Dodaj do ulubionych

usg dopochwowe przy poronieniu

02.06.05, 18:56
Dziewczyny - gdzies przeczytalam, ze przy podejrzeniu ewentualnego poronienie
lekarz nie powinien badac na fotelu, tradycyjnie. A jak to sie ma do usg
dopochwowego? Jest dopuszczalne?
Poronilam juz dwa razy, za kazdym razem robiono mi usg dopochwowe - skoro nie
mozna palpatacyjnie to mozna takie usg?
Obserwuj wątek
    • shalu Re: usg dopochwowe przy poronieniu 02.06.05, 19:41
      Nie wiem jak w pozniejszej ciazy,ale slyszalam rozne opinie do lekarzy.Sama
      pochodze z lekarskiej rodziny i raczej wszyscy byli zdziwieni, ze tak sie teraz
      ingeruje przy ciazy.w moim przypadku bylam w 4 tygodniu kiedy wykonano mi
      pierwsze usg dopochwowe i po nim zaczelam plamic. Lakarka mowila ze moze
      naruszyla jakas zylke,ale trwalo to tydzien. Przykolejnej wizycie, ktora
      zbiegla sie z poczatkami plamienia, tez bylam badanana fotelu i potem usg.
      wieczorem tego samego dnia wyladowalam w szpitalu i 7 maja poronilam.
      Obiecalam sobie, ze nastepne usg jesli bede wciazy zrobie pozniej.Nie chec by
      taka dawka ultradzwiekow uderzano w moj plod, zwlaszcza jesli jest on malutkim
      pecherzykiem. to jest badanie dodatkowe.a ja moze nieslusznie ale mam uraz.I
      mam prawo odmowic.
    • misia_7 Re: usg dopochwowe przy poronieniu 02.06.05, 22:35
      ech, mnie nikt nie pytal o zdanie. Badało mnie w ciągu 4 dni 6 ginekologow i
      mialam 3 USG dopochwowe (jedno mi kazala zrobic lekarka, a pozostale mi zrobili
      w szpitalu by sie "upewnić", że ronię). No i poronilam, ale nie wiem, czy to
      moglo być gwoździem do trumny
      • letsgostarted Re: usg dopochwowe przy poronieniu 03.06.05, 07:37
        Mnie tez nikt nie pytal.
        Zastanawia mnie tylko to, ze tutaj kaza lezec, odpoczywac, prawie sie nie
        ruszac a tutaj taka ingerencja tej glowicy.
        Jestem po prostu ciekawa jak to jest i czego ewentualnie w przyszlosci unikac -
        bo mimo tych dwoch poronien licze, ze kiedys zostane mama.
    • aagata4 Re: usg dopochwowe przy poronieniu 03.06.05, 14:46
      hmmm

nie do konca wiem co powiedzieć... może tak zamiast tego usg w bardzo wczesnej
      ciazy to faktycznie poprzestac na badaniu z krwi hcg ? a usg robic dopiero w
      bardzej zaawansowanej ciazy? jak juz bedzie mozna zoaczyc serduszko? zobacze jak
      zadzialam .. na razie mam 4 tydzien wizyta za 2 tygodnie... pomysle... ale ja
      tez tak czasem slysze ze lepiej tegonie robic.. nawet dzisiaj gin tez mi tak
      powiedziala....

pozdrawiam

Agata
      • misia_7 Re: usg dopochwowe przy poronieniu 03.06.05, 16:35
        może tak zamiast tego usg w bardzo wczesnej
        > ciazy to faktycznie poprzestac na badaniu z krwi hcg ? a usg robic dopiero w
        > bardzej zaawansowanej ciazy? jak juz bedzie mozna zoaczyc serduszko?

no, ale u mnie wychodziło beta HCG około 500 mimo, że lekarze potem twierdzili,
        że ciąży już nie było podobno ( mialam tylko lekkie krwawienie i brałam leki
        na podtrzymanie), czyli trzeba to chyba bylo sprawdzić na usg czy nie ma nikogo
        w macicy czy (nie daj Boże) w jajowodzie. Inna sprawa to to, że echo zarodka
        jest pow. 1000 betki... tak więc pewnie nigdy sie nie dowiem ;-((
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka