Dodaj do ulubionych

Córka, 3 poronienia

23.09.16, 14:55
Witajcie. Jestemw trakcie trzeciego juz poronienia. Słyszałam, ze w takiej sytuacji badania są refundowane. Czy wiecie co należy zrobic aby takie badania wykonać? Nie jestem pacjentka przychodni przyszpitalnej, do tej pory leczyłam sie prywatnie.
I drugie pytanie- oczekuje na poronienie w domu. Gdzie i w jaki sposób wysłać tkanki z poronienia? Przepraszam za tak dosłowne pytanie ale nie mam pojęcia w tym temacie. Czy badanie histopatologiczne cos wniosło w Waszym przypadku? Dziękuje za każda odpowiedz.
Obserwuj wątek
  • lidek0 Re: Córka, 3 poronienia 24.09.16, 23:04
   Nie wiem gdzie wysłać tkanki bo ja roniłam w szpitalu /zadzwoń może do szpitala i zapytaj/, histopatologia pozwoliła stwierdzić konieczność badania nasienia. Ty powinnaś cześć badań zrobić w trakcie poronienia ale szczegółów nie napiszę bo nie znam. Potem po wszystkim przed kolejnymi staraniami warto porobić badania /pewnie niektóre robiłaś po poprzednich poronieniach więc może nie wszystkie/
  • mama_muuu Re: Córka, 3 poronienia 17.03.17, 11:14
   Na pewno musisz skonsultować się ze specjalistą. Bo przyczyn poronień może być mnóstwo, choć słyszałam, że najczęściej są to przyczyny genetyczne. Specjalista powinien zlecić dokładne badania wtedy będą mogli wdrożyć ewentualne leczenie. Takie badania, z tego co mi się wydaje, w tym przypadku (ilość poronień), powinny być bezpłatne.
   • czekatka Re: Córka, 3 poronienia 25.03.17, 08:15
    okropnie smutna teoria na ten temat mówi, że poronienie zwykle wynika z tego, że dany zarodek nie był w pełni zdrowy i nie powinien przetrwać, taka naturalna selekcja wstępna sad zwykle to ciężkie wady genetyczne płodu. z drugiej strony może to łatwiej przyswajalna wersja dla rodziców, podejrzewam, żde to można sobie lepiej wytłumaczyć i pogodzić ze stratą w duchu(o ile to w ogóle możliwe)
  • marleenka32 Re: Córka, 3 poronienia 28.03.17, 20:50
   mama_muuu a czy Ty się gdzieś leczyłaś? Badałaś po pornieniu? sad Ja teraz szukam dobrych lekarzy ponieważ sama poroniłam niedawno i chce zasięgnąć pomocy sad
  • marleenka32 Re: Córka, 3 poronienia 07.04.17, 10:15
   czekatka niestety pogodzić się nie jest tak łatwo, nieważne jak to sobie tłumacząc sad ja chce się udac do specjalisty jakiegoś, żeby właśnie zbadać czy to co mi się przytrafiło ma coś wspólnego właśnie z wadami genetycznymi sad Czy Ty gdzieś szukałaś takiej pomocy?
   • czekatka Re: Córka, 3 poronienia 20.04.17, 21:11
    marleenka32, pewnie masz rację. to ogólnie strasznie niesprawiedliwe, szkoda że tyle z nas musi się mierzyć z taką tragedią. swoją drogą, nie wiem czy jesteście serialowe, ale wszystkie telewizje teraz podjęły temat poronień. bardzo mnie to cieszy, na pewno pokaże wielu, że nie wolno bagatelizować tych problemów i może nauczy nas jak rozmawiać na trudne tematy - ach, ta misja telewizji smile
    • marleenka32 Re: Córka, 3 poronienia 26.04.17, 14:56
     czekatka no niestety, nie ma w tym zadnej sprawidliwości sad ale może powinnysmy wierzyc, ze nic nie dzieje się bez przyczyny i wyjdziemy z tego jeszcze silniejsze? Ja akurat mało oglądam telewizję, ale masz racje, dobrze, że takie tematy sa podejmowane w mas mediach, moze dzieki temu nie bedzie tak trudno o tym rozmawiać.
     • czekatka Re: Córka, 3 poronienia 09.05.17, 06:43
      mnie czasem nachodzi taka myśl, że może nie jest mi dane mieć dzidziusia i może powinnam się z tym pogodzić... ale potem dociera do mnie, że nie my jedni przez to przechodzimy i trzeba próbować. na razie się nie poddajemy, ale na ile prób wystarczy nam sił? naprawdę nie wiem...
  • agata.studentka Re: Córka, 3 poronienia 12.11.17, 20:31
   Dzień dobry

   Mam na imię Agata. Jestem studentką V roku psychologii dzieci i młodzieży na Uniwersytecie Gdańskim. Bardzo proszę o wzięcie udziału w badaniu naukowym, które jest częścią mojej pracy magisterskiej. Celem badania jest opisanie funkcjonowania zdrowia psychicznego kobiet, które doznały straty ciąży. Badanie polega na wypełnieniu 4 kwestionariuszy (1. dotyczy podstawowych danych socjodemograficznych, 2. reakcji występujących po bardzo przykrych zdarzeniach życiowych, 3. dotyczy ogólnego stanu zdrowia 4. dotyczy poczucia samotności). Wszystkie kwestionariusze mają charakter testowy. Czas trwania to ok. 20 minut.
   Zgromadzone dane zostaną wykorzystane jedynie w badaniu naukowym, z zachowaniem poufności.

   Istnieje niewiele badań naukowych na ten trudny temat. Praca naukowa ma na celu zwiększyć jakość pomocy psychologicznej oraz zwiększyć samą w sobie pomoc psychologiczną dla wszystkich kobiet, które doświadczyły utraty ciąży.

   Bardzo proszę zainteresowane Panie o wzięcie udziału w anonimowym badaniu naukowym.
   Chciałabym aby udział w badaniu wzięły wszystkie mamy, które doznały straty ciąży/dziecka.
   Osoby zainteresowane proszę o kontakt mailowy i jeśli to możliwe - o wypełnienie krótkich kwestionariuszy, które wyśle e-mailem, bądź można wypełnić wchodząc w poniższy link :

   goo.gl/forms/uizjdyoh84qIc4ny1

   Jeśli znają Panie osoby zainteresowane, które mogłyby wziąć udział badaniach, proszę o kontakt. Bardzo chętnie odpowiem na pytania dotyczące mojej pracy naukowej, a po zakończonych badaniach prześlę wyniki oraz wnioski.
   Z góry bardzo dziękuję za pomoc, zainteresowanie i poświęcony czas.


   Mój e-mail: aszyk.agata@gmail.com


Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka