Dodaj do ulubionych

Czy tak własnie wygląda egoizm??

22.05.20, 04:25
Hej,
Musze w końcu zapytać kogos z zewnątrz bo już nie wiem co myslec. Nasz poważny kryzys trwa już 9 miesiecy i czuje ze musi się niedługo skonczyc bo dużo dłużej tak się żyć nie da. Nie chce wchodzić w szczegóły bo one nic nie wniosa tylko jedno pytanie.
Jednym z moich zarzutów do partnera jest ze jest totalnym egoista – nie zlosliwym jakims, czy dzialajacym z rozmysłem tylko po prostu jego mozg nie ma pewnej funkcji. Mowi że „nie ma mocy sprawczej” żeby wpływac na życie drugiej osoby więc to nie przez niego cierpię.
I tu ten cytat po którym sama zaczęłam mieć wątpliwości: ja pisze sms że: chciałeś poczuć swoją sprawczość i przez to musiałam cierpieć. Odpowiedź: „Co to jest moja sprawczość. Piszesz że musiałaś cierpieć. To jest twoja reakcja, nie moja akcja.”

Powiedzcie mi proszę czy normalna osoba, ze wszystkimi funkcjami społecznymi włączonymi tak właśnie widzi sprawy krzywdzenia, akcji, reakcji? Czy to jest egoizm?
Obserwuj wątek
    • obrotowy zapewne egoizm tak wyglada, ale i Ty masz problem 22.05.20, 11:16
      kas82kas napisał(a):
      > Jednym z moich zarzutów do partnera jest ze jest totalnym egoista – nie zlosliw
      > ym jakims, czy dzialajacym z rozmysłem tylko po prostu jego mozg nie ma pewnej
      > funkcji. Mowi że „nie ma mocy sprawczej” żeby wpływac na życie drugiej osoby wi
      ęc to nie przez niego cierpię.

egoizm to powazna przywara, ale to nie grzech

domyslam, sie, ze partner nie chce Ci w czyms pomagac - to przykre.

ale partner nie ma obowiazku "wplywania na zycie drugie osoby"

- swoj zycie kazdy kreuje sam, bo kazdy swoj Krzyz nosi...

pewnie , ze lepiej sobie wzajemnie pomagac i pewne rzeczy robic wpolnie - ale nie zawsze to mozliwe....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka