Dodaj do ulubionych

No to ja troche namieszam (chyba).

16.03.07, 00:07
Dlugo sie zastanawialam, czy o tym w ogole wspominac na forum, bo wiem jakie
beda reakcje.

Kiedy pierwszy raz spotkalam sie z opinia o szkodliwosci szczepionek, moja
reakcja byla dosyc mieszana, w koncu obowiazkowe szczepienia to dogmat numer
jeden wspolczesnej medycyny trudno sie oswoic z mysla, ze cos co czlowiekowi
wpierano od dziecka nie jest prawda... Ale nie zamierzam nikogo nawracac.

Polecam obejrzenie filmu, chocby z ciekawosci (ja sobie wrzucilam na ipoda).
Jest tez mnostwo ksiazek, publikacji naukowych, i stron www na ten temat jesli
ktos jest zainteresowany tematem.
Jedno wiem NAPEWNO.
Napewno nie zaszczepie swoich dzieci jesli takowe mi sie trafia (mam nadzieje
:-) a przynajmniej do czasu kiedy nie wycofaja z uzycia thimerosalu
(preservative w szczepionkach zawierajacy mercury).

A tutaj wspomniany film:

video.google.com/videoplay?docid=8610554679207090010

Ok, wracam do ksiazek (midterms...)
M.
Obserwuj wątek
      • maruda78 pare linkow 16.03.07, 00:32
        z materialem do poczytania:

www.909shot.com/
        www.vaccines.net/

I jeszcze kilka z mojej ulubionej (i naprawde najlepszej) 'zdrowotnej' strony
        dr.Mercola:

www.mercola.com/article/vaccines/immune_suppression.htm
        www.mercola.com/2004/sep/22/blaylock_vaccine_coverup.htm
        www.mercola.com/2001/dec/26/vaccinations.htm
        www.mercola.com/2005/jul/23/mercury_vaccines.htm
        www.mercola.com/2004/sep/1/vaccines.htm
    • artremi Re: No to ja troche namieszam (chyba). 16.03.07, 01:30
      Dlaczego obawialas sie opinii innych ludzi? Przeciez nie ma zakazanych tematow
      na tym forum...

Co do szczepionek, to ja raczej jestem "za", ale oczywiscie teoretycznie moga
      zrobic wiecej zla niz dobra dla niektorych ludzi.

P.S. "Na pewno" pisze sie jako 2 wyrazy. To jeszcze pamietam ze szkoly...:-)
      • marekatlanta71 Re: No to ja troche namieszam (chyba). 16.03.07, 01:51
        Ludzie pierwotni sie nie szczepili i zyli (nawet do 30'stu lat niektorzy!). A
        powaznie to bez szczepionek mielibysmy czarna ospe, chorobe Heinego Medina i
        dziesiatki innych. Kilka miliardow ludzi na swiecie bylo szczepionych conajmniej
        raz i jakos nie slyszy sie o milionach przypadkow zatruc rtecia. A dawka rteci
        jaka dzecko dostaje w szczepionce jest mniejsza niz jednorazowe ssanie mleka
        matki ktora wczesniej zjadla puszke tunczyka.
        • maruda78 Re: No to ja troche namieszam (chyba). 16.03.07, 16:08
          Marek, ewidentnie nie obejrzales tego filmu, bo to o czym mowisz jest tam
          wyraznie zaadresowane.

A dawka rteci
          > jaka dzecko dostaje w szczepionce jest mniejsza niz jednorazowe ssanie mleka
          > matki ktora wczesniej zjadla puszke tunczyka.

Sorry, ale to wierutna bzdura. Na przyklad:
          "The majority of flu shots contain 25 micrograms of mercury, an amount
          considered unsafe for anyone weighing less than 550 pounds."

www.medicalnewstoday.com/medicalnews.php?newsid=63777&nfid=rssfeeds
      • maruda78 Naprawde? :-) 16.03.07, 16:02
        > P.S. "Na pewno" pisze sie jako 2 wyrazy. To jeszcze pamietam ze szkoly...:-)

A mnie w szkole inaczej uczyli.

so.pwn.pl/zasady.php?id=629476
        > Dlaczego obawialas sie opinii innych ludzi? Przeciez nie ma zakazanych tematow
        > na tym forum...
        >

Nie ma zakazanych tematow, ale ja nie mam zdrowia do uzerania sie z ludzmi, a to
        bardzo kontrowersyjny temat - na szczescie kazdy ma prawo wyboru, ale o pewnych
        rzeczach sie poprostu nie mowi, ludzie maja bardzo uboga wiedze z zakresu
        zdrowia, odzywiania etc.
        • marekatlanta71 Re: No to ja troche namieszam (chyba). 16.03.07, 01:53
          Oczywiscie ludzie ktorzy nie szczepia dzieci zwykle uwazaja ze szkoly publiczne
          to zlo a rzad ich podsluchuje i rzeba wylozyc dach folia aluminiowa. Aha - do
          wody dodaje sie brom zeby ludzie nie mieli ochoty an seks a barwnik RED 40
          powoduje nieopanowana ochote do zaciagniecia sie do armii i walki w Iraku.
                • maruda78 Re: No to ja troche namieszam (chyba). 16.03.07, 16:18
                  Tak. Nie wiem co moje hipotetyczne dzieci postanowia jak beda starsze, ale ja
                  napewno niemowlaka nie zaszczepie - ta sama dawka trucizny dla malenskiego,
                  rozwijajacego sie organizmu ma o wiele gorszy efekt niz na doroslego.
                  M.

aneta05 napisała:

> na uczelniach i w przy staraniu sie o zielona karte tez chyba trzeba pokazac
                  > wykaz szczepien, prawda?
                • edytais Re: No to ja troche namieszam (chyba). 16.03.07, 16:30
                  Ja dostalam zielona karte bez uzupelnienia szczepien. Podczas wizyty u lekarza
                  chcieli mi dac MMR i Td, odmowilam. Zielona kartem mam :)
                  Jest cos takiego jak "vacinnation exception". W ten sposob rzad chroni sie
                  przed odpowiedzialnoscia za szkody wyrzadzone szczepionkami bo to twoj wybor
                  szczepic sie lub nie. A ze wybor przeciw szczepieniu jest utrudniony i latwiej
                  jest sie zaszczepic to inna sprawa.
              • marekatlanta71 Re: No to ja troche namieszam (chyba). 16.03.07, 02:53
                Nie chce zeby ktos pomyslal ze jestem zwolennikiem wszelkiej chemii i
                sztucznosci, bo nie jestem. Ale temat szczepionek jest drazliwy - mamy znajomych
                ktorzy uwazaja ze szczepionka to wrog nr. 1. W zwiazku z czym co roku lapia
                grype z powiklaniami a nastepnie zwalaja wine za te powiklania na antybiotyki,
                brom w wodzie, red 40 w jedzeniu i promieniowanie z kabli energetycznych.

Na zdrowiu nie ma co eksperymentowac, bo ma sie jedno a brak szczepionki i glupi
                wirus moze spowodowac konsekwencje na cale zycie.
                • edytkus Re: No to ja troche namieszam (chyba). 16.03.07, 03:29
                  nie mam czasu na ogladanie, domyslam sie ze to film o autyzmie? nikt nigdy nie doszukal sie
                  powiazania MMR z autyzmem (oprocz rodzicow autystycznych dzieci, a tacy zawsze beda szukac
                  winnego). Owszem szczepienia moga nawet okazac sie smiertelne ale to tak rzadkie przypadki ze nie
                  ma co polemizowac w porownaniu do zalet szczepien. Ja jestem zdecydowanie za, idealnie byloby
                  gdyby ziemska populacja tam gdzie to konieczne byla zaszczepiona, dzieki temu niektore choroby
                  moze daloby sie calkowicie wyeleminowac, a tak? co z tego ze w tlumie 100 osob 99 jest
                  zaszczepionych gdy ta jedna niezaszczepinoa wciaz moze unicestwic cala setke?
                    • aniutek Re: No to ja troche namieszam (chyba). 16.03.07, 04:24
                      edytkus napisała:

> A, Aniutek, czy personel szpitalny przypadkeim nie ma obowiazku byc szczepiony?

oczywiscie!!!
                      co roku badania kontrolne, cykliczne szczepienia na hapatitis, oprocz tego co rok test z CPR for med
                      profesionals i mpewnie pare innych o ktorych jeszcze nie wiem.
                  • marekatlanta71 Re: No to ja troche namieszam (chyba). 16.03.07, 03:43
                    Ta jedna nie unicestwi reszty, bo reszta jest zaszczepiona. Wiec 99 osob albo
                    nie zachoruje wcale albo bedzie mialo lzejszy przebieg choroby a ta jedna
                    niezaszczepiona bedzie miala ciezkie problemy.

P.S. Ciekawe czy przeciwnicy szczepionek zawahali by sie wstrzyknac sobie
                    szczepionke na wscieklizne po tym jak ugryzlby ich wsciekly pies...
                    • edytkus Re: No to ja troche namieszam (chyba). 16.03.07, 13:42
                      zaszczepienie zmniejsza szanse zachorowania ale go nie eliminuje w 100%, zaszczepieni nie roznosza
                      chorob na ktore sa szczepieni wiec praktycznei nie stanowia zadnego zagrozenia dla ogolu w
                      przeciwienstwie do nieszczepionych. Gdyby wszyscy sie zaszczepili p/grypie chorobsko nie mialoby
                      bazy do mutacji i rozprzestrzeniania.
                      • jaga_nj Re: No to ja troche namieszam (chyba). 16.03.07, 15:24
                        Jednym z wazniejszych wymogow zapisania dzieci do szkoly jest karta szczepien.
                        A jak ktos chce pojechac na afrykanskie safari? Bez szczepien raczej sie nie
                        obejdzie, chyba ze sie nie boi malarii;)

-
                        Life should NOT be a journey to the grave with the intention of arriving safely
                        in an attractive and well preserved body. But rather to skid in sideways,
                        chocolate in hand, body thoroughly used up, totally worn out and screaming "Woo-
                        Hoo what a ride".
                          • maruda78 Re: No to ja troche namieszam (chyba). 16.03.07, 16:45
                            Jasne, mozna zrobic film na kazdy temat. Ale poprzec go naukowymi, rzetelnymi
                            argumentami i odpowiednim research, na podstawie wypowiedzi naukowcow i lekarzy
                            juz troche trudniej. Zeby wypowiadac sie na dany temat dobrze jest miec jakas
                            wiedze w tym zakresie, nieprawdaz?
                            M.

edytkus napisała:

> a tak w ogole na upartego mozna nakrecic film udowadniajacy ze w Australii chod
                            > za na glowach - nie
                            > watpie ze znajda sie tacy co uwierza i jeszcze Oscara mu dadza ;)
                      • maruda78 Re: No to ja troche namieszam (chyba). 16.03.07, 16:48
                        Jak najbardziej. A poza tym, o ile sie nie myle, na wscielkice nie szczepi sie
                        wszystkich a priori, na zapas, tylko w przypadku kotaktu z wscieklym
                        zwierzeciem, wiec nie jest to stricte sensu 'szczepionka'.

edytais napisała:

> Chodzi o to, ze szczepionki sa na choroby, ktore nie koniecznie sa smiertelne.
                        >
                        > W koncu wiekszosc chyba przechodzila ospe, swinke, rozyczke w dziecinstwie i
                        > zyjemy. Natomiast na wscieklizne umiera sie w 100%.
                  • maruda78 Re: No to ja troche namieszam (chyba). 16.03.07, 16:15
                    Edytkus, jesli nie masz czasu ani obejrzec film, ani poczytac na ten temat, to
                    chyba dyskusja na ten temat nie ma wiekszego sensu?
                    Nie, to nie tylko film o autyzmie, chociaz jest wspomniany.
                    I tak, SA dowody naukowe, badania przeprowadzane przez naukowcow, lekarzy a nie
                    Markowych znajomych z aluminiowymi antenkami na uszach.
                    Materialow jest mnostwo, wytarczy poszukac.

edytkus napisała:

> nie mam czasu na ogladanie, domyslam sie ze to film o autyzmie? nikt nigdy nie
                    > doszukal sie
                    > powiazania MMR z autyzmem (oprocz rodzicow autystycznych dzieci, a tacy zawsze
                    > beda szukac
                    > winnego). Owszem szczepienia moga nawet okazac sie smiertelne ale to tak rzadki
                    > e przypadki ze nie
                    > ma co polemizowac w porownaniu do zalet szczepien. Ja jestem zdecydowanie za,
                    > idealnie byloby
                    > gdyby ziemska populacja tam gdzie to konieczne byla zaszczepiona, dzieki temu n
                    > iektore choroby
                    > moze daloby sie calkowicie wyeleminowac, a tak? co z tego ze w tlumie 100 osob
                    > 99 jest
                    > zaszczepionych gdy ta jedna niezaszczepinoa wciaz moze unicestwic cala setke?
                  • lolyta Na logike 17.03.07, 14:47
                    > moze daloby sie calkowicie wyeleminowac, a tak? co z tego ze w tlumie 100 osob
                    > 99 jest
                    > zaszczepionych gdy ta jedna niezaszczepinoa wciaz moze unicestwic cala setke?

ta jedna ich nie wyeliminuje, bo sa zaszczepieni, co nie?
                    Co najwyzej sama zachoruje.
                    A tak z innej strony, przeciez szczepionka nie eliminuje wirusa z powierzchni
                    Ziemi, tylko uodparnia jeden konkretny zaszczepiony organizm na jego dzialanie.
                    A wirusy se moga gdzies siedziec w ukryciu i se mutowac.
                • maruda78 Re: No to ja troche namieszam (chyba). 16.03.07, 16:27

Pewnie Cie to zadziwi Marku, ale szczepionka bynajmniej nie daje gwaracji na
                  brak zachorowania, co wiecej, osoba, ktora jest zaszczepiona i zachoruje, ma o
                  wiele wyzsze ryzyko powiklan i komplikacji.

Na zdrowiu nie ma co eksperymentowac, bo ma sie jedno - zgadzam sie jak
                  najbardziej, dlatego nalezy je chronic jak sie tylko da i niepotrzebnie nie
                  narazac, zwlaszcza dzieci. Trudno w to uwierzyc, ale to wlasnie szczepionka moze
                  miec konsekwencje na cale zycie, zwlaszcza jesli nie masz w 100% absolutnie
                  zelaznego zdrowiaalbo jesli masz genetyczne predyspozycje do pewnych chorow.
                  A i geny tez nie sa wykute w kamieniu i podlegaja modyfikacji w srodowisku.

marekatlanta71 napisał:

> Nie chce zeby ktos pomyslal ze jestem zwolennikiem wszelkiej chemii i
                  > sztucznosci, bo nie jestem. Ale temat szczepionek jest drazliwy - mamy znajomyc
                  > h
                  > ktorzy uwazaja ze szczepionka to wrog nr. 1. W zwiazku z czym co roku lapia
                  > grype z powiklaniami a nastepnie zwalaja wine za te powiklania na antybiotyki,
                  > brom w wodzie, red 40 w jedzeniu i promieniowanie z kabli energetycznych.
                  >
                  > Na zdrowiu nie ma co eksperymentowac, bo ma sie jedno a brak szczepionki i glup
                  > i
                  > wirus moze spowodowac konsekwencje na cale zycie.
                  • maruda78 acha 16.03.07, 16:33
                    i to, ze ktos nie padnie trupem od razu po szczepionce (chciaz takie przypadki
                    sie zdarzaly), wcale nie oznacza, ze nie ma ona dlugoterminowych efektow.
                    Jeszcze nie tak dawno argumentowano, ze pety wcale nie sa szkodliwe! Tylko, ze
                    ludzie maja kiepskie geny i dlatego n raka umieraja, a nie od papierosow. I to
                    lekarze, naukowcy tak twierdzili (oczywiscie wiadomo jaka mieli motywacje i u
                    kogo siedzieli w kieszeni). Naprawde tak trudne uwierzyc, ze podobne przekrety
                    zdarzaja sie dzisiaj???
                    Rozumiem, ze wygodniej polykac papke serwowana przez mass media, ale wystarczy
                    odrobina checi zeby samemu obiektywnie spojrzec na pewne sprawy.
      • maruda78 Re: No to ja troche namieszam (chyba). 16.03.07, 16:05
        Marek, na szczescie tutaj jest Ameryka, the land of freedom i mozna to obejsc.
        Zawsze moge powiedziec, ze jestem Amiszka albo inna Jehowa ;-) todziez mam
        philosophical objections.
        Pewnie o tym nie wiesz, ale rodzicow nie szczepiacych dzieci troche jest, coraz
        wieej, poprostu zazwyczaj nie chodza i sie nie chwala na ulicy.

marekatlanta71 napisał:

> Decyzja jest Twoja. Problem w tym ze bedziesz musiala robic Home Schooling (do
        > zadnej szkoly Ci dziecka niezaszczepionego nie przyjma).
      • edytais Re: No to ja troche namieszam (chyba). 16.03.07, 16:27
        > Decyzja jest Twoja. Problem w tym ze bedziesz musiala robic Home Schooling (do
        > zadnej szkoly Ci dziecka niezaszczepionego nie przyjma).

Nie bedzie musiala robic home schooling :)
        Moja corka nie jest szczepiona i chodzi do przedszkola. Wystarczyl swistek z
        Health Dept, ze jest zwolniona ze szczepionek. Zeby dostac zwolnienie
        wypelnilam formularz, ze jestem przeciwko szczepionkom i tyle.
        • maruda78 Re: No to ja troche namieszam (chyba). 16.03.07, 16:38
          Ufff, i cale szczescie.
          Nie mam nic do Jehowych ani Amishow, ale srednio mi sie usmiechalo deklarowanie
          jako taka :-))).
          M.

edytais napisała:

> > Decyzja jest Twoja. Problem w tym ze bedziesz musiala robic Home Schoolin
          > g (do
          > > zadnej szkoly Ci dziecka niezaszczepionego nie przyjma).
          >
          > Nie bedzie musiala robic home schooling :)
          > Moja corka nie jest szczepiona i chodzi do przedszkola. Wystarczyl swistek z
          > Health Dept, ze jest zwolniona ze szczepionek. Zeby dostac zwolnienie
          > wypelnilam formularz, ze jestem przeciwko szczepionkom i tyle.
          • edytais Exemption zalezy gdzie mieszkasz 16.03.07, 16:56
            > Ufff, i cale szczescie.
            > Nie mam nic do Jehowych ani Amishow, ale srednio mi sie usmiechalo
            deklarowanie
            > jako taka :-))).

A to zalezy gdzie mieszkasz.... Ja jestem w AR i tu jest latwiej dostac
            exepmtion niz szczepic.
            Strona pomocna:
            www.vaccinesafety.edu/cc-exem.htm
            Co do filmu to podobny kiedys kupilam na amazon:
            VaccinesVaccines: The Risks, The Benefits, The Choices
            DO Sherri J. Tenpenny

Rzeczywiscie osob, ktore nie szczepia jest wiecej niz myslimy. Ja tez nie
            przedstawiam sie nowym znajomym "Czesc, jestem Edyta i ja nie szczepie swoich
            dzieci". Wlasnie niedawno znajoma pytala sie jak zalatwilam zwolnienie.
            Znalismy sie juz 2,5 roku a ona dopiero teraz dowiedziala sie, ze ja nie
            szczepie i tez chce poslac dziecko do przedszkola bez szczepionek. Wsrod moich
            znajomych jest ok 6 rodzin, ktore nie szczepia i kto wie ile wiecej tylko ten
            temat po prostu nie zostal poruszony podczas naszych spotkan.
    • kaszka13 Re: No to ja troche namieszam (chyba). 16.03.07, 23:36
      "Pewnie Cie to zadziwi Marku, ale szczepionka bynajmniej nie daje gwaracji na
      brak zachorowania, co wiecej, osoba, ktora jest zaszczepiona i zachoruje, ma o
      wiele wyzsze ryzyko powiklan i komplikacji."

to chyba nie jest prawda, bo o ile szczepionka nie daje gwarancji, ze nie
      zachorujesz, to w wiekszosci przypadkow gdy zachorujesz, choroba jest mniej
      uciazliwa i ryzyko powiklan jest mniejsze. oczywiscie kazdy wierzy w co uwaza za
      stosowne. ja szczepie corke, bo podroze do Polski sa dzieki temu nieco
      bezpieczniejsze.
      • bella41 Re: No to ja troche namieszam (chyba). 17.03.07, 00:07
        ja szczepie swoje dziecko
        wierze, ze to uchroni mojego syna przed niepotrzebnym cierpieniem,
        niebezpiecznymi powiklaniami
        wierze, ze swinka nie zaskoczy patryka w doroslym wieku i w jej wyniku nie
        doprowadzi do jego bezplodnosci
        wierze, ze moja potencjalna corka/synowa nie zachoruje w ciazy na rozyczke i to
        nie wplynie negatywnie na mojego potencjalnego wnuka
        ze zaszczepiona dziewczynka przeciwko hpv nie bedzie miala raka szyjki macicy

sama bylam szczepiona, podejrzewam, ze bardziej prymitywnymi szczepionkami niz
        dzisiaj, trudno powiedziec, czy maja jakis wplyw na moje zdrowie, ogolnie
        jestem zdrowa, ale kto wie...?w obecnych czasach praktycznie nic nie sluzy
        zdrowiu

oczywiscie kazdy ma prawo wyboru, ja wybralam na zasadzie mniejszego zla,
        chociaz nie uwazam szczepionek za zlo-dla mnie to cos na zasadzie antybiotyku-
        nie jest dobrze brac, ale jeszcze gorzej nie brac
    • edytkus Re: No to ja troche namieszam (chyba). 17.03.07, 03:41
      maruda78:
      >Jasne, mozna zrobic film na kazdy temat. Ale poprzec go naukowymi, rzetelnymi
      >argumentami i odpowiednim research, na podstawie wypowiedzi naukowcow i lekarzy
      >juz troche trudniej. Zeby wypowiadac sie na dany temat dobrze jest miec jakas
      >wiedze w tym zakresie, nieprawdaz?

i tu sie mylisz, mozna znalezc fachowcow-fanatykow w kazdej dziedzinie, dzisiaj przez jednego
      takiego cudaka ludzie boja sie szczepic dzieci na MMR myslac ze zachoruja na autyzm, chociaz lekarze
      pracujacy nad tamtymi badaniami prowadzacego lekarza sie wyrzekli i publicznie przeprosili za blad
      ktorego dowiodly wielokrotne dokladne badania innych zespolow. A znowu pewien lekarz pisal
      publikacje w ktorych goraco namawial wszystkich do jak najdluzszego przebywania na sloncu ze
      wzgledu na wit. D - oficjalnie juz nie jest lekarzem.

Edytais:
      >Chodzi o to, ze szczepionki sa na choroby, ktore nie koniecznie sa smiertelne.
      >W koncu wiekszosc chyba przechodzila ospe, swinke, rozyczke w dziecinstwie i
      >zyjemy. Natomiast na wscieklizne umiera sie w 100%.

oczywisice gdybys byla w ciazy przebywanie w towarzystwie dziecka chorego na rozyczke nie byloby
      dla Ciebie zadnym problemem?

Maruda78:
      >Materialow jest mnostwo, wytarczy poszukac.

no wlasnie, zadziwia mnie ze niektorzy patrza bardzo wybiorczo wybierajac plewy zamiast ziaren

>Rozumiem, ze wygodniej polykac papke serwowana przez mass media, ale wystarczy
      odrobina checi zeby samemu obiektywnie spojrzec na pewne sprawy.

nie widzisz ze sama ta ofiara zostalas?

chcialam przypomniec ze wiele chorob (np. gruzlica) nie jest dzisiaj tak popularnych wlasnie ze
      wzgeldu na masowe szczepienia. Nawet w dzisiejszej prasie pisza ze w USA z 500 tys. zarazen
      zoltaczka w 1995 dzieki szczepieniom w 2005 bylo ich juz "tylko" 100tys.

Smieszy mnie jak ktos o ochronie srodowiska i global warming klepie a tak prostej rzeczy jak
      szczepienie mogace wplynac na spoleczenstwo nie moze zrobic. Yeah, akurat przyszlosc ludzkosci ma
      na sercu :O
      • zyta2003 Re: No to ja troche namieszam (chyba). 17.03.07, 05:41
        Szczerze mowiac jestem przerazona, nazwijmy to umownie, brakiem wyobrazni
        rodzicow, obecnych i przyszlych, ktorzy nie szczepia dzieci. Tyle chorob,
        ktore zbieraly tragiczne zniwo wsrod dzieci i doroslych zlikwidowano dzieki
        blogoslawionym szczepieniom. Niektore wyeliminowano calkowicie, niektore
        czesciowo. Poczawszy od czarnej ospy, poprzez polio, dyfteryt, koklusz,
        szkarlatyne i inne. Choroby te byly nierzadko smiertelne, a czesto powodowaly
        kalectwo. Szkoda Maruda i Aneta, ze dzieki cudownej szczepionce dr Salka nie
        mozecie juz widziec w Ameryce sparalizowanych, kalekich dzieci i doroslych po
        tej chorobie, ale bedziecie musialy ostrzec swoje, zeby nigdy nie wyjezdzaly do
        krajow trzeciego swiata - bo tam ciagle jeszcze sa ogniska polio, jak tez
        wszystkich innych chorob, na ktore sie powszechnie sie szczepi. Moze by to
        was otrzezwilo. Slynna Helen Kelly, gluchoniema i niewidoma - stala sie taka
        z powodu powiklan po szkarlatynie kiedy miala dwa lata. O umierajacych w
        meczarniach dzieciach, a takze doroslych na dyfteryt wiem ze wspomnien mojej
        matki. To dzieki szczepieniu w Polsce opanowano gruzlice, moze chociaz z
        literatury i filmow przeciwniczki szczepienia wiedza jaka to straszna choroba.
        Teraz sie nie szczepi i gruzlica wraca. Na calym swiecie. Znam mloda dziewczyne
        w Polsce, ktorej matka - pielegniarka przeszla rozyczke w ciazy, dziewczyna
        jest niewidoma. O zapaleniu opon mozgowych i jego powiklaniach nie wspominam.
        Ale coz tam zapalenie, wobec dawki olowiu. Liste mozna ciagnac dlugo. Ale
        szkoda slow. Wy swoje przyklady znacie z literatury, a ile znacie z zycia tych
        tragicznych skutkow szczepien? Mowisz, ze Edytais, ze ospa wietrzna to smieszna
        choroba. Mieszkalam juz w Ameryce, kiedy zaczeto przeciw niej szczepic i
        pamietam taki film o tej chorobie i bylam zaskoczona ile dzieci, a zwlaszcza
        doroslych umieralo rocznie wskutek powiklan po tej chorobie. Zapewniam cie, ze
        duzo wiecej niz wskutak powiklan po zaszczepieniu.
        We wszystkim jest ryzyko, banalny wyrostek, jest smiertelny jeden na 200
        przypadkow. Pamietajcie o tym, kiedy dziecko dostanie ataku - nie dajcie go pod
        noz, atak moze sam przejdzie.
        Nie wiem, czemu Marudo nie chcesz sie identyfikowac z Amiszami, do nich
        podobnie jak do ciebie pewne rzeczy nie docieraja. Ogladalam film o licznych
        chorobach genetycznych wsrod ich dzieci, wskutek zbyt bliskiego pokrewienstwa
        wsrod malzonkow. Sa cale kliniki, gdzie leczy sie, a wlasciwie jedynie stara
        sie ulzyc cierpieniom tym dzieciom. Wszelkie uswiadamianie Amiszow, ze jesli
        w obydwoch rodzinach sa te choroby, to zeby unikali malzenstw ze soba nie
        przynosza skutkow, oni sa madrzejsi i nie widza przyczyny poza jedna, ze Bog
        tak chcial, a za chorobe zaplaci amerykanski podatnik. Ty tez nie widzisz
        przyczyny, dlaczego nie ma juz tak strasznych chorob zakaznych, na ktore
        chorowaly dzieci. Po prostu Bog tak chcial i znikly. A szczepionki wg ciebie to
        nie zbawienie, tylko wymysl szatana.
        Znamy powiklania po
        • aneta05 do Zyty 17.03.07, 14:40
          zyta2003 napisała:

> Szkoda Maruda i Aneta, ze dzieki cudownej szczepionce dr Salka nie
          > mozecie juz widziec w Ameryce sparalizowanych, kalekich dzieci i doroslych
          po tej chorobie, ale bedziecie musialy ostrzec swoje, zeby nigdy nie wyjezdzaly
          do krajow trzeciego swiata - bo tam ciagle jeszcze sa ogniska polio, jak tez
          > wszystkich innych chorob, na ktore sie powszechnie sie szczepi.

ja w calym watku napisalam tylko jedno zdanie
          "na uczelniach i w przy staraniu sie o zielona karte tez chyba trzeba pokazac
          wykaz szczepien, prawda? "
          wiec o co Ci chodzi pod moim adresem?

A tak przy okazji to moje oczekiwane dziecko bedzie zaszczepione....
          • zyta2003 Re: do Zyty 17.03.07, 16:12
            Aneto05, serdecznie Cie przepraszam za pomylke. Ciesze sie, ze bedziesz
            szczepic swoje dziecko. Mialam na mysli inna forumowiczke, ktora dzieci nie
            szczepi, zna szesc par takich samych nowoczesnych rodzicow. Ona chyba
            mieszka w jakims prowincjonalnym stanie, gdzie zapewne i w ewolucje nie
            wierza, a co dopiero w szczepienia.
            • aneta05 Re: do Zyty 17.03.07, 16:30
              zyta2003 napisała:

> Aneto05, serdecznie Cie przepraszam za pomylke. Ciesze sie, ze bedziesz
              > szczepic swoje dziecko. Mialam na mysli inna forumowiczke, ktora dzieci nie
              > szczepi, zna szesc par takich samych nowoczesnych rodzicow. Ona chyba
              > mieszka w jakims prowincjonalnym stanie, gdzie zapewne i w ewolucje nie
              > wierza, a co dopiero w szczepienia.

nie ma sprawy
              mysle, ze mialas na mysli Edytais

pozdrawiam z bialego NJ
        • maruda78 Zyto 19.03.07, 18:46
          Sorry Zyta, ale to ja jestem przerazona Twoja krotkowzrocznoscia i brakiem
          obiektywizmu.
          Twoja wypowiedz jest dokladnie powodem dla ktorego zastanawialam sie nad
          zamieszczeniem tego watku. Nie zamierzam nikogo nawracac na 'jedyna wlasciwa
          droge' ani sie awanturowac - to Twoje dziecko i Twoja decyzja, Twoja
          odpowedzialnosc. Z tym, ze dobrze jest znac obie strony barykady zanim sie
          podejmie decyzje zanim zacznie sie rzucac banalami.

Problem ze szkodliwoscia szczepionek jak juz pisalam jest ten, ze rzadko kiedy
          powoduja one natychmiastowe krancowe reakcje organizmu, chociaz takich
          przypadkow jest troche. Szeczpionki dzialaja jako long-term immune system
          depressant i w zaleznosci od sklonnosci genetycznych moga sie ujawnic jako
          (najczesciej) gastric and behavioral problems (w tym slawetny autyzm, chciaz
          szczepionki nie sa tylko i wylacznie jedyna przyczyna). Ale skutki moga tez byc
          inne - np. nikt sie nie zastanawia skad np. u 3 latka dajmy na to bialaczka albo
          cukrzyca. Znam takich przypadkow calkiem sporo, natomiast nie znam zadnego z
          poszkarlatynowymi komplikacjami, chociaz nie watpie, ze jedno i drugie sie
          zdarza - o dziwo u SZCZEPIONYCH dzieci, u ktorych notabene ryzyko powiklan jest
          wyzsze.
          Abstrahujac od mechanizmu i skutecznosci szczepionek, ktore wcale nie sa tak w
          100% oczywiste jak twierdzisz. Moim zdaniem to poprostu zamiana, trwale
          poswiecenie ogolnego systemu odpornosciowego na rzecz czasowej odpornosci na
          choroby dzieciece - wiekszosc z nich dosyc lagodnych w przebiegu i bardzo niskim
          ryzyku powiklan. Cos w stylu 'zamienil stryjek siekiere na kijek'.

Ujmujac problem matematycznie:

Dziecko ponizej 5 roku zycia ma 0.01 % szanse zarazenia sie measles (odra?)
          (wrsod tego 0.01 procenta , 0.3 % ma szanse umrzec w wyniku choroby)
          To samo dziecko ma 0.3 % szanse 'nabycia' autyzmu w wyniku szczepionki.
          You do the math, Droga Zyto.

Ale o co chodzi z calym tym ryzykiem i niebezpieczenstwem. Bynajmniej nie o to,
          ze Szatan w nich maczal palce, ani nawet kosmici.

- szczepionki zawieraja thimerosal, skaldnik odkazajacy zawirajacy mercury
          (rtec) - od jakiegos czasu zaczyna sie go zastepowac zwiazkami zawierajacymi
          formaldehyde i aluminum hydroxide
          - animal tissues: pig blood, horse blood, rabbit brain, dog kidney, monkey
          kidney, chick embryo, human diploid cells (originating from human aborted fetal
          tissue)
          a przy okazji rowniez takie bonusy jak:
          - monosodium glutamate (MSG)
          - phenoxyethanol (antifreeze)
          - sorbitol
          - sucrose

Vaccinations reduce our immunity in many important ways:

1) Vaccines contain many chemicals and heavy metals, like mercury and aluminum,
          which are in-themselves immuno-suppressing. Mercury actually causes changes in
          the lymphocyte activity and decreases lymphocyte viability.

2) Vaccines contain foreign tissues and foreign DNA/RNA which act to suppress
          the immune system via graft-vs-host rejection phenomena.

3) Vaccines alter our t-cell helper/suppressor ratios ... just like those seen
          with AIDS. This ratio is a key indicator of a proper functioning immune system.

4) Vaccines alter the metabolic activity of PMNs and reduce their chemotaxic
          abilities. PMNs are our body's defenses against pathogenic bacteria and viruses.

5) Vaccines suppress our immunity merely buy over-taxing our immune system with
          foreign material, heavy metals, pathogens and viruses. The heavy metals slow
          down our immune system, while the viruses set up shop to grow and divide. It is
          like being chained and handcuffed before swimming.

6) Vaccines clog our lymphatic system and lymph nodes with large protein
          molecules which have not been adequately broken down by our digestive processes,
          since vaccines by pass digestion with injections. This is why vaccines are
          linked to allergies, because they contain large proteins which as circulating
          immune complexes (CICs) or "klinkers" which cause our body to become allergic.

7) Vaccines deplete our body of vital immune-enhancing nutrients, like vitamin
          C, A and zinc, which are needed for a strong immune system. It is nutrients like
          these that primes our immune system, feeds the white blood cells and macrophages
          and allows them to function optimally.

8) Vaccines are neurotoxic and slow the level of nervous transmission, and
          communications to the brain and other tissues. Now we know that some lymphocytes
          communicate directly with the brain through a complex set of neurotransmitters.
          Altering these factors will also depress our immunity.

Ryzyko to m. in.
          - autoimmune diseases, allergies, ear infections, and more
          - developmental learning and behavioral disorders in children
          - bowel disease

List of Vaccination-induced Neurological disorders:

* Encephalitis
          * Ataxia/Apraxia
          * Retardation
          * Meningitis Paralysis
          * Paralytis polio
          * Ms Gullain Barre Syndrome
          * Lupus
          * Hyperactivity - ADD, LD
          * Demyelinization diseases
          * Auto-immune Diseases Epilepsy
          * Convulsions - Seizures
          * Blindness
          * Deafness
          * SIDS
          * Epilepsy
          * Mental confusion - lowered IQ
          * Brain tumors (SV-40)

Dla wyjasnienia - najbardziej alarmujacy i niepokojacy jest efekt tych
          skladnikow na organizm malego, dopiero zaczynajacego sie rozwijac dziecka.
          O ile mi wiadomo na rozyczke np. niemowlakow sie nie szczepi, doroslych - jak
          sobie zycza, wolna amerykanka. Ta sama ilosc mercury, formadelhyde czy aluminum
          raczej bedzie miala mniej powazny wplyw na kilkanascie (lub wiecej)
          wiekszy/ciezszy organizm.

Ja tez znam bardzo szokujace przypadki dzieci umierajacych od szczepionek albo
          nabawiajacych sie bardzo powaznych chorob, ale swiadomie nie wspominam o nich bo
          nie lubie pseudo-emocjonalnej demagogii. Zabawne, wydawalo mi sie, ze kto jak
          kto, ale TY Zyto bylabys na nia bardziej odporna.

Chyba tylko jedna Monie.pl zrozumiala o co mi chodzi.
          Nie zamierzam nikogo przekonywac ani uszczesliwiac na sile, ani nawet straszyc,
          ale poprostu - wiekszosc ludzi nawet nie slyszala, ze jest w ogole cos takiego
          jak ryzyko czy szkodliwosc szczepionek. Jak juz wspomnialam, to indywidulana
          decyzja, ale najlepiej, zeby bylo ona dobrze poinformowana. Zrodel jest poprostu
          mnostwo, i to nie pare oswieconych oszolomow, ale mnostwo lekarzy, naukowcow.
          Dogmat strachu jest tak silny, ze nawet nie dziwie sie, ze ludzie sa
          niedoinformowani. Twierdzic, ze szczepionki szkodza to niemal gorzej niz
          Kopernik twierdzacy, ze ziemia nie jest plaska.

M.

Ps.: Jesli chodzi o nutrition, trendy etc. - to temat-rzeka, na oddzielny watek,
          nawet nie bede otwierac tej can of worms. Wspomne tylko, ze moja filozofia w tym
          zakresie nie ma nic wspolnego z moda, ale z badaniami dr. Weston'a Price.

Ps2.: Gruzlica wraca? Razem z ptasia grypa, zapewne.
          • olensia Re: Kazdy ma wybor... 28.03.07, 19:08
            Ludzie ale o co chodzi. W Polsce wszyscy sa szczepienie a przynajmniej ludzie z
            ktorymi chodzilam do szkoly... Nikt nigdy nie mial powiklan kazdy teraz z moich
            znajomych robi dzieciom szczepienia. Wszyscy zrobili wielkie halo po tym jak
            rozglosnili sprawe autyzmu po szczepieniu. Zapytalam kiedys o to lekarza u
            ktorego szczepie moje dziecko. I odpowiedzial ze owszem ale wystepuje to wtedy
            kiedy w rodzinie sa przypadki zachorowan, ale to i tak maly procent. Pewnie
            kazdy z nas byl szczepiony i co macie jakies powiklania? Moj brat nie bral
            szczepionki na swinke bo lezal w tym czasie w szpitalu nie mogl dostac tego
            szczepienia, nawet sobie nie wyobrazacie jaka mial swinke pol roku pozniej ktora
            zarazil sie od kolegi, ledwo z tego wyszedl. Kazdy ma wybor ale nie naskakujcie
            odrazu na tych co szczepia ze robia zle dla swoich dzieci, ja uwazam ze czy sie
            szczepi czy nie to i tak zawsze jest jakies ryzyko - niestety. Ja przynajmniej
            nie zyje teraz w panice tak jak amerykanie ktorzy ktorzy wykonuja probe
            gruzilicy. Zrobili mi taka jak bylam w ciazy, to jest jakas paranoja nie jestem
            chora a chorobe mi wmawiano na wszystkie mozliwe sposoby. Jakby tutaj robili
            szczepienia to nie byloby takiej paniki. Ale co kraj to obyczaj...
      • maruda78 Re: No to ja troche namieszam (chyba). 19.03.07, 21:53
        edytkus napisała:

> i tu sie mylisz, mozna znalezc fachowcow-fanatykow w kazdej dziedzinie, dzisiaj
        > przez jednego
        > takiego cudaka ludzie boja sie szczepic dzieci na MMR myslac ze zachoruja na a
        > utyzm, chociaz lekarze
        > pracujacy nad tamtymi badaniami prowadzacego lekarza sie wyrzekli i publicznie
        > przeprosili za blad

Edytkus, z bodajze 14, ktorych sie podpisalo 'wyrzeklo' sie 10 , glowny naukowiec odpowiedzialny za
        research (dr, Wakefield) niczego sie nie wyrzekl, wrecz przeciwnie. Lata badan zostaly odrzucone na
        podstawie jednego argumentu - ze mial 'financial gain interest' - rzekomo mial sie oblowic na fee z
        procesu rodzica pozywajacego producenta szczepionek. Ciekawe po jakiego grzyba uznany
        gastroenterologist, 'one of the most well-respected academic researchers on autism in the world',
        'brilliant scientist' (tzn. byl 'przed', bo 'po' to juz nie bardzo) mialby ryzykowac cala swoja kariere
        naukowa - pewnie dla tego fee.
        Tu jest jego rebuttal:

www.mercola.com/2002/dec/14/wakefield.htm
        Pytanie - KTO ma co do zyskania i co do stracenia w tej sytuacji. Prawda jest taka, ze wszelkie badania
        w tym zakresie sa albo tendencyjne (organizowane przez producenta) albo utrudniane, a lekarze/
        naukowcy zwalniani.

Zreszt, nawet gdyby odrzucic akurat te badania - sa inne, mnostwo ich. Owszem, zawsze sie znajdzie
        jakis 'cudak', z tym, ze podomnych mu 'cudakow' jest mnostwo, jak rowniez zrodel, badan na ten
        temat, nawet pomimo ostracyzmu i przesladowan z jakimi sie spotykaja (naukowcy, lekarze). W razie
        czego sluze bibliografia materialow naukowych.

> oczywisice gdybys byla w ciazy przebywanie w towarzystwie dziecka chorego na ro
        > zyczke nie byloby
        > dla Ciebie zadnym problemem?

Daruj sobie ironie, Edytkus. Niemowlat nie szczepi sie na rozyczke, a ja oponuje przeciwko
        szczepieniom maluchow. Starzy niech sobie robia jak chca.

> nie widzisz ze sama ta ofiara zostalas?

Smiem twierdzic, ze to Ty nia jeste. Wiesz co, nawet to rozumiem. Gdybym miala dziecko -
        zaszczepione, calkiem mozliwe, ze tez wolalabym sie trzymac mysli, ze to jakies cudaki wymyslaja
        glupoty, zamiast przyznac przed soba, ze byc moze zaszkodzilam, a przynajmniej zaryzykowalam
        zdrowiem wlasnego dziecka.

> chcialam przypomniec ze wiele chorob (np. gruzlica) nie jest dzisiaj tak popula
        > rnych wlasnie ze
        > wzgeldu na masowe szczepienia.

Zwiazek przyczynowo-skutkowy bynajmniej wcale nie jest taki oczywisty, obejrzyj film, dowiesz sie
        pare bardzo ciekawych rzeczy.

Nawet w dzisiejszej prasie pisza ze w USA z 500
        > tys. zarazen
        > zoltaczka w 1995 dzieki szczepieniom w 2005 bylo ich juz "tylko" 100tys.

Jak wyzej. A jesli chodzi o wspolmiernosc ryzyka choroby do ryzyka szczepien - zajrzyj do mojego
        posta skierowanego do Zyty.

> Smieszy mnie jak ktos o ochronie srodowiska i global warming klepie a tak prost
        > ej rzeczy jak
        > szczepienie mogace wplynac na spoleczenstwo nie moze zrobic. Yeah, akurat przys
        > zlosc ludzkosci ma
        > na sercu :O

Taaaaaakie proste. oczywiscie....
        Slyszalam kiedys bardzo trafne powiedzenie : if everyone believes that sth is true, it most likely isn't. Im
        jestem starsza, tym czesciej dochodze to tego wniosku. Zadziwia mnie tylko, jak malo ludzi posiada
        zdolnosc weryfikowania wlasnych pogladow.
        M.

• edytkus Re: No to ja troche namieszam (chyba). 20.03.07, 01:14
          maruda78 napisała:

> Lata badan
          > zostaly odrzucone na
          > podstawie jednego argumentu - ze mial 'financial gain interest'

poczytaj troche wiecej o samych badaniach, raptem przebadano kilkoro dzieci i wielka afera

> uznany
          > gastroenterologist, 'one of the most well-respected academic researchers on aut
          > ism in the world',

not anymore, to raz, a dwa - gastroendokrynolog znawca od autyzmu?, czytalam juz wypowiedzi
          jednego "dietetyka z zamilowania" o szkodliwosci picia mleka, zgroza

>Prawda jest t
          > aka, ze wszelkie badania
          > w tym zakresie sa albo tendencyjne (organizowane przez producenta) albo utrudni
          > ane, a lekarze/
          > naukowcy zwalniani.
          >

Ty oczywiscie obracasz sie w tym srodowisku i masz info z pierwszej reki?

> > oczywisice gdybys byla w ciazy przebywanie w towarzystwie dziecka chorego
          > na ro
          > > zyczke nie byloby
          > > dla Ciebie zadnym problemem?
          >
          > Daruj sobie ironie, Edytkus. Niemowlat nie szczepi sie na rozyczke, a ja oponuj
          > e przeciwko
          > szczepieniom maluchow. Starzy niech sobie robia jak chca.

chyba zartujesz, kobiet w ciazy sie nie szczepi, a jak rozyczka wplywa na plod wiadomo nie od dzisiaj

> Smiem twierdzic, ze to Ty nia jeste. Wiesz co, nawet to rozumiem.

Obawiam sie ze nic nie rozumiesz

Gdybym miala
          > dziecko -
          > zaszczepione, calkiem mozliwe, ze tez wolalabym sie trzymac mysli, ze to jakies
          > cudaki wymyslaja
          > glupoty, zamiast przyznac przed soba, ze byc moze zaszkodzilam, a przynajmniej
          > zaryzykowalam
          > zdrowiem wlasnego dziecka.

po przeczytaniu takich glupot pozostaje mi tylko z politowaniem pokiwac glowa

> Taaaaaakie proste. oczywiscie....
          > Slyszalam kiedys bardzo trafne powiedzenie : if everyone believes that sth is t
          > rue, it most likely isn't. Im
          > jestem starsza, tym czesciej dochodze to tego wniosku.

he he, wiekszosc ludzi nie wierzy w bajki, Ty jestes wyjatkiem?

Zadziwia mnie tylko, jak
          > malo ludzi posiada
          > zdolnosc weryfikowania wlasnych pogladow.

no wlasnie, przeczytalam tony materialow na temat szczepien i jestem za, ty przeczytalas obejrzalas
          jakis filmik i jestes przeciw, fajnie

w dzisiejszym The Economist jest artykul na temat sczepien, pisza miedzy innymi ze gdyby 77%
          populacji zaszczepilo sie p/grypie udaloby sie chorobe wyeliminowac
          • maruda78 Re: No to ja troche namieszam (chyba). 20.03.07, 22:24
            edytkus napisała:

> not anymore, to raz, a dwa - gastroendokrynolog znawca od autyzmu?

Alez prosze, wiecej szczegolow o calej 'aferze' i dr. Wakefield:

When he started work at the Royal Free Hospital Medical School in 1987 Dr.
            Wakefield was the man everyone wanted to know.

The doctor, who studied at St. Mary's Hospital in west London and trained in
            bowel transplantation at the University of Toronto, arrived with plans to
            investigate the cause of two devastating inflammatory bowel diseases: Crohn's
            disease and ulcerative colitis.

Throughout the early 1990s his research was supported by grants worth millions
            from pharmaceutical companies and charities.

These began to fall away when, in 1995, he published a study suggesting that
            measles vaccination could be a risk factor for the bowel illnesses, the first
            warning that his research produced unpopular results.

He was unprepared, however, for the opprobrium that ensued when in 1998 he
            published a medical paper in The Lancet, reporting that he and his colleagues
            had identified a previously unknown combination of bowel disease and autism in
            12 children.

Bowel symptoms are common in autistic children but had until then been regarded
            as simply a manifestation of their behavioral problems.

The finding that these children had real and severe bowel disease was a
            groundbreaking discovery. Had the paper stuck to these facts alone Dr. Wakefield
            might still be in a job.

Against the advice of others in the team, however, he insisted that their joint
            paper record that eight parents said their previously normal child had fallen
            ill after receiving the MMR inoculation - a mixture of weakened but live
            measles, mumps and rubella virus given to a 1.5 million children a year.

The result was uproar and with each piece of research the doctor has announced
            since - including evidence of measles virus infection in damaged bowel tissue
            from some of the children - the louder the medical establishment's condemnation
            of him has grown.

When Dr. Wakefield said in January that he had now seen 170 children with the
            bowel effects and autism, and that a majority of the parents involved had said
            their children fell ill after being given the MMR vaccine, the Department of
            Health's response was to launch a £3 million publicity campaign to reassure
            parents that it is safe.

The Department of Health said parents often first noticed signs of autism in
            their children around the time MMR is usually given but that did not mean the
            two were connected. A spokesman said: "Our view is that the triple vaccine is
            the safest way to protect children against three potentially serious diseases."

Yesterday Dr. Wakefield said he still did not regret his decision to get
            involved in the MMR controversy. "Losing a London hospital teaching job doesn't
            do much for my CV but there are bigger issues at stake," he said.

"What matters now most of all is what happens to these children."

>czytalam ju
            > z wypowiedzi
            > jednego "dietetyka z zamilowania" o szkodliwosci picia mleka, zgroza

No widzisz, to chyba malo czytalas. Owszem, sa badania dowodzace szkodliwosci
            mleka, i to calkiem sporo, z tym, ze mleko w tych badaniach bylo nie dosc ze
            pasteryzowane, to i naladowane hormonami itp swinstwem. Swieze (raw) mleko od
            zdrowej krowy to jeden z najzdrowszych i najbardziej odzywczych napojow. To tak
            jakby robic badania na szkodliwosc wody badajac podlej jakosci kranowe.

> Ty oczywiscie obracasz sie w tym srodowisku i masz info z pierwszej reki?

Temat-rzeka, ktorego nawet nie chce mi sie zaczynac. Powiem tylko, ze jest
            mnostwo materialow na ten temat, wystarczy komputer i dostep do netu.

> chyba zartujesz, kobiet w ciazy sie nie szczepi, a jak rozyczka wplywa na plod
            > wiadomo nie od dzisiaj

A ty chyba czytac nie umiesz. Kobieta w wieku nastoletnim/rozrodczym owszem moze
            jak najbardziej sie zaszczepic, po jaka cholere dawac ta szczepionke dziecku?

> Obawiam sie ze nic nie rozumiesz

No prosze, i kto to mowi.

> po przeczytaniu takich glupot pozostaje mi tylko z politowaniem pokiwac glowa

Edyto, nie zamierzam znizac sie do Twojego poziomu - poza chamskimi bluzgami nie
            masz nic do powiedzenia, zero merytorycznej argumentacji, sama pyskowka.

> no wlasnie, przeczytalam tony materialow na temat szczepien i jestem za, ty prz
            > eczytalas obejrzalas
            > jakis filmik i jestes przeciw, fajnie
            >

Tiaaa, "tony", a ja tylko filmik. Nie zamierzam Ci wyliczac ksiazek
            przeczytanych na ten temat ani innych zrodel, powiem Ci tylko, ze w
            przeciwienstwie do Ciebie, ja patrzylam na argumenty obydwu stron.

> w dzisiejszym The Economist jest artykul na temat sczepien, pisza miedzy innymi
            > ze gdyby 77%
            > populacji zaszczepilo sie p/grypie udaloby sie chorobe wyeliminowac

The Economist to oczywiscie eksperci od medycyny (i szczepien). A moze chcesz
            pare artykulow z JAMA? Niech Ci bedzie, zaraz wrzuce Ci cala liste citations,
            moze akurat zechcesz sie doksztalcic? (w co watpie, w koncu 'tone' przeczytalas)

• maruda78 citations 20.03.07, 23:16

Vaccines Have Been Linked to Leukemias and Lymphomas:

* Bichel, "Post-vaccinial Lymphadenitis Developing into Hodgkin's Disease",
              Acta Med Scand, 1976, Vol 199, p523-525.
              * Stewart, AM, et al, "Aetiology of Childhood Leukaemia", Lancet, 16 Oct,
              1965, 2:789-790. [Listed under Vaccine Adverse Reactions.]
              * Glathe, H et al, "Evidence of Tumorigenic Activity of Candidate Cell
              Substrate in Vaccine Production by the Use of Anti-Lymphocyte Serum",
              Development Biol Std, 1977, 34:145-148.
              * Bolognesi, DP, "Potential Leukemia Virus Subunit Vaccines: Discussion",
              Can Research, Feb 1976, 36(2 pt 2):655-656.
              * Colon, VF, et al, "Vaccinia Necrosum as a Clue to Lymphatic Lymphoma",
              Geriatrics, Dec 1968, 23:81-82.
              * Park-Dincsoy, H et al, "Lymphoid Depletion in a case of Vaccinia
              Gangrenosa", Laval Med, Jan 1968, 39:24-26.
              * Hugoson, G et al, "The Occurrence of Bovine Leukosis Following the
              Introduction of Babesiosis Vaccination", Bibl Haemat, 1968, 30:157-161.
              * Hartstock, , ""Post-vaccinial Lymphadenitis: Hyperplasia of Lymphoid
              Tissue That Simulates Malignant Lymphomas", Apr 1968, Cancer, 21(4):632-649.
              * Allerberger, F, "An Outbreak of Suppurative Lymphadenitis Connected with
              BCG Vaccination in Austria- 1990/1991," Am Rev Respir Disorder, Aug 1991, 144(2)
              469.
              * Omokoku B, Castells S, "Post-DPT inoculation cervical lymphadenitis in
              children." N Y State J Med 1981 Oct;81(11):1667-1668.

Vaccines and Chromosome Changes Leading to Mutations:

* Knuutila, S et al, "An Increased Frequency of Chromosomal Changes and
              SCE's in Cultured Lymphocytes of 12 Subjects Vaccinated Against Smallpox," Hum
              Genet, 1978 Feb 23; 41(1):89-96.
              * Cherkeziia, SE, et al, "Disorders in the Murine Chromosome Apparatus
              Induced By Immunization with a Complex of Anti-viral Vaccines," Vopr Virusol,
              1979 Sept Oct, (5):547-550.
              * [Note: SCE means sister chromatid exchange and is an indication that
              genetic mutations are occurring, which could possibly lead to cancer-causing
              mutations.

Vaccines and Auto-immunity Citations:

* Romanov, V A, et al, "Role of Auto-immune Processes in the Pathogenesis of
              Post-Vaccinal Lesions of the Nervous System", Oct 1977, Zh Mikrobiol Epidemiol
              Immunobiol, 10:80-83.
              * Grachev, V P, et al, "Formation of Auto-antibodies in Laboratory Animals
              After Inoculation of Viruses With Different Virulence. I. Results of Studies
              ..., July 1973, Acta Virol (Praha), 17:319-326.
              * Movsesiants, AA, et al, "Experimental Study of the Ability of Different
              Strains of Vaccinia Virus to Induce Auto-Antibody Formation", Vopr Virusol,
              May-Jun 1975; (3):297-302.
              * Negina, IuP, "Comparative Study of Auto-antibody Formation Following
              Immunization With Different Types of Typhoid Vaccines", Zh Mikrobiol Epidemiol
              Immunobiol, May 1980; (5):69-72.

Vaccinations and Diabetes Citations:

* Sinaniotis, et al, "Diabetes Mellitus after Mumps Vaccination", Arc Dis
              Child, 1975, 50:749.66
              * Polster, H, "Diabetes insipidus after Smallpox vaccination", Z Aerztl
              Fortbild (Jena), 1 Apr 1966, 60:429-432.
              * Patan, "Postvaccinal Severe Diabetes Mellitus", Ter Arkh, Jul 1968,
              40:117-118.
              * Classen, JB, MD, "The Timing of Immunization Affects The Development of
              Diabetes in Rodents", Autoimmunity, 1996, 24:137-145.
              * Classen JB, "The diabetes epidemic and the hepatitis B vaccines," N Z Med
              J, 109(1030):366 1996 Sep 27. [letter]
              * Classen JB, "Childhood immunisation and diabetes mellitus," N Z Med J,
              109(1022):195 1996 May 24 [letter]
              * Poutasi K, " Immunisation and diabetes," N Z Med J 1996 Jul
              26;109(1026):283. [letter; comment]

Other Articles Linking Diabetes to Vaccines:

* Dokheel, T M, "An Epidemic of Childhood Diabetes in the United States?
              Evidence from ....", Diabetes Care, 1993, 16:1606-1611.
              * Parent ME, et al, "Bacille Calmette-Guerin vaccination and incidence of
              IDDM in Montreal, Canada," Diabetes Care 1997 May; 20(5):767-772.
              * House DV, Winter WE, "Autoimmune diabetes. The role of auto-antibody
              markers in the prediction and prevention of insulin-dependent diabetes
              mellitus," Clin Lab Med 1997 Sep; 17(3):499-545.
              * Zeigler, M et al , "[Autoantibodies in type 1 diabetes mellitus]" Z Arztl
              Fortbild (Jena). 1994 Aug; 88(7-8):561-5

Vaccines and Nervous System Changes:

* Bondarev, VN et al, "The Changes of the Nervous System in Children After
              Vaccination", Pediatria, Jun 1969; 48:20-24.
              * Ehrengut W, "Central nervous sequelae of vaccinations," Lancet 1986 May
              31;1(8492):1275-1276.
              * Provvidenza, G et al, [On a Case of Benign Acute Cerebellar Ataxia in
              Childhood], Arch Ital Sci Med Trop, 43:189-194, Apr 1962.
              * Katsilambros, L, "[The Phenomenom of Apathy in Man and Animals After the
              Injection of Viruses in Very High Doses. Clinical Data]", Rev Med Moyen Orient,
              20:539-546, Nov - Dec 1963.

Vaccinations and Autism Citations:

* Eggers, C, "Autistic Syndrome (Kanner) And Vaccinations against Smallpox",
              Klin Paediatr, Mar 1976, 188(2):172-180.
              * Kiln MR, "Autism, inflammatory bowel disease, and MMR vaccine." Lancet
              1998 May 2;351(9112):1358.
              * Selway, "MMR vaccination and autism 1998. Medical practitioners need to
              give more than reassurance." BMJ 1998 Jun 13;316(7147):1824.
              * Nicoll A, Elliman D, Ross E, "MMR vaccination and autism 1998," MJ 1998
              Mar 7;316(7133):715-716.
              * Lindley K J, Milla PJ, "Autism, inflammatory bowel disease, and MMR
              vaccine."Lancet 1998 Mar 21;351(9106):907-908.
              * Bedford H, et al, "Autism, inflammatory bowel disease, and MMR vaccine."
              Lancet 1998 Mar 21;351(9106):907.
              * Vijendra K. Singh, Sheren X. Lin, and Victor C. Yang, "Serological
              Association of Measles Virus and Human Herpesvirus-6 with Brain Autoantibodies
              in Autism," Clinical Immunology and Immunopathology, Oct 1998, Vol. 89, No. 1, p
              105-108. ["None of the autistic children in the study had measles in the past,
              but all had the MMR" stated David Whalgren.

Vaccines and Demyelination Citations:

* Herroelen, L et al, "Central-Nervous-System Demyelination After
              Immunization with Recombinant Hepatitis B Vaccine", Lancet, Nov 9, 1991,
              338(8776):1174-1175.
              * Kaplanski G, Retornaz F, Durand J, Soubeyrand J, "Central nervous system
              demyelination after vaccination against hepatitis B and HLA haplotype." J Neurol
              Neurosurg Psychiatry 1995 Jun; 58(6):758-759.
              *
              * Matyszak MK, Perry VH, "Demyelination in the central nervous system
              following a delayed-type hypersensitivity response to bacillus Calmette-Guerin."
              Neuroscience 1995 Feb;64(4):967-977.
              * Tornatore CS, Richert JR, "CNS demyelination associated with diploid cell
              rabies vaccine." Lancet 1990 Jun 2;335(8701):1346-1347.
              * Adams, JM et al, "Neuromyelitis Optica: Severe Demyelination Occurring
              Years After Primary Smallpox Vaccinations", Rev Roum Neurol, 1973, 10:227-231.
              * In 1988, Dietrich used MRI to show that developmentally delayed children
              had alterations in their myelin. Coulter described that central nervous system
              damage can be exhibited as abnormal behavior of the child. In 1935, Thomas
              Rivers, experimental allergic encephalitis (EAE) can be the result of a viral or
              bacterial infection of the nervous system. "The fact of the matter is that it is
              a matter of record that it was known that vaccination produced encephalitis
              since 1926." The authors stated, "In regions in which there is no organized
              vaccination of the population, general paralysis is rare. ... It is impossible
              to deny a connection between vaccinations and the encephalitis (brain damage)
              which follows it." Vaccines have been linked to seizures, convulsions and epilepsy.

Vaccinations and Seizures:

* Hirtz DG, Nelson KB, Ellenberg J H, "Seizures following childhood
              immunizations", Pediatr 1983 Jan; 102(1):14-18.
              * Cherry JD, Holtzman AE, Shields WD, Buch D
                • maruda78 Re: citations 21.03.07, 00:43
                  edytkus napisała:

> nie osmieszaj sie, popatrz na daty

Edyto, daty sa najrozniejsze, zarowno starszy jak i nowszy research.
                  Dalam Ci gotowca, bo nie chcialo mi sie kompilowac wlasnej listy - duzo tego i
                  rozsiane.
                  Zreszta, twierdzac, ze sama data przekresla o waznosci badan osmieszasz sie sama.
                  Ale, ale - nie zauwazylam, ze mi obcielo liste.bede musiala wkleic w kilku kawalkach

Vaccinations and Seizures:

* Hirtz DG, Nelson KB, Ellenberg J H, "Seizures following childhood
                  immunizations", Pediatr 1983 Jan; 102(1):14-18.
                  * Cherry JD, Holtzman AE, Shields WD, Buch D, Nielsen, "Pertussis
                  immunization and characteristics related to first seizures in infants and
                  children,"J Pediatr 1993 Jun;122(6):900-903.
                  * Coplan J, "Seizures following immunizations," J Pediatr 1983 Sep;103(3):496.
                  * Barkin RM, Jabhour JT, Samuelson J S, "Immunizations, seizures, and
                  subsequent evaluation," JAMA 1987 Jul 10;258(2):201.
                  * Griffin MR, et al, "Risk of seizures after measles-mumps-rubella
                  immunization," Pediatrics 1991 Nov;88(5):881-885.
                  * Griffin MR, et al, "Risk of seizures and encephalopathy after
                  immunization with the diphtheria-tetanus-pertussis vaccine," JAMA 1990 Mar
                  23-30;263(12):1641-1645.
                  * Cizewska S, Huber Z, Sluzewski W, "[Prophylactic inoculations and seizure
                  activity in the EEG]," Neurol Neurochir Pol 1981 Sep-Dec;15(5-6):553-557.
                  [Article in Polish]
                  * Huttenlocher PR, Hapke RJ, "A follow-up study of intractable seizures in
                  childhood." Ann Neurol 1990 Nov; 28(5):699-705.
                  * Blumberg DA, "Severe reactions associated with
                  diphtheria-tetanus-pertussis vaccine: detailed study of children with seizures,
                  hypotonic-hypo-responsive episodes, high fevers, and persistent
                  crying."Pediatrics 1993 Jun; 91(6):1158-1165.

Vaccinations and Convulsions Citations:

* Prensky AL, et al, "History of convulsions and use of pertussis vaccine,"
                  J Pediatr 1985 Aug; 107(2):244-255.
                  * Baraff LJ, "Infants and children with convulsions and
                  hypotonic-hypo-responsive episodes following diphtheria-tetanus-pertussis
                  immunization: follow-up evaluation," Pediatrics 1988 Jun; 81(6):789-794.
                  * Jacobson V, "Relationship of pertussis immunization to the onset of
                  epilepsy, febrile convulsions and central nervous system infections: a
                  retrospective epidemiologic study," Tokai J Exp Clin Med 1988;13 Suppl: 137-142.
                  * Cupic V,et al, "[Role of DTP vaccine in the convulsive syndromes in
                  children]," Lijec Vjesn 1978 Jun; 100(6):345-348. [Article in Serbo-Croatian
                  (Roman)]
                  * Pokrovskaia NIa, "[Convulsive syndrome in DPT vaccination (a
                  clinico-experimental study)]," Pediatriia 1983 May;(5):37-39. [Article in Russian]

Vaccinations and Epilepsy Citations:

* Ballerini, Ricci, B, et al, "On Neurological Complications of Vaccination,
                  With Special Reference to Epileptic Syndromes," Riv Neurol, Jul-Aug 1973,
                  43:254-258.
                  * Wolf SM, Forsythe A, "Epilepsy and mental retardation following febrile
                  seizures in childhood," Acta Paediatr Scand 1989 Mar;78(2):291-295.

Vaccines and Brain Swelling:

*

Iwasa, S et al, "Swelling of the Brain in Mice Caused by Pertussis ...
                  Quantitative Determination and the Responsibility of the Vaccine", Jpn J Med Sci
                  Biol, 1985 , 38(2):53-65.
                  *

Mathur R, Kumari S, "Bulging fontanel following triple vaccine." Indian
                  Pediatr 1981 Jun;18(6):417-418.
                  *

Barry W, Lenney W, Hatcher G, "Bulging fontanelles in infants without
                  meningitis." Arch Dis Child 1989 Apr;64(4):635-636.
                  *

Shendurnikar N, "Bulging fontanel following DPT" Indian Pediatr 1986
                  Nov;23(11):960.
                  *

Gross TP, Milstien JB, Kuritsky JN, "Bulging fontanelle after
                  immunization with diphtheria-tetanus-pertussis vaccine and diphtheria-tetanus
                  vaccine." J Pediatr 1989 Mar;114(3):423-425.
                  *

Jacob J, Mannino F, "Increased intracranial pressure after diphtheria,
                  tetanus, and pertussis immunization." Am J Dis Child 1979 Feb;133(2):217-218.
                  * Dugmore, WN, "Bilateral Oedema at the Posterior Pole. Hypersensitivity
                  Reaction to Alavac P injection." Br J Ophthalmol, Dec 1972, 55:848-849.

Vaccines and Neurological Damage

*

Nedar P R, and Warren, R J, "Reported Neurological Disorders Following
                  Live Measles Vaccine", 1968, Ped, 41:997-1001.
                  *

Paradiso, G et al, "Multifocal Demyelinating Neuropathy after Tetanus
                  Vaccine", Medicina (B Aires), 1990, 50(1):52-54.
                  *

Landrigan, PJ, Whitte, J, "Neurologic Disorders Following Live
                  Measles-virus Vaccination", JAMA, Mar 26, 1973, v223(13):1459-1462.
                  *

Turnbull, H M, "Encephalomyelitis Following Vaccination", Brit Jour Exper
                  Path, 7:181, 1926.
                  *

Kulenkampff, M et al, "Neurological Complications of Pertussis
                  Inoculation", Arch Dis Child, 1974, 49:46.
                  *

Strom, J, "Further Experience of Reactions, Especially of a Cerebral
                  Nature in Conjunction with Triple Vaccination", Brit Med Jour, 1967, 4:320-323.
                  *

Berg, J M, "Neurological Complications of Pertussis Immunization," Brit
                  Med Jour, July 5,1958; p 24.
                  *

Bondarev, VN et al, "The Changes of the Nervous System in Children After
                  Vaccination", Pediatria, Jun 1969; 48:20-24.
                  *

Badalian, LO, "Vaccinal Lesions of the Nervous System in Children," Vop
                  Okhr Materin Dets, Dec 1959, 13:54-59
                  *

Lorentz, IT, et al, "Post-Vaccinal Sensory Polyneuropathy with Myoclonus",
                  Proc Aust Ass Neurol, 1969, 6:81-86.
                  *

Trump, R C, White, T R, "Cerebellar Ataxia Presumed Due To Live Attenuated
                  Measles Virus Vaccine," JAMA, 1967, 199:165-166.
                  *

Allerdist, H, "Neurological Complications Following Measles Vaccination",
                  Inter Symp, Brussels, 1978, Development Biol Std, Vol 43, 259-264.
                  *

Finley, K H, "Pathogenesis of Encephalitis Occurring With Vaccination,
                  Variola and Measles, Arch Neur and Psychologist, 1938; 39:1047-1054.
                  *

Froissart, M et al, "Acute Meningoencephalitis Immediately after an
                  Influenza Vaccination", Lille Med, Oct 1978, 23(8):548-551.
                  *

Pokrovskaia, Nia, et al, "Neurological Complications in Children From
                  Smallpox Vaccination", Pediatriia, Dec 1978, (12):45-49.
                  *

Allerdist, H, "Neurological Complications Following Measles Virus
                  Vaccination. Evaluation of the Cases seen Between 1971-1977", Monatsschr
                  Kinderheilkd, Jan 1979, 127(1): 23-28.
                  *

Ehrengut, W et al, "On Convulsive Reactions Following Oral vaccination
                  Against Polio", Klin Paediatr, May 1979, 191(3):261-270.
                  *

Naumova, R P, et al, "Encephalitis Developing After Vaccination without a
                  Local Skin Reaction", Vrach Delo, Jul 1979, (7):114-115.
                  *

Goswamy, BM, "Neurological Complications After Smallpox Vaccination", J
                  Ass Phys India, Jan 1969, 17:41-43.
                  *

Schchelkunov, SN et al, "The Role of Viruses in the Induction of Allergic
                  Encephalomyelitis," Dokl Akad Nauk SSSR, 1990,315(1):252-255. [Vaccines contain
                  viruses, too]
                  *

Walker AM, "Neurologic events following diphtheria-tetanus-pertussis
                  immunization," Pediatrics 1988 Mar;81(3):345-349.
                  *

Shields WD, et al, "Relationship of pertussis immunization to the onset of
                  neurologic disorders: a retrospective epidemiologic study," J Pediatr 1988 Nov;
                  113(5):801-805.
                  *

Wilson J, "Proceedings: Neurological complications of DPT inoculation in
                  infancy," Arch Dis Child 1973 Oct; 48(10):829-830.
                  *

Iakunin IuA, "[Nervous system complications in children after preventive
                  vaccinations]," Pediatriia 1968 Nov; 47(11):19-26. [Article in Russian]
                  *

Greco D, et al, "Case-control study on encephalopathy associated with
                  diphtheria-tetanus immunization in Campania, Italy," Bull World Health Organ
                  1985;63(5):919-925.
                  *

Ehrengut W at Institute of Vaccinology and Virology
                  • maruda78 Re: citations 2 21.03.07, 00:45
                    Reference: Ehrengut W, "Bias in evaluating CNS complications following
                    pertussis immunization." Acta Paediatr Jpn, 1991 Aug; 33(4):421-427.

Vaccinations and Unexplained Diseases:

* Hiner, E E, Frasch, C E, "Spectrum of Disease Due to Haemophilus Influenza
                    Type B Occurring in Vaccinated Children", J Infect Disorder, 1988 Aug; 158(2):
                    343-348.
                    * Olin P, Romanus, V, Storsaeter, J, "Invasive Bacterial Infections During
                    an Efficiacy Trial of Acellular Pertussis Vaccines
                  • maruda78 Re: citations 3 21.03.07, 00:47
                    * Stewart GT, "Deaths of infants after triple vaccine.", Lancet 1979 Aug
                    18;2(8138):354-355.
                    * Flahault A, "Sudden infant death syndrome and diphtheria/tetanus
                    toxoid/pertussis/poliomyelitis immunisation.", Lancet 1988 Mar 12;1(8585):582-583.
                    * Larbre, F et al, "Fatal Acute Myocarditis After Smallpox Vaccination",
                    Pediatrie, Apr-May 1966, 21:345-350.
                    * Mortimer EA Jr, "DTP and SIDS: when data differ", Am J Public Health 1987
                    Aug; 77(8):925-926.

Vaccines and Metabolism Citations:

* Deutsch J, " [Temperature changes after triple-immunization in infant
                    age]," Padiatr Grenzgeb 1976;15(1):3-6. [Article in German]
                    * NA, "[Temperature changes after triple immunization in childhood],"
                    Padiatr Grenzgeb 1976;15(1):7-10. [Article in German]
                    * [Considering that the thyroid controls our Basal Metabolism, it would
                    appear that vaccines altered (depressed) thyroid activity.]

Vaccines Altering Resistance to Disease:

* Burmistrova AL, "[Change in the non-specific resistance of the body to
                    influenza and acute respiratory diseases following immunization
                    diphtheria-tetanus vaccine]," Zh Mikrobiol Epidemiol Immunobiol 1976; (3):89-91.
                    [Article in Russian]

Vaccinations and Deafness Citations:

So I did a background check to see if there was any scientific evidence linking
                    vaccines to deafness and hearing loss. Here are some of the articles I found:

* Kaga, "Unilateral Total Loss of Auditory and Vestibular Function as a
                    Complication of Mumps Vaccination", Int J Ped Oto, Feb 1998, 43(1):73-73
                    * Nabe-Nielsen, Walter, "Unilateral Total Deafness as a Complication of the
                    Measles- Mumps- Rubella Vaccination", Scan Audio Suppl, 1988, 30:69-70
                    * Hulbert, et al, "Bilateral Hearing Loss after Measles and Rubella
                    Vaccination in an Adult", NEJM, 1991 July, 11;325(2):134
                    * Healy, "Mumps Vaccine and Nerve Deafness", Am J Disorder Child, 1972 Jun;
                    123(6):612
                    * Jayarajan, Sedler, "Hearing Loss Following Measles Vaccination", J Infect,
                    1995 Mar; 30(2):184-185
                    * Pialoux, P et al, "Vaccinations and Deafness", Ann Otolaryng (Paris), Dec
                    1963, 80:1012-1013.
                    * Angerstein, W, et al, "Solitary Hearing and Equilibrium Damage After
                    Vaccinations", Gesundheitswesen, May 1995, 57(5): 264-268.
                    * Brodsky, Stanievich, "Sensorineural Hearing Loss Following Live Measles
                    Virus Vaccination", Int J Ped Oto, 1985 Nov; 10(2):159-163
                    * Koga, et al, "Bilateral Acute Profound Deafness After MMR Vaccination-
                    Report of a Case", Nippon Jibiin Gakkai Kai, 1991 Aug;94(8):1142-5
                    * Seiferth, LB, "Deafness after Oral Poliomyelitis Vaccination - a Case
                    Report and Review", HNO, 1977 Aug; 25(8): 297-300
                    * Pantazopoulos, PE, "Perceptive Deafness Following Prophylactic use of
                    Tetanus anittoxin", Laryngoscope, Dec 1965, 75:1832-1836.
                    * Zimmerman, W, "Observation of a case of Acute Bilateral Hearing Impairment
                    Following Preventive Poliomyelitis Vaccination (type 3)", Arch Ohr Nas
                    Kehlkopfheilk, 1965, 185:723-725.

Vaccinations and Kidney Disorders Citations:

* Jacquot, C et al, "Renal Risk in Vaccination", Nouv Presse Med, Nov 6,
                    1982, 11(44):3237-3238.
                    * Giudicelli, et al, "Renal Risk in Vaccination", Presse Med, Jun 11, 1982,
                    12(25):1587-1590.
                    * Tan, SY, et al, "Vaccine Related Glomerulonephritis", BMJ, Jan 23, 1993,
                    306(6872):248.
                    * Pillai, JJ, et al, "Renal Involvement in Association with Post-vaccination
                    Varicella", Clin Infect Disorder, Dec 1993, 17(6): 1079-1080.
                    * Eisinger, AJ et al, "Acute Renal Failure after TAB and Cholera
                    Vaccination", B Med J, Feb 10, 1979, 1(6160):381-382.
                    * Silina, ZM, et al, "Causes of Postvaccinal Complications in the Kidneys in
                    Young Infants", Pediatria, Dec 1978, (12):59-61.
                    * Na, "Albuminurias", Concours Med, Mar 1964, 85:5095-5098. [vaccination
                    adverse reactions]
                    * Oyrl, A, et al, "Can Vaccinations Harm the Kidney?", Clin Nephrol, 1975,
                    3(5):204-205.
                    * Mel'man Nia, "[Renal lesions after use of vaccines and sera]." Vrach Delo
                    1978 Oct;(10):67-9, [Article in Russian]
                    * Silina ZM, Galaktionova TIa, Shabunina NR, "[Causes of postvaccinal
                    complications in the kidneys in young infants]." Pediatriia 1978 Dec;(12):59-61,
                    [Article in Russian]
                    * Silina EM, et al, "[Some diseases of the kidneys in children during the
                    1st year of life, following primary smallpox vaccination and administration of
                    pertusis-diphtheria-tetanus vaccine]." Vopr Okhr Materin Det 1968 Mar;
                    13(3):79-80, [Article in Russian]

Vaccines and Skin Disorders Citations:

* Illingsworth R, "Skin rashes after triple vaccine," Arch Dis Child 1987
                    Sep; 62(9):979.
                    * Lupton GP, "Discoid lupus erythematosus occurring in a smallpox
                    vaccination scar," J Am Acad Dermatol, 1987 Oct; 17(4):688-690.
                    * Kompier, A J, "Some Skin Diseases caused by Vaccinia Virus [Smallpox],"
                    Ned Milt Geneesk T, 15:149-157, May 1962.
                    * Weber, G et al, "Skin Lesions Following Vaccinations," Deutsch Med Wschr,
                    88:1878-1886, S7 Sept 1963.
                    * Copeman, P W, "Skin Complications of Smallpox Vaccination," Practitioner,
                    197:793-800, Dec 1966.
                    * Denning, DW, et al, "Skin Rashes After Triple Vaccine," Arch Disorder
                    Child, May 1987, 62(5): 510-511.

Vaccinations and Abcesses:

* Sterler, HC, et al, "Outbreaks of Group A Steptococcal Abcesses Following
                    DTP Vaccination", Pediatrics, Feb 1985, 75(2):299-303.
                    * DiPiramo, D, et al, "Abcess Formation at the Site of Inoculation of
                    Calmette-Guerin Bacillus (BCG)," Riv Med Aeronaut Spaz, Jul-Dec 1981,
                    46(3-4):190-199.

Vaccinations and Shock:

* Caileba, A et al, "Shock associated with Disseminated Intravascular
                    Coagulation Syndrome following Injection of DT.TAB Vaccine, Prese Med, Sept 15,
                    1984, 13(3):1900.
                  • maruda78 Re: citations 4 21.03.07, 00:47
                    Vaccination and Allergy Citations

Fries, J H, Coleman, M, "Anaphylactoid Allergic Reaction to Influenza and
                    Poliomyelitis Vaccines", Ann Allerg, Oct 1960; 18:1130-1137.

Bernard, JG, et al, "Vaccination Complications and Cutaneous Allergic Reactions
                    in Young Adults", Rey Corps Sante Armees, Feb 1962; 3:35-46.

Smith, RE, "Allergic Reactions to Immunization Materials In Children and
                    Approach to Diagnosis", Ann Allerg, Dec 1965; 23:600-603.

Erdmann, G, "Vaccination Allergy", Muenchen Med Wachr, Jun 16, 1961;
                    103:1217-1219 & 103:1256-1259.

Kreinin, LS, et al, "On the Problem of the Allergizing Effect on the Respiratory
                    Organs of Aerosol Vaccination and Revaccination against Typhoid and Tetanus", Zh
                    Mikrobiol, Aug 1968, 45:130-132.

Fedotova, AM, "The Pathogenesis of Manifestations of Non-specific Allergy During
                    Vaccination, Pediatria, Jan 1967; 46:56-60.

D'iakova, R M, "Allergic Reaction in Children", Pediat Akush Ginek, Jan-Feb
                    1966, 1:20-21. [Listed under Vaccines.]

Isacson, P et al, "Allergic Reactions Associated with Viral Vaccines", Prog Med
                    Virol, 1971, 13:239-270.

Kantchourine, AK, et al, "Role of Delayed Allergic Reactions in the Pathogenesis
                    of Post-Vaccinal Typhoid Complications", Rev Franc Allerg, Jan-Mar 1969, 9:19-24.

Bawa YS, Wahi PL, "Allergic Encephalomyelitis after Vaccination and Serum
                    Therapy: Report of Ten Cases", Indian J Med Sci, Apr 1961;15:290-297.

Nazareth, B, et al, "Systemic Allergic Reactions to Japanese Encephalitis
                    Vaccines", Vaccine, May 1994, 12(7):666.

Weisse, ME, et al, "Tetanus Toxoid Allergy", JAMA, Nov 14, 1990, 264 (18):2448.

Mazurin, A V, et al, "Severe Allergic Reaction with Hemorrhagic Syndrome
                    Following the Administration of DPT Vaccine", Vop Okhr Materin Dets, Mar 1964,
                    9:87-89.

Ehrengut, W, "Vaccinal Allergy, Systemic Vaccinia and Ulcerous Vaccinia", Presse
                    Med, July 4, 1964, 72:1957-1958.

Vaccination and Anaphylaxis Citations:

Koval'skala Sia, "Anaphylactogenic Properties of ADT, PDT, and APDT
                    Vaccines...", Zh Mikrobiol, Jan 1969; 46:65-71.

Egorova, NB, "Anaphylactic Reaction And Anti-toxin Titre Following Aerosol and
                    Subcutaneous Immunization Against Tetanus", Zh Mikrobiol, Apr 1968, 45:63-68.

Ovens, H, "Anaphylaxis Due to Vaccination in the Office", Can Med Assoc J, Feb
                    15, 1986, 134(4):369-370.

NA, "Anaphylaxis Due to Vaccination in the Office", Can Med Assoc J, May 15,
                    1986, 134(10): 1109.

James, LP, Jr, et al, "Fatal Systemic Anaphylaxis in man", NEJM, Mar 19, 1964;
                    270:597-603.

Wiseman, "Anaphylactoid Reaction to Tetanus Toxoid", Ann Allerg, Nov 1982,
                    49(5):308.

Proctor, JW, et al, "Anaphylactoid Reaction to Intralesional BCG", Lancet, Jul
                    15, 1978, 2(8081):162.

Kelleher, PC, et al, "Anaphylactoid Reaction After Typhoid Vaccination", Am J
                    Med, Dec 1990, 89(6):822-824.

Lear, J T, et al, "Anaphylaxis After Hepatitis B Vaccination", Lancet, May 13,
                    1995, 345(8959): 1249.

Leung AK, "Anaphylaxis to DPT vaccine." J R Soc Med 1985 Feb; 78(2):175.

Vaccinations and CIC (Klinkers) Citations:

Wilkins J, "Circulating immune complexes after DTP vaccination.", J Pediatr 1987
                    Jul; 111(1):162.

Valovirta E, "Circulating immune complexes during immunotherapy in allergy to
                    dog." Allergy 1989 Feb; 44(2):123-131.

Bunnag C, Dhorranintra B, "A preliminary study of circulating immune complexes
                    during allergen immuno-therapy in Thai patients." Asian Pac J Allergy Immunol
                    1989 Jun; 7(1):15-21.

Spinozzi F, et al, "Circulating immune complexes and serum lysozyme levels in
                    untreated Hodgkin's disease. Their relationship to immune function." J Clin Lab
                    Immunol 1983 Oct; 12(2):87-92.

Vaccines and Immune Suppression citations:

Toraldo, R, et al, "Effect of Measles-Mumps-Rubella Vaccination on
                    Polymorphonuclear Neutrophil Functions in Children", Acta Paediatr, 1992 Nov;
                    81(11):887-890.

Munyer, et al, "Depressed Lymphocyte Function after Measles-Mumps-Rubella
                    Vaccination", Jour Infection Disorder, vol 132, No 1, July 1975, p 75-80.

Oski and Naiman, "Effect of Live Measles Vaccine on the Platelet Count", NEJM,
                    Aug 18, 1966, p 352-356.

Reik, L Jr, "Disseminated Vasculomyelinopathy: An Immune Complex Disease", Ann
                    Neurol, Apr 1980, 7(4):291-296.

Wilkins and Wehrle, "Additional Evidence Against Measles Vaccine Administration
                    to Infants Less than 12 months of Age: Altered Immune Response Following
                    Active-Passive Immunization, Jour Ped, 1979, Vol 94, p 865-869.

Futton, A et al, "Vaccines May Cause Immune Suppression", Vaccine, Jan 1999,
                    17(2):126-133.

Ehrland, W, "Susceptibility to Infection After Vaccination", Br Med J, Mar 11,
                    1972, 1:683.

Bastin, R et al, "Repeated Cholera Vaccination. Immunological "Depressive"
                    effect," Ann Med Interne (Paris), Jun-July 1974, 125(6-7):513-518.

Kumar, L et al, "Cell-Mediated Immuno-deficiency with Normal Immunoglobulins
                    (Nezelof's Syndrome) with Progressive Vaccinia", Indian Pediatr, Jan 1977,
                    14(1):69-72.

Stickl, H, "Iatrogenic Immunosuppression as a Result of Vaccination", Fortschr
                    Med, Mar 5, 1981, 99(9):289-292.

Daniliuk, O S et al, "Immunodepressive action Vaccinia Virus", Biull Eksp Biol
                    Med, Jul 1982, 94(7):73-74.

Castan, P et al, "Coma Revealing an acute Leukosis in a child, 15 days after an
                    Oral Anti-poliomyelitis Vaccination," Acta Neurol Bekg, May 1965, 65:349-367.

Pletsityl, DF, et al, "The Effect of the Vaccinal Process on the Non-specific
                    Phagocytic Activity of Peripheral Blood Leukocytes", Biull Eksp Biol Med, Mar
                    1973, 75(3):76-79.

Green, MS, et al , "Depression of Immune Response to an Inactivated Hepatitis A
                    Vaccine Administered Concomitantly with Immune Globulin", J Infect Dis, 1993
                    Sep; 168(3):740-743.

Beckenhauer, W H, et al, "Immunosuppression with Combined Vaccines", J AM Vet
                    Med Assoc, Aug 15, 1983, 183(4):389-390.

Green, MS, et al , "Depression of Immune Response to an Inactivated Hepatitis A
                    Vaccine Administered Concomitantly with Immune Globulin", J Infect Dis, 1993
                    Sep; 168(3):740-743.

Kotwal, G j et al, "Inhibition of the Complement Cascade by the Major Secretory
                    Protein of Vaccinia Virus", Science, Nov 9, 1990, 250(4982):827-830.

Strauss, J et al, "Loss of Maternal Measles Antibodies Acquired By Vaccination
                    Against Measles," Cesk epidemiol Mikrobiol Immunol, May 1991, 40(3):137-143.

Fattom, A, Cho, Y.H, Chu, C.Y, Fuller, S, Fries, L, Naso, R, "Vaccines May
                    Cause Immune Suppression ....", Vaccine, Jan 1999;17(2):126-133.

Blumberg DA, "Leukocyte responses to diphtheria-tetanus-pertussis and
                    diphtheria-tetanus immunization", Pediatr Infect Dis J 1991 Mar; 10(3):247-248.

Vaccinations and AIDS Citations:

Scheier, R, Hepatitis vaccine: the Danger of AIDS Transmission, Z Hautkr, 1984
                    Apr 15; 59(8):502-506.

Macek, C, "AIDS Transmission: What about the Hepatitis B Vaccine?", JAMA, 1983
                    Feb 11; 249(6):685-686.

NA, "The Risk of AIDS after Hepatitis Vaccination," JAMA, 1985 May 24-31;
                    253(20):2960-2961.

Taubman, L B, et al, "The Question of Possible Relationship Between Hepatitis B
                    Vaccine and AIDS", AM J Med, 1984 Apr; 76(4): A 59.

Kato, S et al, "Hepatitis B Vaccination and AIDS," JAMA, 1985 Jul 5; 254(1):53.

Schwartz, AM, et al, "Hepatitis Vaccine and the Acquired Immunodeficiency
                    Syndrome", 1983, JAMA, Oct: 99(4):567-568.

Sacks, H S, et al, "Should the Risk of Acquired Immunodeficiency Syndrome deter
                    Hepatitis B Vaccination?" A Decision Analysis." JAMA, 1984 Dec 28; 252(24):
                    3375-3377.

Papaevangelou, G et al, "Risk of AIDS in Recipients of Hepatitis B Vaccine",
                    NEJM, 1985 Feb 7; 312(6):376-377.

Francis, DP, et al, "The Safety of the Hepatitis B Vaccine. Inactivation of the
                    AIDS virus During Routine Manufacture", JAMA, 1986 Aug 15; 256(7): 869-872.

Schultz, TF, "Origin of AIDS," Lancet, Mar 7, 1992, 339(8797):867

• maruda78 Re: citations 5 21.03.07, 00:51
                    I tutaj jeszcze, wyjete z artykulu:

1. Vaccine Adverse Events Reporting System (VAERS); National Technical
                    Information Service, Springfield, VA 22161, 703-487-4650, 703-487-4600; see also
                    NVIC, infra note 7; and the VAERS website at
                    www.fda.gov/cber/vaers/vaers.htm.
                    2. Statement of the National Vaccine Information Center (NVIC), Hearing of
                    the House Subcommittee on Criminal Justice, Drug Policy and Human Resources,
                    "Compensating Vaccine Injuries: Are Reforms Needed?" September 28, 1999.
                    3. Less than 1%, according to Barbara Fisher, citing former FDA Commissioner
                    David Kessler, 1993, JAMA, in the Statement of the NVIC, supra note 2.
                    4. Less than 10%, according to KM Severyn, R.Ph., Ph.D. in the Dayton Daily
                    News, May 28, 1993. (Vaccine Policy Institute, 251 Ridgeway Dr., Dayton, OH 45459)
                    5. American Association of Physicians and Surgeons, Fact Sheet on Mandatory
                    Vaccines at www.aapsonline.org/.
                    6. Jane Orient, M.D., Director of the American Association of Physicians and
                    Surgeons, "Mandating Vaccines: Government Practicing Medicine Without a
                    License?" 1999.
                    7. National Vaccine Information Center (NVIC), 512 Maple Ave. W. #206,
                    Vienna, VA 22180, 703-938-0342; "Investigative Report on the Vaccine Adverse
                    Event Reporting System."
                    8. 42 U.S.C.S. § 300aa-25(b)(1)(A),(B).
                    9. Karlsson L. Scheibner V. Association between non-specific stress syndrome,
                    DPT injections and cot death. Paper presented to the 2nd immunization
                    conference, Canberra, Australia, May 27-29, 1992. See also Viera Schiebner,
                    Ph.D., Vaccination: 100 Years of Orthodox Research Shows that Vaccines Represent
                    a Medical Assault on the Immune System for discussion and references.
                    10. W.C. Torch, "Diptheria-pertussis-tetanus (DPT) immunization: A potential
                    cause of the sudden infant death syndrome (SIDS)," (Amer. Academy of Neurology,
                    34th Annual Meeting, Apr 25 - May 1, 1982), Neurology 32(4), pt. 2.
                    11. Id.
                    12. Viera Schiebner, Ph.D., Vaccination: 100 Years of Orthodox Research Shows
                    that Vaccines Represent a Medical Assault on the Immune System, 1993.
                    13. Confounding in studies of adverse reactions to vaccines [see comments].
                    Fine PE, Chen RT, REVIEW ARTICLE: 38 REFS. Comment in: Am J Epidemiol 1994 Jan
                    15;139(2):229-30. Division of Immunization, Centers for Disease Control,
                    Atlanta, GA 30333.
                    14. See Viera Scheibner, supra note 12.
                    15. Nature and Rates of Adverse Reactions Associated with DTP and DT
                    Immunizations in Infants and Children (Pediatrics, Nov. 1981, Vol. 68, No. 5
                    16. DPT Report, The Fresno Bee, Community Relations, 1626 E. Street, Fresno,
                    CA 93786, December 5, 1984.
                    17. Trollfors B, Rabo, E. 1981. Whooping cough in adults. British Medical
                    Journal (September 12), 696-97.
                    18. National Vaccine Injury Compensation Program (NVICP)
                    bhpr.hrsa.gov/vicp/.
                    19. Measles vaccine failures: lack of sustained measles specific
                    immunoglobulin G responses in revaccinated adolescents and young adults.
                    Department of Pediatrics, Georgetown University Medical Center, Washington, DC
                    20007. Pediatric Infectious Disease Journal. 13(1):34-8, 1994 Jan.
                    20. Measles outbreak in 31 schools: risk factors for vaccine failure and
                    evaluation of a selective revaccination strategy. Department of Preventive
                    Medicine and Biostatistics, University of Toronto, Ont. Canadian Medical
                    Association Journal. 150(7):1093-8, 1994 APR 1.
                    21. Haemophilus b disease after vaccination with Haemophilus b polysaccharide
                    or conjugate vaccine. Institution Division of Bacterial Products, Center for
                    Biologics Evaluation and Research, Food and Drug Administration, Bethesda, Md
                    20892. American Journal of Diseases of Children. 145(12):1379-82, 1991 Dec.
                    22. Sustained transmission of mumps in a highly vaccinated population:
                    assessment of primary vaccine failure and waning vaccine-induced immunity.
                    Division of Field Epidemiology, Centers for Disease Control and Prevention,
                    Atlanta, Georgia. Journal of Infectious Diseases. 169(1):77-82, 1994 Jan. 1.
                    23. Secondary measles vaccine failure in healthcare workers exposed to
                    infected patients. Department of Pediatrics, Children's Hospital of
                    Philadelphia, PA 19104. Infection Control & Hospital Epidemiology. 14(2):81-6,
                    1993 Feb.
                    24. MMWR (Morbidity and Mortality Weekly Report) 38 (8-9), 12/29/89.
                    25. MMWR "Measles." 1989; 38:329-330.
                    26. MMWR. 33(24),6/22/84.
                    27. Failure to reach the goal of measles elimination. Apparent paradox of
                    measles infections in immunized persons. Review article: 50 REFS. Dept. of
                    Internal Medicine, Mayo Vaccine Research Group, Mayo Clinic and Foundation,
                    Rochester, MN. Archives of Internal Medicine. 154(16):1815-20, 1994 Aug 22.
                    28. Clinical Immunology and Immunopathology, May 1996; 79(2): 163-170.
                    29. Trevor Gunn, Mass Immunization, A Point in Question, at 15 (citing E.D.
                    Hume, Pasteur Exposed-The False Foundations of Modern Medicine, Bookreal,
                    Australia, 1989.)
                    30. Physician William Howard Hay's address of June 25, 1937; printed in the
                    Congressional Record.
                    31. Eleanor McBean, The Poisoned Needle, Health Research, 1956.
                    32. Outbreak of paralytic poliomyelitis in Oman; evidence for widespread
                    transmission among fully vaccinated children. Lancet vol 338: Sept 21, 1991;
                    715-720.
                    33. Neil Miller, Vaccines: Are They Really Safe and Effective? Fifth Printing,
                    1994, at 33.
                    34. Chicago Dept. of Health.
                    35. Harold Buttram, M.D., "Vaccine Scene 2000, Review and Update," Medical
                    Sentinel, Vol.5 No. 2, March/April 2000.
                    36. Neil Miller, supra note 33 at 45 [NVIC News, April 92 at 12].
                    37. S. Curtis, A Handbook of Homeopathic Alternatives to Immunization.
                    38. Darrell Huff, How to Lie With Statistics, W.W. Norton & Co., Inc., 1954 at 84.
                    39. Quoted from the internet, credited to Keith Block, M.D., a family
                    physician from Evanston, Illinois, who has spent years collecting data in the
                    medical literature on immunizations.
                    40. See Trevor Gunn, supra, note 29, at 15.
                    41. Id. at 21.
                    42. Id. at 21 (British Medical Council Publication 272, May 1950).
                    43. See Trevor Gunn, supra, note 29, at 21; see also Neil Miller, supra note
                    33 at 47 (Buttram, MD, Hoffman, Mothering Magazine, Winter 1985 at 30;
                    Kalokerinos and Dettman, MDs, "The Dangers of Immunization," Biological Research
                    Inst. [Australia], 1979, at 49).
                    44. See Mayo Vaccine Research Group, supra note 27.
                    45. See Neil Miller, supra note 33 at 34.
                    46. Chairman/Congressman Dan Burton, Committee of Government Reform, Opening
                    Statement, "FACA: Conflicts of Interest and Vaccine Development, Preserving the
                    Integrity of the Process," June 2000.
                    47. Archie Kalolerinos, MD, Every Second Child, Keats Publishing, Inc. 1981.
                    48. Washington Post, February 22, 1995.
                    49. Reported by KM Severyn, R.Ph, Ph.D. in the Dayton Daily News, June 3, 1995.
                    50. Vaccine Information and Awareness (VIA), "Measles and Antibody Titre
                    Levels," from Vaccine Weekly, January 1996.
                    51. NVIC Press Release, "Consumer Group Warns use of New Chicken Pox Vaccine
                    in all Healthy Children May Cause More Serious Disease".
                    52. Id. [Reported by KM Severyn, R.Ph., Ph.D.]
                    53. Hearings before the Committee on Interstate and Foreign Commerce, House of
                    Representatives, 87th Congress, Second Session on H.R. 10541, May 1962, at 94.
                    54. NVIC Vaccine Conference Program Guide, 1997.
                    55. Unanimous resolution of the AAPS, 57th Annual Meeting, St. Louis, MO,
                    October, 2000; see www.aapsonline.org/.
                    56. British Medical Journal, 1999, 318:193, 16 (January).
                    57. Singh V, Yang V. Serological association of measles virus and human herpes
                    virus-6 with brain autoantibodies in autism. Clinical Immunology and
                    Immunopathology 1998;8
                  • edytkus Re: citations 21.03.07, 04:57
                    maruda78 napisała:

> Zreszta, twierdzac, ze sama data przekresla o waznosci badan osmieszasz sie sam
                    > a.

daj spokoj, niektore z podanych badan maja po kilkadziesiat lat, przez ten czas naukowcy nie zasypiali
                    gruszek w popiele, same szczepionki maja inny sklad
                    • maruda78 Re: citations 21.03.07, 17:28
                      Edyta, Twoja naiwnosc jest doprawdy rozbrajajaca.
                      Badania sa rozne, i nowsze i starsze.
                      A jesli chodzi o sklad szczepionek- idz prosze do swojegolekarza i popros o
                      opakowanie ze lista skladnikow i wtedy sobie porozmawiamy.
                      M.

edytkus napisała:

> daj spokoj, niektore z podanych badan maja po kilkadziesiat lat, przez ten czas
                      > naukowcy nie zasypiali
                      > gruszek w popiele, same szczepionki maja inny sklad
            • edytkus Re: No to ja troche namieszam (chyba). 20.03.07, 23:34
              maruda78 napisała:

> Alez prosze, wiecej szczegolow o calej 'aferze' i dr. Wakefield:

alez ja to wszyskto wiem, na edziecku znajdziesz co najnmniej kilkanascie moich postow na ten temat

> No widzisz, to chyba malo czytalas.

ha ha

> Temat-rzeka, ktorego nawet nie chce mi sie zaczynac. Powiem tylko, ze jest
              > mnostwo materialow na ten temat, wystarczy komputer i dostep do netu.

na internecie wiedza sie nie zaczyna i nie konczy

> A ty chyba czytac nie umiesz. Kobieta w wieku nastoletnim/rozrodczym owszem moz
              > e
              > jak najbardziej sie zaszczepic, po jaka cholere dawac ta szczepionke dziecku?

wiele osob nawet nie wie ze nie bylo szczepionych, zreszta w USA nie brakuje imigrantek w ciazy ktore
              nie sa zaszczepione przewaznie z niewiedzy al tez i braku srodkow finansowych, natomiast ich dzieci
              raczej beda rutynowo zaszczepione

> Edyto, nie zamierzam znizac sie do Twojego poziomu - poza chamskimi bluzgami ni
              > e
              > masz nic do powiedzenia, zero merytorycznej argumentacji, sama pyskowka.

przeczytaj raz jeszcze ten cytat i wlasne posty, a tak poza tym w ktorym miejscu uzylam "chamskich
              bluzg"? jezeli dla Ciebie kazde odmienne zdanei od Twego to pyskowka to niestety ale nie masz pojecia
              na czym polega dyskusja

>powiem Ci tylko, ze w
              > przeciwienstwie do Ciebie, ja patrzylam na argumenty obydwu stron.

mylisz sie, przeanalizowalam rozne wypowiedzi i uwazam ze szczepienia przynosza wiecej korzysci
              spoleczenstwu niz negatywow jednostkom

> The Economist to oczywiscie eksperci od medycyny (i szczepien).

nie o ile nie zrobia przedruku z Proceedings of the National Academy of Sciences. Poza tym
              wysmiewanie sie z The Economist swiadczy o Twojej ignorancji.

A moze chcesz
              > pare artykulow z JAMA? Niech Ci bedzie, zaraz wrzuce Ci cala liste citations,
              > moze akurat zechcesz sie doksztalcic? (w co watpie, w koncu 'tone' przeczytalas

nie mam zadnych watpliwosci ze znajde kontrargumenty, a w miedzyczasie zajrzyj na strone AAP gdzie
              znajdziesz:
              By making sure that your child gets immunized on time, you can provide the best available defense
              against many dangerous childhood diseases. Immunizations protect children against: hepatitis B, polio,
              measles, mumps, rubella (German measles), pertussis (whooping cough), diphtheria, tetanus (lockjaw),
              Haemophilus influenzae type b, pneumococcal infections, and chickenpox. All of these immunizations
              need to be given before children are 2 years old in order for them to be protected during their most
              vulnerable period. Are your child's immunizations up-to-date?
              • maruda78 Re: No to ja troche namieszam (chyba). 21.03.07, 00:37
                O zesz kurrrde. Naprodukowalam sie i mi wcielo posta :-(.
                Dobra, bedzie krotko.

> alez ja to wszyskto wiem, na edziecku znajdziesz co najnmniej kilkanascie moich
                > postow na ten temat

Tak,wszystko przeczytalas i nadal uwazasz dr. wakefield za konowala? Ok.

> przeczytaj raz jeszcze ten cytat i wlasne posty, a tak poza tym w ktorym miejsc
                > u uzylam "chamskich
                > bluzg"? jezeli dla Ciebie kazde odmienne zdanei od Twego to pyskowka to niestet
                > y ale nie masz pojecia
                > na czym polega dyskusja

Edyto, dla mnie wymyslanie od 'glupot' to pyskowka, ale najwyrazniej mamy rozne
                standardy w tej dziedzinie.
                I nie ,nie wysmiewam sie z The Economist, jesli juz to z Ciebie.

mylisz sie, przeanalizowalam rozne wypowiedzi i uwazam ze szczepienia przynosza
                > wiecej korzysci
                > spoleczenstwu niz negatywow jednostkom

No widzisz, ja tez przeanalizowalam (ba! nawet matematycznie w moim poscie do
                Zyty) i bilans mi wychodzi zdecydowanie niekorzystny.

> By making sure that your child gets immunized on time, you can provide the best
                > available defense
                > against many dangerous childhood diseases. Immunizations protect children again
                > st: hepatitis B, polio,
                > measles, mumps, rubella (German measles), pertussis (whooping cough), diphtheri
                > a, tetanus (lockjaw),
                > Haemophilus influenzae type b, pneumococcal infections, and chickenpox. All of
                > these immunizations
                > need to be given before children are 2 years old in order for them to be protec
                > ted during their most
                > vulnerable period

Hepatitis B - dziecko ponizej 2 roku zycia i critical exposure??? Czy wiesz
                Edyto jak sie czlowiek zaraza HepB? Chyba nie bardzo. Zdecydowana wiekszosc tych
                chorob ma lagodny przebieg i bardzo niskie ryzyko powiklan (ponownie odsylam do
                postu do Zyty) Chickenpox - szczepionka o 40% skutecznosci? I dla tych 40%
                poswiecic, a conajmniej narazic caly system odpornosciowy dziecka? A czy wiesz
                Edyto, ze sa rowniez inne metody zapobiegania chorobom zakaznym, i to bardzo
                skuteczne? Albo, czy wiesz, ze:

From 1911 to 1935 the four leading causes of childhood deaths from infectious
                diseases in the United States were:

* Diptheria
                * Pertussis
                * Scarlet fever
                * Measles

However, by 1945 the combined death rates from these causes had declined by 95
                percent--before the implementation of mass vaccine programs.
                Nie wiesz, bo nawet nie obejrzalas tego 'filmiku' bo oczywoscie, ty przeciez
                WSZYSTKO wiesz.

Mnie najbardziej bulwersuje nawet nie sam fakt szczepionek, ale 'bonusy' je
                zawierajace, w tym udowodniony w swojej szkodliwosci Thimesoral (zawierajacy 50%
                mercury) i ich wplyw na rozwijajacy sie organizm dziecka. Dla Ciebie to ryzyko
                nie jest wazne - ok, chcesz to szczep swe dziecie na co popardnie, to Towj
                wybor. To decyzja kazdego rodzica.

Ta dyskusja w ogole nie ma sensu, Dla Ciebie to ryzyko jest warte, dla mnie nie.
                I to w sumie Twoja sprawa, twoja przemyslana decyzja.
                Natomiast wiekszosc rodzicow w ogole nie wie o istnieniu ryzykai to jest wlasnie
                najwiekszy problem.
                Zegnam czule
                M.
                • edytkus Re: No to ja troche namieszam (chyba). 21.03.07, 04:54
                  maruda78 napisała:

> I nie ,nie wysmiewam sie z The Economist, jesli juz to z Ciebie.

ten sie smieje kto sie smieje ostatni

> Hepatitis B - dziecko ponizej 2 roku zycia i critical exposure??? Czy wiesz
                  > Edyto jak sie czlowiek zaraza HepB? Chyba nie bardzo.

wiem tez jak sie mozna zarazic HIV - chorych dzieci nie brakuje

>Zdecydowana wiekszosc tyc
                  > h
                  > chorob ma lagodny przebieg i bardzo niskie ryzyko powiklan

i pomyslec ze Ciebie przeraza jeszcze nizsze ryzyko problemow poszczepiennych :O

>I dla tych 40%
                  > poswiecic, a conajmniej narazic caly system odpornosciowy dziecka?

poswiecaja ci rodzice ktorzy dzieci nie szczepia

>A czy wiesz
                  > Edyto, ze sa rowniez inne metody zapobiegania chorobom zakaznym, i to bardzo
                  > skuteczne?

no co Ty powiesz?

Albo, czy wiesz, ze:
                  >
                  > From 1911 to 1935 the four leading causes of childhood deaths from infectious
                  > diseases in the United States were:
                  >
                  > * Diptheria
                  > * Pertussis
                  > * Scarlet fever
                  > * Measles
                  >
                  > However, by 1945 the combined death rates from these causes had declined by 95
                  > percent--before the implementation of mass vaccine programs.
                  > Nie wiesz, bo nawet nie obejrzalas tego 'filmiku' bo oczywoscie, ty przeciez
                  > WSZYSTKO wiesz.

o czarnej dzumie tez obilo mi sie o uszy, i paru innych, to nie zmienia faktu ze wiele chorob nas nie
                  neka dzieki szczepieniom, a filmiku nie objerzalam z braku czasu

> Mnie najbardziej bulwersuje nawet nie sam fakt szczepionek, ale 'bonusy' je
                  > zawierajace, w tym udowodniony w swojej szkodliwosci Thimesoral (zawierajacy 50
                  > %
                  > mercury) i ich wplyw na rozwijajacy sie organizm dziecka.

zaloze sie ze wiekszosc forumowiczow w dziecinstwie byla chociaz raz szczepiona, jeszcze nikt nie
                  napisal ze jest z nim cos nie tak fizycznie czy psychicznie (chociaz mam lekkie podejrzenia co do
                  pewnej osoby ;))

Dla Ciebie to ryzyko
                  > nie jest wazne - ok, chcesz to szczep swe dziecie na co popardnie, to Towj
                  > wybor. To decyzja kazdego rodzica.
                  > Ta dyskusja w ogole nie ma sensu, Dla Ciebie to ryzyko jest warte, dla mnie nie
                  > I to w sumie Twoja sprawa, twoja przemyslana decyzja.

nareszcie cos sensownego, z jedna roznica - dla mnie szczepienie nie jest ryzykiem. Napisz po prostu
                  ze boisz sie zaszczepic dziecko ale nie probuj wmawiac ze szczepienia wszystkim szkodza. Ja boje sie
                  latac samolotem ale nie mam zamiaru nikogo przekonywac ze kazdy jeden spadnie bo dobrze wiem ze
                  zdecydowana wiekszosc pasazerow doleci do celu calo i zdrowo - statystyki nie klamia!

jaszcze tylko chcialam zacytowac dokladny cytat z The Economist, troche wyjety z kontekstu ale z
                  wyraznym przeslaniem: Indeed, if 77% of young people were given jabs, seasonal flu could be all but
                  eliminated. A (...) strategy, however, is a top-down affair because it relies on a community-wide
                  programme, rather than on individuals' choices about whether to get vacccinated.
                  • maruda78 Re: No to ja troche namieszam (chyba). 21.03.07, 17:15
                    edytkus napisała:

> wiem tez jak sie mozna zarazic HIV - chorych dzieci nie brakuje

a co ma piernik do wiatraka? Hep B z aids porownujesz? wolne zarty! Podobne sa
                    chyba tylko w tym, ze tak samo "latwo" jest sie nimi zarazic! Czyzbys
                    sugerowala, ze jest inaczej?

Dawac noworodkowi na dzien dobry, na kilka godzin po urodzeniu, szczepionke
                    przeciwko hepB to delikatnie mowiac idiotyzm (no chyba, ze matka jest nosicielka
                    hep b) bo szanse zeby dziecko zarazilo sie ta choroba sa minimalne, a jakie
                    skutki taki koktajl molotowa moze to miec dla nie wyksztalconego do konca ukladu
                    nerwowego jest co najmniej nieprzewidziane - dla mnie to gra w rosyjska ruletke
                    z wlasnym dzieckiem.

Zacznijmy od samego hep B:

Approximately 50% of patients who contract Hepatitis B develop no symptoms after
                    exposure.
                    However, the exposure ensures that they will have life-time immunity. An
                    additional 30% develop only flu-like symptoms, and again, this group will
                    acquire life-time immunity.
                    Of the remaining 20% exposed to Hepatitis B will develop the symptoms of the
                    disease. 95% of this 20% will fully recover, with life-time immunity.
                    Therefore, less than 5% of people who contract Hepatitis B will become chronic
                    carriers of the infection.
                    The numbers get even smaller: of that 5%, nearly 75% (or 3.75% of the total
                    exposed) will live with an asymptomatic infection and only 25%, (or only 1.25%
                    of the total number of people exposed) will develop chronic liver disease or
                    liver cancer, 10-30 years after the acute infection. In terms of probability:
                    the possibility of contracting the disease is exceedingly difficult for children
                    and only 1.25% of those that are exposed will actually develop the most serious
                    complications.
                    (Hyams, K.C. (1995) Risks of chronicity following acute hepatitis B virus
                    infection: A review. Clin. Infect. Dis. 20, 992-1000.)

To sie nazywa igla w stogu siana.

Is Hepatitis Vaccine Safe?

The Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS) was developed by the
                    government to report vaccine reactions. Many experts believe that only 10% of
                    the adverse reactions are reported though as reporting is not mandated by law.

Even with only 10% of the problems being reported there were nearly 25,000 VAERS
                    hepatitis B reports from July 1990 to October 31, 1998, showing 439 deaths and
                    9673 serious reactions involving emergency room visits, hospitalization,
                    disablement or death.

The presence of findings such as brain edema in healthy infants who die very
                    soon after receiving hepatitis B vaccine is profoundly disturbing, especially in
                    view of the frequency of neurologic symptoms in the VAERS.

How Many Children Are Hurt or Helped By Hepatitis B Vaccine?

Hepatitis B is a rare, mainly blood-transmitted disease. In 1996 only 54 cases
                    of the disease were reported to the CDC in the 0-1 age group. There were 3.9
                    million births that year, so the observed incidence of hepatitis B in the 0-1
                    age group was just 0.001%. In the Vaccine Adverse Event Reporting System
                    (VAERS), there were 1,080 total reports of adverse reactions from hepatitis B
                    vaccine in 1996 in the 0-1 age group, with 47 deaths reported.

Przekladajac to matematycznie - na kazde dziecko zarazone hep b jest DWADZIESCIA
                    dzieci z powaznymi komplikacjami poszczepiennymi. Biorac pod uwage, ze tylko
                    okolo 10% powiklan jest zglaszanych/przyjmowanych w VAERS oznacza to, ze ta
                    szczepionka powaznie szkodzi DWUSTU dzieciom na jedno dziecko, ktoremu byla ona
                    przydatna. I GDZIE ja sie pytam jest tu logika???

> i pomyslec ze Ciebie przeraza jeszcze nizsze ryzyko problemow poszczepiennych :O

Jeszcze nizsze? Heee???? Podalam cyfry zarowno tutaj jak i w Zytowym poscie i
                    NIE sa one nizsze.

> poswiecaja ci rodzice ktorzy dzieci nie szczepia

To mial byc zart jak rozumiem?

> wiele chorob nas nie neka dzieki szczepieniom

Nie przecze, szczepionki maja pewien procent skutecznosci - chociaz o wiele
                    nizszy niz wiekszosc ludzi mysli. Problem jak dla mnie jest - powtarzam po raz
                    enty nie w samych szczepionkach per se, ale 'bonusach' w nich zawartych.

> a filmiku nie objerzalam z braku czasu

Filmik to raptem godzina - mniej niz napisanie tych wszyskich postow.
                    Moze lepiej obejrzec zebysmy wiedzialy o czym rozmawiamy?

> zaloze sie ze wiekszosc forumowiczow w dziecinstwie byla chociaz raz
                    szczepiona, jeszcze nikt nie
                    napisal ze jest z nim cos nie tak fizycznie czy psychicznie (chociaz mam lekkie
                    podejrzenia co do
                    pewnej osoby ;))

Naprawde? Wszyscy w 100% zdrowi? nie zauwazylam. Zauwazylam nmatomiast, ze
                    ludzie poprostu uwazaja za norme srednio-kiepski stan zdrowia.
                    Ja sama mam od dziecka porypany system trawienny i z wiekeim siada mi coraz
                    bardziej, coraz bardziej mecza mnie alergie. Nie wiem od czego, moze od
                    szczepionek moze nie. Teraz to i tak juz tylko musztarda po obiedzie.
                    Psychicznie - heheheee, tez mam swoj typ ;-)

>nareszcie cos sensownego, z jedna roznica - dla mnie szczepienie nie jest
                    ryzykiem.

Edyta, chyba w koncu dotarlysmy do sedna. Uwazasz, ze ryzyka wcale nie ma?
                    Jak rozumiem, uwazasz, ze thimerosal, formaldehyde, alum. hydoxide, ze o innych
                    nie wspomne sa jak najbardziej bezpieczne i dalabys swoje dziecko nim szprycowac
                    bez zadnego problemu? Nawet noworodki?
                    No to jestes madrzejsza od wiekszosci naukowcow, ktorzy udowodnili szkodliwosc
                    tych substacji.
                    Ot chociazby, pierwszy lepszyz brzegu, malutki fragment gory lodowej:

New England Journal of Medicine March 30, 2006; 354(13): 1343-1351

USA Today March 30, 2006

The aluminum hydroxide used in many vaccines has been linked to symptoms
                    associated with Parkinson's, ALS, and Alzheimer's.

Aluminum hydroxide, which stimulates immune response, has been used for 80 years
                    in vaccines such as those for hepatitis A and B, and the Pentacel cocktail for
                    diphtheria, pertussis, tetanus, polio, and meningitis.

Scientists discovered the link after injecting mice with an anthrax vaccine
                    developed for the first Gulf War. After 20 weeks, a fifth of the mice developed
                    a skin allergy, and memory problems increased by 41 times compared to a placebo
                    group. Also, inside the brains of mice, 35 percent of the cells that control
                    movement were destroyed.
                    U.S. drugmakers are currently testing aluminum hydroxide as an additive in flu
                    shots, even though a recent study of the efficacy of avian flu vaccine found
                    that it only worked roughly 50 percent of the time, and then only at a dose
                    roughly 12 times what is typically given for a seasonal flu vaccine.

(a tak przy okazji - spojrz na DATE)

> Napisz po prostu, ze boisz sie zaszczepic dziecko ale nie probuj wmawiac ze
                    > szczepienia wszystkim szkodza.

Edyto, moj 'strach' ma uzasadnienie w faktach. Powtarzam po raz enty, ze problem
                    z ryzykiem poszczepionkowym jest taki, ze nie zawsze od razu objawia sie
                    natychmiastowo, chociaz sama ZNAM przypadki, kiedy w 100% zdrowe dziecko na
                    tydzien po szczepieniu MMR dostalo raptem autyzmu - ni z tego ni z owego.
                    Czy wszystkim szkodza? Napewno jednym mniej innym bardziej, w koncu kazdy jest
                    inny, ma inne sklonnosci genetyczne.
                    Chyba nie musze Ci tlumaczyc jak dziala uklad odpornosciowy - szczepionki
                    tlumiac go moga miec najrozniejsze efekty, (zaleznie wlasnie od sklonnosci
                    genetycznych), nawet lata, dekady pozniej. Nie rozumiem dlaczego nikogo nie
                    dziwi 6 latek umierajacy na bialaczke, albo 12 letnie (szczuple) dziecko chore
                    na cukrzyce? Oczywiscie, nie mowie, ze te i inne choroby sa powodowane wylacznie
                    przez szczepionki, ale dlaczego jest ich tyle? Dlaczego nie bylo ich tyle
                    jeszcze 50 lat temu? Dlaczego nikt nie chce przeprowadzic naprawde rzetelnych,
                    obiektywnych dlugofalowych badan potwierdzajacych bezpiecznosc szczepionek, bo
                    zadziwie Cie Edyta, ale takich badan tak naprawde NIE ma. Jest tylko porpaganda
                    pt 'alez to tak oczywiste, zenawet nie ma czego udowadniac'.
                    Lekarz swiadczacy na sprawie sadowej po s
                  • maruda78 c.d. 21.03.07, 17:16

Lekarz swiadczacy na sprawie sadowej po stronie pozwanego producenta szczepionek
                    smieje sie, ze takie badania sa niepotrzebne, bo to przeciez oczywiste i tylko
                    jakis ciemniak twierdzil by inaczej.

>Ja boje sie latac samolotem ale nie mam zamiaru nikogo przekonywac ze kazdy
                    jeden spadnie bo dobrze wiem ze zdecydowana wiekszosc pasazerow doleci do celu
                    calo i zdrowo - statystyki nie klamia!

No sorry, porownanie pasuje jakpiesc do nosa, ale skoro sie upierasz -
                    wsiadlabys do samolotu wiedzac, ze pilot wlasnie dostal zastrzyk z dajmyna to
                    rtecia? Albo 'tylko' zaliczyl kilka glebszych? Bo wtedy Twoje statystyki na
                    niewiele by sie zdaly.

Na koniec dodam tylko jedo - masz fajna sygnaturke, zgadzam sie w 100%

M.
                  • maruda78 Flu shots 21.03.07, 17:20
                    edytkus napisała:

> jaszcze tylko chcialam zacytowac dokladny cytat z The Economist, troche wyjety
                    > z kontekstu ale z
                    > wyraznym przeslaniem: Indeed, if 77% of young people were given jabs, seasonal
                    > flu could be all but
                    > eliminated. A (...) strategy, however, is a top-down affair because it relies o
                    > n a community-wide
                    > programme, rather than on individuals' choices about whether to get vacccinated

Doprawdy? Byc moze to te szczepionki sa takie skuteczne? :

New York Times January 15, 2004

CDC January 16, 2004

Flu Vaccine Now Officially Documented as Failure

The Centers for Disease Control and Prevention (CDC) reported that this year’s
                    flu vaccine had "no or low effectiveness" against influenza or influenza-like
                    illness. Depending on how the data were analyzed, the vaccine protected from
                    zero percent to 14 percent of study participants.

In the study, a questionnaire was sent out to 3,100 health care workers asking
                    whether they had received the flu vaccine and whether they had contracted the
                    flu or flu-like symptoms, and 1,886 people responded. The study was the first of
                    its kind to be conducted by the CDC.

However, some say the study had limitations, for instance only 61 percent of the
                    health care workers responded to the survey, and participants reported whether
                    or not they had the flu based on their own observations, not lab testing.

Researchers say additional studies are needed to evaluate the effectiveness of
                    this year’s flu vaccine against laboratory-confirmed flu and flu-related
                    complications, including hospitalization and death, and they hope further
                    studies will show more favorable results for the vaccine.

I tutaj jeszcze:

Government Now Admits Flu Vaccine Did Not Work

Amongst reports that this year’s flu season started out earlier and was harsher
                    than normal, the Centers for Disease Control and Prevention (CDC) announced that
                    this year’s flu vaccine had "no or low effectiveness" against influenza or
                    influenza-like illness. Depending on how the data were analyzed, the vaccine
                    protected from zero percent to 14 percent of study participants.

Some are saying the results may be unreliable due to several of the study’s
                    limitations, for instance only 61 percent of study participants responded to the
                    survey, and participants reported whether or not they had the flu based on their
                    own observations, not lab testing, but the numbers seem to speak for themselves.

Now it’s been officially documented that the flu vaccine does not work. But this
                    is just one of the problems with this vaccine, as they are also loaded with
                    toxic chemicals including mercury and aluminum, and many people come down with
                    the flu shortly after receiving the shot. This is because it actually weakens
                    the immune system, making the person more predisposed to the illness.

People are dying from the flu not because they didn’t get their annual flu shot,
                    but because they are already sick and have compromised immune systems.
                    Therefore, the ultimate treatment for the flu is straightforward: proactive
                    prevention.

www.cdc.gov/mmwr/preview/mmwrhtml/mm5301a3.htm
                    I na deser:

Reuters November 13, 2006

Yahoo News November 13, 2006

Yahoo News November 14, 2006

Avalanche of Flu Vaccine Troubles

Flu VaccineThree important news stories about flu vaccines all hit the news
                    services within hours of each other on November 13.

In the first, Canadian researchers discovered a slight rise in the incidence of
                    Guillian-Barre syndrome, a condition similar to multiple sclerosis, among those
                    given flu shots.

Even though the lead researcher claims the risk of contracting Guillian-Barre is
                    tiny, getting a flu shot ups that risk by some 45 percent.

In another story, there have been 100 recent cases of bizarre behavior and three
                    deaths related to falls mostly in Japan connected with Tamiflu, and most
                    involving children. This comes about a year after Tamiflu was implicated in the
                    deaths of 12 Japanese children.
                    In related coverage, the news has prompted the U.S. FDA to update Tamiflu's
                    label so that it warns patients about abnormal behavior. Tamiflu labels in Japan
                    already carry this information.

Ponownie, spojrz na daty.
    • monie_pl Chyba wylaliscie dziecko z kapiela... 17.03.07, 23:25
      ... rzuciliscie sie sobie do gardel zamiast ucieszyc sie, ze dostaliscie
      dodatkowa informacje!

Nie mam dzieci i normalnie chcialabym je zaszczepic, ale teraz pomysle nad tym
      i o to chyba chodzilo przede wszystkim autorce tego watku. Chyba slynna juz
      jest historia kobiety po cesarskim cieciu, ktorej rana nie goila sie i ktora
      uratowala swoje wlasne zycie dzieki programowi takiemu jak Oprah, bo uslyszala
      o kobiecie z podobnymi objawami, ktora zmarla... w efekcie wyjeto jej to co
      zostawiono zaszywajac i przezyla! Nadmiar informacji nikogo nie zabije, tylko
      zwiekszy wlasna odpowiedzialnosc!

Jednoczesnie ten filmik dal mi do myslenia, czy moje podatki sa zuzywane na
      taki cel jak potwierdzenie slusznosci stosowania szczepionki? Z jednej strony
      moze sa dobre, ale dlugofalowe badania sa mozliwe dopier teraz po kilku
      dziesiatkach lat stosowania i moze co najwyzej po kilkunastu latach lepiej
      zbieranych danych statystycznych (standaryzacja wymuszona przez rzad i firmy
      ubezpieczneiowe), wiec wlasciwie naturalna wydaje sie koniecznosc przyjrzenia
      tematowi raz jeszcze....

Tak jak wspomnialam wczesniej wiecej informacji naklada wiecej
      odpowiedialnosci, a ludzie (wlaczajac w to nas) sa z natury leniwi i lekliwi!

Dziekuje za informacje.
      Pozdrawiam
      Monika

P.S. Rzucanie sie sobie do gardel nie zmniejszy umieralnosci dzieci co zawsze
      jest tragedia dla rodzicow, a ci rodzice ktorzy potrafia cos z tym zrobic
      pozytywnego sa w moim mniemaniu bohaterami, ktorzy podniesli sie po
      nieporawdopodbnym ciosie....

• zyta2003 Re: Chyba wylaliscie dziecko z kapiela... 18.03.07, 20:25
        Dla mnie myslenie nad tym, czy dziecko nalezy zaszczepic, czy tez nie, nawet
        po takich informacjach, moge porownac z mysleniem czy pozwolic sie bawic
        dziecku nozem, czy tez nie.
        Rzucenie sie do gardla z mojego punktu widzenia mialo na celu przypomnienie
        o tym, jak wlasnie bardzo zmalala smiertelnosc wsrod dzieci i doroslych na
        choroby zakazne i ze jesli sie tego zaniecha ta plaga ludzkosci moze wrocic.
        Jesli post okazal sie bezowocny, to juz za to nie moge ponosic
        odpowiedzialnosci.
        W Ameryce przeprowadza sie rozne badania, np. wplyw modlitwy na
        rekonwalescencje pacjentow po bypassach. Przypominam, ze za cene kilku milionow
        dol. stwierdzono, ze modlitwa nie tylko nie pomaga, ale szkodzi u tych, ktorzy
        wiedzieli, ze sie za nich modla. Niedawno uslyszalam o badaniach na temat
        orientacji w terenie i....okazalo sie, ze jesli powiesz, zeby skrecic za stara
        lipa w lewo, a potem za nowym mlynem w prawo, to ludzie lepiej to zapamietuja
        niz jesli powiesz idz trzydzieci metrow do przodu potem skrec na poludnie, a
        potem na polnocny wschod.
        Byla zdrowa margaryna, a niezdrowe maslo, potem wrocilo na odwrot, teraz znow
        inne tluszcze sa wrogiem. Kilka dziesiatkow lat temu dzieci nalezalo wystawiac
        na slonce, bo witamina D przeciw krzywicy, teraz nalezy je smarowac 45. Wiec
        jesli od kilkudziesieciu lat widac, ze jednak szczepienia ogolnie sa zbawieniem
        ludzkosci, to jakies niszowe badania nie mozna brac za dogmat, a majac dziecko
        trudno czekac 30 lat na rezultaty, ze jest tak, a moze siak, bo w miedzyczasie
        dziecko zlapie polio np. Oczywiscie to wszystko IMO.
        Uwazam, ze najlepiej jesc to co smakuje, umiarkowanie, a nie to co jest
        aktualnie modne. Teraz jest modna czekolada - nie watpie, ze zdrowa,
        zwlaszcza, ze zawsze lubilam, jak tez nie watpie, ze pieniadze na wielkie
        badania dali producenci czekolady i nowych sieci z produktami czekoladowymi.
        • maruda78 Re: Chyba wylaliscie dziecko z kapiela... 19.03.07, 22:03
          zyta2003 napisała:

> Dla mnie myslenie nad tym, czy dziecko nalezy zaszczepic, czy tez nie, nawet
          > po takich informacjach, moge porownac z mysleniem czy pozwolic sie bawic
          > dziecku nozem, czy tez nie.
          > Rzucenie sie do gardla z mojego punktu widzenia mialo na celu przypomnienie
          > o tym, jak wlasnie bardzo zmalala smiertelnosc wsrod dzieci i doroslych na
          > choroby zakazne i ze jesli sie tego zaniecha ta plaga ludzkosci moze wrocic.

Widzisz Zyto, ja uwazam, ze slepe zaufanie i histeria nie ida w parze z obiektywizmem i Ty
          potwierdzasz ta obserwacje. Zadziwiaja mnie ludzie, ktorzy strasznie sie awanturuja bez glebszego
          zapoznania sie z faktami - bo oni z gory i tak wiedza co i jak.
          Szczerze mowiac zaszokowalas mnie - zarowno tonem jak i merytorycznym poziomem swojej
          wypowiedzi, a przynajmniej w porownaniu z dotychczasowymi, poprzednimi Twoimi postami.

M.
    • rhodeisland Re: No to ja troche namieszam (chyba). 18.03.07, 20:48
      Przykre jest to, ze boisz sie napisac o czyms ze strachu przed reakcja ludzi na
      forum.
      Tak sie boisz opinii ludzi, ktorych nie znasz? Nie sadze zeby wszyscy
      forumowicze mieli identyczne poglady. Jestem za pisaniem na kazdy temat i
      wyrazaniem swoich pogladow.
    • rhodeisland Re: No to ja troche namieszam (chyba). 18.03.07, 20:52
      A co do wscieklizny, o ktorej ktos powyzej wspomnial, to czy wiecie, ze
      istnieje jedna osoba, ktora ja przezyla, miedzy innymi dzieki wprowadzeniu w
      spiaczke? Mialo to miejsce pare lat temu w Children's Hospital of Wisconsin.
      Byla to 15 latka, Jeanna Giese. Jest na ten temat duzo artykulow, tu jeden nich
      www.medicalnewstoday.com/medicalnews.php?newsid=16827
      • rhodeisland Ta dziewczyna przezyla wscieklizne bez szczepionki 19.03.07, 02:34
        bo choroba byla zbyt zaawansowana. Taka ciekawostka medyczna, bo wtedy byl to
        pierwszy zanotowany przypadek przezycia wscieklizny bez szczepionki. To nie
        znaczy, ze jestem przeciwna szczepionkom. Tu jest inny artykul o tym przypadku
        news.bbc.co.uk/2/hi/health/4042005.stm
        Co do szczepionek, to czy zamierzacie zaszczepic swoje corki przeciwko HPV
        wywolujacym wiekszosc przypadkow cervical cancer?
          • jersey.girl Re: Ta dziewczyna przezyla wscieklizne bez szczep 20.03.07, 03:12
            Moj wniosek po przesledzeniu tej dyskusji: sa osoby, ktore nie szczepia swoich
            dzieci, zdobywaja vaccination exemption, i posylaja dziecko do
            szkoly/przedzkola, gdzie jest zaszczepionych pewnie > 90% dzieci, wiec szanse
            zarazenia sie sa minimalne. Az strach pomyslec, co byloby, gdyby nagle 100%
            rodzicow przestalo szczepic...

IMHO, jest to czysty egoizm.

(Nie jest to atak personalny).
            • monie_pl dzisiaj w CNN o zarazeniu "small pox"... 20.03.07, 03:30
              ...niestety nie wiem jaki jest odpowiednik w jezyku poslkim i chetnie bym sie
              dowiedziala.

Wiadomosc jest z dnia dzisiejszego, wiec moze temat jest zaskakujaco na czasie!?

www.cnn.com/2007/HEALTH/conditions/03/19/smallpox.vaccine.ap/index.html

Pozdrawiam
              Monika

P.S. Chcialabym dowiedziec sie, jak prawidlowo zalaczc linki. Prosze o pomoc!
            • maruda78 Re: Ta dziewczyna przezyla wscieklizne bez szczep 20.03.07, 23:12
              Egoizm? A w ktorym miejscu dokladnie? Przeciez zagorzeli zwolennicy szczepionek
              wierza, ze zapewniaja one przed zarazeniem sie choroba, wiec nie powinni sie
              martwic. Ale nawet gdyby uwierzyli, ze skutecznosc szczepionki na chickenpox to
              tylko 40% wedlug nowszych badan (poprzednie twierdzily, ze 71% to 91), to i tak
              by nie zmienili zdania.

jersey.girl napisała:

> Moj wniosek po przesledzeniu tej dyskusji: sa osoby, ktore nie szczepia swoich
              > dzieci, zdobywaja vaccination exemption, i posylaja dziecko do
              > szkoly/przedzkola, gdzie jest zaszczepionych pewnie > 90% dzieci, wiec szan
              > se
              > zarazenia sie sa minimalne. Az strach pomyslec, co byloby, gdyby nagle 100%
              > rodzicow przestalo szczepic...
              >
              > IMHO, jest to czysty egoizm.
              >
              > (Nie jest to atak personalny).
              • edytkus Re: Ta dziewczyna przezyla wscieklizne bez szczep 20.03.07, 23:41
                maruda78 napisała:

> Egoizm?

egoizm i ignorancja

> Ale nawet gdyby uwierzyli, ze skutecznosc szczepionki na chickenpox to
                > tylko 40% wedlug nowszych badan (poprzednie twierdzily, ze 71% to 91), to i tak
                > by nie zmienili zdania.

przestan czytac wybiorczo, nawet JAMA nie podaje takich informacji, szczepionka jest skuteczna tyle ze
                z czasem powinna byc powtorzona
                • maruda78 Re: Ta dziewczyna przezyla wscieklizne bez szczep 21.03.07, 00:53
                  41st Annual Interscience Conference on Antimicrobial Agents and Chemotherapy
                  Chicago December 16, 2001

New study findings indicate that, at least among one group of children, the
                  varicella vaccine is much less effective than previously reported.

Dr. Jane Seward, from the US Centers for Disease Control and Prevention in
                  Atlanta, and colleagues reported on their investigation of a recent outbreak of
                  chickenpox at a New Hampshire day care center.

The outbreak in 23 children began with a child who had been vaccinated,
                  contradicting the belief that such "breakthrough" cases are not contagious, Dr.
                  Seward noted. The child, a 4-year-old, was confirmed not to have developed
                  chickenpox infection from the vaccine, but probably developed it after exposure
                  to a sibling with shingles.

Previous findings indicate that the vaccine's effectiveness ranges from 71% to
                  91%. In the current study, however, the effectiveness that was only about 40%.
                    • maruda78 Re: Ta dziewczyna przezyla wscieklizne bez szczep 21.03.07, 17:25
                      Taaaak? A croissanta z wiejskim maslem, kawusie i soczek do lozka tez??? ;-P
                      Ale niech Ci bedzie.
                      Pierwsze lepsze:

Association of American Physicians and Surgeons May 30, 2006

Times Online.co.uk May 29, 2006

Telegraph.co.uk May 29, 2006

Measles Vaccine Undeniably Linked to Autism

The vaccine strain of measles virus has been found in the guts of 85 percent of
                      autistic children in a New York University School of Medicine study.

The finding renews concerns that the triple combination vaccine of measles,
                      mumps and rubella (MMR) given to children may not be entirely safe.

In the study, biopsies of gut tissue were performed on 82 autistic children who
                      had serious intestinal inflammation. Seventy of these showed evidence of the
                      measles virus.

Similar results were found by Dr. Andrew Wakefield, who found the measles virus
                      in the guts of 12 autistic children in 1998, and pathologist John O'Leary in 2002.

In the UK, over 2,000 parents say their children were developing normally until
                      they received the MMR vaccine when they were 12-18 months old. Afterward, the
                      children developed autism. Some theorize that the virus may pass through the gut
                      and into the bloodstream, from which it is able to attack the brain.

Mainstream scientists maintain that there is no evidence linking the MMR vaccine
                      to autism, however, in the UK concerns regarding MMR's potential side effects
                      have driven vaccination rates to as low as 70 percent.

Albo:

www.aapsonline.org/nod/newsofday265.php
                      www.jpands.org/jpands1101.htm

Za malo? Poszukaj, jest wiecej.

• marekatlanta71 Re: No to ja troche namieszam (chyba). 20.03.07, 03:44
      Poczytalem ten watek i teraz rozumiem fenomen ojca Rydzyka - wypisujac kompletne
      bzdury i grajac na uprzedzeniach ludzi mozna wiele osob do przekonac do
      falszywych teorii. Ale w sumie to dobrze, bo dobor naturalny zrobi swoje...

P.S. Dla zagorzalych przeciwnikow szczepionek, lekarstw itp. istnieja zawsze
      nagrody Darwina na najskuteczniejsze usuniecie swoich genow z puli ludzkosci:
      www.darwinawards.com/
        • zyta2003 Re: No to ja troche namieszam (chyba). 23.03.07, 03:58
          chicken pox to po polsku ospa wietrzna - stosunkowo malo niebezpieczna, ale
          dla dziecka uciazliwa choroba, bo nie moze sie podrapac, a swedzi okrutnie, bo
          zostana blizny, w odroznieniu od ospy normalnek po polsku zwanej czarna, ktora
          jest w 60% smiertelna, a w raziem przezycia pozostawia dzioby na calym ciele,
          glownie na twarzy. Swiatowa organizacja zdrowia kilka lat temu stwierdzila, ze
          nie trzeba juz szczepic przeciwko niej i okazalo sie, ze jednak wrocily ogniska
          choroby.
          Coraz wiecej mowi sie o zlym wplywie Wikipedii i You Tube, gdzie mozna
          umiescic co sie chce i doprowadzic do najrozniejszych dezinformacji. Niektore
          tylko smieszne, ale niektore, tak jak te, - niebezpieczne.
          • lolyta Re: No to ja troche namieszam (chyba). 23.03.07, 05:11
            > chicken pox to po polsku ospa wietrzna - stosunkowo malo niebezpieczna, ale
            > dla dziecka uciazliwa choroba, bo nie moze sie podrapac, a swedzi okrutnie, bo
            >
            > zostana blizny, w odroznieniu od ospy normalnek po polsku zwanej czarna, ktora
            >
            > jest w 60% smiertelna, a w raziem przezycia pozostawia dzioby na calym ciele,
            > glownie na twarzy.

ospa wietrzna jest lagodna dla dzieci, bo faktycznei tyle, ze swedzi, ale juz u
            doroslych, jesli ktos w dziecinstwie nei przechodzil i sie zarazi pozniej, ma
            znacznie gorszy przebieg, z komplikacjami czasem grozacymi zyciu.
            • zyta2003 Re: No to ja troche namieszam (chyba). 23.03.07, 17:31
              Dopiero dzis przeczytalam post Marudy o dzieciach z bialaczka i cukrzyca,
              ktore pewnikiem dostaly po tym jak je zaszczepiono kilka lat temu na choroby
              zakazne. Litosci. Jesli porownujesz ze smiechem realne zagrozenie na calym
              swiecie gruzlica, o ktorym wspominam, chorobie, ktora jest powszechna w krajach
              trzeciego swiata, obecnie wcale nierzadka w Ameryce i coraz czestsza w Polsce,
              a ktorej szczepy sa coraz bardziej odporne na wszelkie metody leczenia z
              histeria na tle ptasiej grypy to naprawde powinnas nie zabierac glosu bo nie
              masz o niczym pojecia, poza i bredzisz.
              • maruda78 Re: No to ja troche namieszam (chyba). 27.03.07, 04:35
                Podalam Ci konkretne fakty, dane naukowe, a Ty mi wyjezdzasz z ogolnikami typu
                'gruzlica wraca'.
                Kobieto, o czym ty w ogole mowisz??? Czy wiesz z jakimi problemami borykaja sie
                krajetrzeciegio swiata? Czy wiesz jak brak higieny przyczynia sie do
                rozprzestrzenienia sie chorob zakaznych? Szczepionki nie sa tu jedyna
                alternatywa, natomiast higiena, kanalizacja, poprawianie warunkow bytu - to
                wlasnie najskuteczniejsza metoda walki z chorobami zakaznymi.
                Niestety, nie ma z Tona ZADNEJ dyskusji. Co prawda Edytkus daleko do
                wysublimowanych metod erystki, ale to co tutaj soba zaprezentowalas to poporstu
                elementarne chamstwo, nie da sie tego inaczej nazwac.
                Jest mi bardzo przykro, tym bardziej, ze zawsze cenilam sobie Twoje (uprzednio)
                rzeczowe wypowiedzi, a tu taki 'zonk'.
                Praktykujesz rodzaj demagogii czesto zarzucanej 'oszolomom', ktorzy osmielaja
                sie mowic o szkodliwych skutkach szczepionek - hieteryczne, rozemocjonowane
                tyrady zamiast rzeczowej fyskusji o faktach.
                Zegnam
                M.

zyta2003 napisała:

> Dopiero dzis przeczytalam post Marudy o dzieciach z bialaczka i cukrzyca,
                > ktore pewnikiem dostaly po tym jak je zaszczepiono kilka lat temu na choroby
                > zakazne. Litosci. Jesli porownujesz ze smiechem realne zagrozenie na calym
                > swiecie gruzlica, o ktorym wspominam, chorobie, ktora jest powszechna w krajach
                >
                > trzeciego swiata, obecnie wcale nierzadka w Ameryce i coraz czestsza w Polsce,
                > a ktorej szczepy sa coraz bardziej odporne na wszelkie metody leczenia z
                > histeria na tle ptasiej grypy to naprawde powinnas nie zabierac glosu bo nie
                > masz o niczym pojecia, poza i bredzisz.
          • maruda78 Re: No to ja troche namieszam (chyba). 27.03.07, 04:40
            Niebezpieczna to jest slepota i odpornosc na fakty, ktora sama tutaj
            prezentujesz. Jaka wikipedia??? Czy chociaz jedno podane moje zrodlo to
            wikipedia??? Moze najpierw przeczytaj zanim zaczniesz komentowac. YouTube?
            Zapomnialas w ogole o internecie - narzedziu szatana. Kobieto, to nie jest
            nawiedzony blekot wszystkowiedzacej Zyty, to sa FAKTY na bazie research'u
            prowadzonego przez naukowcow, lekarzy. Ale do kogo ja to mowie.
            Nic dziwnego, ze nie masz nic do powiedzenia poza histerycznym epatowaniem banalami.

M.

zyta2003 napisała:

> Coraz wiecej mowi sie o zlym wplywie Wikipedii i You Tube, gdzie mozna
            > umiescic co sie chce i doprowadzic do najrozniejszych dezinformacji. Niektore
            > tylko smieszne, ale niektore, tak jak te, - niebezpieczne.
            • edytkus Re: No to ja troche namieszam (chyba). 27.03.07, 04:53
              maruda78 napisała:

> Niebezpieczna to jest slepota i odpornosc na fakty, ktora sama tutaj
              > prezentujesz. Jaka wikipedia??? Czy chociaz jedno podane moje zrodlo to
              > wikipedia??? Moze najpierw przeczytaj zanim zaczniesz komentowac. YouTube?
              > Zapomnialas w ogole o internecie - narzedziu szatana. Kobieto, to nie jest
              > nawiedzony blekot wszystkowiedzacej Zyty, to sa FAKTY na bazie research'u
              > prowadzonego przez naukowcow, lekarzy. Ale do kogo ja to mowie.
              > Nic dziwnego, ze nie masz nic do powiedzenia poza histerycznym epatowaniem bana
              > lami.
              >
              > M.

Maruda, Twoje wlasne slowa jak ulal pasuja do tonu powyzszej wypowiedzi:
              > Praktykujesz rodzaj demagogii (...) - histeryczne, rozemocjonowane
              > tyrady zamiast rzeczowej dyskusji o faktach.
              • maruda78 Re: No to ja troche namieszam (chyba). 27.03.07, 05:02
                Edytkus, chcesz linka do slownika wyrazow obcych?
                Sprawdzisz sobie slowo histeria.
                A moze posty a raczej autorzy postow ci sie pomylili???
                Bo powiem Ci, ze tutaj ktos inny wyjezdza z histerycznymi banalami pt. 'gruzlica
                wraca'.

edytkus napisała:

>
                > Maruda, Twoje wlasne slowa jak ulal pasuja do tonu powyzszej wypowiedzi:
                > > Praktykujesz rodzaj demagogii (...) - histeryczne, rozemocjonowane
                > > tyrady zamiast rzeczowej dyskusji o faktach.
                • edytkus Re: No to ja troche namieszam (chyba). 27.03.07, 05:11
                  maruda78 napisała:

> Edytkus, chcesz linka do slownika wyrazow obcych?
                  > Sprawdzisz sobie slowo histeria.
                  > A moze posty a raczej autorzy postow ci sie pomylili???
                  > Bo powiem Ci, ze tutaj ktos inny wyjezdza z histerycznymi banalami pt. 'gruzlic
                  > a
                  > wraca'.

dziz, nie odebralam postu Zyty jako histerycznego - Twoje jednak coraz bardziej zmierzaja w tym
                  kierunku
                  • maruda78 Re: No to ja troche namieszam (chyba). 27.03.07, 05:20
                    Moze na koniec stracilam cierpliwosc, ale do histerii mi daleko.
                    A jesli chodzi o Zyte - dla mnie to klasyka gatunku. Histeria i oszolomizm
                    (tak!) w czystej postaci. Ja rzeczowo, z faktami, a ona mi wyjezdza z takimi
                    kwiatkami.
                    M.

Ps.: Dzizas, jajka - no prosze, faktycznie swieta za pasem ;-P

edytkus napisała:

> dziz, nie odebralam postu Zyty jako histerycznego - Twoje jednak coraz bardziej
                    > zmierzaja w tym
                    > kierunku
          • maruda78 acha 27.03.07, 05:37
            Smallpox jest smiertelna w 30%, nie w 60%.
            A szczepionka ta to:

vaccine with the highest risk of complications of any vaccine ever manufactured
            and with a dubious track record for success.

Moglabym przytoczyc tu mnostwo ciekawych danych, moze przy okazji je wrzuce
            jesli kogos w ogole ten temat ciekawi.

zyta2003 napisała:

> chicken pox to po polsku ospa wietrzna - stosunkowo malo niebezpieczna, ale
            > dla dziecka uciazliwa choroba, bo nie moze sie podrapac, a swedzi okrutnie, bo
            >
            > zostana blizny, w odroznieniu od ospy normalnek po polsku zwanej czarna, ktora
            >
            > jest w 60% smiertelna, a w raziem przezycia pozostawia dzioby na calym ciele,
            > glownie na twarzy. Swiatowa organizacja zdrowia kilka lat temu stwierdzila, ze
            > nie trzeba juz szczepic przeciwko niej i okazalo sie, ze jednak wrocily ogniska
            >
            > choroby.
            > Coraz wiecej mowi sie o zlym wplywie Wikipedii i You Tube, gdzie mozna
            > umiescic co sie chce i doprowadzic do najrozniejszych dezinformacji. Niektore
            > tylko smieszne, ale niektore, tak jak te, - niebezpieczne.
            • edytkus Re: acha 27.03.07, 06:16
              maruda78 napisała:

> Smallpox jest smiertelna w 30%, nie w 60%.

ponad 30% u ludzi z najnizszym ryzykiem

www.hmc.psu.edu/healthinfo/s/smallpox.htm
              > A szczepionka ta to:
              >
              > vaccine with the highest risk of complications of any vaccine ever manufactured
              > and with a dubious track record for success.
              >
              tyle ze ta szczepionka nie szasta sie na prawo i lewo:
              The smallpox vaccine is the best protection you can get if you are exposed to the smallpox virus.
              Anyone directly exposed to smallpox, regardless of health status, would be offered the smallpox
              vaccine because the risks associated with smallpox disease (where about one third of victims die) are
              far greater than those posed by the vaccine (1 in a million die).
              • maruda78 Re: acha 27.03.07, 15:59
                edytkus napisała:

> ponad 30% u ludzi z najnizszym ryzykiem

Edytkus, przeczytaj dokladnie tekst zanim zacytujesz:

The fatality rate is 30% or higher in persons with a normal immune system, and
                survivors often are permanently disfigured due to extensive scarring. Case
                fatality rates would be much higher in people with weakened immune systems (ie,
                those with HIV, cancer, chemotherapy).

U 'normalnych' (=sredniozdrowych) ludzi srednia to 30%, czasem troche wiecej.
                Wiekszy procent jest u ludzi z HIV, cancer etc.
                A teraz powiedz mi prosze, jak do tego ma sie zaytowane przez Zyte 60%.

> tyle ze ta szczepionka nie szasta sie na prawo i lewo:

Tak! Po kontrowersjach z nia zwiazanych! Podac cytacik? Bo mam kilka.

M.
                • edytkus Re: acha 27.03.07, 16:25
                  maruda78 napisała:

> edytkus napisała:
                  >
                  > > ponad 30% u ludzi z najnizszym ryzykiem
                  >
                  > Edytkus, przeczytaj dokladnie tekst zanim zacytujesz:
                  >
                  > The fatality rate is 30% or higher in persons with a normal immune system,

przeciez to samo napisalam :O, wg Ciebie normal immune system nie oznacza najnizszego ryzyka?

> U 'normalnych' (=sredniozdrowych) ludzi srednia to 30%, czasem troche wiecej.
                  > Wiekszy procent jest u ludzi z HIV, cancer etc.

dla Ciebie min. 30% to malo? w razie epidemii tylko w USA zmarloby conajmniej 90mln ludzi! to cale
                  NYC! w Polsce popluacja nie stanowi nawet polowy tego! dziwne, przytaczasz przyklady negatywnych
                  oddzialywan szczepionek na jednostki, a gdy chodzi o miliony ludzi nagle zakladasz okulary

> A teraz powiedz mi prosze, jak do tego ma sie zaytowane przez Zyte 60%.

pomylila sie, Tobie sie nie zdarza?

> > tyle ze ta szczepionka nie szasta sie na prawo i lewo:
                  >
                  > Tak! Po kontrowersjach z nia zwiazanych! Podac cytacik? Bo mam kilka.

kontrowersje kontrowersjami, nie przypominam zeby kiedykolwiek gdziekolwiek byla obowiazkowa na
                  skale masowa
                  • maruda78 Re: acha 28.03.07, 00:24
                    edytkus napisała:

> dla Ciebie min. 30% to malo? w razie epidemii tylko w USA zmarloby conajmniej 9
                    > 0mln ludzi! to cale
                    > NYC! w Polsce popluacja nie stanowi nawet polowy tego! dziwne, przytaczasz przy
                    > klady negatywnych
                    > oddzialywan szczepionek na jednostki, a gdy chodzi o miliony ludzi nagle zaklad
                    > asz okulary

Edytkus, czy wiesz w ogole jakie sa dane/statystyki dotyczace zachorowan na
                    smallpox? Jak sie ona rozprzestrzenia? Dlaczego zaniechano szczepien?? Jaka
                    epidemia w US??? Bez sensu jest zupelnie podana przez Ciebie cyfra - 90mnl -
                    tak, oczywiscie, ospa wraca! 100% ludzi zachoruje, a z tego 30% ludzi umrze!!! A
                    ci co nie umra to padna jak muchy na ebola, ten to dopiero ma smiertelnosc, i
                    oczywiscie tez wracaaaa!!!!!

Ze nie wspomne o tym, ze cyfra 30% jest mocno przesadzona:

Dr.Sherri Tennypenny at the 2002 CDC conference:
                    Aside from delivering a speech on the smallpox topic, she asked the following
                    questions of the panel:

Q: We read in every medical and general publication that the case fatality
                    rate of smallpox is 30 percent. What was the actual cause of death from smallpox?

A: (by Dr. Margolis): Most people died from electrolyte imbalances and
                    possibly renal (kidney) disease. In addition, the skin sometimes exfoliated
                    (sloughed off) and it acted like a burn. In addition, most cases that died were
                    in Bangladesh and Central Africa.

Q: So, what you are saying by your answer is that those conditions are
                    treatable and that most cases that died took place in countries where they did
                    not have advanced medical care ... and since the last case of known smallpox in
                    the U.S. was in Texas in 1949, we have the medical capability to treat
                    complications of smallpox today ...

A: Some "imported cases" people died in Europe too.

Editorial Comment: Both doctors demonstrated an interesting "body language"
                    response when I asked this question. They both shifted abruptly back into their
                    chairs, looked at each other. I read Margolis lips, as he asked Kuritsky, "do
                    you want to answer this?" Kuritsky shook his head "no."

I have never seen either of these complications listed in association with
                    smallpox, let alone the cause of death of smallpox! In addition, this means that
                    people die from potentially treatable COMPLICATIONS of this infection, not from
                    the infection itself!

This is a critical distinction. The reason that most people say that they would
                    accept the smallpox vaccine is because of its reported 30 percent death rate.

In addition, this reported 30 percent death rate is a statistic based on old
                    data. It is doubtful that the death rate would be anywhere near that high today.
                    However, the severe complication and death rate from the vaccine might well be
                    at least that high due to the vast number of immunosuppressed people in our country.

I jeszcze tutaj:

The Death Rate From Smallpox Is 30%

Nearly every newspaper and journal article quotes this statistic. However, as
                    pointed out in the presentation by Dr. Tom Mack, it appears that the "30%
                    fatality rate" has come from skewed data. Dr. Mack has worked with smallpox
                    extensively and saw more than 120 outbreaks in Pakistan throughout the early 1970s.

Villages would apparently have "an importation" every 5-10 years, regardless of
                    vaccination status, and the outbreak could always be predicated by living
                    conditions and social arrangements. There were many small outbreaks and
                    individual cases that never came to the attention of the local authorities.

Mack stated that even with poor medical care, the case fatality rate in adults
                    was "much lower than is generally advertised" and thought to be 10-15%. He said
                    that the statistics were "loaded with children that had a much higher fatality,"
                    making the average death rate reported to be much higher. Amazingly, he revealed
                    his opinion that even without mass vaccination, "smallpox would have died out
                    anyway. It just would have taken longer."

Considering that the last known case of smallpox in the U.S. was in Texas in
                    1949, continuing to report that smallpox has a 30% death rate is similar to
                    saying that all heart attacks are fatal. Based on 1949 technology, that would be
                    accurate reporting. But in 2002, all heart attacks are NOT fatal. Neither would
                    smallpox have a mortality rate of 30%.

> pomylila sie, Tobie sie nie zdarza?

Jasne, kazdemu sie zdarza, z tym, ze Zyta nie miala praktycznie nic rzeczowego
                    do powiedzenia, poza ogolnikami o 'wracajacych' epidemiach. A w jedynym fakcie,
                    ktorym mnie chciala 'uziemic' i tak sie pomylila.

> > > tyle ze ta szczepionka nie szasta sie na prawo i lewo:
                    > >
                    > > Tak! Po kontrowersjach z nia zwiazanych! Podac cytacik? Bo mam kilka.
                    >
                    > kontrowersje kontrowersjami, nie przypominam zeby kiedykolwiek gdziekolwiek by
                    > la obowiazkowa na
                    > skale masowa

Szczepionka? Byla. Owszem juz sie jej nie daje na tak masowa skale.Dlaczego?
                    Zaczynajac od samego poczatku:

Since Edward Jenner demonstrated the use of cowpox vaccine against smallpox in
                    1796, vaccinations against smallpox were started. Despite this, a smallpox
                    epidemic swept England in 1839 and killed 22,081 people.

In 1853 the Government made smallpox vaccinations compulsory, but the incidence
                    of the disease kept increasing, and in 1872 another epidemic killed 44,840
                    people, most of whom were vaccinated.

The compulsory vaccination law was abolished in 1948. Similar disasters occurred
                    in Germany and Japan, but possibly the worst was in the Philippines in 1918 when
                    the US Government forced over three million natives to be vaccinated.

Of these, 47,369 came down with smallpox and 16,477 died. In 1919 the program
                    was doubled, and over seven million were vaccinated, of whom 65,180 came down
                    with the disease and 44,408 died.

The epidemic was a direct result of the vaccination program.

Dr William F. Koch "The Survival Factor in Neoplastic and Viral Disease" (1961).

• edytkus Re: acha 28.03.07, 05:37
                      maruda78 napisała:

> Edytkus, czy wiesz w ogole jakie sa dane/statystyki dotyczace zachorowan na
                      > smallpox? Jak sie ona rozprzestrzenia? Dlaczego zaniechano szczepien?? Jaka
                      > epidemia w US???

Bez sensu jest zupelnie podana przez Ciebie cyfra - 90mnl -
                      > tak, oczywiscie, ospa wraca! 100% ludzi zachoruje, a z tego 30% ludzi umrze!!!

o czym Ty piszesz? jaka ospa wraca? jesli dane mowia 30% to w USA jest to 90mln, oczywiscie to liczba
                      przykladowa ale calkiem realna

> A
                      > ci co nie umra to padna jak muchy na ebola, ten to dopiero ma smiertelnosc, i
                      > oczywiscie tez wracaaaa!!!!!

w USA notuje sie coraz wiecej przypadkow wystapienia gruzlicy, znaczna wiekszosc jest wykrywana u
                      imigrantow, np. z Indii, z tego 10% to niedajaca objawow pelvic tuberculosis. Moj dziadek mial gruzlice,
                      przechodzil meczarnie - wole szczepionke.

> Ze nie wspomne o tym, ze cyfra 30% jest mocno przesadzona:
                      >
                      > Dr.Sherri Tennypenny at the 2002 CDC conference:

ta kobieta jest nawiedzona, jest chyba przeciw kazdej jednej szczepionce, torche dziwne gdy pisze:
                      "The infection has an incubation period of 3 to 17 days,[1] and the first symptom will be the
                      development of a high fever (more than 101? F), accompanied by nausea, vomiting, headache, severe
                      abdominal cramping and low back pain. The person will be ill and most likely bed-ridden; not out
                      mixing with the general public." " Smallpox is only spread by close contact of less than 6 feet for at
                      least 6-7 days. You aren't that close to coworkers or commuters. "
                      po czym wysyla chorego do supermarketu " If you develop a fever, you still have time to plan. Purchase
                      enough fresh, organic produce and filtered water to last three weeks."

> Q: We read in every medical and general publication that the case fatality
                      > rate of smallpox is 30 percent. What was the actual cause of death from smallpo
                      > x?

nawet ta doktor Tennepy potwierdza ze cause of death from smallpox is a mystery

> Q: So, what you are saying by your answer is that those conditions are
                      > treatable and that most cases that died took place in countries where they did
                      > not have advanced medical care ... and since the last case of known smallpox in
                      > the U.S. was in Texas in 1949, we have the medical capability to treat
                      > complications of smallpox today ...

dzisiejsza medycyna jest w stanie zmniejszyc liczbe ofiar smallpox ale nie calkowicie ja wyeleminowac

>
                      > Dr. Mack has worked with smallpox
                      > extensively and saw more than 120 outbreaks in Pakistan throughout the early 19
                      > 70s.
                      > Amazingly, he reveale
                      > d
                      > his opinion that even without mass vaccination, "smallpox would have died out
                      > anyway. It just would have taken longer."

to byla jego opinia a tu sa fakty jej przeczace:
                      "In India, villages with an 88% vaccination rate still had outbreaks. After the World Health Organization
                      began a surveillance and containment campaign, actively seeking cases of smallpox, isolating them in
                      their homes, and vaccinating family members and close contacts, outbreaks were virtually eliminated
                      within 2 years."

> Szczepionka? Byla. Owszem juz sie jej nie daje na tak masowa skale.Dlaczego?
                      > Zaczynajac od samego poczatku:
                      >
                      > Since Edward Jenner demonstrated the use of cowpox vaccine against smallpox in
                      > 1796, vaccinations against smallpox were started. Despite this, a smallpox
                      > epidemic swept England in 1839 and killed 22,081 people.

nie no, dajesz do zrozumienia ze dzisiejsze szczepionki maja prawie 200 lat?

nie wiem o co Tobie chodzi, szczepionki p/smallpox nie mozna ot tak sobie kupic w aptece, dobrze
                      wiadomo ze ta akurat niesie ryzyko a robienie badan jest utrudnione. Do tego tatystycznie rzecz biorac
                      jest male prawdopodobienstwo epidemii i dlatego nie szczepi sie na prawo i lewo. Co nie znaczy ze
                      ludzie automatycznie powinni unikac szczepien przeciw rozyczce czy grypie.
                      • edytais Re: acha 28.03.07, 17:56
                        "In India, villages with an 88% vaccination rate still had outbreaks. After the
                        World Health Organization
                        began a surveillance and containment campaign, actively seeking cases of
                        smallpox, isolating them in
                        their homes, and vaccinating family members and close contacts, outbreaks were
                        virtually eliminated
                        within 2 years."

---isolating them in their homes: tu pies pogrzebany
                        Odizolujesz ludzi to i epidemia ebola bez szczepionki sie nie rozszerzy.
                      • maruda78 Re: acha 28.03.07, 23:42
                        edytkus napisała:

> jesli dane mowia 30% to w USA jest to 90mln
                        > , oczywiscie to liczba
                        > przykladowa ale calkiem realna

Nie nie jest realna, bo nigdy nie choruje 100%.popatrz jakie byly statystyki
                        dawnych plag ospy, z owczesnymi standardami higienicznymi, bieda i niedozywieniem.

> w USA notuje sie coraz wiecej przypadkow wystapienia gruzlicy, znaczna wiekszos
                        > c jest wykrywana u
                        > imigrantow, np. z Indii, z tego 10% to niedajaca objawow pelvic tuberculosis. M
                        > oj dziadek mial gruzlice,
                        > przechodzil meczarnie - wole szczepionke.
                        >

Uklony dla sp. dziadka, ale co z tego? Nikt Ci przeciez nie broni szczepionki
                        jesli taka masz ulanska fantazje.

> nawet ta doktor Tennepy potwierdza ze cause of death from smallpox is a mystery

Jakie 'nawet' - ona sama o tym wspomina, pierwsza, bo zazwyczaj wiekszosc
                        lekarzy nawet o tym nie wie.

> dzisiejsza medycyna jest w stanie zmniejszyc liczbe ofiar smallpox ale nie calk
                        > owicie ja wyeleminowac

A czy ja mowilam, ze sama medycyna zlikwiduje calkowicie ospe??? Mowilam o tym,
                        ze nawet te 30% jest mocno zawyzone.

> nie no, dajesz do zrozumienia ze dzisiejsze szczepionki maja prawie 200 lat?

Nie, nie daje do zrozumienia. Nie sa identyczne, ale az tak bardzo sie nie
                        roznia - ryzyko powiklan wspolczesnej szczepionki na smallpox jest nadal
                        wysokie, wyzsze niz innych i dzialania uboczne bardziej immediate - np.
                        udowodniono link z heart disease ( i nie tylko). Zreszta gdzies wczesniej ktos
                        podal calkiem niedawny artykul.
                        Dlatego tez zreszta ja wycofano z masowego obrotu, bo nawet oficjalnie
                        establishmentowi sie nie kalkulowalo ryzyko, czego oczywiscie wprost nie
                        przyznali. Oficjalnym powodem byl brak zachorowan.

> nie wiem o co Tobie chodzi, szczepionki p/smallpox nie mozna ot tak sobie kupic
                        > w aptece, dobrze
                        > wiadomo ze ta akurat niesie ryzyko a robienie badan jest utrudnione. Do tego ta
                        > tystycznie rzecz biorac
                        > jest male prawdopodobienstwo epidemii i dlatego nie szczepi sie na prawo i lewo
                        > . Co nie znaczy ze
                        > ludzie automatycznie powinni unikac szczepien przeciw rozyczce czy grypie.
                        >

No wlasnie, dyskusja zupelnie zeszla na manowce.
                        O co mi chodzi? O ryzyko powiklan, i wplyw szczepionek na uklad odpornosciowy i
                        dlugofalowe zdrowie, zwlaszcza dzieci. Skad to ryzyko sie bierze juz wyjasnialam
                        - ze wspomnianych skladnikow zawartych w szczepionkach, ktore wedlug Ciebie sa
                        najwyrazniej bezpieczne. A moze uwazasz, ze w ogole nie istnieja??
                        A jesli chodzi o grype??? Don't even get me started on this one.

M.
                        • edytkus Re: acha 29.03.07, 01:32
                          maruda78 napisała:

> O co mi chodzi? O ryzyko powiklan, i wplyw szczepionek na uklad odpornosciowy i
                          > dlugofalowe zdrowie, zwlaszcza dzieci.

ale to ryzyko w porownaniu do pozytywnych skutkow szczepien jest stosunkowo male

>A moze uwazasz, ze w ogole nie istnieja??

alez ja nigdy nic takiego nie napisalam, odsylam do zdania wyzej

> A esjli chodzi o grype??? Don't even get me started on this one.

ok, ja juz sie gubie, ten watek - wraz z odnogami nie na temat - przerasta moje mozliwosci czasowo-
                          techniczne, mozemy bez konca wymieniac sie cytatami a i tak nie przekonamy sie nawzajem
                          • maruda78 Re: acha 29.03.07, 22:56
                            edytkus napisała:

> ale to ryzyko w porownaniu do pozytywnych skutkow szczepien jest stosunkowo male

Wedlug mnie jest wieksze niz korzysci ze szczepien, a przynajmniej zdecydowanej
                            wiekszosci szczepionek - poparlam tez swoja teze konkretnymi danymi.

> alez ja nigdy nic takiego nie napisalam, odsylam do zdania wyzej

To raczej bylo pytanie, nie stwierdzenie.

> ok, ja juz sie gubie, ten watek - wraz z odnogami nie na temat - przerasta mo
                            > je mozliwosci czasowo-
                            > techniczne, mozemy bez konca wymieniac sie cytatami a i tak nie przekonamy sie
                            > nawzajem

Hehe, maraton dyskusyjny faktycznie byl niezly ;-). Z tym, ze zle rozplanowalam
                            ten watek czasowo - akurat w srodku midterms.
                            Tak czy inaczej - dziekuje za dyskusje.

M.

• rhodeisland marudo, zgadzam sie z tym co napisalas 24.03.07, 03:07
      Daj sobie spokoj z odpowiadaniem na zarzuty edytkus. Jak wiele osob
      najwyrazniej wierzy we wszystko, co kaze robic medycyna tradycyjna, a przede
      wszystkim jest przekonana o swojej blyskotlwej inteligencji i jej posty maja
      byc tego dowodem. Edycie nie zalezy na prawdziwej dyskusji, nie czyta ze
      zrozumieniem, wmawia ludziom, ze napisali tego, czego nie napisali (moj post o
      butach, ktorego sie biedaczka uczepila).
      Szczepionki, tak ja i leki i leczenie konwencjonalne to ogromne pieniadze.
      Oczywiscie, ze producentowm zalezy na sprzedaniu jak najwiekszej ilosci swojego
      produktu. Nie kazdy czlowiek zastanowi sie co naprawde mu jest potrzebne.
      Znam np. osobe, o ktorej wykryto poczatkowe stadia pewnej choroby. Poddala sie
      tak radykalnemu leczeniu, ze prawdopodobnie to leczenie ja zabije. Nie bylo w
      ogole zainteresowania alternatywami, a istnieje ich duzo.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka