Dodaj do ulubionych

brak seksu w małżeństwie

IP: *.krosno.vectranet.pl 13.10.10, 11:50
WItam,
Mam pewien problem i nie wiem jak go rozwiązać?
Otóż, żona moja, od urodzeniu dziecka, czyli przez okres 3 lat unika seksu. Totalnie i z premedytacją. Śpi z dzieckiem i niby to jest powodem, że się nie kochamy. Na moje propozycje, pytania nie odpowiada nic, jakbym gadał do ściany. Temat-tabu! Próbowałem różnych sposobów, myślałem, że może sam temat ją peszy i nie chce poruszać go w cztery oczy. Dzwoniłem więc, pisałem SMS w nadziei, że może tą drogą zechce coś powiedzieć...bezskutecznie.
I co zrobić? Czekać kolejne lata, licząc, że się "obudzi"?
Może to strach przed kolejną ciążą powoduje taką reakcję? Ale wielokrotnie dawałem jej do zrozumienia, że chcę seksu odpowiedzialnego; skoro nie chcemy mieć na razie kolejnego dziecka to seks będzie bezpieczny...
Obserwuj wątek
    • ewa.zeromska Re: brak seksu w małżeństwie 13.10.10, 15:23
      Witaj
      Twoja żona zamknęła się w swoim świecie bez seksu i im dalej, tym gorzej. To jasne, że nie możesz jej zmusić na siłę do seksu, ale martwi mnie, że nie możesz jej zachęcić do rozmowy. Mam wrażenie,że ona czuje się winna, ma do siebie pretensję, ale jakoś nie może się przełamać (do rozmowy).
      Myślę, że to dlatego, że właściwie nie ma żadnego racjonalnego argumentu. Nie chce, bo nie chce. Pewnie sama do końca nie wie, dlaczego nie.
      Skoncentrowała się na dziecku, a właściwie uciekła w dziecko. Może należy do tych kobiet, którym mężczyzna przestaje być potrzebny, po uczynieniu jej matką.
      Trzy lata bez seksu, lub prawie bez seksu zburzą każdy związek. Skoro niedawno zostaliście rodzicami, więc sądzę, że jesteście młodzi, pełni sił. Seks, to nie tylko przyjemność, ale to również więź, a tego u was nie ma.
      Jeśli ona nie widzi w tym problemu,jeśli nie chce rozmawiać, ani z tobą, ani z nikim innym, to nic nie można zrobić. Można jedynie spekulować, co nią powoduje, ale to nie rozwiązuje sprawy. Nie można też na siłę wysłać jej do seksuologa, bo ona nie widzi takiej potrzeby, jej jest dobrze.
      To co możesz zrobić, to uświadomić jej, że pracuje na to, na rozpad waszego związku, chyba, że ty wytrzymasz w takim białym małżeństwie.
      Jeszcze coś mi przyszło do głowy. A może jest ktoś, zaprzyjaźniony z wami, kto mógłby z nią porozmawiać, żeby chociaż powiedziała, o co jej chodzi.
      Pozdrawiam

• Gość: tommy Re: brak seksu w małżeństwie IP: *.krosno.vectranet.pl 13.10.10, 19:39
        Pani Ewo.

Dziękuję za poświęconą uwagę i zrozumienie. Rzeczywiście ostatnio miewam myśli czarne i depresyjne z tego powodu i nie tylko, bo na to nakładają się sprawy materialne (brak pracy)... Sam się sobie dziwię jak wytrzymałem 3 lata bez fizycznej bliskości i zastanawiam się czy zniosę kolejne lata... chyba mnie nie stać na takie wyrzeczenie...
        Pomysł zaangażowania trzeciej osoby do mediacji chyba nie przejdzie, bo mnie głupio o to kogoś prosić (to jakby przyznać się do porażki) a poza tym nie widzę nikogo takiego...
        Pozostaje mi chyba tylko próbować walczyć i czekać.
        Pozdrawiam
        • ewa.zeromska Re: brak seksu w małżeństwie 13.10.10, 20:50
          Sorry Tmmy, ale bierne czekanie, to beznadziejna sprawa. Na co ty czekasz? Aż zona się zmieni? To już prędzej zmienisz żonę.
          A czy zdajesz sobie sprawę z tego, że brak pracy (tak zrozumiałam), ma związek z brakiem seksu. Tak, tak..! Masz poczucie niskiej wartości, jesteś wycofany, niepewny. To nie jest dobry stan psychiczny, żeby dobrze prezentowac się na wszelkich rozmowach.
          Skoro żona cię nie chce, to wyjedź. Szukaj pracy gdzie się da, nawet daleko od domu. Tylko dobrze ci to zrobi, a może coś zmieni między wami.
          W każdym razie biernośc w życiu jest beznadziejna. Nie popadaj w marazm.
          Weź się w garść, pozdrawiam raz jeszcze
      • Gość: kapidalia Re: brak seksu w małżeństwie IP: *.212-91-26-0.dynamic.chello.pl 03.02.20, 09:23
        Bo skądś ten problem musial się wziąć. Jak maż i żona brali ślub 10 lat temu wszystko było ok. I myślę,ze można wrócić właśnie do tego czasu.Będzie to jednak wymagało czasu i zaangażowania obu osób. Rady typu skok w bok czy odejście nie są normalne ponieważ małżeństwo polega na rozwiązywaniu problemów a nie rozstawania sie przy byle kryzysie.Ludzie to nie roboty. Mają swoje lepsze i gorsze dni. Polecam porozmawiać szczerze, wybrac się na terapie , ewentualnie zadbać o to aby seks znowu był ciekawy.Wprowadzić jakieś urozmaicenia do sypialni. Jakieś zabawki.
    • skarabeusz.easy Re: brak seksu w małżeństwie 15.10.10, 20:37
      Jeśli zona nawet nie chce rozmawiac o tym to bardzo trudna sprawa, ale prozmawiac trzeba. Zróbcie sobie weekend tylko dla siebie, może bycie mama na pełen etat bardzo ja męczy albo nie chce sie kochac, kiedy dziecko spi za ścianą. Poza tym taki czas tylko dla was bedzie dobrym momentem na rozmowę.
    • ice-tea Re: brak seksu w małżeństwie 30.07.17, 01:20
      Witaj,
      Może ma problem z hormonami, podwyższona prolaktyna, nawet całymi latami, to u kobiety duży problem. Z tym, że nie każda chce to badać, czasem woli nie wiedzieć. Można mieć regularne cykle, a cierpieć na hiperprolaktynemię, wiem coś o tym:(
    • ja91fajny Re: brak seksu w małżeństwie 28.08.17, 22:23
      Wspolnie z dziewczyna postanowilismy dac szanse extralarge.pl/. Seks smakuje teraz duzo lepiej a moj penis jest zawsze gotowy do dzialania. Jestem facetem o kazdej porze dnia i nocy. Ogromna niespodzianka na rynku jesli chodzi o tego typu produkty.
    • Gość: Angel Re: brak seksu w małżeństwie IP: *.adsl.inetia.pl 09.09.17, 11:24
      czy twoja żona zapomniała czym jest małżeństwo? Dbaniem o wzajemne potrzeby a nie tylko swoje? Każda kobieta po ciąży ktora nie planuje kolejnego dziecka sie boi ale to nie powód by unikac seksu 3 lata !! Wydaje mi sie ze kobieta z temperamentem w życiu tyle nie wytrzymie... widocznie jej libido niedopasowane do twojego. Zapytaj jak widzi dalej takie życie - jesli bez seksu to czy jest gotowa np. zostać rozwódka ? Druga sprawa czy dbasz o dom i dziecko na równi czy wszystko na jej głowie? Bo przy wielu obowiązkach to i koń nie ma siły...
    • zlap-mnie-jesli-potrafisz Re: brak seksu w małżeństwie 19.10.17, 21:15
      Szczerze mówiąc to ci współczuję. Znam takie przypadki, że kiedy pojawia się dziecko facet schodzi na dalszy plan i kobieta jest wpatrzona tylko w dziecko. Najgorsze jest jednak, że nie chce z toba rozmawiać o tym, wydaje mi się, że ona sama nie wie czemu tak sie dzieje dlatego unika tematu. Jeśli twoje życie ma wyglądać tak przez kolejne lata to kiepska perspektywa. Może terapia małzeńska? Postaw jej warunek i szczerze powiedz co czujesz.
      • Gość: syd Re: brak seksu w małżeństwie IP: *.dataspace.pl 26.08.19, 08:48
        Może po prostu rutyna zjada Wasz związek. Napiszę CI,że było tak podobnie u mnie ponieważ po dłuższym stażu w małżeństwie nie miałam ochoty na seks. Trochę to rozbijało nasz związek tak więc postanowiliśmy działać.
        Skuteczne okazało się oderwanie się od codziennych obowiązków. Kolacja na mieście, trochę zabawek, zmiany pozycji. Kupiliśmy sobie kamasutrę ;)
        Możesz sobie również zamówić sex elixir czyli hiszpańską muchęDość popularny środek ale bardzo skuteczny na małe libido.
        • raamzi Re: brak seksu w małżeństwie 30.08.19, 11:47
          Jeżeli Twoja żona nie ma ochoty na seks, to może być Twoja wina. Faceci zdają się zapominać, że to, co składa się na tą ochotę, to nie tylko gra wstępna na dwie minuty przed stosunkiem, ale i to jak się zachowujecie cały czas, jakie macie podejście do swojej kobiety i jak ją na co dzień traktujcie. Afrodyzjaki to dobra opcja, ale warto również sprawić ze seks będzie wyglądał inaczej
          • Gość: krzysiekbb Re: brak seksu w małżeństwie IP: *.dc2.ghst.net 02.09.19, 14:23
            Jest to przyczyna złożona.
            Na jakość libida wpływa przede wszystkim ogólny stan pacjenta , jego kondycja fizjologiczna nie fizyczna oraz potencjał emocjonalny.
            1 ogólny stan pacjenta - przebieg chorób wyniszczających, praca ponad siły, brak wszechstronnego odżywiania. alkoholizm, używki , narkotyki.
            2 kondycja fizjologiczna - choroby krwi, niedobory , anemia , niedokrwistość , cukrzyca, otyłość, zatrucie osocza krwi, niskie poziomy hormonalne stosownie do płci .
            3 nerwica wegetatywna jako bloker neuroprzekaźników prowadzi do zaburzeń funkcyjnych. Przedłużający się stres prowadzi do takich zmian i wyłącza sfery erotyczne poprzez blokowanie bodźca. Umysł może chcieć ale cała reszta jest spięta i wyłączona bodźcowo-sterowniczo-funkcyjnie.
            Oto cały sekret. zastanówcie się P-twu nad tymi aspektami w Waszym życiu i starajcie się eliminować w/w przyczyny. Z afrodyzjaków polecam sex elixir bo ma natualny skłd, nie polecam tak do końca niesprawdzonych środkow z sieci.
    • Gość: ikw3 Re: brak seksu w małżeństwie IP: 185.97.16.* 04.02.20, 08:54
      O matko. To nie jest wina kobiety, ze nie chce seksu codziennie. Nie jest chora, nienormalna albo zlosliwa. Przede wszystkim szczera rozmowa z partnerem i dojscie do kompromisu. Mnie tez odrzuca zbyt natarczywy partner i od razu mi przechodzi ochota. I teraz pytanie, czy partner robi cos po za "cho no Hela, bydziem cie ruhol". Znalezc zloty srodek i bezpieczne srodowisko. Jezeli kobieta jest zmeczona, a partner prosi o seks po 11 wieczorem, to moze wart o tym porozmawiac i zmienic godziny (na ranne, lub popoludniowe)? Moze zmiana wystroju sypialni - wywalic rozpraszacze - jak deska do prasowania i zabawki dziecka? No i oczywiscie jest tez zawsze wierna i pomocna masturbacja (dla partnera, partnerki lub razem - swietna alternatywa dla seksu i psychologicznie zbliza partnerow). Co do tabletek to warto wczytać się w ich skład bo są lepsze i gorsze. Ale jeśli miałabym tutaj polecic jakięs tabletki na libigo to będą to libido therapy, asequrelli nie polecam bo działanie zerowe (próbowałam).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka