Dodaj do ulubionych

IV Szkoły E-Pomocy

IP: *.dynamic.chello.pl 09.07.12, 22:13
Stowarzyszenie Intro i Portal Pomocy Psychologicznej Psychotekst prowadzą nabór na IV edycję Szkoły E-Pomocy. Jest to program szkoleniowo-stażowy, w ramach którego uczestnicy odbędą szkolenia i staż w Punkcie Pomocy Online, w którym będą udzielać wsparcia poprzez korespondencję e-mail.

Program jest pionierskim przedsięwzięciem w Polsce, realizowanym na kanwie autorskich i nowatorskich scenariuszy Stowarzyszenia INTRO. Praktycy z wieloletnim stażem projektują nasze szkolenia tematyczne z dziedzin im bliskich, oparte na prawdziwych przypadkach z ich pracy, z naciskiem na praktyczne wykorzystanie, a nie tylko na teorię.

Nasz cykl innowacyjnych szkoleń w połączeniu ze stażem daje możliwość rozwoju zawodowego oraz udokumentowanych zaświadczeniem kompetencji.

Program IV Edycji Szkoły E-Pomocy - złożony jest z 6 etapów:

W "REALU":

1. Pierwszy 3-dniowy zjazd szkoleniowy we Wrocławiu (28-29-30 września 2012r.)
a) Trening integrujący grupę
b) Formy e-pomocy na świecie (interwencja kryzysowa i psychoterapia, samopomoc, fora internetowe, czaty, komunikatory internetowe, autopomoc itd.) i oferowane przez Stowarzyszenie INTRO
c) Zagadnienia etyczne i efektywność E-Pomocy

2. Drugi 3-dniowy zjazd szkoleniowy we Wrocławiu (12-13-14 października 2012r.)
a) Szkolenie "E-Pomoc"
b) Wprowadzenie do stażu w Punkcie Pomocy Online

3. Trzeci 2-dniowy zjazd szkoleniowy superwizyjny we Wrocławiu (24-25 listopada 2012r.)

W INTERNECIE:

Dwa kursy internetowe (poprzez e-mail)
4. Kurs e-mail: "Planowanie wsparcia kryzysowego - wybrane sytuacje" - 5 lekcji
5. Kurs e-mail: "Specyfika pomocy internetowej" - 8 lekcji

6. Superwizowany staż w utworzonym w czasie projektu Punkcie Pomocy Online na Psychotekst.pl (od 05.11.2012 - do 17.12.2012 r.)
Wolontariat w Punkcie Pomocy online - to odbieranie maili od osób proszących o pomoc, opracowywanie odpowiedzi, omawianie ewentualnych wątpliwości z grupą współpracowników na forum lub z superwizorem. Na koniec roku - wspólne podsumowanie pracy na czacie i sporządzenie sprawozdania. Uczestnicy szkoły mają zapewnioną opiekę superwizyjną: koleżeńską superwizję grupową na zamkniętym forum internetowym oraz możliwość superwizji z psychoterapeutą poprzez prywatny czat.

Czas trwania 08.09- 17.12.2012r.
Szkolenie jest odpłatne.
Więcej informacji o szkoleniu i zapisach na stronie www.intro.org.pl/
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka