Dodaj do ulubionych

koronowanie Jezusa na krola Polski?????

20.09.10, 17:00
co sie dzieje w PL?????
jaki procent polskiego spoleczenstwa popiera te inicjatywy??????
Obserwuj wątek
  • miskidomleka Re: koronowanie Jezusa na krola Polski????? 20.09.10, 19:41
   To nie nowe pomysły.

   Jakiś czas temu pomysł intrnozacji JC na króla Polski lansował ostro poseł Artur Górski, postać kompletnie od czapy. Monarchista twierdzący, że naturalną potrzebą każdego człowieka jest służenie umiłowanemu władcy, były redaktor pism monarchistycznych oraz przez pewien czas Naszego Dziennika. Facet, który wsławił się również nazwaniem z trybuny sejmowej Obamy "czarnym mesjaszem nowej lewicy" oraz rzuceniem w kontekście wyboru Obamy tekstu "koniec cywilizacji białego człowieka".

   Do uzupełnienia tego portretu prawdziwego prawicowca-katolika dodajmy, że rozwodnik. Znaczy unieważnił kościelnie, ale wiadomo jak to z tymi "unieważnieniami" jest.
  • fogito Re: koronowanie Jezusa na krola Polski????? 20.09.10, 21:31
   skibunny napisała:

   > co sie dzieje w PL?????
   > jaki procent polskiego spoleczenstwa popiera te inicjatywy??????

   Niewielki. Ale jest to pomysl tak kuriozalny, ze zasluzyl na szczegolna uwage mediow, ktore najwyrazniej nie umieja zajac sie wazniejszymi sprawami. W kazdym razie jest wesolo ;)
      • miskidomleka Re: co pisze KAI 21.09.10, 14:21
       Jak to miło że prymasi tak chętnie czują się upoważnienie do występowania w imieniu narodu polskiego.

       Tu dobry tekst na temat tej bzdury:
       archiwum.polityka.pl/art/krzycza-owce,428084.html
       • zyta2003 Re: co pisze KAI 22.09.10, 04:27
        Idzie tez nowe, np. zmasowana akcja czesci prasy przeciwko robieniu z Polski panstwa wyznaniowego - przedstawiane sa rozne aspekty zwiazkow panstwa polskiego z kk.
        Wiadomosc z jednej klasy warszawskiego gimnazjum. W zeszlym roku na lekcje religii w 1- szej gimnazjalnej nie chodzilo 6 dzieci, w tym 4 Wietnamczykow. W tym roku 15 dzieci nie chodzi. Nawet zrobil sie problem, bo szostke, gdzies upychano po katach na ten czas, a z pietnastka juz nie takie proste. Chociaz ile dzieci w powiatowym miasteczku, o wsi juz nie wspomne byloby wystawione przez rodzicow na taka probe?
    • miskidomleka Re: koronowanie Jezusa na krola Polski????? 24.09.10, 02:23
     > W amerykańskim jest mniej niż 1% żydów

     Tak?
     en.wikipedia.org/wiki/Judaism_in_the_United_States#Population


     >ale za to w rządzie jest ich wiekrzosc

     Jeśli już, to większość, analfabeto. Mówiąc szczerze, mało mnie interesuje czy w rządzie jest ich więcej czy mniej, choć z zasady wolałbym rząd bez żydów, jak również chrześcijan, muzułmanów, hinduistów, scjentologów i wszelkich innych wierzących w zabobony.

     Alo rozumiem że ty, jak rasowy tropiciel żydów, lubisz ich widzieć wszędzie i się tym obrazem onanizować. Cóż, KJP.

     To jak ma Obama naprawdę na nazwisko, Goldblum, Apfelbaum, czy Eisweiss?
       • analfabeta7 Re: koronowanie Jezusa na krola Polski????? 24.09.10, 16:40
        Bardzo dziękuje za zwrócenie mi uwagi. Oczywiście miało być:
        Jestem przekonany, ze zaraz oskarżysz o anty semityzm i znajdziesz jedynego sojusznika Stanów, na bliskim wschodzie, który ma być traktowany jak jeden z stejtow USA.

        Poza tym zadałem Zycie pytanie, ale ona na pewno nie odpowie. Moze ty chciałbyś się podzielić z nami, jaki to kraj, religie lub system powinniśmy naśladować. Co jest dla nas dobre lub bezpieczne. Ona oczywiście poniżej wymieniła tyle niebezpieczeństw na które powinniśmy uważać.
          • analfabeta7 Re: koronowanie Jezusa na krola Polski????? 24.09.10, 23:35
           No dobrze, widzę, ze nie wiecie jak odpowiedzieć. Więc zapytam inaczej. Kogo postanowienia lub zaczadzenia powinniśmy, wykonywać lub przestrzegać jako chrześcijanie? Jakich bohaterów do naśladowania możemy mięć? Czy powinniśmy naśladować ADL lub jakieś syjonistyczne organizacje? Czy możemy wykonywać zarządzenia lub rezolucje innego kraju, którym jest np. Izrael? Czy możemy polegać na wywiadzie obcego kraju itd? Czy musimy wysłuchiwać wrogie lub odmienne poglądy agentów obcego kraju? Wogle czy chrześcijanin ma prawo bronic swoich poglądów? Czy chrześcijanin ma wogle jakieś prawa? Jestem przekonany, ze te pytania są już dla was proste do odpowiedzi.
           • miskidomleka Re: koronowanie Jezusa na krola Polski????? 25.09.10, 02:23
            analfabeta7 napisał:

            > No dobrze, widzę, ze nie wiecie jak odpowiedzieć.

            Trudno odpowiedzieć, bo zadajesz mętne pytania.

            > Kogo po
            > stanowienia lub zaczadzenia powinniśmy, wykonywać lub przestrzegać jako chrześc
            > ijanie?

            System prawny miejsca w którym przebywasz nakazuje ci (niezależnie od tego czy jesteś chrześcijaninem, czy nie) wykonywanie postanowień i zarządzeń rozmaitych organów, na przykład policji. System prawny pochodzi z ustaw stanowionych przez wybranych demokratycznie reprezentantów (parlamenty), w zależności od systemu (prawo łacińskie lub Common Law) ważną rolę mogą w stanowieniu prawa mieć także sądy. To się nazywa demokracja.

            Czyje jeszcze zarządzenia powinni wykonywac chrześcijanie, to już ich sprawa, nie moja. Jako chrześcijanin zapewne uważasz, że powinieneś wykonywać zarządzenia swojego biskupa czy kogoś takiego, ale to twoja prywatna sprawa. Oczywiście jeśli zarządzenia twojego biskupa kłócą się z zarządzeniami demokratycznie wybranych przedstawicieli, wtedy powinieneś wykonywać zarządzenia przedstawicieli, bo mają legitymację demokratyczną. A za biskupem stoją tylko jego bajki.


            >Jakich bohaterów do naśladowania możemy mięć?

            Jakich chcesz, dopóki nie łamiesz demokratycznie ustanowionego prawa i na przykład nie przeszkadzasz mi żyć spokojnie na mój sposób, możesz sobie naśladować kogo chcesz. Możesz zapuścić brody jak ZZTop, występować oficjalnie w piżamie jak Mischa Maisky, albo golić głowę jak Yul Brynner.

            > Czy powinniśmy naśladować ADL lub jakieś syjonistyczne organizacje?

            Nie ma czegoś takiego jak "powinniśmy naśladować". Możesz naśladować kogo chcesz (o ile nie łamiesz prawa), ale nie masz powinności naśladowania kogokolwiek. I kogo w ogóle masz na myśli pisząc "my"?

            > Czy możemy wykonywać zarządzenia lub rezolucje innego kraju, którym jest np. Izrael?

            Mętne pytanie. My, czyli kto, i jakie rezolucje?

            > Czy możemy polegać na wywiadzi
            > e obcego kraju itd?

            Czemu nie? I znowu - my, czyli kto?

            > Czy musimy wysłuchiwać wrogie lub odmienne poglądy agentów
            > obcego kraju?

            Takie już życie z demokracją i wolnością słowa, że czasem trzeba wysłuchać odmiennych a nawet wrogich sobie poglądów. Masz jakiś problem z tym? Zapraszamy do Korei Północnej, poczujesz się jak u siebie w domu.


            > Wogle czy chrześcijanin ma prawo bronic swoich poglądów?

            No oczywiście, w granicach prawa i metodami na które prawo zezwala. Np. możesz bronić swoich poglądów dyskutując na forum z osobami, które mają odmienne poglądy. Chyba, że wolisz uciec do Korei Północnej, gdzie wszyscy muszą mieć poglądy zgodne z doktryną.


            > Czy chrz
            > eścijanin ma wogle jakieś prawa?

            No oczywiście, co ty jakieś głupie pytania zadajesz. Ma prawa, takie same prawa jak hinduista, ateista, czy wyznawca Peruna i Światowida. Natomiast z faktu bycia chrześcijaninem nie wynikają dla ciebie żadne dodatkowe prawa, poza prawami wewnątrz twojej organizacji religijnej - np. katolik może zostać papieżem (o ile nie jest kobietą), a ja nie.

            Dokładniej, z faktu bycia chrześcijanine nie powinny wynikać żadne dodatkowe prawa, co w praktyce bywa niespełnione. Np. w Polsce jako chrześcijanin możesz skorzystać z prawa broniącego cię przed obrazą uczuć religijnych, ateista nie ma analogicznego prawa.

            Albo jako chrześcijanin w Polsce możesz korzystać z faktu, że utrzymywana z pieniędzy publicznych telewizja publiczna ma obowiązek respektowania wartości chrześcijańskich. Natmomiast żyjący w Polsce hinduista jest w porównaniu z tobą poszkodowany, bo utrzymywana z jego podatków telewizja może sikać na wartości hinduistyczne.

            W bardzo wielu krajach organizacje religijne korzystają z rozmaitych ulg podatkowych i podobnych, i oczywiście na korzystającego z tych przywilejów funkcjonariusza takiej organizacji możesz załapać się tylko będąc członkiem tej organizacji. Ateista nie może z takich przywilejów skorzystać.

            Krótko mówiąc, chrześcijanie i inni członkowie zorganizowanych religii nierzadko dysponują szerszymi prawami niż np. ateiści. Ale mam nadzieję że tych wypaczeń w miarę szybko się pozbędziemy.
            • analfabeta7 Re: koronowanie Jezusa na krola Polski????? 25.09.10, 12:19
             Po raz kolejny dziękuje za wyczerpujące wyjaśnienia. Ty jako członek innej nie chrześcijańskiej religij masz takie same prawa jak tu wymieniłeś. Maja je tegze wyznawcy innych odmiennych religij jaka jest twoja. Pozostaje tylko spodziewać się, ze członkowie twojej religij będą podzielać twoje poglądy i zaczną respektować inne obce wam wyznania religijne. Zycze tobie sukcesów w nawracaniu, na powyżej tak ładnie przez ciebie opisana wolność religijna, tobie podobnych wyznawców religijnych.
              • analfabeta7 Re: koronowanie Jezusa na krola Polski????? 26.09.10, 17:28
               Wszytko może być religia, nawet jak sobie z tego nie zdajesz sprawy. Jest wiele bogów z malej litera, ale tylko jeden z Dużej. Z malej litery bogiem mogą być np: pieniądze, TV, głowa państwa, sędzia, profesor ekonomi, profesor politycznych nauk itd. Jak tylko jakiś przedmiot lub osoba ma dla ciebie duże znaczenie i potrafisz dla tego robić cokolwiek to, to już jest dla ciebie bogiem. W twoim przypadku miedzy innymi jest socjalizm, który wdaje się tobie, ze jest zbawczy dla świata i potrafisz go wciskać słuchacza, których można nazwać "podążających za tobą".
               • miskidomleka Re: koronowanie Jezusa na krola Polski????? 26.09.10, 21:54
                analfabeta7 napisał:

                > Wszytko może być religia, nawet jak sobie z tego nie zdajesz sprawy.
                [...]
                > Jak tylko jakiś przedmiot lub osoba ma dla ciebie duże znaczenie
                > i potrafisz dla tego robić cokolwiek to, to już jest dla ciebie bogiem

                Cierpisz na poważne pomieszanie pojęć.

                www.collinslanguage.com/results.aspx?context=3&reversed=False&action=define&homonym=0&text=religion
                Religie mają istotne cechy wyróżniające, twierdzą że są "dane" przez hipotetyczną nadnaturalną istotę, i owo "nadanie" ma mieć z definicji największą wartość, w ogóle dopuszczają - gorzej - zakładają wyjaśnienia pozanaturalne, ich "prawdy" są zasadniczo niedyskutowalne, nie podlegające krytyce.

                Więc może nie rozciągaj tej nazwy na pojęcia czy ideologie co do których nikt nie twierdzi, że zostały dane przez brodatego faceta z chmur, które mogą podlegac dyskusji i krytyce, które trzymają się realnego świata.
                • analfabeta7 Re: koronowanie Jezusa na krola Polski????? 26.09.10, 22:25
                 Autor artykułu jak i ty możecie nawet w to wierzyć co piszesz. I co z tego? To nie znaczy, ze jest to prawda(zawsze możesz powiedzieć, ze nie uczyli w twojej szkole, a sam np. nie myślisz, co powinno usprawiedliwiać i całkowicie zwolnic z odpowiedzialności). Wiesz jak w religij. Macie prawo obsesyjnie twierdzić np., ze ateizm nie jest religia, ale największymi osiągnięciami nauki/ludzkości, nakłaniać do naśladowania ateizmu, celem rzekomego oświecenia i uzyskania wolności osobistej. Tylko bądź ostrożny, bo komunizm/socjalizm/ateizm w XX wieku zamordował przynajmniej 100 milionów ludz(bardzo niskie przybliżenie). Żaden inny system nawet nie zblizyl się do tej liczby, a nie jest wspominany jako zagrożenie pod tym wątkiem.
                 • miskidomleka Re: koronowanie Jezusa na krola Polski????? 26.09.10, 22:55
                  analfabeta7 napisał:

                  > Autor artykułu

                  Jakiego artykułu?

                  >Macie prawo obsesyjnie twierdzić np.
                  > , ze ateizm nie jest

                  Bo nie jest. Patrz definicja.


                  > komunizm/socjalizm/ateizm w XX wieku zamo
                  > rdował przynajmniej 100 milionów ludz(bardzo niskie przybliżenie).

                  Istotą komunizmu w wydaniu sowieckim nie był ateizm, był jednym z jego elementów. Nie każdy ateizm jest komunizmem, to chyba oczywiste. Nie każdy komunizm jest ateizmem - patrz teologia wyzwolenia. Mylisz pojęcia z dwóch różnych pól, organizacji społeczno-polityczno-gospodarczej państwa i religii, związek między nimi jest słabszy i bardziej zagmatwany, niż ci się wydaje.

                  Nie wiem skąd ci się wzięło to 100mln ofiar komunizmu/socjalizmu/ateizmu, i gdzie zgubiłeś nazizm.
                  • analfabeta7 Re: koronowanie Jezusa na krola Polski????? 26.09.10, 23:32
                   Nazizm to narodowy socjalizm. Rosjanie zaczęli używać skrótu jako nazwę tego systemu, aby nie mylić z ich własnym socjalizmem. To jest jeden z przykładów, jak przekręca się definicje na użytek propagandy, na których tak polegasz. Zmienia się słowniki, treść książek itd. W Stanach mamy słownik dla prawników: "Black's Law Dictonary", która możesz kupić na eBay. Jest wydawany od 1891 i porównując znaczenie slow z przeszłości z teraźniejszymi, możesz się przekonać sam jak manipulują naszym jerzykiem. W Polsce jest pewnie trudno znaleźć stare książki, ale jak miał, to za cala pewnością sam byś się przekonał.
                   • miskidomleka Re: koronowanie Jezusa na krola Polski????? 27.09.10, 00:31
                    analfabeta7 napisał:

                    > Nazizm to narodowy socjalizm

                    No weź, z faktu że nazwali to socjalizmem nie wynika, że można to zrównywać z socjalizmem w ogóle. Zwłaszcza współczesnym. Pomyśl choćby o koncepcie równości i wyrównywania szans, centralnym dla współczesnego socjalizmu, i odpowiedz sobie na pytanie, jak wyglądała równość szans Żydów czy kobiet w nazistowskich Niemczech.


                    Ale wracając do meritum, miliony ofiar nazizmu ciężko podciągnąć pod rzekome ofiary ateizmu, bo ideologia i ideolodzi nazimu byli całkiem mocno przywiązani do religii chrześcijańskiej:
                    atheism.about.com/od/adolfhitlernazigermany/tp/AdolfHitlerFaithGod.htm
                    en.wikipedia.org/wiki/Adolf_Hitler's_religious_views
                    • analfabeta7 Re: koronowanie Jezusa na krola Polski????? 01.10.10, 00:52
                     Juz odpowiedzialem tobie pare godzin puzniej. Ale nie wien co sie stalo i mojej opini tutaj nie ma.
                     Moze pocieszysz sie ponizszym cytatem.

                     "The Party seeks power entirely for its own sake. We are not interested in the good of others; we are interested solely in power. Not wealth or luxury or long life or happiness; only power, pure power. What pure power means you will understand presently. We are different from all the oligarchies of the past in that we know what we are doing. All the others, even those who resembled ourselves, were cowards and hypocrites. The German Nazis and the Russian Communists came very close to us in their methods, but they never had the courage to recognize their own motives. They pretended, perhaps they even believed, that they had seized power unwillingly and for a limited time, and that just round the corner there lay a paradise where human beings would be free and equal. We are not like that. We know that no one ever seizes power with the intention of relinquishing it. Power is not a means; it is an end. One does not establish a dictatorship in order to safeguard a revolution; one makes a revolution in order to establish a dictatorship. The object of persecution is persecution. The object of torture is torture. The object of power is power."

                     — George Orwell, 1984

                     • miskidomleka Re: koronowanie Jezusa na krola Polski????? 02.10.10, 17:07
                      analfabeta7 napisał:

                      > Juz odpowiedzialem tobie pare godzin puzniej. Ale nie wien co sie stalo i mojej
                      > opini tutaj nie ma.
                      > Moze pocieszysz sie ponizszym cytatem.

                      Może nie wykręcaj się od dyskusji ogólnikowymi cytatami z literatury pięknej, nawet, jeśli niezłej. Albo wytłumacz jasno w jaki sposób ten cytat miałby się odnosić do dyskusji.
                      • analfabeta7 Re: koronowanie Jezusa na krola Polski????? 02.10.10, 20:21
                       Używająca wspomniana książkę jako lekturę(w USA), chcieli by przekonać, ze tyczy się ona tylko do komunizmu i tylko do tego rosyjskiego(nic o wspieraniu komunizmu przez bankierów z Nowego Jorku i innych). A tak naprawdę to tyczy się ona do wybranych elit rządzących całym światem obecnie i w przeszłości. To ta grupa ludzi nie zgadza się na jakakolwiek konkurencje ze strony Boga i Jego Praw Boskich. Czy się zemną zgodzisz?

                       W tej zaginione opinii były poruszone jako przykłady cztery religie+. Jedna z nich to Buddyzm.
                       Wiec pytanie. Czy jest tobie wiadomo, ze Budda nigdy nie utożsamiał się z żadnymi bogami lub Bogiem? Byl żyjącym człowiekiem jak każdy z nas. Ale dal dużo zasad na życie, które miały je usprawnić/ulepszyć jego wyznawca. Cos jak rabinowie dla żydów. Rabinowie tworzą prawo do przestrzegania dla swoich wyzanawcow a nie Bóg.

                       P.S. Pytam, bo nie chce się na nowo rozpisywać.
                       • miskidomleka Re: koronowanie Jezusa na krola Polski????? 02.10.10, 20:54
                        analfabeta7 napisał:

                        > A tak naprawdę to tyczy się ona
                        > do wybranych elit rządzących całym światem obecnie i w przeszłości. To ta grupa
                        > ludzi nie zgadza się na jakakolwiek konkurencje ze strony Boga i Jego Praw Bos
                        > kich. Czy się zemną zgodzisz?

                        Nie. Nie ma jakiejś jednolitej grupy "elit" rządzących światem. Ludzie, którzy w pewnym momencie nic nie znaczyli, po 10 czy 20 latach mogą nagle należeć do najpotężniejszych ludzi na świecie. Brin, Page, Gates chociażby.


                        Dalej, ludzie, którzy rządzą czy znaczą cokolwiek na świecie, nie mają jednolitego stosunku do religii, zaryzykowałbym twierdzenie, że większość z nich jest religijna. George Bush, anyone? Glenn Beck, który może będzie próbował zostać prezydentem USA?                        > Wiec pytanie. Czy jest tobie wiadomo, ze Budda nigdy nie utożsamiał się z żadny
                        > mi bogami lub Bogiem?

                        Tak, i co ma z tego wynikać?
                        • analfabeta7 Re: koronowanie Jezusa na krola Polski????? 02.10.10, 22:04
                         Musisz trochę popracować nad tym czy jest rządząca światem elita. Osoby które podałeś nie bierz za przykład. To są ludzie którym pozwolono być bogatymi, aby głosili np. przekonania elit rządzących. Po ich śmierci cały ich obecny majątek wyląduje w jakieś fundacji, do dyspozycji tych samych elit.
                         Na początek poczytaj tutaj:
                         republicbroadcasting.org/
                         Na ostatnie pytanie niema sensu odpowiadać, bo jeszcze nie widzisz szczegółowo opracowanej i dobrze zorganizowanej akcji opanowania świata(pracowali nad tym przez stulecia z pokolenia na pokolenie). Nazewnictwo szufladkowe pod nazwa: "teoria spiskowa świata" zaślepiło ci widzenie i właściwe rozumienie historii. Uwierzyłeś w przypadkowa teorie wypadków historii. Mozę nawet, ze ten tak ciągle wspominany Adolf był głupi i dlatego rozpoczol IIWS itd. Lub ze przyłączenie Polski do EU i za niedługo do EURO, jest wola narodu polskiego lub Polskiego sejmu. Nie gdy nie zastanowiło ciebie dlaczego np. nie omawia się ustaw zatwierdzanych w sejmie, kto je przygotowuje lub z kad pochodzą pieniądze wypuszczane do obiegu, które będziecie zwracać wysokimi podatkami i utrata świadczeń. Przyjemnego dnia, bo wymieniać można bez końca tych prawdziwych teorii spiskowych które przeoczyłeś.
                         • miskidomleka Re: koronowanie Jezusa na krola Polski????? 02.10.10, 23:33
                          analfabeta7 napisał:

                          > Musisz trochę popracować nad tym czy jest rządząca światem elita.
                          [...]
                          > Na ostatnie pytanie niema sensu odpowiadać, bo jeszcze nie widzisz szczegółowo
                          > opracowanej i dobrze zorganizowanej akcji opanowania świata(pracowali nad tym p
                          > rzez stulecia z pokolenia na pokolenie).

                          Wiem, wiem, masoni, Illuminati, Żydzi i cykliści. NWO, ONZ jako rząd światowy, chemtrails i fluoryzacja kontrolują rozrost populacji, szczepienia służą wszczepianiu rządowych mikroczipów, a na odmawiających szczepień już czekają obozy koncentracyjne.

                          Kapelusik z folii metalowej nosisz?
  • analfabeta7 Re: koronowanie Jezusa na krola Polski????? 24.09.10, 00:19
   Tak z ciekawości. Jaki ten Chrystus miałby być? Zydosko/Katolicki, czy chrześcijański? W Ameryce były podobne propozycje(miał być tetaj chrześcijański) w ostatnich wyborach i w przeszłości. W sumie wspaniała sprawa. Ale doprowadzało to liberalkow do wścieklizny, bo nie wyobrażali sobie przestrzegać inne prawa niż swoje wlasne(musieli by przestrzegać tych Boskich). Poza tym ogłaszano w ten sposób swoja niezależność od zkorupowanych polityków i nie akceptowanie propozycji na prezydenta tego kraju, wystawionych przez tylko dwie partej polityczne. Z cala pewnością propozycja Jezusa na prezydenta Stanów będzie w następnych wyborach, co postarają się ukryć, te niby niezależne media.
   • zyta2003 Re: koronowanie Jezusa na krola Polski????? 24.09.10, 03:15
    Misko, zagalopowales sie wpychajac do spolecznosci zydowskiej, jak wielu by powiedzialo "narodu wybranego' - Obame. Przeciez juz ponad 20% swiatlego spoleczenstwa amerykanskiego wie, ze Obama to muzulmanin, wiec trzeba mu nazwisko uarabic, bo stosowne imie juz ma.
    Skad te optymistyczne oblicznia, ze tylko 5% Polakow jest za Jezusem - krolem polski. jestem przekonana, ze kilkadziesiat. Zreszta nawet najmniejszy procent moze stanowic zagrozenia dla ludzkosci - patrz kariera nazizmu, czy tez komunizmu.
      • analfabeta7 Re: koronowanie Jezusa na krola Polski????? 26.09.10, 17:13
       Jak chcesz odpowiedzi, to przeczytaj jeszcze raz ten cały watek. Zauważysz wtedy bardzo silna regule obrania innych religij lub grup społecznych, przy czym osoby to robiące insynuują, ze to one maja coś do naśladowania i cala reszta powinna ich słuchać, pod jakaś domniemana kara(świat się zawali pewnie). Krytykuje się historycznych dyktatorów świata a samemu postępuje się zupełnie podobnie. Z tym naśladowanie, to jest tak. Jak ktoś ma jakiś specjalny "wybrany" musli i dosłownie wszystko rozumie, to nie musi naśladować nikogo. Np. jak ty rozumiesz jak np. funkcjonuje to zwykle rosnące drzewo i rozumiesz wszytko co istnieje na ziemi, to możesz się przymierzyć do nie naśladowania kogokolwiek. Przykład z drzewem używa jedna z żydowskich kobieta na radio(D. L. S.).
       • zyta2003 Re: koronowanie Jezusa na krola Polski????? 26.09.10, 17:58
        Mimo usilnych staran nie rozumiem powyzszego wpisu. Wynika to glownie z brakow w jezyku polskim autora, ale i z innych powodow.
        Jesli moj syn chcialby nasladowac mezczyzne z tytulu watku - to przysporzylby mi wiele zmartwien. Nie chcialabym, zeby nasladowal czlowieka, ktory w wieku 30 lat mieszka z matka i do tego czasu nie zadeklarowal sie co chce w zyciu robic ( a to juz w owym czasie wiek na umieranie), nie interesuje sie kobietami (geje mi nie przeszkadzaja absolutnie, ale latwiej na tym swiecie nie-gejom), czyli tez nie mysli o stworzeniu rodziny, co traktujemy przeciez jako "ustatkowanie" i obowiazek polskiego patrioty. A potem wpada on na pomysl zebrania grupy podobnych kolegow, tez samotni, a moze porzucaja rodziny. No i zaklada sekte, a z czego zyja? Swiat jest pelen takich "co nie sieja , nie orza". Ich wybor, ale czy warty nasladowania?
        • analfabeta7 Re: koronowanie Jezusa na krola Polski????? 26.09.10, 18:58
         "Piękny" zjazd mysleniowy. Tak często w naszej w obecnej polityce. Nie zajmujemy się np. tym jaki program polityczny i zmiany chce wprowadzić dany polityk/osoba, ale jego życiem prywatnym. Jej panie było: dlaczego kogoś mamy naśladować? a nie, kogo mamy naśladować?


         P.S. I nie było ważne, ze Clinton "dal zapalić" Monice L. ale to ze wydal technologie amerykańskich rakiet wojskowych do Chin.
   • pan_berbelek Re: koronowanie Jezusa na krola Polski????? 27.09.10, 04:44
    Chcialem tylko powiedziec, ze analfabeta jest super i goraco mu kibicuje:) Jesli jest jakas strona na internecie, na facbook'u jakims to ja zostane fanem. Nie kumam kompletnie o co ci chodzi, chyba tylko miski potrafi z toba prowadzic dyskusje, ale dla mnie jestes szerko usmiechnietym numer jeden!! Tak trzymaj, czuwaj:)
    • miskidomleka Re: koronowanie Jezusa na krola Polski????? 27.09.10, 05:30

     pan_berbelek napisał:

     > Nie kumam kompletnie o co ci chodzi, chyba tylko miski potrafi z toba prowadzic
     > dyskusje

     Ha, ha, staram się. Choć przyznam, że jego wypowiedź z 26.09.10, 17:13 czytałem 5 razy, i dalej ani w ząb. Reguła obrania? Musli? Czy to o jakieś kulinaria chodzi?
  • sondra Coraz lepiej :-) 27.09.10, 16:34
   Już kiedyś pisałam, że to forum jest nieustającym źródłem rozrywki i to się potwierdza. Chociaż ciągle nie mogę rozgryźć, czy osoba o sugestywnym nicku analfabeta to zwyczajny wariat czy ktoś, kto skutecznie udaje wariata, bo lubi obserwować cudze reakcje na niekoherentny bełkot (there is no accounting for taste).
   • staua Re: Coraz lepiej :-) 27.09.10, 17:26
    Pod wplywem tego watku w weekend zastanawialam sie wlasnie, po co ludzie sa na forum. Towarzysko? Informacyjnie? Agitacyjnie? Zeby sie powymadrzac? Pewnie wszystko po trochu, jesli chodzi o wiekszasc, ale sa tez typy pojawiajace sie tu wyjacznie w jednym celu i do nich chyba nalezy Analfabeta, bo ciagle pisze to samo, w kolko i wylacznie o tym samym i w tej samej formie.
    • happy_woman Re: Coraz lepiej :-) 02.10.10, 18:29
     Jestem"Za" i nie chodzi mi o obrzadek koronowania obrazu czy figury bo tego w Polsce az zanadto. Gdyby tak Jezus byl krolem kazdego z nas, indywidualnie,zamieszkiwal nasze serca,rzadzil w naszym zyciu na co dzien nie trzeba by bylo wzbudzac kontrowersji.
     • miskidomleka Re: Coraz lepiej :-) 02.10.10, 18:36
      happy_woman napisała:

      > Gdyby tak Jezus byl krolem kazdego z nas, indywidualnie,zamie
      > szkiwal nasze serca,rzadzil w naszym zyciu na co dzien nie trzeba by bylo wzbu
      > dzac kontrowersji.

      >Mowimy o sobie ze jestesmy chrzescijanami a chrzescijanin znaczy przeciez"chrystusowy".
      > Nie powienno byc dla nas problemu przyznac sie ze Jezus jest krolem naszego zycia,ale czy
      > na prawde jest?


      O kim piszesz per "my", "nasze", "naszym"?
     • sondra Re: Coraz lepiej :-) 03.10.10, 03:42
      happy_woman napisała:

      > Gdyby tak Jezus byl krolem kazdego z nas, indywidualnie,zamie
      > szkiwal nasze serca,rzadzil w naszym zyciu na co dzien

      Ja akurat nie chcę, żeby Jezus był moim królem i żeby rządził moim życiem, ani na co dzień ani od święta. Wolę trzymać się od Jezusa z daleka.
      • analfabeta7 Re: Coraz lepiej :-) 03.10.10, 16:44
       Sa Polacy którzy nie chcą mieć nic do czynienia z obecnym rządami w Polsce. Z tego powodu wyjechali z Polski aż do Stanów. A tak, z ciekawości, to w czym tobie przeszkadza Jezus? On rozmawiał nawet z kobieta "pracującą". Za prostytucje była kara śmierci przez ukamienowanie, co rozwiązał, każąc rzucić pierwszy kamień, komuś co sam jest bez winy(będąc Bogiem mógł sprawdzić sumienie każdego i czy naprawdę jest niewinny). A ze nie było takiego, to ta kobieta została wolna/przy życiu. Przyprowadzili do niego ta kobietę żydzi, chcą podważyć jego autorytet, bo w Starym Testamencie jest kara śmierci, za wykonywanie tego zawodu, a w Nowym Testamencie jest możliwe przebaczenie(przy skrusze/prośbie oczywiście). A może myślisz, ze nie mogla byś obchodzić swojej religij lub jakiegoś kultu? To muszę tobie napisać, ze tak liberalnych ludzi jakimi są chrześcijanie nie znajdziesz nigdzie na świecie. Np. w Izraelu za posiadanie Biblii możesz znaleźć się w wiezieniu a jak coś złe powiesz, to zginiesz. Tylko chrześcijanie zgadzają się na wielonarodowościowa i kulturowa emigracje(znasz jakieś inne nie chrześcijańskie kraje co podobnie postępuje?). OK, teraz zabłysni i powiedz o co tobie chodziło z tym Chrystusem. W czym on tobie przeszkadza?
       • marekatlanta71 Re: Coraz lepiej :-) 03.10.10, 18:36
        Krolewna sniezka rozmawiala z krasnoludkami. A nikt nie chce jej koronowac na krolowa Polski.

        Moim zdaniem Tytus, Romek i Atomek maja rownie duze prawo do bycia koronowanymi na krolow (trzech!) - swieto trzech krolow juz mamy to by ladnie pasowalo.
       • sondra Re: Coraz lepiej :-) 03.10.10, 20:29
        analfabeta7 napisał:

        > tak liberalnych ludzi jakimi są chrześcijanie nie znaj
        > dziesz nigdzie na świecie.

        A nie mówiłam, że to forum jest źródłem rozrywki?

        > Np. w Izraelu za posiadanie Biblii możesz znaleźć si
        > ę w wiezieniu a jak coś złe powiesz, to zginiesz.

        Pomyliło Ci się z Arabią Saudyjską. A poza tym to interesujące, że każda dyskusja musi być sprowadzana do Izraela, choćby to było zupełnie nie na temat.

        > powiedz o co tobie
        > chodziło z tym Chrystusem. W czym on tobie przeszkadza?

        Przeszkadza mi chrześcijaństwo, które uważam za ponury i szkodliwy zabobon. Sam Chrystus mi mało przeszkadza, zwłaszcza, że prawdopodobnie nie istniał.
        • analfabeta7 Re: Coraz lepiej :-) 03.10.10, 21:12
         Nie pomyliło mi się z Arabia Saudyjska. Kraj ten może traktować podobne czytających Biblie jak Izrael, ale nikt się nie spodziewa, ze tam się tak dzieje. Izrael jest ponoć przyjazdny dla chrześcijan. Wogle to w Polsce w KK maluje się ich jak starszych braci po religij. Nawet Jezus miał przyjść tylko do nich(nie do 12 szczepów Izraela jako miejsce), dlatego są ponoć wybrani. Oni oczywiście ozywając swoja mądrość i nie dali się rzekomo nabrać. Używali swojego rozumu jak ty to teraz robisz odpowiadając i krytykując nie wiadomo co, bo nie podajesz przykładów lub powodów swojego stanowiska. Nie odpowiada tobie mówienie o Izraelu? To nie wspominaj Tego co się tam urodził około 2000 lat temu. No i na zakończenie, ciągle nie wiem, od ciebie(nie napisałaś), która to religia lub przekonania ciebie by potencjalnie zadowoliły, biorąc pod uwagę, wyrafinowany sposób życia jakie zapewne prowadzisz. Chyba zrozumiałaś, ze rozmawiamy o osobie lub osobach, które coś sobą reprezentują, które nadawały by się na przywódce kraju w PRZENOŚNI/W POROWNANIACH.
         • sondra Re: Coraz lepiej :-) 03.10.10, 21:45
          analfabeta7 napisał:

          > ciągle nie wiem, od ciebie(nie napisałaś), która to religia lub przekonani
          > a ciebie by potencjalnie zadowoliły

          Wszystkie religie uważam za szkodliwe zabobony, chociaż oczywiście w różnym stopniu. Co nie oznacza, że należy zmuszać ludzi do zaprzestania praktyk religijnych, ale religia powinna być całkowicie oddzielona od państwa (i w krajach prawdziwie demokratycznych jest oddzielona).
          • analfabeta7 Re: Coraz lepiej :-) 03.10.10, 22:27
           Ameryka, która domyślam się chciał byś za przykład, oczywiście nie jest demokracja ale republika. The Constitution of The United States, Article IV, Section 4. The United States shall guarantee to every State in this Union a Republican Form of Government, and shall protect each of them against Invasion; and on Application of the Legislature, or of the Executive(when the Legislature cannot be convened) against domestic Violence.
           Albo czytałaś jak naprawdę jest z ta separacja pastwa i religij?
           The Bill of Rights, Article 1. Congress shall make no law respecting an establishment of religion, or prohibiting the free exercise thereof; or abridging the freedom of speech, or of the press; or the right of the people the Government for a redress of grievances.
           W zasadzie jest zabroniona narodowa religia. Narodowa religie np. narzucano przez państwo wtedy w Europie i był to KK. Dalej wszystkie religie jakie cach przestrzegać obywatele są dozwolone. I najwalniejsze. Państwo nie może się wpieprzać do religij ale religii może narzuca swoje racje państwo. Dlaczego tak nie jest. To długa historia. Użyto list napisany w tamtych czasach i źle go zinterpretowano(jakoby domagano się w liście reperacji państwa i religij). Słyszałaś o tej separacji na pewno setki razy.
           • sondra Re: Coraz lepiej :-) 03.10.10, 23:00
            analfabeta7 napisał:

            > Ameryka, która domyślam się chciał byś za przykład, oczywiście nie jest demokra
            > cja ale republika.

            We współczesnym języku politycznym te pojęcia są różnie definiowane, ale na pewno nie są przeciwstawne. Abstrahując od tych subtelności, ja użyłam słowa "demokratyczny" w potocznym znaczeniu i nie w odniesieniu do Stanów Zjednoczonych, gdzie separacja religii od państwa bardzo szwankuje (mimo, że ta koncepcja narodziła się właśnie tutaj). Chodziło mi o demokratyczne kraje europejskie, jak np. Holandia albo Francja.
            • analfabeta7 Re: Coraz lepiej :-) 03.10.10, 23:21
             Wymienione kraje są również republikami. Przykładowo, w republice jak wiekrzosc chce abyś miała kare śmierci, to nie będzie miało to znaczenia, jak prawo tej republiki tego zabrania np. za wymienione tobie przestępstwa. W demokracji jednak wiekrzosc ma racje i jak wiekrzosc się domaga takiej kary to będzie ona zastosowana. Na południu Stanów właśnie dochodziło do demokratycznego traktowania czarnych, którzy dla spełnienia woli demokratycznych mas zawiśli na szubienicy. Bylo to oczywiscie w czasach niewolnictwa.
             Rozumiem, ze te dwa pojęcia są obecnie trudne do zrozumienia, bo nawet w słownikach są one przekręcone. Musisz ich szukac starych 100 letnich takich, ktorych jest pełno w okolicach Parysa na markierach.
             • analfabeta7 Re: Coraz lepiej :-) 04.10.10, 00:06
              Jak by wpadła tobie książka(broszurka) pod tytułem: "The Law" by Frederic Bastiat(zyl w Francji 1801-1850) lub inne jego książki. Super lektura o prawie i jak je naciągają i dlaczego zatwierdzają te a nie inne prawa. Miedzy innymi już w 1848 pisał, ze Francja idzie do kompletnego socjalizmu. Mr. Bastiat byl Deputy to the French Legislative Assembly(przeciwnik socjalozacji kraju).
         • sondra Re: Coraz lepiej :-) 03.10.10, 21:51
          Źródla podane w tym tekście dowodzą najwyżej istnienia pierwszych chrześcijan, którzy wierzyli w Chrystusa, a nie tego, że Jezus był postacią historyczną. Wszystkie teksty odnoszące się do postaci samego Jezusa pochodzą z czasów od kilkudziesięciu do kilkuset lat po jego domniemanej śmierci.
           • analfabeta7 Re: Coraz lepiej :-) 03.10.10, 23:02
            Wiadomo kto płaci pensje tym naukowca. Ale tak dla rozrywki intelektualnej przyjmijmy na chwile, ze go nie było i zapytajmy dlaczego nie możemy przestrzegać np 10 przykazań. Przecież one były napisane wcześniej. Zauważysz, ze staraj eis podważyć Jego istnienie i przy okazji zniszczyć cala religie opisana w Biblii. Nie chcą abyśmy się domagali przestrzegania chociaż tych 10 przykazań. W zamian wmawiają nam ze: mordowanie dzieci, jest OK, ze cudzołóstwo jest OK, ze jak się uda możemy kłamać, kraść byle dużo i cala resztę przykazań możemy niby łamać. Proste?
            • marekatlanta71 Re: Coraz lepiej :-) 03.10.10, 23:30
             Przeczytalem Twoja wypowiedz dwa razy. Nadal nie wiem czy chcesz cos powiedziec czy to po prostu przypadkowy zbior wyrazow - cos w rodzaju scrabble?

             P.S. Nie wiem dlaczego chczescijanie maja monopol na podstawowe zasady moralnie i Twierdza ze niewierzacy w boga musza od razu zabijac, krasc i cudzolozyc.
          • analfabeta7 Re: Coraz lepiej :-) 03.10.10, 22:49
           Wiele książek z tamtych czasów przechował wujek Chrystusa(Wujek był bogaty/miał władze i kopalnie niklu). Do dzisiaj w Nowej Zelandii jest towarzystwo, które te książki przechowuje. Miedzy innymi jest The Kolbrin książka, która nazywają The Kolbrin Biblia. Zrozum, ze jak obserwujemy obecnie, ówczesnym bogatym nie było na rękę abyśmy wiedzieli co w tych książkach jest zawarte. Nie tylko jest tam o Chrystusie ale np. o tej planecie która odwiedza ziemie co około 3600lat. Przelatują w dużej odległość od ziemi powoduje katastroficzne zmiany klimatu, trzęsienia ziemi itd. Rozumiesz chyba, ze im zależy, abyśmy wierzyli ze powstaliśmy z jedno komórkowca przez ewolucje i to oni są najważniejsi na świecie bo kontrolują nasze banki itd. Ich prawo i wola ma się liczyć a nie Boga stwórcy. To ostatnie jest właśnie powodem jego ukrzyżowania. Zachwiał ówczesny układ władzy i do dzisiaj to robi.
            • marekatlanta71 Re: Coraz lepiej :-) 03.10.10, 23:02
             Jestem szczerze rozczarowany jakoscia Twoich argumentow. Szczegolnie ze znacznie lepsze mozna znalezc w onecie:
             wiadomosci.onet.pl/nauka/naukowcy-wiara-w-boga-moze-uratowac-zycie,1,3710049,wiadomosc.html
             Ludzie wierzacy maja znaczaco wieksze szanse na przezycie przeszczepu watroby niz ateisci. Jak juz zniszcze sobie moja watrobe do konca alkoholem to sie nawroce :)
             • analfabeta7 Re: Coraz lepiej :-) 03.10.10, 23:35
              Masz racje. Twój argument powyżej z Królowa Śnieżka był super. Dziki ze podałeś linka gdzie go znalazłeś. Szkoda, ze sam nie wymyśliłeś. Ale rozumiem ciebie, było trudno.
            • happy_woman Re: Coraz lepiej :-) 03.10.10, 23:11
             1 list sw.Pawla do Koryntian

             "Gdzie jest madry? Gdzie uczony?
             Gdzie badacz wieku tego?Czyz Bog nie obrocil w glupstwo madrosci swiata?
             Skoro bowiem swiat przez madrosc swoja nie poznal Boga w jego Bozej madrosci,przeto upodobalo sie Bogu zbawic wierzacych przez glupie zwiastowanie....Ale to ,co u swiata glupiego,wybral Bog aby zawstydzic madrych i to co u swiata slabego,wybral Bog aby zawstydzic to ,co mocne...."
             • nanuk24 Re: Coraz lepiej :-) 03.10.10, 23:29
              Na litosc! A Tobie chyba nie zdarzylo sie nigdy napisac postu nie zrzynajac cytatow z ksiazki(nie musisz mi tlumaczyc jakiej, bo wiem:-P)
              fanatyzm jest gorszy od faszyzmu.
             • miskidomleka Re: Coraz lepiej :-) 04.10.10, 00:53
              happy_woman napisała:

              > Czyz Bog nie obrocil w glupstwo madrosci swiata?

              Nie. To raczej mądrość świata/ludzi pokazała, że Bóg/religia to głupstwo.

              Takie dwa praktyczne pytania:

              Ile istnień ludzkich uratowała racjonalna medycyna, a ile modlitwy?
              Czy komputer oraz internet, przy pomocy których prowadzisz religijną propagandę na forum, stworzyła mądrość świata/ludzi czy Jezus Chrystus?


              A wracając do meritum, czyli koronacji.

              Jeśli wy chrześcijanie macie ochotę prywatnie "uznawać Chrystusa za króla swojego serca" (czytaj: uznawać faceta, który [o ile w ogóle istniał] umarł 2000 lat temu za władcę pompy tłoczącej krew w waszym ciele), to bawcie się dobrze. Tylko zaprzestańcie prób robienia takich idiotyzmów w parlamncie, w imieniu całego społeczeństwa.
           • miskidomleka Re: Coraz lepiej :-) 04.10.10, 01:00
            analfabeta7 napisał:

            > Wiele książek z tamtych czasów przechował wujek Chrystusa(Wujek był bogaty/miał
            > władze i kopalnie niklu).

            Wujek Chrystusa czyli brat Boga Ojca?

            A te kopalnie niklu to interesujący koncept, zważywszy, że nikiel wydrębniono po raz pierwszy w 1751 roku.

            >o tej planecie która odwiedza ziemie co około 3600lat.
            > Przelatują w dużej odległość od ziemi powoduje katastroficzne zmiany klimatu, t
            > rzęsienia ziemi itd.

            Kapturek z folii na głowie masz?

            Rozumiesz chyba, ze im zależy, abyśmy wierzyli ze powstali
            > śmy z jedno komórkowca przez ewolucje i to oni są najważniejsi na świecie bo ko
            > ntrolują nasze banki itd.

            Jedno z drugiego jednoznacznie wynika?


            > Ich prawo i wola ma się liczyć a nie Boga stwórcy. To
            > ostatnie jest właśnie powodem jego ukrzyżowania.

            Ja dotąd myślałem, że to Syna ukrzyżowali, a stwórcą był Ojciec. Hm.

            > Zachwiał ówczesny układ władz
            > y i do dzisiaj to robi.

            Mało skutecznie jak widać, skoro straszliwi bankierzy/iluminaci/żydzi/cykliści/NWO nadal rządzą światem.
            • analfabeta7 Re: Coraz lepiej :-) 04.10.10, 14:44
             Nikiel dopiero w 1751. Chciałeś chyba powiedzieć, ze to chodziło o odrodzenie, bo Rzymianie jednak nosili zbroje z tego metalu. Ci Rzymianie którzy żyli w czasach Chrystusa oczywiście. A wujek był od strony Jego mamy, czyli Matki Boskiej. Tak, pochodziła z bogatej rodziny.
             • miskidomleka Re: Coraz lepiej :-) 04.10.10, 15:01
              analfabeta7 napisał:

              > Nikiel dopiero w 1751. Chciałeś chyba powiedzieć, ze to chodziło o odrodzenie,
              > bo Rzymianie jednak nosili zbroje z tego metalu.

              Źródło? Bo szybki gugiel mówi, że zbroje rzymskie były z brązu lub żelaza, czasem zdobione cyną, złotem lub srebrem. Nikiel występował tylko jako przypadkowa domieszka do stopu na poziomie zazwyczal rzędu 0.02-0.2%
  • staua Wracajac do tematu watku 04.10.10, 00:59
   Tutaj jest watek, gdzie inteligentni ludzie o roznych pogladach, mieszkajacy glownie w Polsce, wyczerpujaco omowili ten temat (z wieloma interesujacymi dygresjami):
   forum.gazeta.pl/forum/w,99675,116681168,116681168,Padlam_i_nie_wstane_.html
   • staua i jeszcze 04.10.10, 01:06
    dla tych, ktorym nie bedzie sie chcialo przekopywac przez caly watek:

    tygodnik.onet.pl/32,0,53294,1,artykul.html (swoja droga, nikt nie wymienil tej gazety w watku o tym, jakie gazety czyta sie w Polsce)
    • analfabeta7 Re: i jeszcze 04.10.10, 14:34
     Czytając podane linki, zauważam jednak za duza różnice, jak dla mnie, miedzy chrześcijaństwem z kościoła katolickiego a chrześcijaństwem protestanckim. Trzymajcie się dobrze.
     • pan_berbelek Re: i jeszcze 07.10.10, 05:41
      Super:) Czy to oznacza, ze skonczyles pierd..... czy jeszcze mozna miec nadzieje na jakies rewelacje? Kopalnie niklu jak do tej pory to absolutny numer 1. Osobiscie uwazam, ze robisz sobie jaja wypisujac te twoje madrosci, ale jesli tak nie jest to jestes najwiekszym swirem jak do tej pory na tym forum:) Trzymaj sie ramy to sie nie posramy!
      • analfabeta7 Sorry, nie nikiel ale tin!!!!!! 07.10.10, 22:57
       Wujek miał kopalnie tinu a nie niklu(moja pomyłka). Wspomniany wujek nazywał się: JOSEPH OF ARIMATHEA i miał miedzy innymi TIN MINES w Anglii. Wpisz w wyszukiwarce tylko te słowa, które są cale napisane dożą litera i sam zobacz co znajdziesz. A potem możesz się zabrać za studiowanie tej wiedzy tutaj:
       www.bibliotecapleyades.net/hercolobus/kolbrin_00.htm#Contents
       Nie możesz jej kupić nigdzie indziej. Sa podróbki.

       P.S. A jak już poznasz ta wiedzę, to siusiak z pusta głową nazwie ciebie wariatem, bo jego w szkole podstawowej uczyli...................................
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka