Dodaj do ulubionych

TKKF Podkowa Lesna--ktos zna?

30.10.06, 15:22
Szukam dobrej stajni, gdzie mozna kontynuowac nauke jazdy konnej. Zalezy mi
zeby konie byly dobrze traktowane, a instruktorzy sensowni. Chodzi mi o
zajecia na manezu oraz na fajne tereny. Zna ktos stajnie TKKF Podkowa Lesna?
Moze macie stadnine, ktora mozecie z czystym sumieniem polecic?
Obserwuj wątek
    • marius68 Re: TKKF Podkowa Lesna--ktos zna? 31.10.06, 10:05
      Nie wiem jak teraz, ale kiedyś była to jedna z najlepszych stajni w okolicach Warszawy.
      Tam stawiałem swoje pierwsze kroki w jeździectwie.
      Wspaniali instruktorzy którym się chciało czegoś nauczyć kursantów.
      Stara dobra szkoła.
      Mariusz
      • dobrotka06 Re: TKKF Podkowa Lesna--ktos zna? 31.10.06, 13:52
        O podkowie słyszałam różne wieści. Głównie przez sąsiadów - Szarżę. Ale sama
        osobiście nie znam...
        Mogłabym polecić swoją ;) Ale to nie blisko Warszawy, poza tym.... Moje konie
        odbiegają od wzorca konia szkółkowego i potem mógłby być problem... :)

W wawie jeździłam na Legii - z panem Witkiem. Sporo mi dały do myślenia te
        lekcje. To była dobra inwestycja.
              • seattlegirl Re: TKKF Podkowa Lesna--ktos zna? 13.11.06, 09:36
                Wrazenia mieszane, z przewaga na plus. Konie faktycznie bardzo zadbane,
                podobalo mi sie, ze czysci sie je dokladnie po jezdzie. Instruktorka w
                typie "nie ma miekkiej gry"--to tez fajne; dobrze oswietlony manez (mialam
                jazde o 19, wiec to wazne). Nie podoba mi sie zdecydowanie, ze konie nie maja
                pojedynczych, zamykanych boksow. Konie do rekreacji stoja najczesciej po dwa,
                uwiazane na dosc dlugiej lince, a boks nie jest zupelnie zamykany. Mialam
                nieszczescie, ze moja mila klaczka stala z ekstra nerwowym walachem (gryzacym i
                kopiacym), musialam uwazac zeby od niego nie zarobic. A dla mnie ogromna
                przyjemnoscia jest sama praca przy koniu, szczegolnie po jezdzie, kiedy
                czyszczac go, przytulajac sie do niego i gadajac, dziekuje mu za prace i
                zwyczajnie sie relaksuje. W tej stadninie to awykonalne. Nie zniechecam sie w
                kazdym razie, w srode mam kolejna jazde. Pozdrawiam serdecznie.
                • olga55 Re: TKKF Podkowa Lesna--ktos zna? 13.11.06, 21:03
                  Niemen faktycznie jest dość nerwowy-ale obecność Htroche go uspokaja.Nie jest
                  aż tak ekstra gryzący i kopiący.Jeśsli jest się zdecydowanym i nie okazuje
                  strachu to czuje respekt.Konie Bbyłoby fajnie gdyby każdy miał swój boks-do
                  tego potrzebne sa niestety większe fundusze.Ale nasze konie zawsze mają pod
                  dostatkiem siana i owsa, nikt też nie "zajeżdża" ich do upadłego co ma miejsce
                  w wielu stajniach.Kiedy koniowi cos dolega natychmiast jest lekarz.Te konie są
                  szanowane i kochane.
                  • seattlegirl Re: TKKF Podkowa Lesna--ktos zna? 14.11.06, 12:41
                    Wg. mnie Niemen jest bardzo nerwowy, probowal mnie ugryzc wiele razy, kiedy
                    bylam u Harfy. I ja akurat reaguje bardzo stanowczo. W mojej absolutnie
                    ulubionej stajni takie zachowanie konia jest nie do przyjecia. Konie tam sa
                    bardzo "do ludzi" (co nie oznacza, ze sa oslami, sa to przyjaznie nastawione
                    konie z charakterem). I kazdy ma osobny boks. Mowiac szczerze pierwszy raz
                    spotkalam sie z takimi boksami dla koni jak w Podkowie. I z tym, ze konie sa
                    przywiazywane w boksach.
                    Poza tym przyznaje racje, ze konie nie sa przepracowane, sa zadbane, w boksach
                    jest czysto, do Instruktorki nie mam zastrzezen. Dlatego nie zamierzam
                    rezygnowac z tej stajni. Pozdrawiam.
                      • seattlegirl Re: TKKF Podkowa Lesna--ktos zna? 27.02.07, 10:04
                        Nie zagladalam tu jakis czas, stad tak pozno odpisuje.
                        Mialam kilka jazd z p. Janka, faktycznie ostra z niej kobieta :):) Jest
                        prawdziwie zaangazowana, co mi sie bardzo podoba. Zima troche odpuscilam jazdy
                        w ciagu tygodnia, natomiast co 2-3 tyg jezdze na weekendy do Iskry (stajnia,
                        ktora Ci kiedys pisalam) i tam jezdze do upadlego :):) Jakies 4-6 godz. w
                        siodle w sobote, w niedziele troche mniej. Jak sie zrobi lepsza pogoda wroce do
                        Podkowy. Pozdrawiam :)
    • grazbed Re: TKKF Podkowa Lesna--ktos zna? 28.01.07, 10:58
      Bywałam z córką 6-latką jesienią; córka jeździła a ja obserwowałam.
      Pani instruktorka dla dorosłych ostra jak brzytwa, na pewno nie dla osób
      wrażliwych.
      Nie jestem zwolenniczką super łagodnych nauczycieli ale takie ostre
      pokrzykiwanie na osoby dorosłe(na granicy obrażania) tylko by mnie dekoncentrowało.
      No ale jeśli ktoś lubi ostrogi....).
      • iwonadzikolowska Re: TKKF Podkowa Lesna--ktos zna? 10.05.19, 10:27
        Jeżdżę tam bardzo polecam. Konie zadbane,spokojne.kazdy koń ma swój boks nie stoją po dwa. W stajni jest porządek i rozpiska który ma ten dany sprzęt co do terenów to nie ma ich na ja dach raczej częściej są na imprezach stajennych. Jakbyś miał/a jakieś pytania pisz na fb
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka