Dodaj do ulubionych

Raport Macierewicza.

20.06.21, 11:55
Podobno brak mu tylko ostatnich podpisów ze względu na wirusa. Teraz już wirus jest w odwrocie(jest przypadków mniej niż wtedy kiedy to Mateusz mówił) może uda mu się skompletować te podpisy
Obserwuj wątek
   • snajper55 Re: Raport Macierewicza. 01.03.22, 00:36
    stasi1 napisał:

    > I wyszło że jednak ostatnio raport macierewicza został zakończony. Tylko nikt g
    > o nie opublikował

    Najważniejsze, że są coraz bliżej prawdy.

    Nie chodzi o to by złapać króliczka
    Tylko by gonić go, gonić go...

    S
     • niegracz Re: Raport Macierewicza. 05.03.22, 08:02


      Raport smoleński TERAZ; opublikować dowody, że narracja MAK jest kłamstwem.
      Teraz światowa publiczna już wie, rozumie , że na czele Rosji stoi cyniczny kłamca i agresor.

      Ten sam cyniczny kłamca i agresor był Władcą Rosji w 2010 roku.

      Teraz nawet Tusk zdał sobie sprawę z kim się spotykał w roku 2010 w Sopocie i w Smoleńsku.

      ( Tylko Kopacz nadal trzyma się wersji , że pracowała z rosyjskimi specjalistami..

      ..jak w rodzinie...)


      Taka sama jest kamaryla Putina: Szojgu, Ławrow.

      Teraz nawet Sikorski zrozumiał , że był oszukiwany przez Ławrowa, że był naiwny , gdy wydawało mu się , że kreuje politykę wschodnią wobec Rosji gdy sam był przez te Rosję manipulowany.


      Opublikować Raport

      ( spóźniony o co najmniej 10 lat- już wtedy Polska mogła zdecydowanie pokazać, że narracja MAK jest kłamstwem

      pokazali to wtedy blogerzy Salonu .... internauci na innych forach;- myśmy to wiedzieli i udowodnili wiele lat temu...)


      Teraz opublikować Raport - ale nie jako koniec- jako początek

      - niestety z różnych względów w tym już ..historycznych... raport nie jest doskonały jest wręcz ułomny-

      opublikować go, ale bez jednoznacznego opisu przebiegu tego zdarzenia, tego zamachu;

      to da się TERAZ w miare szybko uzupełnić.
      Teraz

      opublikować liczne , znalezione dowody że narracja MAK
      narracja rosyjska jest kłamstwem.
      .,

      opublikować Białą Księgę

      wszystkie materiały w tej sprawie

      w tym (bez danych wrażliwych- wyniki ekshumacji

      - i wszystkie informacje o stanie ciał ofiar).

      Opublikowano: 23 lutego 2022, 08:36 ;
        • stasi1 Re: Raport Macierewicza. 07.03.22, 09:23
         Twierdzę że polska komisja dobrze wykonała swoją pracę. Podejrzewam że nawet piowcy tak sądzą. Przynajmniej ja gdybym był u władzy i mi jakiś amatorzy coś stwierdzili to bym się zastanowił czemu tego nie zrobili zawodowcy. I bym wyciągnął wobec nich odpowiednie wnioski. Czemu pisowcy nie wyciągają takich wniosków? Bo wiedzą że raport Macierewicza to stek bzdur. Nikt prócz ciebie w to nie wierzy. Część komisji Macierewicza nie podpisało się pod nim
         • absurdello Re: Raport Macierewicza. 27.06.22, 17:50
          Ale to ty tak twierdzisz, bo ci nie pasuje do twojej wizji zdarzenia, a fizyka mówi, że jak się rozpocznie odejście za późno, nad źle rozpoznanym terenem, którego nie znała większość załogi, bo leciała tam pierwszy raz w życiu i jeszcze w sposób niezgodny z tym co mówi instrukcja samolotu na temat sposobu wykonywania odejścia, to prawdopodobieństwo zaczepienia o coś we mgle rośnie niepomiernie.

          Oni robili podejście mierząc odległość GPS-em lub FMS-em od przesuniętego środka pasa (na skutek wprowadzenia współrzędnych środka lotniska wg system SK42 do systemu pracującego wg WGS84) i zniżanie robili (tj. tak zaplanowali) od punktu (4.6nm, 500m) do punktu (1.6nm, 50m). Pierwszy punkt to początek zniżania, drugi to miejsce nad najgłębszą częścią jaru (to, przy poprawnych współrzędnych, wypada 1700m od progu pasa).
          Średnie nachylenie ścieżki wynosi 150m/nm czyli 81m/km.

          Jak sobie to wyrysujesz z uwzględnieniem tych przesunięć wynikłych z braku konwersji SK42 na WGS84 i odniesiesz do terenu, to otrzymasz coś BARDZO podobnego do zapisu radiowysokościomierza, jaki pozostał po locie w MSRP64 i ta teoretyczna prosta zniżania przechodzi bardzo blisko punktów alarmowania TAWS-a (od nr 34 do 37).

          Dla ułatwienia dodam, że dalsza radiolatarnia stoi na 4 mili morskiej od KTA i kapitan potwierdzając "podchodzicie do dalszej, odległość 6" słowami "cztery" poinformował lotnisko, że leci wg GPS-a i z tego też powodu Plusnin powiedział Ryżence by dodawał trochę odległości, bo tak się składa, że jak się przesunie punkty o jakieś 500m dalej od progu, to one zaczynają się zgadzać z odległościami tych samych punktów w milach morskich - odległościami ale nie liczbami podawanymi przez radio.

          5nm od KTA, to ~8km od progu (nawigator odczytał tam "i pięć (mil)"
          4nm od KTA, to przelot nad dalszą radiolatarnią w zakresie słyszalności markera 75MHz,
          3nm od KTA, to odległość ~ 4.5km od progu
          2.5nm od KTA, to odległość ~ 3.5km od progu
          2nm od kTA, to odległość ~ 2.6km od progu

          przy tym ostatnim byli na wysokości ok. 114m ciśnienieniowych czyli jeszcze poprawnie, chwilę potem 2P odczytał ciśnieniowe "100 metrów" a tuż po nim nawigator pierwszy raz odczytał 100 z RW jak wlatywali nad jar - i tu powinno paść "Odchodzimy" ale nie padło, zniżali się dalej spodziewając się wyjść z chmur na 50m, tyle, że tu strzelili głupotę, bo nie zaczęli poziomować toru lotu by dolecieć nad lotnisko, a przynajmniej do momentu zobaczenia APM-ów wyznaczających krawędzie pasa, tylko zniżali się jeszcze trochę, tj. ok 17m i dopiero odtrąbili przerwanie podejścia. A to, że tak zrobili jak dla mnie dowodzi, że Protasiuk wspominając swój lot 3 dni wcześniejszy, gdy leciał jako 2P, oparł swoje wnioskowanie co do terenu na wskazaniach RW nad jarem, a zachowanie się tam RW z jego łamaną skalą przy 100m i przy innym nachyleniu ścieżki (wtedy schodzili 60m/km) dokładnie ukrywa przed pilotem prawdę o tym zboczu podnoszącym się do lotniska.
          Jak popatrzeć nawet na zapis RW w MSRP64, to wydaje się, że to zbocze podnosi się mniej więcej równomiernie na całych 1700m w stronę lotniska, a ono w rzeczywistości osiąga poziom 0m nie w okolicy progu tylko jakieś ~800m wcześniej i im się jar skończył w połowie drogi, przy zbyt późnym rozpoczęciu wznoszenia i zbyt łagodnym hamowaniu co im wypłaszczyło tor tak, że nie pasował do krzywizny zagłębienia, które w założeniu miało im dać zabezpieczenie w postaci dodatkowych 50m powietrza pod samolotem.

          Z tamtej załogi tylko Protasiuk był tam wcześniej i nieświadomie sprzedał reszcie załogi fałszywy obraz terenu przed lotniskiem, stąd brak jakichkolwiek uwag i podejście prawie do końca wykonywane spokojnie, BO NA PEWNIAKA, że nic się stać nie może.

          Gdyby wyrównali wtedy na 50m (ciśnieniowe) i tak dolecieli do lotniska, to by się nic nie stało i może nawet jakimś cudem by wylądowali w pierwszym podejściu (oczywiście niezgodnie z zasadami ale wylądowali). Tyle, że oni nie zaczęli hamować nad 50m, a komenda padła na ok. 34m ciśnieniowych, przy prędkości opadania 6.7m/s (tyle wychodzi jak się uwzględni zapisy Ny) co niestety dało taki opad samolotu jak dało i niemalże przytarli o ziemię, w międzyczasie zbocze się podniosło a jak napisałem wcześniej, było ono bardziej strome niż się Protasiukowi zdawało po zachowaniu RW trzy dni wcześniej.

          Zanim Szanowny Pan mnie zacznie obrzucać i odsądzać do czci i wiary proponuję sobie narysować to co napisałem i się zastanowić czy jednak nie mam racji.
   • stasi1 Re: Raport Macierewicza. 13.05.22, 18:27
    Macierewicz ma pretensję do naszych władz że odpowiedzieli na ten jego raport: Spokojni nic się nie stało
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,28449128,macierewicz-oskarza-tych-ktorzy-ignoruja-jego-raport-a-milcza.html#s=BoxOpMT
  • stasi1 Re: Raport Macierewicza. 08.06.22, 08:40
   Raport przyjęty ale podkomisji a nadal wydaje pieniądze. Na co ? tego nikt nie wie
   ,,Okazuje się, że – mimo opublikowania raportu – jeszcze kilka tygodni później komisja wydawała publiczne pieniądze. Z informacji Onetu wynika, że tylko od 11 kwietnia (dnia ogłoszenia raportu) do 5 maja z budżetu resortu poszło na ten cel 108 tys. zł. W sumie od początku roku do maja tego roku MON przeznaczył na działalność ekspertów Antoniego Macierewicza 613 tys. zł."
  • niegracz Re: Raport Macierewicza. 16.06.22, 09:06
   Lasek to klamca Smolenski
   red. Olejnik: - Jak Pan skomentuje informację z Raportu Podkomisji , że wiele ciał ofiar było obdartych z ubrania.

   dr Maciej Lasek: - Pani Redaktor, w momencie zderzenia działają ogromne siły i to nic dziwnego w tego typu katastrofach ..

   www.salon24.pl/u/niegracz/1026253,koronny-dowod-ze-raport-mak-laska-jest-klamstwem-wspartyopinia-ekpsperta

   W zasadzie ten jeden fakt wystarczy, by jednoznacznie stwierdzić, że narracja MAK została wyssana z palca, konfabulowana, aby przykryć rzeczywisty przebieg tego zdarzenia.

   Opublikowano to dawno w raporcie Podkomisji:

   niezalezna.pl/data/internet_RAPORT.pdf
   str.45
   Podkomisja do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego Samolot Tu-154M nr 101, 10 kwietnia 2010 r., rejon lotniska SMOLEŃSK PÓŁNOCNY
   ( dalej Lasek podkreśla: - jestem doktorem nauk technicznych) i kłamcą.

   - Ja, amator już dawno te kwestię rozeznałem i napisałem notką na ten temat. Jak zawodowiec , uważający się za eksperta może o tym nie wiedzieć ?! Kłamał w żywe oczy !!!
   Stwierdzono, że co najmniej 35 ciał zostało całkowicie lub częściowo obdartych z odzieży.


   Były to przede wszystkim ciała osób siedzących w przedniej części samolotu, poczynając od trzeciej salonki. Spośród 20 osób siedzących w tej salonce lub w bezpośrednim jej pobliżu, 12 było pozbawionych ubrań całkowicie lub w znacznej części.

   Jak pokazują badania, ubrania mogą być zerwane z pasażera, jeśli zostanie on narażony na prędkość powietrza przekraczającą V=460 km/h.   Nie ma fizycznej możliwości by do czegoś takiego doszło wskutek zderzenia przy tych parametrach jak w raporcie MAK.

   Potwierdza to ekspert National Transportation Safety Board, the Federal Aviation Administration, and the United States Air
   Force Ahlan Dahl:

   Why Were Some Malaysia Airlines Flight 17 Victims Found Without Their Clothes? People who have chosen to look at (or unfortunately stumbled across) the very graphic photos of the wreckage of Malaysia Airlines Flight 17 may have found themselves focusing on one particularly upsetting detail: Many of the passengers’ bodies were missing their clothing.

   For those who haven’t seen the images: In her initial report from the crash site — a large Ukrainian wheat field “dotted with purple flowers and Queen Anne’s lace” — the New York Times’ Sabrina Tavernise took a grim inventory of the victims, noting that they included a woman “naked except for a black bra,” a man lying “still in his socks but without pants,” and a boy in “blue shorts, wearing red Nike sneakers but no pants,” who “lay with his arms and legs splayed outward, an iPhone by his side.” Daily Intelligencer asked aviation safety expert Alan Diehl to explain.


   “If the clothes are missing, usually that means that [the passenger] was probably either ejected from the plane or exposed to extreme wind blast going hundreds of miles an hour, falling out of the sky,” said Diehl, who has worked as an investigator for the National Transportation Safety Board, the Federal Aviation Administration, and the United States Air Force. “The effect of very high speed wind, or the slipstream, hitting the bodies can easily literally rip the clothing right off.”
   • stasi1 Re: Raport Macierewicza. 21.06.22, 21:09
    ,,Jak pokazują badania, ubrania mogą być zerwane z pasażera, jeśli zostanie on narażony na prędkość powietrza przekraczającą V=460 km/h."
    A przy jakiej prędkości będą zerwane jeśli zamiast powietrza będzie ziemia?
    • niegracz Re: Raport Macierewicza. 23.06.22, 07:03
     nigdy w katastrofach typu CFIT ziemia nie zerwała ubrań- nie masz żadnej wiedzy, nie potrafisz mysleć logicznie niu sprawdzic
     typowy leming co kupił kłamstwa MAK
     www.salon24.pl/u/niegracz/1234061,dowod-na-sfalszowanie-przez-mak-parametrow-na-sciezce-znizania-smolensk
      • niegracz Re: Raport Macierewicza. 26.06.22, 06:59
       "nasi rządzący " nie mają wiedzy technicznej
       - więc nie mogą obiektywnie wypowiadać się na temat sprawozdań komisji
       i tej
       i tamtej
       **
       teoretycznie Rząd dysponuje zasobami całego panstwa w tym ma mozliwośc skorzystania z wiedzy elity naukowej , technicznej
        • niegracz Re: Raport Macierewicza. 29.06.22, 07:08
         stasi1 napisał:

         > To mogą się spytać fachowców czy ten raport Macierewicza ma sens czy tylko stek
         > bzdur . od razu przyjmują że to stek bzdur i nic z tym się dalej nie dzieje

         - To się zapytaj - ale o konkrety

         a nie na okrągło w stylu
         - Czy raport Maciarewicza ma sens ?

         Ale nawet pytac trzeba umieć
         i wiedziec o co zapytac
         wiedzieć , rozumieć co jest ważne.
         a co marginalne,.
         • stasi1 Re: Raport Macierewicza. 12.07.22, 23:29
          Ja nie musze wiedzieć o co się pytać. Widzę że nasi rządzący też ewentualnie nie wiedzą o co sie pytac fachowców i od razu stwierdzają że to jest stek bzdur. Skoro nasi rządzący to twierdzą to co ja sobie o tym mogę myśleć?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka