Dodaj do ulubionych

czy to jest objaw biseksualizmu?

IP: *.ssp.dialog.net.pl 29.08.11, 10:36
Witam!
Ta myśl nie daje mi spokoju. Jakiś czas temu mój partner podzielił się ze mną swoją fantazją, którą, jak twierdzi, kiedyś w życiu chciałby zrealizować. Otóż chodziło o seks w trójkącie, kobieta (ja) plus dwaj mężczyźni. Odmówiłam - dla mnie tego typu konfiguracje to zakamuflowana forma zdrady. U innych nie potępiam - to ich sprawa. Sama w łóżku nie boję się urozmaiceń, ale daleka jestem od robienia czegoś na siłę. Dodam tylko, że odkąd jesteśmy razem (prawie trzy lata), partner nigdy nie okazywał mi zazdrości; wręcz cieszyło go zainteresowanie innych mężczyzn moją osobą (jestem atrakcyjną kobietą), którego ja nie wykorzystywałam jako okazji do zdrady. Jego postawę traktowałam to jako objaw zaufania, ale teraz podzielenie się tą fantazją nastręcza mi wiele wątpliwości.
Z góry dziękuję za odpowiedź. A.
Obserwuj wątek
  • n.wataha Re: czy to jest objaw biseksualizmu? 29.08.11, 11:05
   Nie rozumiem tytułu. Czy podejrzewasz, że jesteś biseksualna, czy o biseksualność podejrzewasz męża?
   Jeśli to pierwsze, to raczej skłaniałabyś się by trójkąt składał się z 2 kobiet i 1 mężczyzny?

   Jeśli zaś chodzi o fantazję męża to nie widzę tutaj w jego fantazji biseksualności, gdyż bardzo wielu heteroseksualnych mężczyzn miewa fantazje na temat stosunku 2 mężczyzn z jedną kobietą. I chodzi tutaj właśnie o stosunek 2 mężczyzn z kobietą, a nie w tym czasie między sobą. Fantazja ta jest oparta na wyobrażeniu sobie podwójnej penetracji kobiety, czy to oralnie + genitalnie, czy też genitalnie i analnie. I biseksualności w takim stosunku nie uświadczysz, raczej wyłącznie dość ostre urozmaicenie seksu.

   Musisz wziąć pod uwagę, że mężczyźni są wzrokowcami i wiele naszych fantazji opartych jest na bodźcach wzrokowych, a nie czuciowych. To jedna z przyczyn właśnie takiej fantazji.
   Druga strona medalu, to kwestia, że realizacja takiej fantazji niestety może doprowadzić do daleko idących konsekwencji pomiędzy partnerami. Może choć nie musi, ale to, że są wyjątki potwierdza jedynie regułę, że jednak po zrealizowaniu takiej fantazji może dość poważnie ucierpieć sfera uczuciowa pomiędzy partnerami, choć zanim się nie zrealizowało tej fantazji, wydawało się partnerom, że nadal będzie pomiędzy nimi wszystko w porządku. Niestety, często nie jest i partnerzy patrzą potem na siebie jakby zostali przez drugą stronę zdradzeni. Wyrzuty sumienia, zazdrość, to tylko część problemów jakie zrealizowanie tej fantazji może nieść.
   • n.wataha Re: czy to jest objaw biseksualizmu? 29.08.11, 11:59
    Od tej strony naprawdę nie masz się co tym przejmować. Jestem całkowicie hetero, a i ja miałem swego czasu takie fantazje. Nota bene w rozmowach z kolegami okazało się, że wszyscy mieli podobne.

    Najważniejsze by mężowi ta fantazja nie przerodziła się w natręctwo, bo może się to negatywnie odbić na całym Waszym współżyciu. Jeśli jednak nie zauważasz, że Wasze współżycie seksualne z tego powodu nie ucierpiało, to przestań się zamęczać tymi rozważaniami.
    Pewne fantazje przychodzą i mijają z czasem. Zapewne i Tobie także zdarzą się jakieś fantazje erotyczne, które choć zalęgną się w głowie, to będziesz wolała ich nigdy nie wprowadzać w czyn.
  • ewa.zeromska Re: czy to jest objaw biseksualizmu? 29.08.11, 15:22
   Trudno powiedzieć, chociaż ja nie widzę tu skłonności do biseksualizmu. Fantazja, to jednak co innego, niż praktyka, a na razie jest na poziomie fantazjowania. Nie wiem jak on sobie ten trójkąt wyobraża? Kto miałby być aktywny i w jaki sposób?
   Podzielił się z tobą swoją fantazją, więc przyjmij to jako okazane zaufanie, ale w żadnym razie nie czuj się zobowiązana do realizacji.
   Czasem sama rozmowa działa podniecająco, więc jeśli rozmowa nie mierzi cię, to możesz z nim rozmawiać, czyli fantazjować razem z nim.
   Gdyby nastawał na praktykę, powiedz po prostu "nie", bez lęku o ewentualne konsekwencje.
   Facet musi liczyć się z tobą, nie może być inaczej.
   Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka