Dodaj do ulubionych

zdecydowalam sie na laser ide i juz!!

12.10.03, 01:06
czesc dziewczyny zmagam sie od lat z tym cholernym owlosienim i wszystkiego
juz probowalam od lecznia lekami jak diane po preparaty na mniejszy porost i
stwierdzam ze nic nie pomaga i musze to usunac juz na zicher bo nie dam
rady.obecnie jestem w trakcie zapuszczania i jade od krakowa pozbyc sie tego:
moge was informowac jak i co sie dzialo jesli tylko chcecie ?
trzymajcie kciuki papa
Obserwuj wątek
    • justysia25 Re: zdecydowalam sie na laser ide i juz!! 05.05.04, 22:23
      Cześć.
      Z wielką ciekawością chciałabym się dowiedzieć co do efektów takiego zabiegu.
      W 96r. zdiagnozowano u mnie hirsutyzm, brałam 2 lata diane. Później miałam
      przerwę (2 ciąże). Teraz wybieram się do lekarza, ale jak tak czytam sobie to
      wszystko na forum, zastanawiam się czy faszerowanie się lekami pomoże. W
      dodatku jestem nosicielką wirusa żółtaczki B który podstępnie atakuje moją
      wątrobę, więc dodatkowe leki napewno nie pomogą.
      Może od razu iść na taką "katorgę" (laser).
      Proszę napiszcie coś o tym, ile zabiegów potrzeba (twarz, brzuch, piersi - nogi
      mogę golić nadal) ile kasy i gdzie najlepiej to robią.
      Pozdrawiam
      Justyna
      • gryka1 Re: zdecydowalam sie na laser ide i juz!! 24.05.04, 20:05
        Robiłam laser na obszar bikini.Pierwszy zabieg wspominam nie najlepiej.W
        laserze zabrakło gazu chłodzącego więc zastosowano żel znieczulający. Ale nie
        za bardzo zadziałał ponieważ nie pozwolono mu wsiąknąć. PO zabiegu nie
        schłodzonomi skóry. PO zabiegu moje bikini wyglądało jakby mnie ktoś w tamtym
        miejscu wyprasował żelazkiem. Włosy wychodziły przez jakieś dwa tygodnie. Ale
        potem wygłądało to rewelacyjnie. oczywiście zabieg trzeba było powtórzyć po
        jakimś czasie ( 3-4 miesiące) potem jeszcze chyba za dwa razy. Gabinet chyba
        też nabrał wprawy.Sprowadzono delikatniejszy laser, stosowano i gaz i żel
        znieczulający, po zabiegu schłodzono mi skórę specjalnym okładem żelowym. NIe
        było żdnych zaczerwienień, podrażnień. Od lekarza dowiedziałam się , że jeżeli
        zdecydowałabym się na laser pod pachami to dostaję receptę na maść
        znieczulającą, którą aplikuję sobie na 2 godziny przed właściwym zabiegiem. Za
        bikini ( całość) zapłaciłam chyba 2000. Od tamtego czasu nie robiłam już
        poprawek, nie było potrzeba. Ból?. NIe było to zbyt miłe ale dało się
        wytrzymać. Twaz wydaje mi się reaguje inaczej ale tu chyba też można było
        użyćjakiegoś środka zewnętrznie znieczujalącego...
          • gryka1 Re: zdecydowalam sie na laser ide i juz!! 25.05.04, 09:52
            W moim wypadku bikini to była nieduża części (ta zewnętrzna) wzgórka, pachwiny
            i jakieś 5 cm od pachwiny.Ale nie tylko. LAser objął także skórę wewnętrzną na
            na udzie, poziomie warg. Zaczęłam późną wiosną. Miałam 2 zabiegi wyjechałam na
            wakację bez konieczności golenia się. POd wpływem słońca niestety (nawet jeśli
            nie wystawisz się na słońce)włosy rosną szybciej. W związku z tym po powrocie
            robiłam poprawki. I było ich 3 lub 4.Chodziłąm na basen więc zależało mi żeby
            nic mi nie wystawało.Teraz od 1999 już nic nie robię.
          • gryka1 Re: zdecydowalam sie na laser ide i juz!! 25.05.04, 09:58
            Od 1999 roku nie robię już nic. Miałam szczęście, że wszystkie moje włosy były
            ciemne a te laser niszczy.Gdybym miała robić to jeszcze raz to zaczełabym
            wczesną jesienią. MIałabym dużo czasu. Bo nie wiem czy wiesz ale po laserze
            włosy nie wychodzą od razu.Bezpośrednio po zabiegu włosy wyglądają jakby były
            przypalone. Po jakiś 2 tygodniach wszystkie objęte już mi właściwie wyszły.
            • justysia25 Re: zdecydowalam sie na laser ide i juz!! 25.05.04, 10:07
              Cześć
              Tak się "napaliłam" na ten laser jak przeczytałam że już nie odrastają, że
              zaczynam zbierać od dziś. Bo do mojego bikini też by się takie coś przydało.
              A tak na marginesie to za bardzo nie kumam, no bo co z tymi włoskami które
              dopiero mają zamiar wyrosnąć?? Rozumiem że laser ma działanie zewnętrzne, to
              nie to co elektroliza??
              I oczywiście musiałaby w tym celu udać się do "większego" miasta bo u mnie
              takiego cuda nie mają pewnie. Nawet nie wiem kogo o to spytać. Lekarza??
              Pozdrawiam
              Justyna
              • gryka1 Re: zdecydowalam sie na laser ide i juz!! 25.05.04, 17:50
                Włos może znajdować się w 3 stadiach: uspienia-kiedy nie rośnie, wzrostu i
                stadium "schyłkowego" kiedy pomału umiera a potem sam wypada.Laser działa na
                włos w stadium wzrostu i stadium schyłkowego ponieważ tylko wtedy ma dużą ilość
                melaniny (barwnika), który wchłania światło lasera. Stąd wniosek , że laser nie
                działa tylko powierzchownie, ale jego światło wnika w skórę.Elektroliza to
                nakucie mieszka włosowego i przepuszczenie przez niego prądu. Strzał światłem
                lasera ma kształt koła. Jego średnicę określa osoba robiąca zabieg. W
                szanującym sie gabinecie musi być lekarz dermaolog, który przeprowadza wywiad,
                ogląda całą skórę, oraz miejsce na który będzie robiony zabieg.Nie robi się
                lasera na żadne znamiona.
        • ttpib Re: do Gryki 25.05.04, 19:12
          Gryka,
          wielkie dzieki za wyczerpujaca odpowiedz. Nie zauwazylam jej wczesniej. No i
          szczerze zazdroszcze gladziutkiego bikini. A gdzie robilas? Ja swego czasu
          wykonalam jeden zabieg na brzuszek ale zadnych efektow nie ma. Wiadomo,
          nalezalo by powtorzyc ale na razie fizycznie nie moge. ja robilam we Wroclawiu
          na Jaracza. Powiem jedno, jedno wielkie zdzierstwo. Za konsultacje, ktore
          trwaly raptem 5 minut skroili mnie w 1998 50 zl a zabieg 400.

pozdrawiam goraco

ttp
    • maya77 Re: zdecydowalam sie na laser ide i juz!! 28.05.04, 17:19
      Witam
      Ja byłam na zabiegu laserem 3 razy w odstepach ok. 2 miesięcy. Robiłam sobie na
      brodę. Za jeden zabieg płaciłam 250 zł w Warszawie. Niestety musiałam
      przerwać - ciąża. Od ostatniego zabiegu mineło 1,5 roku. Po tych trzech razach
      nie zauważyłam żadnej poprawy, być może za mało wzięłam zabiegów. Orientujecie
      się może czy po tak długiej przerwie będe mogła dalej kontynułować zabiegi, czy
      poszły na marne a pieniądze w błoto?
      Pozdrawiam.
      • gryka1 Re: zdecydowalam sie na laser ide i juz!! 31.05.04, 15:34
        Ceny Ci nie podam bo jest to zabieg bardzo finezyjny i nie wszystkie
        kosmentyczki się tego podejmują.Ja na początku chodziłam 2 x w tygodniu. Teraz
        raz na 2 miesiące. A jak coś mi wybuja bez zapowiedzenia to przycinam i czekam
        na wiekszy "porost" ale nie wyrywam bo to wzmacnia włosy.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka