Dodaj do ulubionych

wycieczka po Polsce

04.10.11, 19:55
Planuje kiedys wybrac sie z rodzina na wycieczke objazdowa po Polsce. Na razie planuje tylko palcem na mapie, bo dzieci sa jeszcze za male, aby z niej skorzystac, ale moze gdy beda mialy 6-10 lat?
Chcialabym pokazac im ciekawe miejsca, ktore je zainteresuja ale i pokaza jak Polska wyglada. I ja sama na tym skorzystam, bo niestety za duzo po ojczyzie nie pojezdzilam.
Jak na razie takie miejsca przychodza mi do glowy:
-Lancut - pamietam, ze nawet jako dziecku podobalo mi sie
-Wieliczka
-skansen - ale jaki?
-Puszcza Bialowieska - slyszalam duzo zachwytow na jej temat

Jake sa Wasze propozycje?
Obserwuj wątek
    • aniutek Re: wycieczka po Polsce 04.10.11, 20:30
      My najprzyjemniej wspominamy splyw kajakowy po Krutyni, jest tak pieknie, ze az ciarki przechodza.

Z zabytkow, pokazalam synowi Krakow, Wawel, Oswiecim, cala Warszawe, Wilanow, Pawiak, miejsce gdzie mieszkal Dziadek i Babcia, gdzie Babcia sie ukrywala w Powstanie, Powazki, gdzie ja chodzilam do przedszkola, gdzie mieszkalam, Lukasz nawet chodzil do tej samej podstawowki co ja przez moment :)

Zuza na razie zna dobrze Starowke i bardzo ja lubi, byla na koncercie Chopinowskim w Lazienkach, widziala bociany w Leoncinie i wie, ze tam urodzil sie ulubiony pisarz jej mamy.

Ja polecam Roztocze wiosna, Pieniny, splyw Dunajcem- jest pieknie.

Nie bylam ale w tv polskiej widzialam program zachecajacy do wyjazdu na weekend do Palacu w Kurozwekach k warszawy, mam zanotowane aby koniecznie zobaczyc.

ciekawa jestem waszych propozycji, w Polsce jest mase pieknych miejsc
      • edytkus Re: wycieczka po Polsce 04.10.11, 21:43
        Mojej corce bardzo podobalo sie w Krakowie. Wieliczka nie wywarla na niej zadnego wrazenia (ale na doroslych tez nie, wg mojej siostry nie jest juz tak interesujaco jak lata temu), a Zakopane ja znudzilo. Ale moze dlatego ze gory i kopalnie/jaskinie mamy w poblizu. Najbardziej podobalo sie jej u znajomych na wsi w aquaparku. Ale mimo wszystko tak podsumowala wyjazd do Polski: "yeah, it was great, but PLEASE don't send me there again!"
        • jaga_nj Re: wycieczka po Polsce 05.10.11, 00:08
          Krutynia i Pasym to bylo moje dziecinstwo... jak tam wtedy bylo dziewiczo. Moje propozycje to Wroclaw(przepiekny), Krakow(obowiazkowy z wiadomych powodow;)), Puszcza Bialowieska(okolice jak z Nocy I Dni, mnostwo slicznych cerkwii(cerkiew?) po drodze. Malbork(zamek Krzyzacki of course i samo miasto urokliwe). Gdansk i Sopot. W Krakowie moge polecic super hotelik na Kazimierzu.

-
          If you want to borrow money, borrow it from the pesimist.
          They don't expect it back.
          • xeriusek Re: wycieczka po Polsce 05.10.11, 05:52
            Krakow, moje rodzinne miasto, mnostwo rzeczy do zobaczenia : na dzieciach robi na pewno wrazenie:
            smocza jama i zejscie do niej, Wieza Mariacka- wyjscie na gore i autograf hejnalisty, zakupy w Sukiennicach (drewniane zabawki zwlaszcza), park wodny.

Bukowina i termy zwlaszcza zima

Gubalowka ( mnostwo atrakcji dla dzieci w sezonie ,od zjazdu zabawnymi "saneczkami" po specjalnym torze do chodzenia w kuli po wodzie)

Augustow latem, sporty wodne i oplyniecie pojezierza ( srednie dla dzieci) i rowniez wodny park w razie braku pogody :)
            • fogito Re: wycieczka po Polsce 05.10.11, 06:48
              Jeśli to ma być pierwsz podóż po Polsce, to bez dwóch zdań trzeba zaobaczyć:
              - Warszawę (zamek Królewski, Wilanów)
              - Kraków (Wawel, kościół Mariacki)
              - Wieliczkę (unikat na świecie) mojemu siedmiolatkowi bardzo się podobało. Polecam hotel przy samym zjeździe do kopalnii "Grand Sal" - jedzenie lepsze niż gdziekolwiek na świecie.
              www.grandsal.pl/splendor-hotelu
              - Zakopane - wszyscy moi amerykańscy znajomi są zachwyceni. Trzeba tylko zobaczyć coś więcej niż przeładowane Krupówki. Jest sporo starych chat, do których warto zajrzeć.
              Polecam hotel Nosalowy Dwór - zawsze tam spędzamy ferie zimowe, w starej części, bo ma fajniejszy charakter. Jedzenie boskie jak zawsze :)
              www.nosalowy-dwor.eu/
              - Oświęcim, jeśli wiek dzieci jest odpowiedni, lub bez dzieci.
              - Białowieża. Jedyny taki dziewiczy las w Europie.
              Polecam do spania kompleks Soplicowo, który niestety chyba rok temu został podpalony przez konkurencję. Teraz trwa odbudowa, ale miejmy nadzieję, że wkrótce będzie otwarty.
              www.dworsoplicowo.pl/
              Póki co tyle.... :)
      • aneta05 Re: wycieczka po Polsce 06.10.11, 14:59
        klaudona napisała:

> a co z zachodniej Polski, ktorej zupelnie nie znam?
        >
        > Moze tez cos z miejsc omijanych przez turystow. Jakies malownicze miasteczka i
        > wsie?

no wlasnie zauwazyla ze nie ma nic na temat tego regionu ale to chyba dlatego, ze stamtad ludzie historycznie nie emigrowali do USA.
        Ja polecam Karpacz, Szklarska Porebe no i oczywscie cala Kotline Klocka, Wambierzyce.
        Ostatnio czytalam, ze w Kotlinie jest bardzo duzo palacow ktore teraz sa odbudowywane i nawet ksiaze Walii - Charles zakupil sobie zamek w tamtych okolicach.

Przeskakujac na druga strone PL to nie zapomnij o Zamosciu!!!

Ja tez chce zrobic taka objazdowke po PL ale musze przeznaczyc na to 3 tygodnie jak nic (albo i wiecej)
        Ja tez uwielbiam Podhale a splyw Dunajca - a MUST:)
    • lilazw Re: wycieczka po Polsce 06.10.11, 16:00
      Jak sie dobrze zastanowic to zycia by zabraklo zeby zwiedzic wszystkie piekne miejsca w Polsce :) Do listy doloze jeszcze Opole i Kazimierz. Moj syn koniecznie chce zobaczyc "bitwe pod Grunwaldem" wiec z pewnoscia tam sie wybierzemy. Ponoc w Jastarnii jest pieknie (nie bylam ale slyszalam) a i Trojmiasto warto zobaczyc.
      • edytkus Re: wycieczka po Polsce 06.10.11, 16:25
        Gdy bylam dzieckiem najbardziej lubilam Zelazowa Wole, i Palac w Lazienkach. W tym ostatnim w piatki rano byly darmowe wycieczki organizowane z mysla o dzieciach, oprowadzano po miejscach normalnie niedostepnych dla turystow, z ciekawostkami w sam raz dla dzieci. Warszawa krola Stasia miala w sobie tyle magii, ech, jesien przyszla ;)
        Innym miejscem ktore wywarlo na mnie ogromne wrazenie w dziecinstwie byl... klasztor na Jasnej Gorze. Tutaj nie ma takich miejsc wiec mysle ze tez warto pokazac dzieciom.
        • fogito Re: wycieczka po Polsce 06.10.11, 19:09
          JA jestem z Wielkopolski więc polecam...
          - Gniezno - pierwszą stolicę Polski
          www.polskaniezwykla.pl/web/place/search,1,-1,-1,970632,-1,-1,-1.html
          - Biskupin zaraz niedaleko
          www.google.pl/search?q=biskupin&hl=pl&biw=1040&bih=868&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=YNmNTtC8C5G6hAebu8zvDw&sqi=2&ved=0CE4QsAQ
          - Poznań
          http://www.google.pl/search?q=Rogalin&hl=pl&biw=1040&bih=868&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=PN-NTrSTGMbO4QSg3cymAQ&ved=0CEcQsAQ#hl=pl&tbm=isch&sa=1&q=Pozna%C5%84&oq=Pozna%C5%84&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=e&gs_upl=0l0l0l78268l0l0l0l0l0l0l0l0ll0l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=448cdc0b97ce43a4&biw=1040&bih=868

- Rogalin i obowiązkowo tysiącletnie dęby rogalińskie
          www.google.pl/search?q=Rogalin&hl=pl&biw=1040&bih=868&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=PN-NTrSTGMbO4QSg3cymAQ&ved=0CEcQsAQ
          I na pewno warto pojechać na Śląsk...
          I do Torunia!!! ale to w drugą stronę ;)
          • arybka68 Re: wycieczka po Polsce 06.10.11, 20:30
            Ja polecam Mazury i kanal elblaski gdzie statki "plywaja" po lace ;) jestem z Lublina wiec tam tez warto wpasc na chwile i do Kazimierza dolnego a tak w ogole to cala Polska jest do zwiedzania :)
            • jaga_nj Ja jestem z zachodniej Polski 06.10.11, 21:02
              I fakt, ze jest nas w Stanach jak na lekarstwo. Oczywiscie polecam rowniez stolice polskiej piosenki czyli moje rodzinne miasto a w nim muzeum wsi opolskiej czyli tak zwany skansen:). O Wroclawiu juz pisalam ale koniecznie trzeba tez zobaczyc Ostrow Tumski. Podczas ostatniego pobytu w Polsce bylam pierwszy raz w zyciu we wschodniej Polsce. Jeszcze dodam, ze knajpy i wogole jedzenie jest w Polsce przepyszne. O nalewkach nie wspomne;)
              • zyta2003 Re: Ja jestem z zachodniej Polski 07.10.11, 14:34
                Ja tez jestem z Zachodniej Polski, chociaz mieszkalam duzo bardziej na poludnie od Zielonej Gory. Z moich stron tez nigdy nie bylo parcia na Ameryke. Bo powiazania rodzinne byly z Francja, potem celem wyjazdow staly sie Niemcy, potem powroty do utraconych, czy uzyskanych ojczyzn jak chociazby Grecy, Zydzi. I tak juz zostalo.
                Z okolic Walbrzycha polecam:
                Zamek Ksiaz i Szczawno Zdroj,
                Obiekty Cystersow w Krzeszowie i miasteczko Chelmsko Slaskie,
                Karkonosze z przelecza Okraj po stronie czeskiej, oprocz przyrody wspaniala architektura sudecka,
                Palace w Lomnicy, Wojnowie i Karpnikach pieknie odrestaurowane we wspanialych parkach. Zalew w Pilichowicach. Miejsca nieznane? Wlasnie dlatego pisze, zeby zrobily sie bardziej znane.
                Wroclaw, ktory zostal wytypowany (zapomnialam na ktory rok) stolica kulturalna Europy.
                Poza tym jesli ktos juz by dotarl pod granice czeska w tych okolicach to
                Skalne Miasto w Czechach - niesamowite formacje skalne.
                No i takze i przede wszystkim Praga, sto kilkadziesiat km od granicy. Nie bede pisac o jej cudownosci, zeby nie wywolac burzy, ze Krakow jak by mniej doceniam.
            • parasol-ka Re: wycieczka po Polsce 19.10.11, 22:36
              arybka68 napisała:

> Ja polecam Mazury i kanal elblaski gdzie statki "plywaja" po lace ;)

wlasnie moim marzeniem jest wybrac sie w rejs takim statkiem po lace :)
              Tylko...czy nie bedzie to nudne dla dzieci? (wiek wczesno-szkolny)
    • klaudona zwiedzanie miast 07.10.11, 15:23
      Pytanie do osob, ktore polecaja miasta do zwiedzania. Podajcie konkrety, co jest tam fajnego do zobaczenia dla malych dzieci, bo tradycyjne muzea na pewno odpadaja.
      • fogito Re: zwiedzanie miast 07.10.11, 21:43
        klaudona napisała:

> Pytanie do osob, ktore polecaja miasta do zwiedzania. Podajcie konkrety, co jes
        > t tam fajnego do zobaczenia dla malych dzieci, bo tradycyjne muzea na pewno odp
        > adaja.

Ale przecież zamki - np. Malbork, Wawel, skanseny, sa jak najbardziej dla dzieci. Wieliczka dla syna była hitem (7 lat). W wielu miejscach w sezonie są pokazy rycerskie.
        • arybka68 Re: zwiedzanie miast 08.10.11, 01:00
          W Lublinie jest skansen, ogrod botaniczny, zalew a nad nim park wodny. Sa pewnie i inne atrakcje ale ja czasu nie mialam byc wszedzie. Stare miasto miejscami jest naprawde stare i nie remontowane od przedwojnia :(
          • bella41 Re: zwiedzanie miast 08.10.11, 01:28
            z tego, co sama widzialam w Polsce, podoba mi sie bardzo Ziemia Klodzka, przepieknie tam, miasteczka pelne uroku i turystow i duzo fajniejsze wrazenia mam stamtad niz z Zakopanego, chociaz lazenie po Tatrach wspominam wspaniale
            • aniutek Re: zwiedzanie miast 08.10.11, 05:26
              wroce do leoncina, gdzie urodzil sie I B Singer, sladow po nim zadnych nie ma ale wies jest urocza, niedaleko Czerwinsk nad Wisla, klasztor, starsze od wegla domy nad samiutenka wisla.... slicznie
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka