Dodaj do ulubionych

Polecicie DOBRĄ stadninę w okolicach Gdańska?

30.05.19, 16:51
Chcę tam zaprowadzić moją córkę, a zupełnie nie wiem o co pytać i jak sprawdzić, czy będzie to porządne, profesjonalne miejsce gdzie dziecko naprawdę się nauczy szacunku do zwierząt i dobrej jazdy....
Obserwuj wątek
    • bozydar9 Re: Polecicie DOBRĄ stadninę w okolicach Gdańska? 05.06.19, 22:48
      Dobra stadnina powinna być położona poza miastem i oferować szeroką ofertę dla kursantów (jazdy rekreacyjne i sportowe). Istotne jest także to, żeby właściciela byli pasjonatami z nagrodami i zwycięstwami w zawodach konnych i mieli dobre podejście do kursantów (indywidualny tryb nauki i nacisk na bezpieczeństwo).
      To wszystko udało mi się znaleźć w OSK Lipce. Moje dzieciaki chodzą tam już od półtora roku i są bardzo zadowolone....
      Zresztą sama możesz sprawdzić podejście do kursantów . Są takie miejsce gdzie na pytania dzieci pojawia się burkliwa odpowiedź i spojrzenie przemądrzałe, warto jednak iść do miejsca, gdzie instruktor ma czas i cierpliwość do dzieci i potrafi szczegółowo wytłumaczyć najważniejsze kwestie...
    • janusz900 Re: Polecicie DOBRĄ stadninę w okolicach Gdańska? 25.06.19, 21:03
      Ja wysłałem syna na półkolonie w OSK Lipce i właśnie tam dzieciak po prostu zakochał się w jeździectwie. To miejsce ma fajny klimat, nauczyciele porządnie, spokojnie z naciskiem na bezpieczeństwo uczą jazdy konnej. Dużą zaletą jest też położenie - z daleka od hałasu i centrum miasta...
    • zrozumieckonia Re: Polecicie DOBRĄ stadninę w okolicach Gdańska? 27.08.19, 11:02
      Cześć,
      jako wieloletniego instruktora cieszy mnie rosnące zainteresowanie jazdą konną wśród młodych ludzi. Jest to piękny sport i warto go rozwijać. Ale rzeczywiście ciężko jest zweryfikować dobrą szkółkę. Żeby to zrobić należało, by mieć duże doświadczenie i wiele przejść związanych z tematem, by mieć porównanie. Z doświadczenia wiem, że wielu ludzi otrzymujących uprawnienia instruktorskie, nigdy nie powinny uczyć innych, ale gdy przychodzimy do nauczyciela, w pełni mu zawierzamy, ponieważ wychodzi z pozycji znawcy.

Niemniej jest kilka oznak, że jesteśmy w dobrych rękach. Po pierwsze, im mniej konie mają dodatkowych pasków na głowie, sprzętów, różnych przekładni itp. tym ludzie na nich jeżdżący mają nad nimi większą kontrolę, ponieważ nie muszą, brak umiejętności niwelować dodatkowym sprzętem, to oznacza, że konie są bezpieczniejsze. Konie pracują w porozumieniu z jeźdźcem, a nie jego "ręką" trzymającą wodze. Drugą oznaką, jest to, że instruktor tłumaczy jak coś działa. Nie tylko wydaje komendy, ale mówi skąd się to bierze, jak funkcjonuje i tłumaczy całą genezę zachować, dzięki czemu, nie daje nam gotowych rozwiązań, ale pewien wzór działania, który później będziemy mogli dostosować do każdego konia.
      Tak naprawdę nie ma znaczenia, jaki stopień ma instruktor/trener i ile wygrał konkursów, lecz to jakie ma podejście do koni. Spotkałem wielu instruktorów i trenerów, którzy nigdy nie powinni uczyć, ale także byli wśród nich tacy, którzy swoją wiedzą potwierdzali swój stopień lub nawet wielokrotnie go przebijali, dlatego nie kierowałbym się tym ,lecz porozmawiał i zobaczył jak pracuje i jak uczy.

Sam uczę ludzi pracy z koniem, organizuje szkolenia i treningi indywidualne. Staram się w swojej pracy możliwie jak najlepiej oddać naturę tych pięknych stworzeń. Warto też słuchać i czytać. Jeśli interesuję Cię ten temat zapraszam do zobaczenia materiałów szkoleniowych, a być może nawet na trening :) Zajęcia prowadzę, na terenie i w okolicach Gdańska.

Filmy video: www.youtube.com/channel/UCwPDAvoLTVYQpuonSidITDg

Strona FB: www.facebook.com/Zrozumie%C4%87-Konia-107476100622599/?modal=admin_todo_tour

Także zapraszam do kontaktu w razie dodatkowych pytań:
      mail: kajetan.kwasniewskii@gmail.com
      tel: 600 519 126

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka