Dodaj do ulubionych

Jak długo czekałyście na ciążę?

12.07.04, 12:55
Mam pytanie do mam, które poroniły, a później zaszły znów w ciążę. Jak długo
czekałyście na następną dzidzię? Nie ukrywam, że czarno to widzę u siebie, bo
na tę ciąże czekałam 7 lat, więc myślałam, że co jak co, ale musi się udać.
Jednak okazało się, że nic nie musi. Dodatkowo przygnębia mnie fakt, że mam
już 32 lata, więc do bólu po stracie dzidziusia dochodzi jeszcze całkiem
realna obawa, ze już w ogóle nie będę miała dziecka. To wydarzenie tak mnie
przygnębiło, że staram się znaleźć jakiekolwiek pocieszenie.
Obserwuj wątek
    • agnesm1 Re: Jak długo czekałyście na ciążę? 12.07.04, 13:07
      Ja akurat nie miałam z tym problemu, choć znam osobę, która niestety się z tym
      problemem boryka...
      Zaszłam w ciąże po po 3 miesiacach po poronieniu - w 1 cyklu starań, ale wiem,
      że nie zawsze bywa tak gładko..
      Warto cyba wtedy pomyśleć o monitorowaniu cyklu i np. mierzeniu temperaturki...
      choć wiem, że nie wszyscy są zwolennikami tej metody...
      Pozdrawiam i mam nadzieje, że Tym razem uda się szybko zajść w koljną ciążę
      Agnesm
    • perissa Re: Jak długo czekałyście na ciążę? 12.07.04, 16:28
      Po poronieniu dostałam 2 miesiączki a.. 3 już nie. Więc zaszłam w ciążę w
      trzecim cyklu. Ciąża wygląda na zdrową, wyniki o wiele lepsze niż w tej
      poronionej (np. poziom BHcg - przyrost wzorcowy), zarodek lepiej się rozwija..
      Jedna ciekawostka: w tym cyklu owulację miałam w 4 dniu cyklu!! kilka godzin
      po ostatniej krwi miesiączkowej. Dziecko zostało poczęte właśnie wtedy.
      W "normalnych" cyklach owulację miałam pomiędzy 9 a 12 dniem. Po poronieniach
      podobno zdarza się rozregulowane jajeczkowanie więc trzeba pilnować kiedy się
      pojawi żeby trafić .. smile
      powodzenia! i... warto próbować, naprawdę..
      • ela74 Re: Jak długo czekałyście na ciążę? 14.07.04, 09:30
        Jestem w podobnej sytuacji, 25 czerwca straciłam moje maleństwo w 10 tygodniu
        ciąży, brak bicia serduszka, teraz myślę tylko o ponownym staraniu o maluszku.
        Jutro idę do lekarza, mam nadzieję, ze usłyszę coś pocieszającego. Zaraz po
        zabiegu gin mówiła, że powinnam poczekac 6 miesięcy, ale to starsznie długo.
        Zamierzam porobić wszelkie konieczne badania i jeśli wszystko będzie ok
        zabieram się do dzieła.Czytałam dużo wypowiedzi na temat ponownego zajścia w
        ciąże i wychodzi na to 3 miesiące wystarczą. Fizycznie jest juz ok a na
        psychikę to jedyne lekarstwo. Tylko faktycznie nie mam pojęcia kiedy będą dni
        płodne jak to tera bedzie działać. Istnienie tego forum jest wielką pociechą i
        nadzieją na przyszłość dla każdej z nas. pozdrawiam was wszystkie, chętnie
        porozmawiam.
    • patunia79 Re: Jak długo czekałyście na ciążę? 12.07.04, 20:20
      Bardzo mi przykro z takiego obrotu sprawy, zwłaszcza że tyle czekałaś na to
      dziecko, ale wierz mi los bywa zawrotny. I tym razem może długo nie czekać, po
      prostu na początek rozluźnij się, odpocznij może gdzieś wyjedz i spróbuj (wiem
      że trudne) zapomnieć. Po czym nie obiecując sobie wiele spróbuj po 3 miesiącach
      (ja uważam że to min. aby śulówka macicy się odbudowała i endometrium miało
      odpowiednią grubość) a wtedy wszystko sie może zdażyć. Warto by było zrobić USG
      bo jeśli miałaś łyżeczkowanie to trzeba sprawdzić czy wszystko się ładnie
      zagoiło. Znajdz sobie dobrego ginekologa. Wszystko zawierz Bogu, On nie zapomni
      o Tobie, będę się za Ciebie modlić.
      Moja druga dzidzia pojawiła się na tym świecie w 3 miesiące od zabiegu, teraz
      już jesteśmy ze sobą 14 tyg. i tylko modlitwa daje mi nadzieje. (wcześniej
      staraliśmy się o nią ok. 3 lat, a tak naprawdę 1,5 roku w tym 4 mieś. z pomoca
      lekarza i w efekcie straciliśmy nasza kruszynkę w 9 tyg.)

Patrycja z małym szczęsciem w brzuszku
      Aniołek (14.01.2004)

lilypie.com/days/050112/0/9/0/+0/.png
    • lomre Re: Jak długo czekałyście na ciążę? 12.07.04, 22:11
      Przyłączam siędo pytania. Ja jestem 3 tydzień po...
      Byłam u lekarza , kazał mi czekać 6 miesiący i przepisał Diane (mam PCO i inne
      probl.). Czas tak strasznie siędłuży a mam 31 lat i nasz wiek nie skłania już
      ku szafowaniu czasem, prawda?
      Pozdrawiam Cię auarius
      • aquarius72 Re: Jak długo czekałyście na ciążę? 12.07.04, 22:38
        Mnie lekarz powiedział, żeby zaczekać 3 miesiące, więc starania moglibyśmy
        podjąć gdzieś w październiku, o ile wyregulują mi się cykle. Wiesz Lomre, ja
        poważnie zastanawiam się nad tym, żeby te trzy miesiące poświęcić na badania
        pod kątem ewentualnej inseminacji (hormony, badanie nasienia), bo obawiam się,
        że w sposób naturalny będziemy starać się bardzo długo..., a w końcu nie będę
        coraz młodsza. No chyba, że po tym zaciążeniu coś mi się w organiźmie odblokuje
        i natura będzie nam sprzyjać. Mam przynajmniej dwie znajome, które pierwszą
        ciążę poroniły, a w drugą zaszły bardzo szybko - jedna chyba jeszcze przed
        upływem tych trzech miesięcy, choć jest to ponoć dość ryzykowne. Tutaj też
        piszą dziewczyny, które zaciążyły od razu, jak dostały zielone światło, może i
        nam się uda? Zapytaj może innego lekarza, czy rzeczywiście to musi trwać aż 6
        miesięcy. Wprawdzie lekarz powiedział Ci, że masz PCO, ale w końcu w ciążę
        zaszłaś, więc może dałoby się jakoś przyspieszyć ponowne starania?
        • lomre Re: Jak długo czekałyście na ciążę? 13.07.04, 22:17
          Byłam u endokrynolog. Ona rozumie, że upływający czas mnie denerwuja, ale też
          jest zdania, że nic na siłę i radzi czekać. Te pół roku to straszne, a widząc
          jak nam "szybko" (2,5roku) udaje się począć, to dziecko moooże pojawi się....
          Ale tak nie można. Chcę wykorzystać ten czas na przebadanie się, gimnazstykę,
          bo zastałam siępo laparo i jeszcze po przeleżanych tygodniach a czas mam
          nadzieję szybko zleci.
          Mam nadzieję, że będziemy miały dzieci rocznik 2005!!!
          Aha, Aquarius ile masz lat?
          • aquarius72 Re: Jak długo czekałyście na ciążę? 14.07.04, 07:40
            Ja mam teraz 32 lata (patrz na mój nick smile Fasolinka, którą straciłam miała
            być prezentem na moje 33 urodziny, niestety... Może to głupie, bo jestem świeżo
            po zabiegu, ale chciałabym znowu być w ciąży, to tchnęło tyle nadziei w nasze
            życie, tyle planów, marzeń, a tu taki tragiczny finał... Może nasze dzieciaczki
            urodzą się w 2005 roku, ale w jakimś piękniejszym okresie niż ponura polska
            zima? Oby tak było. Chciałabym jak najszybciej podjąć starania. Część badań już
            mam (np. toxo jest OK), lekarz wspominał mi w szpitalu coś o przciwciałach
            antykardiolipidowych, więc i to zrobię i znowu zabierzemy się z mężem do
            roboty wink
            Acha, ja też miałam swego czasu PCO (zdiagnozowane tylko na podst. USG, bo
            hormony były raczej w porządku), leczyłam sie strasznie długo (6 m-cy brałam
            Diane, potem laparoskopia, potem wspomaganie fazy lutealnej gestagenami - znowu
            6 m-cy) i powiem Ci, że po tym nie zaszłam, a zaszłam w tym roku, kiedy dawno
            już odpuścilismy sobie wszelkie leczenie. Tak więc w końcu nie wiem, czy mam to
            PCO, czy nie (ponoć taki wielopęcherzykowaty obraz jajników ma na USG wiele
            kobiet i niekoniecznie mają PCO) - skonsultuj to jeszcze gdzie indziej.
    • adju Re: Jak długo czekałyście na ciążę? 14.07.04, 21:39
      Ja czekałam na swoją pierwszą ciąże prawie rok-dokładnie dzis nie pamiętam.
      Okazało się, że mojemu maleństwu przestało bić serduszko w 12 tc.To było 23
      maja a w sierpniu już byłam w ciąży i udało się za pierwszym razem!Byłam pewna,
      że znów zacznie się latanie po lekarzach, kalendarzyki, sprawdzanie śluzu a
      tymczasem dostałam taki piękny dar od losu "za darmo", na otarcie łez.
      Przyznam się jednak, że trochę pomogły mi testy owulacyjne-POLECAMwink
      Trzymam kciuki za starania a co do wieku to masz jeszcze czas na niezłą drużynę
      piłkarską hi hi
      Całuję
      Justa
      • aquarius72 Re: Jak długo czekałyście na ciążę? 14.07.04, 22:09
        Ja też tak chcę!!! Bardzo Ci zazdroszczę (ale tak pozytywnie). Też mam zamiar
        za 3 m-ce zabrać się do roboty, ale muszę jakoś pobajerować męża, bo on bardzo
        nie lubi takich "reżyserowanych" starań wink, więc będę się musiała trochę
        nagimnastykować, żeby wyszło spontanicznie , (a testy zrobię w tajemnicy przed
        nimsmile)).
        • pimpunia Re: Jak długo czekałyście na ciążę? 15.07.04, 15:33
          Ten sam prodblem z mezem - starsznie sie stresuje gdy wie ze to ten dzien.
          najlepiej nic nie mowic i robic cichaczem swoje. Ja prawdopodobnie strace moja
          faolke, bo przestala rosnac - mysle juz co dalej bo mam lat 39 i kazdy miesiac
          jest istotny. Na szczescie to nie moje pierwsze dziecko...
          Ale my sie mamy z tymi mezami.... Sposobem trzeba ich brac, wiesz, ladna
          koszulka nocna, a wlasciwie najlepiej bez, niby ze ci goraco - od razu jest
          skutek.Polecam ten sposob, tymbardziej ze nadchodza upaly!
          • aquarius72 Re: Jak długo czekałyście na ciążę? 15.07.04, 15:43
            Ha, a co poradzisz mi na to, że mój najbardziej lubi to robić po południu więc
            w grę wchodzą głównie weekendy, bo w tygodniu o tej porze oboje jesteśmy w
            pracy? My kobiety to mamy życie, nie ma co, o wszystko trzeba się martwić, a
            koło faceta chodzić jak koło śmierdzącego jajka, żeby się nie zestresował smile))
            No, oczywiście żartuję.
            A propos Twojej sytuacji - może jeszcze nie wszystko stracone?
            • pimpunia Re: Jak długo czekałyście na ciążę? 15.07.04, 19:01
              Wioadomo, ze gdzies w glebi mam nadzieje ze dzidzius ma sie dobrze tylko ze
              jest malutki, ale ogolnie wole sie nastawic na niepowodzenia, aby nie bylo we
              wtorek rozczarowania.
              A jesli mowa o mezach, to masz problem, bo po poludniu to faktycznie nie jest
              prosto.
              Moj natomiast w tygodniu wraca z pracy miedzy 19h00 a 20h-21h i zaraz pada na
              kanapie z wladza czyli pilotem od telewizora w reku. Wieczorem wiec go
              zmobilizowac nie jest prosto, natomist zauwazylam ze lubi sie przebudzic w nocy
              ( ja z kolei wtedy spie snem kamiennym - ale czego sie nie robi dla SPRAWY! )i
              wtedy brak pizamki jest niezwykle pomocny. Najgorzej jest jednak gdy dzialamy
              na "akord" bo test owulacyjny wyszedl pozytywnie. Smieszne to sa sytuacje,
              ktore potem przechodza do anegdot opowaidanych sobie wsrod tych znajomych
              ktorzy staraja sie o malenstwo.
              Trzymaj za mnie kciuki, a ja jestem z Wami i zycze OWOCNEJ PRACY!
              Monia
                • aquarius72 Re: Jak długo czekałyście na ciążę? 15.07.04, 21:24
                  Monia, już trzymam piąstki, żeby czekała na Ciebie cudowna niespodzianka !!!
                  Dziewczyny, uważam, że jeśli chodzi o przyszłe starania, to pozytywnie wpłynie
                  nasza obecna obowiązkowa wstrzemięźliwość (wiadomo - dobra deficytowe są w
                  cenie), a doliczając okres ciąży, kiedy lekarz też zabronił, to nie
                  przytulaliśmy się już ho ho, dawno temu (w celibacie żyję po prostu smile))
        • adju Re: Jak długo czekałyście na ciążę? 15.07.04, 22:41
          Dziewczyny zapomniałam dodać, że tego dnia co mi wyszła owulacja z testu to
          poszliśmy ją uczcić z przyjaciółki to pubu. Troszkę mocna ją uczcilismy i
          bardzo wesoło wracalismy do domu. Jak wiadomo alkohol robi swoje ale dzięki
          temu naprawdę się kochalismy a nie "robiliśmy dziecka" i może dlatego się udało.
          Przepraszam, za te intymne szczegóły hi hi
          Buziaki
          Justa
          PS.do czasu pozytywnego testu owu było zero seksu, kompletna abstynencja aby
          zawodnicy mojego męża byli zrelaksowani i byli-jeszcze jak!Dowód:mamy chłopcawink
          • aquarius72 Re: Jak długo czekałyście na ciążę? 16.07.04, 07:21
            My z mężem nie mieszkaliśmy razem przez kilka miesięcy na przełomie roku (oj,
            źle było), potem, jak się zeszliśmy, to zaciążyłam prawie od razu - w drugim
            cyklu - bez żadnego wyliczania dni płodnych - ot tak. Dodam, że wcześniej kilka
            lat leczyliśmy niepłodność i nic z tego nie wychodziło. "Robienie dziecka" na
            siłę nie tylko nie jest zbyt przyjemne, ale dodatkowo może dużo napsuć w
            związku, no i jak się okazuje nie jest też skuteczne.
            • pimpunia Re: Jak długo czekałyście na ciążę? 16.07.04, 11:53
              Czy dotarla do Ciebie moja poprzednia wiadomosc?
              Bardzo Ci dziekuje za trzymanie kciukow. Dzis wyjezdzam na Mazury na week end -
              jeli ciaza obumarla, to trudno, poronie w Olsztynie, ale przynajmniej cala moja
              rodzinka tam jest - maz, dzieciaki, i ojciec lekarz.
              Wracam w niedziele i odezwe sie.
              Pozdr.
              Monia
    • anieszka76 Re: Jak długo czekałyście na ciążę? 21.07.04, 11:29
      Witam Was serdecznie
      W maju ubiegłego roku poroniłam i oczywiście tak jak i Wy jak najszybciej
      chciałam być znów w ciąży. I udało się. Miesiąc później już byłam, a
      dowiedziłam się o tym dopiero pod koniec sierpnia.
      Bartuś urodził się w tym roku w marcu i jest zdrowym ślicznym chłopczykiem.
      Różni lekarze różnie mówią na temat tego okresu po którym można znów zajść w
      ciąże.
      Ja oczywiście umierałam z niepokoju czy wszystko będzie ok, ale na szczęście
      było.
      Pozdrawiam Was serdecznie.
      I życze zdrowych, ślicznych maluszków.
        • anieszka76 Re: Jak długo czekałyście na ciążę? 21.07.04, 14:05
          Dostałam pierwszą miesiączkę w czerwcu, zabieg-łyżeczkowanie miałam na początku
          maja. Generalnie to w obu przypadkach tak naprawde nie wiedziałam że jestem w
          ciąży, miesiączkę miałam, tzn dziś wiem, że to było krwawienie w ciąży.
          Poroniłam (tzn nosiłam w sobie martwy płód) więc musiało być łyżeczkowanie.
          Szkoda, że wtedy nie wiedziałam o tym forum... napewno by mi pomogła rozmowa z
          Wami.
          Dziękuję smile

Pozdrawiam serdecznie
        • anieszka76 Re: Jak długo czekałyście na ciążę? 21.07.04, 14:09
          A propo badań, moja lekarka (zresztą znany genetyk) powiedziała, że
          jakiekolwiek badania robi się dopiero gdy ktoś poroni po raz trzeci. Hmmm...
          Przestałam do niej chodzić pod koniec drugiej ciąży.
          A w ciąży wszystkie wyniki miałam bardzo dobre i żadnych problemów. Nawet
          nudności.
          Ale psychicznie troszkę przeżyłam... wiadomo strach... ale po drugim
          genetycznym USG uspokoiłam się.

Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka