Dodaj do ulubionych

Kobieta z penisem !

IP: *.dynamic.chello.pl 28.06.11, 18:40
Poznałem kobietę , która posiada penisa . Jak nazywa się tego typu przypadłość ?
Czy można to leczyć operacyjnie ? Czy taka osoba jest kobietą czy raczej mężczyzną ?
Proszę o odpowiedż i poważne potraktowanie tej sprawy !
Obserwuj wątek
  • michal.lew-starowicz Re: Kobieta z penisem ! 02.07.11, 16:12
   Panie Arturze,
   Opis jest bardzo ogólny, może dotyczyć kilku sytuacji:
   1 – Mężczyzny, który pod wpływem terapii hormonalnej i innych zabiegów kosmetyczno-stylizacyjnych upodobnia się do kobiety (pojawia się kobiecy biust, zmienia się zarost itp.), może być to także etap w leczeniu ukierunkowanego na zmianę płci w przypadku transseksualizmu.
   2 – Penis odtworzony chirurgicznie u kobiety zmieniającej płeć na męską.
   3 – Różne formy nieprawidłowego rozwoju narządów płciowych (np. przerośnięta łechtaczka przypominająca penis). Tego typu sytuacje mogą odpowiadać różnym zaburzeniom genetycznym i hormonalnym.
   Podkreślam jednak, że bez przeprowadzenia badania nie mogę obiektywnie ocenić opisywanego problemu. Płeć ustalana jest w chwili urodzenia na podstawie wyglądu narządów płciowych (ustalenie płci metrykalnej), a w sytuacjach wątpliwych powinno być przeprowadzone badanie genetyczne i inne badania pomocnicze. Z medycznego punktu widzenia kluczowe znaczenie ma kariotyp (płeć genetyczna): XX (kobieta) lub XY (mężczyzna).
   • Gość: Interseksualna Re: Kobieta z penisem ! IP: *.play-internet.pl 09.07.11, 12:03
    Widać Panie Doktorze (profesorze?) nie zna Pan wszystkich obecnych pojęć medycznych.

    Primo. Uważa Pan osobę somatycznie kobiecą o płci chromosomowej XY, która rozwinęła się jak kobieta pod wplywem przyjmowanych hormonów za mężczyznę, co jest karygodne. To transseksualna/transgenderowa tudzież interseksualna kobieta. KOBIETA, nie mężczyzna. Stare nazewnictwo jest niepoprawne i krzywdzące dla takich osób.

    Secundo. Nie przyjmuje Pan do wiadomości, że istnieje coś takiego jak transgenderyzm. To nie są mężczyźni upodabniajacy się do kobiet, tylko kobiety - posiadają kobiecą identyfikację płciową (kobiecą płeć psychiczną, zaś po leczeniu hormonalnym - częściowo też CIELESNĄ. Również tu nazywanie takiej osoby mężczyzna jest niezgodne z prawami (poczucie i przynaleźność do płci jest podstawowym prawem czlowieka) tej osoby oraz faktami i krzywdzace dla niej. Z tego co wiem, u Pana osoba TG (transgenderystka) nie ma szans na leczenie bo nie deklaruje chęci poddania się SRS oraz często nie deklaruje że jest heteroseksualna (czyli jako kobieta - nie deklaruje że pociągają ją mężczyźni.

    Tertio. często Pan oraz Pan doktor Liber nie przeprowadzacie badań, czy osoba taka nie jest przypadkiem interseksualna, co należy rozważyć szczególnie wtedy, gdy taka osoba (chcaca być kobieta prawnie) wygląda jak dziewczyna/kobieta jeszcze przed leczeniem.
    • prosty_facet Re: Kobieta z penisem ! 26.06.14, 07:15
     Gość portalu: Interseksualna napisał(a):

     > Widać Panie Doktorze (profesorze?) nie zna Pan wszystkich obecnych pojęć medycz
     > nych.
     > To transseksualna/transgenderowa tudzież interseksualna kobieta.
     > Secundo. Nie przyjmuje Pan do wiadomości, że istnieje coś takiego jak transgend
     > eryzm.
     > Tertio. często Pan oraz Pan doktor Liber nie przeprowadzacie badań, czy osoba t
     > aka nie jest przypadkiem interseksualna, co należy rozważyć szczególnie wtedy,
     > gdy taka osoba (chcaca być kobieta prawnie) wygląda jak dziewczyna/kobieta jesz
     > cze przed leczeniem.

     Się uśmiałem - tak to można sobie wymyślać 100 tysięcy płci ;-)
     A płcie są dwie: XX - kobieta, XY - mężczyzna.
     Wszystkie wersje pośrednie to są faceci/kobiety zmieniające płeć fizycznie/metrykalnie
     lub osoby nie wiedzące kim są i robiące sobie różne sztuczki z ciałem. A to się kwalifikuje
     do leczenia psychiatrycznego.
     • izyrider Re: Kobieta z penisem ! 26.06.14, 14:15
      nic do smiechu poniewaz wszyscy jestesmy ofiarami natury a plec jest jedna:czlowiek (homo sapiens),jak do teraz.Chyba ze zwierzeta ,rosliny zaczna seksualna interakcje z nami,jako partnerzy/-ki,zeby to bylo mozliwe (z mojej perspektywy)musza brac czynny ,swiadomy i zrozumialy dla ludzi udzial w portalach internetowych. Kobieta z penisem czy mezczyzna bez to nic specjalnego ale kangor,brzoza,slowik lub niezapominajka po rozmowie z ktorymi chcialbym rozpiac rozporek to byloby cos !(z idiotami ktorzy widza w powyzszym cos nienormalnego nie rozmawiam)
   • Gość: Interseksualna Re: Kobieta z penisem ! IP: *.play-internet.pl 09.07.11, 12:09
    Dodam jeszcze, że kobietą z penisem, na pewno nie jest "kobieta u której chirurgicznie odtworzono penisa". Zanim dojdzie do operacji u osoby transeksualnej K/M, najpierw jest ta osoba leczona hormonalnie i wykonywana jest mastektomiam czyli usuniecie piersi. Również w tym przypadku KARYGODNYM jest uwazanie tej osoby za kobietę. Jest MĘŻCZYZNĄ, tak wygląda, oraz ma męskie imię. Więc tu juz GŁUPOTĄ Pań świeci pisząc o kobiecie u której odtworzone chirurgicznie penisa.

    Przepraszam za ciętą ripostę, ale to co pan napisal aż się o nią prosiło, bo wprowadza Pan czytelników tego forum w błąd i powiększa Pan przez to transfobię wśród społeczeństwa.
   • interseksualna komentarz do "medycznego punktu widzenia" 10.07.11, 12:31
    Z medycznego punktu widzenia wyróżnia się:

    1. płeć genetyczna -jest determinowana rodzajem chromosomów płciowych (u ludzi: mężczyźni kariotyp 46,XY; kobiety 46,XX)
    2. płeć gonadalna -określana na podstawie gonad (samce: jądra, samice: jajniki, ale mogą być też formy niezróżnicowane lub obojnacze)
    3. płeć genitalna -określana na podstawie zewnętrznych narządów płciowych (mężczyźni – penis i moszna, kobiety – łechtaczka i wargi sromowe)
    4. płeć hormonalna - jest określana na podstawie względnej ilości wydzielanych hormonów płciowych (androgeny przeważają u mężczyzn, a estrogeny u kobiet itp.)
    5. płeć gonadoforyczna -określana jest w zależności od pierwotnych dróg rozrodczych prowadzących do gonad (u płci męskiej z przewodów Wolffa wykształcają się nasieniowody, a u płci żeńskiej z przewodów Müllera wytwarzane są jajowody)
    6. płeć germinatywna (wytwarzanie gamet: komórek jajowych, plemników, bądź ich brak)[potrzebne źródło]
    7. płeć fenotypowa -zależna od drugorzędowych cech płciowych, np. owłosienie ciała, piersi, wygląd zewnętrzny
    8. płeć somatyczna (obraz antropometryczny stosunków cielesnych o inne wyznaczniki)
    9. płeć mózgu (różnice w budowie mózgu determinujące płeć psychiczną)[potrzebne źródło]
    10. płeć psychiczna -stałe i niezmienne wewnętrzne poczucie przynależności do jednej z płci. Wcześnie się wykształca i jest niezmienna.
    11. płeć seksualna (ze względu na pełnione role płciowe)
    12. płeć społeczna (metrykalna i związana z pełnieniem danej roli płciowej na płaszczyźnie społecznej)

    Niezgodność przynajmniej JEDNEJ z tych składowych z pozostałymi jest podstawą do stwierdzenia interseksualizmu (lub hermafrodytyzmu, gdy niezgodność dotyczy narządów płciowych) - składowe 1–8 lub transseksualizmu - składowe 9–12. Niezgodność chociaż jednej z powyższych składowych powoduje, że z medycznego punktu widzenia nie można określać, że osoba ta jest kobietą lub mężczyzną (o byciu mężczyzną lub kobietą w sensie społecznym decyduje identyfikacja płciowa - samookreślenie się jako kobieta lub mężczyzna).

    Tak więc jeżeli Pan stwierdza, że ktoś jest mężczyzną lub kobietą tylko na podstawie płci genetycznej (XX lub XY) to moge śmiało stwierdzić, że powinni Panu odebrać uprawnienia medyczne, ponieważ opuścił Pan jak widać wiele zajęć na studiach dotyczących płci czlowieka (i nie tylko). A już na pewno nie powinien Pan się zajmowac "leczeniem" transeksualizmu ani interseksualizmu.
  • Gość: Interseksualna Re: Kobieta z penisem ! IP: *.play-internet.pl 09.07.11, 11:49
   Ta dziewczyna może być interseksualna lub transgenderowa (rzadziej transseksualna, skoro nie powiedziała Ci, że chce to skorygować operacyjnie tylko jej nie stać).
   Sama jestem kobietą interseksualną i nie chcę tego korygować. Uważam, że to raczej partner powinien zaakceptować mnie taką jaka jestem. Dlaczego niby mam się okaleczać?

   Co do odpowiedzi czy to kobieta czy mężczyzna - skoro czuje się kobietą, tak wyglądam tak ubiera sie i tak funkcjonuje - to zdecydowanie to laska (-: Będzie zadowolona tylko wtedy gdy będziesz ją traktować jak zwyczajną kobietę.
   • azeta4 Re:Imbecyl czy imbecylka?Idiota czy idiotka? 09.07.11, 14:23
    Po przeczytaniu esternacji napisanych przez "interseksualna" prosze oprzejmie osobe odpowiedzalna za to forum o wyeliminowanie obrazajacych dzdur pisanych przez osoby nie majace wyksztalcenia podstawowego, zeby juz nie mowic o wyzszym i specjalizacji w medycynie.Ta osoba (interseksualna) to typowy przyklad zaburzen w rozwoju seksualnym i umyslowym, polaczony z niskim poziomem instrukcji szkolnej o ogolnej.
    Popdkreslam ze dr.Starowicza nie znalem i nie znam, a jak mozecie latwo sie zorientowac, pisze z zagranicy.
    • Gość: Interseksualna Re:Imbecyl czy imbecylka?Idiota czy idiotka? IP: *.play-internet.pl 09.07.11, 23:20
     Popatrz się na siebie, akurat mam duża wiedzę w tym temacie opartą na książkach. To że uważasz osoby interseksualne, transseksualne i transgenderowe za idiotów / idiotki (sam się zdecyduj) nie jest mi obce. Apeluje do ciebie o trochę EMPATII, pozbycie się strachu przed takimi osobami (niby co ci zrobią - zjedzą cię?) I proponuje - najpierw przeczytaj czym są powyższe terminy a dopiero potem się wypowiadaj.

     Apeluje o usuniecie poprzedniego posta jako OBRAŹLIWEGO i promującego NIETOLERANCJĘ.
   • oxf Re: Kobieta z penisem ! 09.07.11, 21:31
    a jak traktowac "kobiete" z penisem jak normalna kobiete??? ...lol... poza tym jak ona ma tego penisa to wyglada jak kobieta?? A podniecaja ja inni faceci czy kobiety?? a moze ona nie wie za kogo sie uwaza i nie wie ktora plec ja pociaga?
    • Gość: Interseksualna Re: Kobieta z penisem ! IP: *.play-internet.pl 09.07.11, 23:26
     Najczęściej kobietę z penisam podniecają zwyczajnie mężczyźni. Aczkolwiek tak jak wśród "zwykłych" kobiet, część jest lesbijkami lub bi.
     Oczywiscie że taka kobieta wygląda jak kobieta, poza tym jednym obszarem. Ale oczywiście nie zawsze jest to regułą. Gdy jest leczona bardzo wcześnie w odpowieednim kierunku - będzie wyglądać jak zwyczajna kobieta.

     Osoby transgenderowe, transseksualne oraz interseksualne zazwyczaj maja określoną identyfikację płciową i czują się KOBIETAMI.

     Prosze tu nie mylić orientacji seksualnej (homo/hetero/bi) z identyfikację płciową (kobieta lub mężczyzna)
     • azeta4 Biedni ludzie 10.07.11, 09:16
      Zaburzenia w rozwoju i ukierunkowaniu seksualnym sa zaburzeniami ktore maja rozne przyczyny ktore czasami sa proste, czasami bardziej kompleksowe i zlozone, podobnie jak rozwoj innych aparatow i systemow organizmu.Jest seks genetyczny, fenotypiczny,sa jajniki lub jadra, jest ukierunkowanie suksualne i sa, oczywiscie, sytucje bardziej zlozone traktowane w medycynie w endokrynologi, ginekologi, urologi, genetyce, psychologi i w seksuologi.Pacjenci z zaburzeniami sfery seksualnej sa osobami z ogromnymi problemami, wymagaja konsulencji multispecjalistycznych i rozwiazanie ich patologi jest, niestety, w ogromnynej ilosci przypadkow, tylko czesciowe.Rozumiem problem ale nie agresje.Wspolczyje ogromnie.
      • interseksualna Biedni ludzie - wcale nie tacy biedni... 10.07.11, 11:39
       Primo. Nie seks fenotypiczny i seks genetyczny (jak zamierzasz je uprawiać?) ale płeć fenotypowa (jest to wygląd związany z płcią, np. występowanie bądź nie piersi, zarostu, sylwetka kobieca lub meska - tzw. trzeciorzędowe cechy płciowe) oraz płec genetyczne (46,XX - żeńska lub 46,XY - meska oraz 45,X; 47,XXY i inne - nieokreślona).

       Secundo. Wbrew pozorom o ile daje się nam żyć w zgodzie z płcią psychiczną, to owe wielkie problemy nie mają miejsca. Żyję jak zwyczajna kobieta i większych problemów związanych z płcią nie mam. Problemem sa tutaj tylko ludzie, którzy wiedzą, że jestem trochę inna w jednym obszarze mojego ciała, co zwyczajnie nie powinno ich w ogóle interesować.

       Tertio. SPRZECIWIAM SIĘ OKREŚLANIU mojej osoby jako PATOLOGII. Takie dziewczyny jak ja istniały od zawsze. Na dowód link ze starożytności (poniżej). To, że stanowią mniejszość, nie oznacza, że są gorsze i od razu są patologią.

       commons.wikimedia.org/wiki/File:Salmacis_%26_Hermaphroditos_5.jpeg?uselang=pl
       Zasada jest prosta. Osobę, która wygląda i zachowuje się jak kobieta, należy zwyczajnie traktować jak kobietę, czyli zwracać się jak do kobiety (również używać jej kobiecego imienia, podczas świąt związanych z płcią (np. dzień kobiet) nie zapominać o tej osobie itp. itd. Chyba nie wymaga to zbyt dużo wysiłku, aby uczynić transgenderową/transseksualną/interseksualną kobietę szczęśliwą.
     • oxf Re: Kobieta z penisem ! 10.07.11, 10:59
      no wiesz, rozumiem ze sa ludzie i ludziska a jak mi piszesz ze "kobieta" ktora jest homo to ja juz wysiadam zupelnie. jesli taka kobieta leci na plec ktora uwaza za swoja to co ja determinuja zeby sie uwazac za kobiete? Gdzie jest granica. Moze ona sama tego nie wie.
      • interseksualna Re: Kobieta z penisem ! 10.07.11, 11:48
       Polecam również trochę EMPATII i TOLERANCJI w stosunku do gejów i lesbijek. Nie mieszaj orientacji seksualnej i identyfikacji płciowej, ponieważ wbrew pozorom u około aż 7% społeczeństwa mogą być przeciwne. Tak, 7% wg statystyk stanowią geje oraz lesbijki i jakoś nie podważamy, że są mężczyznami (geje) oraz kobietami (lesbijki).

       Tak więc sorry, ale twój post nadaje się do ekspresowego skasowania za akt nietolerancji.
       homoseksualna kobieta z penisem (czująca pociąg do kobiet) jest również KOBIETĄ, podobnie jak heteroseksualne kobiety z penisem, które stanowią większość.

       Wśród kobiet z penisem prawdopodobnie też około 7% wykazuje ukierunkowanie homoseksualne lub biseksualne. I jest to całkiem normalne. Nie widze tu nic dziwnego.
       • oxf Re: Kobieta z penisem ! 10.07.11, 14:09
        dla ciebie nic nie jest dziwne bo ty sama jestes dziwna. zastanawia mnie jednak czy jestes taka tolerancyjna we wszelkich dziedzinach zycia takze w takich w ktorych ty odchylen od normy nie wykazujesz. Dla mnie to nieco smieszne, jak osoba ktora nie wiem jaka ma plec nie wie tez jaka plec ja przyciaga ... lol...
        • interseksualna Re: Kobieta z penisem ! 10.07.11, 14:19
         ależ te osoby wiedzą jaka płeć je pociąga - homoseksualną kobietę z penisem pociągają tylko i wyłącznie kobiety, biseksualną - obie płci, heteroseksualną tylko - mężczyźni.

         Co do tolerancji - jestem tolerancyjna tez w innych dziedzinach. To znaczy nie jestem ani rasistką (toleruję czarnoskórych i chińczyków/japończyków). Toleruję buddystów, ateistów oraz osoby wierzące w Allaha. Każdy jest inny i nie jest to dla mnie dziwne - ma prawo do tego.

         Jedyne czego mogę nie tolerować, to gdy ktoś wkroczy w moje życie w butach, znieważa mnie itp. Ale tego nie toleruje nawet najbardziej tolerancyjna osoba.

         To czy jestem dziwna... Na pewno będę dziwna dla osób które nie słyszały o zjawisku interseksualizmu i nie dziwi mnie to. Rozumiem, że ktoś może się bać, ale naprawdę nie ma czego. Faktu że jestem inter nie zatajam przed potencjalnym partnerem do związku. Poza tym nie kąsam, nie wysysam krwi, nie gwałcę itp. itd.
         • oxf Re: Kobieta z penisem ! 10.07.11, 14:28
          no wiec ty uwazasz sie za kobiete i pociagaja cie faceci? Pozostaje tylko pozbyc sie zbednego balastu miedzy nogami to moze bedziesz zyc normalnie a ile twoj normalne facet nie skuma ze cos nie tak z twoja fizjologia.
          • interseksualna Re: Kobieta z penisem ! 10.07.11, 14:34
           Tak, jestem kobietą i pociągają mnie mężczyźni. Co do operacji - nie chcę się okaleczać. Jest mi dobrze w ciele takim jakie posiadam. Kiedyś spodobałam się już jednemu mężczyżnie i bardzo go kochałam. Jednak rozstaliśmy się (jednak w miejscu publicznym nie zamierzam tej kwestii kontynuować - co, gdzie, kiedy, dlaczego). Dla niego było bardzo ważne że jestem kobietą, jednak co mam miedzy nogami bylo dla niego obojętne. Był też heteroseksualny.

           Wierzę, że na pewno komuś się jeszcze spodobam i mnie zaakceptuję taką jaka jestem.
           • oxf Re: Kobieta z penisem ! 10.07.11, 14:57
            a jak uprawialabys z nim seks? Homoseksualny? Wybacz ale ciezko mi pojac ze bedzie facetowi obojetne co masz miedzy nogami. Jak sie podniecic widzac cos takiego? Powinnas poddac sie operacji i byc 100% kobieta. i nie toleruja wszyskiego. Nietolerancja jest potrzebna.
            • interseksualna Re: Kobieta z penisem ! 10.07.11, 15:04
             Rozśmieszasz mnie piszac o seksie homoseksualnym pomiędzy dwoma osobami heteroseksualnymi. Jak to robiliśmy to nasza sprawa, ale a 100% był to seks heteroseksualny (pomiędzy kobietą i mężczyzną. Tu muszę stwierdzić, że wchodzisz z butami w moje życie pisząc mi kim mam być a kim nie. I stwierdzę, że w tym momencie nie toleruję tego co napisałeś w poprzednim poście.

             Naucz się bycia człowiekiem - do tego potrzebna jest EMPATIA i TOLERANCJA.
             • oxf Re: Kobieta z penisem ! 10.07.11, 15:15
              no ale ty nie masz akurat wlasciwego "przyrzadu" a do lozka zaplaczasz faceta a nie kobiete. Wiec z mechanicznego punktu widzenia ciezko to uznac ze seks heteroseksualny. Ty po prostu nie masz wyboru ja to rozumiem ale twoj facet moze byc nieco zmieszany, udzucanie zabiegu w twoim wypadku jest dla mnie niezrozumiale. Moze chcesz byc samotna? Albo uwazasz ze i tak ci to nie pomoze? A moze nie masz pieniadzy i tyle? Inna sprawa ze ja daje ci rade a ty mozesz to odzucac. Nadmierna tolerancja i empatia jest szkodliwia wiesz mi. jest jeszcze cos takiego jak myslenie i otwartosc umyslu.
              • interseksualna Re: Kobieta z penisem ! 10.07.11, 15:30
               Ale to nie znaczy, źe masz mnie nietolerować. Chłopak wiedział od początku na czym polega moja inność (powiedziaam mu) i to zaakceptował. A uwierz mi, że był bardzo zadowolony w łóżku. Nikomu nie narzucam sie na siłę.

               I właśnie apeluję o otwartość umysłu też.

               PS. Seks nie jest czynnością mechaniczną lecz formą aktywności człowieka. Bez uczuć, bez odczuć (mózg to najważniejszy organ seksualny) jest tak naprawde niczym. U człowieka seks nie ogranicza się tylko do reprodukcji.
   • konesser30 Re: Kobieta z penisem ! 28.10.16, 13:04
    Bardzo.chcialbym poznac taką kobiete i bardzo.chcialbym byc z nią na powwznie. Dlatego mam pytanie do Pani, gdzie szukac takiej kobiety? prosze o kontakt do Pani chcialbym porozmawiac i zadac pare pytan.Pozdrawiam Michał
  • Gość: konfuzja Re: Kobieta z penisem ! IP: *.pools.arcor-ip.net 14.11.12, 12:06
   www.ciaglewierze.blogspot.de/search/label/Ewa%20Ho%C5%82uszko
   wspolczuje tej osobie ale nie rozumiem dlaczego ta osoba splodzila 3 dzieci weszla w trzy zwiazki jako mezczyzna potem okaleczyla wlasne cialo zmieniajac plec tego nawet oslawiona alice miller nie da rady mi rozplatac i nie widac szczescia w tym zyciorysie:(

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka