Dodaj do ulubionych

Konkurs Naszej Księgarni

01.05.11, 12:35
nk.com.pl/konkurs-z-seria-babie-lato/519/wydarzenie.html

Regulamin zaiste ciekawy! Czytam i czytam... Czy przypadkiem nie wynika z treści, że jedyną nagrodą będzie publikacja, bez jakiegokolwiek wynagrodzenia? Jeśli tak naprawdę jest, to właśnie oczy rozszerzają mi się ze zdumienia, zaś szczęka opada do samej podłogi (szkoda, że nie możecie tego zobaczyć!). Nie spodziewałabym się czegoś takiego po Naszej Księgarni. Powiedzcie mi, że się mylę i nie umiem czytać ze zrozumieniem!

PS. Przy okazji prośba do moderacji, aby wyrzuciła mój identyczny wpis z wątku konkursowego. Niechcący mi się najpierw tam napisało. Wszystko z tego szoku!
Obserwuj wątek
    • skajstop Re: Konkurs Naszej Księgarni 01.05.11, 14:21
      To próba szukania ciekawych debiutów do debiutującej serii obyczajowej. Nagrodą jest wydanie książki na normalnych warunkach w dobrym wydawnictwie - czy ja wiem, czy to takie złe? Choć mogliby się pokusić o jakieś nagrody, fakt...
    • donetta Re: Konkurs Naszej Księgarni 01.05.11, 14:57
      Mowa jest o podpisaniu kontraktu i wydaniu książki, tylko warunki kontraktu niejasne, bo nieznane do chwili wyłonienia laureata. Tak więc może być, że nagrodą będzie wydanie ksiązki, a może byc, że coś więcej.

merlin.pl/Pozegnanie-z-ojczyzna_Renata-Czarnecka/browse/product/1,881804.html
      • isa1001 Re: Konkurs Naszej Księgarni 01.05.11, 16:32
        Zgadzam się z Donettą, że z regulaminu jasno nie wynika, że będą płacić autorom. Ja nadal nie jestem do tego przekonana, szczególnie, że w tymże samym regulaminie stoi jak wół: "Koszty wydania książki pokryje Wydawnictwo Nasza Księgarnia". Jeśli organizator uznaje za stosowne tę kwestię aż tak podkreślać (A niby kto miałby płacić za wydanie!!?), to nie zdziwiłabym się, gdyby za oczywiste uznał, że tantiem płacić nie musi. Ale ja taka bardziej podejrzliwa z natury jestem :)
        • donetta Re: Konkurs Naszej Księgarni 01.05.11, 18:23
          Lakoniczne stwierdzenie w regulaminie, że wydawca zawrze kontrakt, daje temuż wydawcy nieograniczone mozliwości działania na swoją korzyść, więc nie wierzę, że wydawca będzie cokolwiek płacił, wyda książkę i na tym się skończy.

• wlodekbar Re: Konkurs Naszej Księgarni 02.05.11, 00:25
        Zgadza sie.

NK niejasno sformulowala regulamin - nie wiadomo, czy otrezyma sie honorarium, czy nie.

Oficyna powstala w 1921 roku i przez wiele dziesiatkow lat uchodzila za: inteligencka, postepowa, prestizowa.

Pracowalem w niej w latach siedemdziesiatych, potem polazlem oslabiac propagande sukcesu, a 14 grudnia podjela decyzje o stworzeniu dla mnie etatu, by mnie uchronic przed przesladowaniami SB (choc sama juz byla juz niebogata), nb. pracowalem w jej czasaopismach do 1992 roku.

Troche sie dziwie, ze regulamin konkursu jest tak niedopowiedziany. Moze to naprawde zle odbic sie na image Oficyny.

• nobullshit Re: Konkurs Naszej Księgarni 01.05.11, 17:40
      isa1001 napisała:
      > PS. Przy okazji prośba do moderacji, aby wyrzuciła mój identyczny wpis z wątku
      > konkursowego. Niechcący mi się najpierw tam napisało. Wszystko z tego szoku!

Wiesz, zostawię tam Twój post, bo może jednak ktoś będzie zainteresowany, ale podlinkuję tę dyskusję ku ewentualnej przestrodze. Okay?
    • ja_grafomaniak Re: Konkurs Naszej Księgarni 02.05.11, 14:55
      A co, jeśli laureat nie podpisze kontraktu na warunkach, które zaproponuje Nasza Księgarnia? Odbiorą mu i dadzą komu innemu? I będą czekać z oficjalnym ogłoszeniem wyników, aż skompletują wszystkich nagrodzonych, a głównym kryterium przyznania nagrody będzie nie jakość książki, a raczej zgoda na proponowane warunki?
      • donetta Re: Konkurs Naszej Księgarni 02.05.11, 15:59
        Ale w regulaminie jest zapis: Przesyłając pracę na konkurs uczestnik zgadza się na zasady konkursu. Tak więc autor dostaje kota w worku, i tu bym się obawiała. Może być nieprzyjemnie, bo załóżmy autor wygrywa, ale nie zgadza się na warunki kontraktu i co? Chce odstapić od nagrody itd. ale czy wtedy wydawca nie ma prawa wystąpić do sądu i zmusić autora? Przecież przesyłając pracę, zgodził się na wszelkie warunki podyktowane przez wydawcę. A więc ostrożnie z konkursami, i bez entuzjazmu radzę podchodzić.

• szpikota Re: Konkurs Naszej Księgarni 02.05.11, 18:22
          Wydaje mi się, że w przypadku wydawnictwa o tak dobrej opinii i z takimi tradycjami te podejrzenia o nieczyste zagrania są trochę przesadą. Stawiałabym na to, że chodzi o kontrakt na zwykłych zasadach rynkowych, czyli takich jak dla typowego debiutanta. Inaczej zresztą pewnie autor mógłby w razie czego zaskarżyć wydawnictwo, bo umowa rażąco niekorzystna dla autora byłaby niezgodna z "zasadami współżycia społecznego".

Warunki debiutanckie nie każdemu muszą się, oczywiście, spodobać, ale to już będzie wina autora, jeśli nie sprawdzi sobie tego zawczasu. Chociaż pewnie, że byłoby dobrze, gdyby to zostało doprecyzowane (o jakiejś dodatkowej nagrodzie nie wspominając).
            • heavenlypeace Re: Konkurs Naszej Księgarni 04.05.11, 22:43
              Regulamin niejasny.
              Po pierwsze, nigdzie nie ma wzmianki, że to konkurs dla debiutantów. To raz.
              Dwa?
              Coś takiego mi się nie podoba.
              "Prace przesłane na konkurs mogą zostać nieodpłatnie opublikowane na łamach mediów".
              Jest tam jeszcze mowa o wykorzystaniu ich w materiałach reklamowych wydawnictwa.
              I na koniec, też z regulaminu:
              "Zwycięzca konkursu zobowiązany będzie do podpisania stosownych umów z Wydawnictwem Nasza Księgarnia".
              Jakich umów?
              No właśnie...
              Wiemy jedynie, że "Koszt wydania książki pokryje Wydawnictwo Nasza Księgarnia".
    • nobullshit Re: Konkurs Naszej Księgarni 05.05.11, 01:06
      Nie piszę tego złośliwie - moderatorce nie wypada :)) - ale może by tak do nich zadzwonić i dopytać o szczegóły?
      Zgadzam się, regulamin konkursu jest niejasny i nie wygląda dobrze, ale może to tylko kwestia języka i sformułowań, za którymi wcale nie kryją się żadne potężne haki?
      Czy ktoś się poświęci i to sprawdzi?

• promocjank Re: Konkurs Naszej Księgarni 19.07.11, 12:01
      Witam serdecznie.
      Piszę w imieniu organizatora konkursu - Wydawnictwa Nasza Księgarnia.
      Regulamin, rzeczywiście, miał kilka niedociągnięć, za które bardzo przepraszamy. Był skonstruowany przez prawnika, na sytuacje ekstremalne, jak to dokumenty mają w zwyczaju.

Podpisujemy kontrakt z osobą, która wygra konkurs. I oczywiście, jest to normalna umowa, w ramach której autorowi przysługuje wynagrodzenie, z racji napisanego tekstu. Podpisanie kontraktu jest dobrowolne, warunki negocjowalne.
      Zwycięski tekst będzie najprawdopodobniej fragmentarycznie publikowany na łamach mediów - to też standard w umowach z autorami, bo książka będzie przecież promowana, będzie miała patronów medialnych itd.

W razie jakichkolwiek, dalszych pytań, prosimy o kontakt na FB Naszej Księgarni lub bezpośrednio z działem promocji: dzialpromocji@nk.com.pl

Pozdrawiamy!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka