Dodaj do ulubionych

Małopolskie Targi Innowacji 2012

22.09.12, 18:23
12 października na Małym Rynku w Krakowie - Małopolskie Targi Innowacji!!!
Musicie tam być!!

więcej na stronie: www.malopolska.pl/Przedsiebiorca/iMalopolska/Strony/Ma%C5%82opolskieTargiInnowacji2012.aspx
Obserwuj wątek
   • innowacj1 Re: Małopolskie Targi Innowacji 2012 01.10.12, 10:36
    W dniu Targów odbedą się także panele dyskusyjne Przy kawie o innowacjach. Cztery panele dedykowane będą „smartnym” specjalizacjom, na których opiera się nowo-powstająca Regionalna Strategia Innowacji Województwa Małopolskiego. Celem poszczególnych paneli będzie próba odpowiedzi na pytanie jak skutecznie finansować i wspierać daną specjalizację, aby przynosiła dochody zaangażowanym podmiotom oraz realnie wpływała na konkurencyjność całej regionalnej gospodarki. Dzięki dyskusjom poznamy także potencjalne zagrożenia oraz błędy, które możemy popełnić wspierając daną specjalizację i zastanowimy się co zrobić, aby ich uniknąć. Specjalizacje, o których będziemy rozmawiać to: LifeScience, technologie informacyjne i komunikacyjne oraz zrównoważona energia. Panele poprowadzą osoby - specjalisci, które są najlepiej zorientowane w danym temacie. Dyskusja panelowa będzie odbywać się pomiędzy 3-4 zaproszonymi ekspertami, a przysłuchująca się temu widownia poprzez zadawanie pytań i włączanie się do dyskusji będzie mogła w niej aktywnie uczestniczyć.
    Ciągłe, zainteresowanie wydarzeniem jest dowodem na to, że organizacja kolejnych edycji Małopolskich Targów Innowacji powinna być kontynuowana . „Dzień przed” piątą edycją wydarzenia wiemy, że zebranie w jednym miejscu wszystkich odpowiedzialnych za innowacyjny i gospodarczy wizerunek regionu to dobry sposób na budowę regionalnego systemu innowacji. Pokazanie dobrych przykładów, umożliwienie rozmów i podjęcia współpracy, zdobycie wiedzy oraz możliwość nawiązanie kontaktów biznesowych to główne cele wydarzenia.
    Zapraszamy!
    • innowacj1 Re: Małopolskie Targi Innowacji 2012 07.10.12, 11:20
     Już za niespełna tydzień ruszają Małopolskie Targi Innowacji!
     Tegoroczna edycja skupia ponad pięćdziesięciu wystawców z całego regionu.
     Nie zapomnij, przyjdź - 12 października, godz. 10.00, Mały Rynek w Krakowie!!

     To już piąta, edycja tego wydarzenia. Przypomnijmy krótko – pierwsze Małopolskie Dni Innowacji i Technologii odbyły się w 2007 roku, w 2009 odbyły się Małopolskie Targi Innowacji dla Biznesu, w 2010 Małopolskie Targi Innowacji Biznes + Nauka, a w roku ubiegłym Małopolskie Targi Innowacji 2011. W tej krótkiej, ale bogatej historii wydarzenia gościliśmy jako wystawców, najpierw w Centrum Targowym Chemobudowa, a od roku 2010 na Małym Rynku w Krakowie firmy reprezentujące bardzo różne branże - motoryzację, biotechnologię, informatykę, telekomunikację, firmy narzędziowe, jubilerskie, szkoleniowe, związane z branżą budowlaną i wiele innych. Były i są to firmy zarówno produkcyjne jak i usługowe. Kryterium ich wyboru zawsze stanowią innowacje. Firmy muszą wykazać się tym, że ich produkty, stosowane technologie czy też świadczone usługi są innowacyjne – tzn. nowatorskie, wyjątkowe i konkurencyjne w skali co najmniej regionu. Dlatego też nasi Wystawcy to również zwycięzcy konkursów innowacyjności, to firmy, których produkty i technologie uzyskały patenty, i w końcu podmioty, które prowadzą badania i współpracują z naukowcami.

     więcej o targach i wystawcach na stronie:
     www.malopolska.pl/Przedsiebiorca/iMalopolska/Strony/Ma%C5%82opolskieTargiInnowacji2012.aspx
     • innowacj1 Wirtualny spacer po Małopolskich Targach Innowacji 11.10.12, 14:59
      Jeden z wystawców Małopolskich Targów Innowacji - firma M.A.D. ENGINEERS - przygotował dla Was coś specjalnego. W imieniu firmy serdecznie zapraszamy do wirtualnej wycieczki po Małopolskich Targach Innowacji!

      więcej szczegółów na stronie: www.malopolska.pl/Przedsiebiorca/Wydarzenia/Strony/Aktualnosc.aspx?pid=4404

      Zapraszamy!
      • innowacj1 Już za niespełna dziesięć godzin na Małym Rynku! 11.10.12, 23:29
       Już za niespełna dziesięć godzin na Małym Rynku w Krakowie rozpoczynają się Małopolskie Targi Innowacji!!

       Wystawcy Małopolskich Targów Innowacji to firmy, dla których codziennością jest rozwój poprzez innowacje. I to właśnie one stanowią kryterium ich wyboru. Firmy, które zobaczymy na Targach musiały wykazać, że ich produkty, stosowane technologie czy też świadczone usługi są innowacyjne – tzn. nowatorskie, wyjątkowe i konkurencyjne w skali co najmniej regionu. Dodatkowo punktowane były zwycięstwa w konkursach oceniających innowacyjność i przedsiębiorczość, premiowane były produkty i technologie, które uzyskały patenty. Nie mniejsze znaczenie przy doborze wystawców miał fakt, że firmy prowadzą badania i współpracują z naukowcami. W tym roku po raz pierwszy będziemy gościć przedstawicieli branży gier - czyli sektora niezwykle mocno związanego z wysokimi technologiami i najnowszymi innowacyjnymi rozwiązaniami.

       więcej na stronie:
       www.malopolska.pl/Przedsiebiorca/Wydarzenia/Strony/Aktualnosc.aspx?pid=4416

       • innowacj1 Zakończyły się Małopolskie Targi Innowacji 2012! 13.10.12, 20:02
        51 wystawców zaprezentowało swoje wyroby podczas tegorocznej edycji Małopolskich Targów Innowacji, które odbyły się w piątek na Małym Rynku w Krakowie. W tym roku po raz pierwszy na imprezie zaprezentowali się przedstawiciele branży gier komputerowych.


        Departament Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, który jest organizatorem przedsięwzięcia, do targów dopuścił firmy, które wykazały, że ich produkty, stosowane technologie czy też świadczone usługi są innowacyjne i konkurencyjne w skali co najmniej regionu.

        Dodatkowo punktowane były zwycięstwa w konkursach oceniających innowacyjność i przedsiębiorczość, premiowane były produkty i technologie, które uzyskały patenty. Znaczenie przy doborze wystawców miał także fakt, że firmy prowadzą badania i współpracują z naukowcami.

        Wśród wystawców znalazły się także instytucje, które łączą biznes z nauką oraz budują odpowiedni klimat dla rozwoju innowacji w regionie m.in.: Urząd Patentowy, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, instytuty Polskiej Akademii Nauk, centra transferu technologii oraz regionalne i lokalne agencje rozwoju.

        Małopolskim Targom Innowacji towarzyszyła interaktywna, multimedialna oprawa. Zwiedzający mogli m.in.: wsiąść do samochodu elektrycznego, zobaczyć przenośną rafinerię do wytwarzania biopaliwa, wziąć udział w warsztatach dotyczących kreatywnego myślenia, sprawdzić się w wirtualnej rozgrywce czy też poznać nowatorskie testy oddechowe na obecność bakterii helicobacter pylori.

        Obok namiotu wystawienniczego zorganizowano wystawę prezentującą innowacyjne osiągnięcia regionu "Innowacyjna Małopolska".

        Małopolskie Targi Innowacji są jednym z wydarzeń Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Gospodarki i Marszałek Województwa Małopolskiego.

        Już za rok kolejna edycja targów, już teraz serdecznie zapraszamy!

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka