 12:25
   Czaputowicz zdradził, że strona rosyjska nie chce oddać samolotu, bo wciąż prowadzi śledztwo i obawia się, że w Polsce dojdzie do manipulacji przy materiale dowodowym. Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow usłyszał więc propozycję, by oddać wrak tupolewa, a nienaruszalność zapewni specjalna obserwacja przez Radę Europy. Rosja wciąż miałaby dostęp do wraku jeśli wymagałoby tego prowadzone przez nią śledztwo.
   Ławrow jak na razie propozycji nie przyjął. Zdaniem Czaputowicza „nie doszło do zbliżenia stanowisk”
   Więcej: www.planeta.pl/Wiadomosci/Polityka/Wrak-tupolewa-wroci-do-Polski-PiS-ma-propozycje-dla-Rosji
   • taniarada Re: Część III 05.10.19, 12:29
    Gdyby ten łotr Tusk nie przekazał śledztwa Rosjanom.Śmigając sobie na nartach.Śledztwo było już dawno zakończone,a wrak wrócił by dawno do Polski.Kiedyś poniesie odpowiedzialność za swoje niecne czyny.Amen.
    • szwampuch58 Re: Część IV 05.10.19, 12:48
     Ociec,Rozdzialy; puszka po piwie ,4 parowki,trzech uratowanych,pancerna Tutka, stalowa brzoza,ruskie bloto,trotyl pod kuprem ,"czy" wybuchy,bomba termobaryczna i koncowy rozdzial:kwakanie na drabince z Lidla     --
     www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • piotrek410 Re: A co z zamachem pod Smoleńskiem? 13.10.19, 03:41
   Pan Antoni cos nie ma juz poparcia, ale i tak zostanie wybrany na posla do Sejmu:
   wpolityce.pl/forum/spoleczenstwo/122-dyskusje-pod-publikacjami-dzialu-spoleczenstwo/tematy/1414989-premiera-biografii-antoniego-macierewicza-byly-szef-mon-narod-czy-samozwancze-elity-kto-ma-decydowac-o-polsce-komentarze-publikacji

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka