Dodaj do ulubionych

Jakie buty na konie?

14.06.03, 19:00
No wlasnie, jakie?
W czym jezdzicie?
Przyznam sie, ze ja nie posiadam jakichs specjalnych bucikow. Jezdze w
zwyklych na plaskiej podeszwie.
Obserwuj wątek
    • dakard Re: Jakie buty na konie? 18.06.03, 08:40
      Jakie buty na konie? Najlepiej gdyby były to buty przeznaczone do jazdy konnej
      czyli z wąskim czubkiem, cienką i twardą podeszwą. Długość cholewki nie ma
      wiekszęko znaczenia, mogą być za kostkę lub "oficerki". Zdecydowanie odradzam
      buty z trekingową podeszwą, może to być bardzo niebezpieczne.
    • gigi22 Re: Jakie buty na konie? 18.06.03, 09:46
      Hej Olcia - super pomysł z tym forum :-))))
      Ponieważ jeżdżę dopiero od wiosny, nie "dorobiłam" się jeszcze żadnych
      profesjonalnych butków... jeżdżę w butach podobnych trochę do butów do gry w
      kręgle - gładka płaska podeszwa, zamszowe :-) Ale cierpliwie zbieram pieniążki
      na jakieś fajne buciki :-)
      • bum4 Re: Jakie buty na konie? 18.06.03, 10:35
        gigi22 napisała:

> Hej Olcia - super pomysł z tym forum :-))))

Thx:))

> Ponieważ jeżdżę dopiero od wiosny, nie "dorobiłam" się jeszcze żadnych
        > profesjonalnych butków... jeżdżę w butach podobnych trochę do butów do gry w
        > kręgle - gładka płaska podeszwa, zamszowe :-) Ale cierpliwie zbieram
        pieniążki
        > na jakieś fajne buciki :-)

Taak, ja tez sie nei dorobilam, a powinnam. Kurcze..
        Zbieram pieniazki, ale po pewnym czasie i tak je wydaje na kosmetyki, taka
        logika ;)))

A serio...trzeba bedzie zainwestowac w butki.
        Znacie jakis dobry sklep? Go sport?

Ola
    • kuku_na_muniu Re: Jakie buty na konie? 18.06.03, 11:15
      Polecam sztyblety - to buty ktore zaklada sie razem z czapsami, maja plaska
      podeszwe, siegaja za kostke, mają czubek, ceny sa rozne , najtansze mozna juz
      dostac za ok. 160 zł , buty (oficerki) ze skory sa bardzo drogie - ok 600 zł a
      moze i nawet wiecej , zalezy od firmy , moze u szewca beda tansze, mozna takze
      kupic wysokie buty ale gumowe, koszt. ok 100 zł , tylko latem jest w ich bardzo
      gorąco a zimą palce zamarzniete, sa wyscielane, ale najszczesciej to co jest w
      srodku rozrywa sie... wybor nalezy do was..

ps. swietnie ze jest tutaj takie forum...
      • siren1 Re: Jakie buty na konie? 11.07.03, 14:33
        A ja mam takie właśnie gumowe oficerki, produkcji czeskiej, z tym że wcale nie
        były takie tanie (ok. 250 zł). Mam je kilka lat i nic się nie psuje ani nie
        rozrywa. Fakt, że zimą trochę drętwieją palce, ale w oficerkach chyba jest tak
        samo. osobiście wolę te buty niż adidasy + czapsy, bo mam przenajmniej
        usztywnioną kostkę. ale kiedyś kupię sobie prawdziwe skórzane oficerki.
        kiedyś...
        Pozdrawiam.
        • olga55 Re: Jakie buty na konie? 29.07.03, 07:43
          Wiele lat jeździłam w "róznościach" na płaskiej podeszwie + sztylpy (czapsy). I
          jakoś to było. Teraz jeżdże w sztybletach, bo tanie (w porównaniu z oficerkami)
          i niezłe. Mam 2 pary: na lato i zimę (większe z miejscem na grubą skarpetkę).
          Oficerki na pewno lepiej trzymają nogę, ale drogie no i jak sie nie jeździ
          sportowo i bardzo dużo, to sztybleciki są w sam raz.
          • kari12 Re: Jakie buty na konie? 17.08.03, 12:32
            A ja mam oficerki i sztybleciki z czapsami zapinanymi na zamek blyskawiczny. I
            musze powiedziec, ze wole te ostatnie. Co prawda oficerki sa
            eleganckie, "dresazowe", (francja, kompetycja i elegancja) ale stybleciki i
            czapsy wygodniutkie, prawie jak adidasy do biegania.
            Kiedys zrobilam oficery na miare we Wrocku, u szewca na ul. Czajkowskiego (kolo
            szkoly nomen-omen oficerskiej). Pozdrawiam wszystkich. Kari
    • ddlksi Re: Jakie buty na konie? 08.09.03, 13:12
      Ja mam stare skórzane oficerki po moim wuju niestety są na mnie o 2 numery za
      duże więc używam czapsów/sztylpów i zwykłych adidasów.
      Pamiętam jak kiedyś poszedłem odwiedzić stadninę a akurat byłem w glanach...
      Potem używałem kopystki na sobie :)
    • slotna Re: Jakie buty na konie? 13.09.03, 00:23
      Przeważnie jeździłam w tenisówkach, ale ostatnio wydzierżawiłam konia, którego
      siodło jest zaopatrzone w bezpieczne strzemiona z typu tych wygiętych, a nie z
      gumką, no i musiałam zmienic tenisówki na adidasy, bo co chwila mi noga z tych
      strzemion wypadała, albo uwierały mnie albo co tam jeszcze innego. Niestety w
      związku z tym wkrótce będę musiała zmienic i adidasy (wiadomo - gnój, te
      sprawy...).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka