Dodaj do ulubionych

Przedstawienie FejsBog 3 i 4 Lutego

03.01.12, 14:42
ZAPRASZAMY SERDECZNIE ! JUŻ 3-4 Lutego 2O12 r

w Legionowie w Sali Widowiskowej Ratusza Miejskiego
Piątek i Sobota godzina 19:OO
Sprzedaż biletów od 2 stycznia w kasie Miejskiego Ośrodka Kultury


Głównym pomysłem na sztukę jest uczłowieczenie Facebooka. Tak, aby widzowie poznali go osobiście. Dlatego „Fejs Bóg” pojawia się na scenie w osobie Daniela Wieleby i wciąga w swój świat bohaterkę spektaklu Ewę, graną przez Magdalenę Engelmajer.

W pierwszej scenie spektaklu Internet jest wielkim klubem, do którego zagubiona Ewa trafia w poszukiwaniu ucieczki, od problemów, które odmieniły jej życie. Rozpadł się jej dziesięcioletni związek, za chwilę straci pracę. I właśnie wtedy, w chwili słabości, spotyka na swojej drodze Fejs Boga w postaci przystojnego faceta, który ją uwodzi, stosując sztuczki podrywacza, inspirowane mechanizmami, które stosuje „prawdziwy” Facebook.

Ewa wpada w sieci Fejs Boga, który jest „boski”, bo jest przystojny, bo zna jej wszystkie potrzeby, bo potrafi nagle zapewnić jej rozrywkę, odciągającą Ewę od katastrofy życiowej, która ją spotkała. W sztuce pokazane są trzy etapy związku Ewy – potencjalnego użytkownika Internetu – z Fejs Bogiem: zapoznanie, wspólne życie i uzależnienie, które kończy się… Dla jednych dobrze, dla innych źle.

Szymon Turkiewicz: Poprzez spektakl „Fejs Bóg” chcę pokazać dobre i złe strony internetowego uzależnienia. Coraz więcej ludzie wpada w sidła sieci. Większość użytkowników Internetu nie ma świadomości, że za tymi wciągającymi nas w wirtualną rzeczywistość gadżetami, stoi rzesza psychologów i speców od marketingu. Dajemy się w prosty sposób zmanipulować tym, którzy tworzą mechanizmy powodując uzależnienie człowieka od portali społecznościowych.

(…) W moim spektaklu rozkładam na czynniki pierwsze cechy portalu społecznościowego, o którym każdy z nas słyszał, bo albo mamy konto na Facebooku albo chcemy mieć konto na Facebooku albo słyszymy w mediach o tym, aby dołączyć do grupy znajomych na Facebooku. Niektórzy ludzie już nie używają programów pocztowych, nie wchodzą na portale informacyjne, tylko pierwsze co robią to logują się do Facebooka i stamtąd czerpią wszelkie informacje o świecie, o znajomych, o wydarzeniach kulturalnych i o życiu w ogóle.

„FEJS BÓG” jest przewrotną opowieścią, w której realizm miesza się z surrealistycznymi scenami. To doskonały sposób na przyciągnięcie do teatru szerokiej rzeszy widzów w różnym wieku. Akcja spektaklu wciąga swoim tempem, dowcipem, estetyką, muzyką a przede wszystkim świetną grą aktorską Magdaleny Engelmajer oraz Daniela Wieleby.

Zapraszamy
Gazeta Powiatowa
MOK - Miejski Ośrodek Kultury
Tomek Brzoza
info pod numerem 531 812 439

mam nadzieje iz nie uznacie tego za spam
Pozdrawiam
Brzoza
Obserwuj wątek
  • tomasz_brzezinski Re: Przedstawienie FejsBog 3 i 4 Lutego 03.01.12, 15:41
   www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=y5CAbL3Ycus
  • tomasz_brzezinski Re: Przedstawienie FejsBog 3 i 4 Lutego 20.01.12, 19:56
   gazetapowiatowa.pl/?id=data&ido=1096
  • grazynata Re: Przedstawienie FejsBog 3 i 4 Lutego 21.01.12, 08:30
   Czy bilety są jeszcze dostępne i czy istnieje możliwość ich zakupu bezpośrednio przed przedstawieniem? Jeśli tak, to czy w tej samej cenie?
   Chętnie bym się wybrała, ale w najbliższym czasie będę nieobecna w Legionowie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka