Dodaj do ulubionych

gdzie jeździcie?

18.06.03, 09:53
no właśnie? która stadnina, klub jeździecki?
ja stawiam moje pierwsze kroczki w "hubercie" przy Jeziorku Czerniakowskim :-
)
Obserwuj wątek
    • kuku_na_muniu Re: gdzie jeździcie? 18.06.03, 11:17
      Ja zaliczylam juz kilka stajni, mieszkam pod Poznaniem, jeżdzilam na poczatku
      (jakies 3 lata) w Hubertusie lusowo, tam zaczelam trenowac skoki, potem FER
      Wieckowice, troche w WAwie jezdzilam , troche w stajni w Kunowie, w
      Sierosławiu...

pozdrawima wszystkich ktorzy kochaja konie...
      • giza Re: gdzie jeździcie? 18.06.03, 11:21
        kuku_na_muniu napisała:

> Ja zaliczylam juz kilka stajni, mieszkam pod Poznaniem, jeżdzilam na
        poczatku
        > (jakies 3 lata) w Hubertusie lusowo, tam zaczelam trenowac skoki, potem FER
        > Wieckowice, troche w WAwie jezdzilam , troche w stajni w Kunowie, w
        > Sierosławiu...
        >
        > pozdrawima wszystkich ktorzy kochaja konie...

Mieszkasz pod Poznaniem??
        Ja jeżdże najczęściej w Rogalinie, próbowałam w Jaszkowie i ostatnio pare razy
        w Krajkowie.
        • kuku_na_muniu Re: gdzie jeździcie? 18.06.03, 11:29
          giza napisała:

> kuku_na_muniu napisała:
          >
          > > Ja zaliczylam juz kilka stajni, mieszkam pod Poznaniem, jeżdzilam na
          > poczatku
          > > (jakies 3 lata) w Hubertusie lusowo, tam zaczelam trenowac skoki, potem FE
          > R
          > > Wieckowice, troche w WAwie jezdzilam , troche w stajni w Kunowie, w
          > > Sierosławiu...
          > >
          > > pozdrawima wszystkich ktorzy kochaja konie...

W jaszkowie bylam kiedys, tam przede wszystim nastawiaja sie na Kuce i Male
          konie, jezdzialm w Mustang Rogalinek?
          >
          > Mieszkasz pod Poznaniem??
          > Ja jeżdże najczęściej w Rogalinie, próbowałam w Jaszkowie i ostatnio pare
          razy
          > w Krajkowie.
          • giza Re: gdzie jeździcie? 18.06.03, 11:36
            > W jaszkowie bylam kiedys, tam przede wszystim nastawiaja sie na Kuce i Male
            > konie, jezdzialm w Mustang Rogalinek?
            > >

To jest chyba obok, w Rogalinie to sie nazywa Majątek Rogalin :)

• kuku_na_muniu Re: gdzie jeździcie? 18.06.03, 11:50
              giza napisała:

> > W jaszkowie bylam kiedys, tam przede wszystim nastawiaja sie na Kuce i Ma
              > le
              > > konie, jezdzialm w Mustang Rogalinek?
              > > >
              >
              > To jest chyba obok, w Rogalinie to sie nazywa Majątek Rogalin :)
              >

Hmm...tam blisko tego zamku w rogalinie tez jest stajnia , moze chodzi o tą ,
              ale tam nie jezdzilam...pozdr.
    • tarkosia1 Re: gdzie jeździcie? 13.08.03, 14:58
      a ja tez jezdze w Hubercie na Siekierkach przy Jeziorku
      i bardzo sobie chwale

a w teren jezdze w stadninie w Lajskach za Legionowem,
      piekne lasy, pelne zwierzyny (sarenki, jelenie, lisy, zajace...)
      no i przy dluzszej wyprawie mozna dojechac nad zalew zegrzynski
      • ragnieda Re: gdzie jeździcie? 16.08.03, 19:50
        Hubert na Siekierkach?!!!

Wielka porazka. Chodzilam przez polroku, po 20 zajeciach nie umialam
        zagolopowac, malo tego nikt mnie nie mowil, zeby trzymalam sie kolanami.
        Kompletne naciaganie kasy.

Teraz chodze do ukraincow i bardzo sie ciesze, golopuje bez szczemion, jezdze
        konkur. Nie do porownania!

tarkosia1 napisała:

> a ja tez jezdze w Hubercie na Siekierkach przy Jeziorku
        > i bardzo sobie chwale
        >
        > a w teren jezdze w stadninie w Lajskach za Legionowem,
        > piekne lasy, pelne zwierzyny (sarenki, jelenie, lisy, zajace...)
        > no i przy dluzszej wyprawie mozna dojechac nad zalew zegrzynski
        • tarkosia1 Re: gdzie jeździcie? 18.08.03, 10:40
          ragnieda napisała:
          hmmm. trudno mi sie z Toba zgodzic
          tym bardziej ze ja tez galopuje bez strzemion
          w konkursach nie biore udzialu - bo jestem za stara i nie mam takich ambicji,
          ale wiele dziewczyn bierze udzial -
          jak sama wiesz Hubert sma jest czesto organizatorem zawodow

wydaje mi sie ze trafilas na kiepskiego instruktora -
          a zapewne i tacy tam sa, ale nie wszyscy, co to to nie :)!

ja stosunkowo czesto zmieniam instruktorow, aby poznac ich metody,
          uslyszec ich uwagi...
          generalnie mam 3 ulubionych,
          ktorzy zwracaja mi uwage dt mojej postawy, dosiadu...
          cwicze jazde bez strzemion, bez wodzy...
          i coz, robie mniejsze i wieksze postepy, na pewno nie stoje w miejscu w nauce

co do nauki galopowania, to ja tez nie galopowalam po 20 jazdach,
          ale na pewno nie byla to wina zlych instruktorow tylko moj problem!
          inna dziewczyna galopowala na ... 4 lekcji w zyciu

ale przede wszystkim biore tego mojego Huberta w obrone
          bo tam naprawde sa fajne koniki i atmosfera :)))

pozdrawiam wszytskich na forum!

> Hubert na Siekierkach?!!!
          >
          > Wielka porazka. Chodzilam przez polroku, po 20 zajeciach nie umialam
          > zagolopowac, malo tego nikt mnie nie mowil, zeby trzymalam sie kolanami.
          > Kompletne naciaganie kasy.
          >
          > Teraz chodze do ukraincow i bardzo sie ciesze, golopuje bez szczemion, jezdze
          > konkur. Nie do porownania!
          >
          >
        • iawj Re: gdzie jeździcie? 22.08.03, 09:57
          ragnieda napisała:

> Hubert na Siekierkach?!!!
          >
          > Wielka porazka. Chodzilam przez polroku, po 20 zajeciach nie umialam
          > zagolopowac, malo tego nikt mnie nie mowil, zeby trzymalam sie kolanami.
          > Kompletne naciaganie kasy.
          >
          > Teraz chodze do ukraincow i bardzo sie ciesze, golopuje bez szczemion, jezdze
          > konkur. Nie do porownania!
          >
          >

Gdzie znajduje sie ta twoja stadnina Ragnieda,??????????????????
        • aburida Re: gdzie jeździcie? 16.09.04, 10:09
          Ja właśnie szukam jakiejś dobrej stadniny w Krakowie. Takiej gdzie możnaby
          pojeździć na koniach sportowych, pod czujnym okiem wymagajacego trenera, nie
          tylko jeździć w kółko, ale też uczyć się skakać i żeby nie trzeba było
          dzierżawić konia, bo na to mnie niestety jeszcze nie stać.
          Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
      • lalamido2 Re: gdzie jeździcie? 03.12.03, 14:53
        ann_marie napisała:

> szkółka jeździecka Pers, ul. Obodrzycka, Poznań. 20zł za godzinę jazdy.
        Jestem
        > początkująca, ale myślę, że warunki niezłe.

O Persie krazyły rózne opinie...hmmm... ale słyszałam, że stajnia została
        zlikwidowana? Czy to prawda?
    • fioletka Re: gdzie jeździcie? 29.08.03, 00:22
      Poznań- Suchy Las ( na granicy) Lajkonik. Tutaj głównie jeździ się w tereny,
      b.rzadko na łące. Koniki głównie polskie, jeden większy koń, ale do treningów
      drużyny woltyżerki. Oprócz jazd można tutaj pomagać w zajmowaniu się jeżdżącymi
      dziećmi lub w hipoterapii. Właścicielka przemiła, a stajnia mało znana. Mam
      nadzieję, że to się zmieni. A w tereny jeździ się na Wartę, do okolicznych
      lasów Sucholeskich, w okolice Umultowa, Moraska- czyli wszystko przepiękne
      tereny, polecam!
      Fio
    • lucylda Re: gdzie jeździcie? 29.09.03, 13:16
      Jezdze od wiosny tego roku w uroczym klubie warszawskim Wilczeniec. Serdecznie
      polecam nauke jazdy w tym klubie - niezwykle profesjonalni instruktorzy,
      dbalosc o bezpieczenstwo, urokliwe okolice, wspaniala atmosfera i wiele innych
      zalet.

Pozdrawiam
      Lucy
        • lucylda Re: gdzie jeździcie? 01.10.03, 16:44
          Jedzie sie w strone na Gdansk, stadnina miesci sie w Łomiankach, ul. Koscielna
          Droga 10. Nie jest to najtansza stadnina w Warszawie ale na prawde serdecznie
          polecam ze wgledu na bardzo profesjonalnych i wymagajacych trenerow oraz
          wspanialej atmosfery. Tak na prawde cena w tym przypadku wydaje mi sie
          porownywalna, zwazywszy na moje obserwacji osob ktore przychodza z innych
          stajni, gdzie jezdzily duzo dluzej ode mnie (ja jezdze dopiero od wiosny) a sa
          na mniej wiecej takim samym poziomie - czyli co prawda pewnie wydawaly do tej
          pory mniej ale ogolnie zabralo im rowniez wiecej czasu na nauczenie sie tego co
          ja. Nie pisze bynajmniej ze inne stajnie sa gorsze, nie chcialabym aby bylo to
          tak odebrane, chociaz niektorzy uwazaja ze Wilczeniec jest "snobistyczna"
          stajnia - ja nie widze tam nic ze snobizmu. Raczej profesjonalna nauke,
          zapewnione bezpieczenstwo i mile spedzenie czasu. Za to wydaje mi sie warto
          zaplacic - niestety nie pamietam cen za pojedyncze jazdy, gdyz korzystam od
          jakiegos czasu z karnetow - cena karnetu za 10 jazd jest: 450 zl za karnet
          tygodniowy, 600 zl za karnet weekendowy. Bardziej szczegolowe informacje na
          stronie www.wilczeniec.pl

Serdecznie pozdrawiam
          Lucy
        • fizelotta Re: gdzie jeździcie? 02.10.03, 23:03
          Od roku jezdze w Wilczencu i jestem coraz bardziej zauroczona tym miejscem.
          Profesjonalne i mile instruktorki, malownicze miejsce, wspaniala atmosfera, po
          prostu same zalety. Polecam goraco
          Fizelotta
          • mouchi Re: gdzie jeździcie? 10.03.04, 10:11
            sama szukam miłej stajni w okolicach Łomianek, ale jakoś nie mogę znaleźć.
            polecano mi kaskaderów, ale tak jak w Wilczeńcu przesadzają z ceną. 50-60 zł za
            godzinę to duża przesada. więc póki co podróżuję na drugi koniec Warszawy do
            Starej Miłosnej. podoba mi się tam, tylko ta odległość, bo mieszkam na
            Bielanach.
            może ktoś coś wie na temat stajni na Bródnie, przy św. Wincentego? mają krytą
            ujeżdżalnie, a to bardzo duży plus, szczególnie zimą.
            • ragnieda Re: gdzie jeździcie? 13.03.04, 09:42
              Brodno... stanowczo odradzam, owszem maja kryta ujezdzalnie, ktora jest twarda
              jak beton, jak spadniesz, to nie pozbierasz kosci, nie maja dobrych
              instruktorow, jak chcesz sobie po prostu pojezdzic, to mozesz tam jezdzic, byla
              tam kiedys jedna Pani z Ukrainy - trener I klasy, ktora trzymala swoje konie i
              prowadzila lekcje prywatnie, to za polroku dyrekcja osrodka nie grzecznie
              poprosila ja wyniesc sie z stajni, bo sprawiala im konkurencje i kilka osob
              widzac roznice w prowadzeniu lekcji zaczela odchodzic do niej. Tak ze nie ma
              sensu.
                • wkrasnicki Re: gdzie jeździcie? 01.04.04, 20:06
                  mouchi napisała:

a wie ktos cos o rekreacji na Kozielskiej?

###
                  Cisza a szkoda tam to wlasnie bowiem pierwszy raz zasiadlem na konskim grzbiecie.
                  Bylo tam sporo koni, ale nie wiem czy Legia nie przeniosla tego do Starej Milosny.
                  Piekny teren i kiedys wydawal sie taki ogromny, podobnie jak konie. Obawiam
                  sie, jednak, ze juz nic zwiazanego z jezdziectwem sie tam nie dzieje, kiedys to
                  byly przedmiescia Warszawy, dzis wlasciwie normalne miasto.
                  • mouchi Re: gdzie jeździcie? 01.04.04, 22:12
                    na Kozielskiej została sekcja jeździecka i troche rekreacji. w Starej Miłosnej
                    nie ma Legii, jest wojsko i stowarzyszenie Szwadron i sporo rekreacji, fajne
                    koniki, choć bardzo różne. piękny teren się nie zmienił. jestem tam w każdy
                    weekend i dobrze mi to robi.
                    pozdrawiam
                    • wkrasnicki Re: gdzie jeździcie? 02.04.04, 07:47
                      Troche obok tematu, ale przypominam sobie z Kozielskiej wlasnie, ze pierwszy
                      raz zasiadalo sie i owszem na koniu, tyle ze drewnianym.
                      Podejrzewam, ze dzis kiedy za wszystko sie placi, ten etap jest pomijany
                      podobnie jak wlasnoreczne siodlanie (na poczatku tez drewnianego) konia.
              • weronika_golanska Re: gdzie jeździcie? 26.11.15, 10:54
                Podłoże jest odpowiedniej twardości dla końskich nóg. Grząskie podłoże w które się przyjemnie spada powoduje ogromne obciążenia dla końskich ścięgien. Spróbuj pobiegać po plaży, zobaczymy jak długo dasz radę...
    • garmuduru Re: gdzie jeździcie? 25.04.04, 17:05
      Giza, również jestem z Poznania ( choć obecnie mieszkam w Warszawie). Przed
      kilkoma laty jeżdziłam w Majątek Rogalin u pana Romana Kusza :))) czy on
      jeszcze prowadzi majątek? Dzięki niemu pokochałam skoki przez przeszkody, które
      wcześniej przyprawiały mnie o zawroty głowy.
      Pozdrawiam Cię :)
    • sunday_bore Czy ktoś jeździ w okolicach Trójmiasta? 13.05.04, 20:13
      Czy ktoś z Was może polecić fajne miejsce w Trójmieście lub najbliższej
      okolicy?

Fajne, to znaczy z miłą atmosferą i dobrym instruktorem, który nie stroi fochów
      i nie odda mnie na naukę trochę więcej poduczonemu innemu "kursantowi". Jeżdżę
      średnio, jeździłam w terenie, ale brakuje mi podstawowych umiejętności
      technicznych. Nie za bardzo potrafię również osiodłać konia, bo w pierwszym
      miejscu koń prawie zawsze na mnie czekał po poprzednim jeźdzcu, a w drugim
      instruktor zachowywał się tak, jakbym z tą umiejętnością powinna była się
      urodzić.

Aha i czy są jakieś miejsca, gdzie organizatorzy myślą o zapleczu, to znaczy o
      miejscu, gdzie można się przebrać i trochę umyć? Te ośrodki, z którymi miałam
      do czynienia zapewniały nam warunki gorsze niż koniom.
    • aburida Ludzie z okolic Krakowa!! Błagam o poradę!!!!! 16.09.04, 10:21
      Szukam jakiejś dobrej stadniny w Krakowie. Takiej gdzie możnaby
      pojeździć na koniach sportowych, pod czujnym okiem wymagajacego trenera, nie
      tylko jeździć w kółko, ale też uczyć się skakać i żeby nie trzeba było
      dzierżawić konia, bo na to mnie niestety jeszcze nie stać.

Jeździłam przez ostatnie pół roku w jednym klubie, gdzie nie kazywano mi
      jeździć na koniach do rekreacji, tylko instruktor dawał mi swojego konia i
      uczył jeździć. Zazwyczaj indywidualnie. Uczył właściwie od początku, bo po
      wcześniejszych instruktorach nic kompletnie (jak się okazało) nie umiałam - nie
      wiedziałam np., że należy trzymać się kolanami, a nie opierać na strzemionach,
      że się nie kopie, że nie szarpie wodzą itp.

Jednakże w związku z tym, że dostałam się na studia, muszę przeprowadzić się do
      Krakowa. Nie moge już jeździć w mojej stadninie. Szukam więc klubu, który
      pozwoliłby mi się uczyć w miarę na takich samych warunkach jak tam. Pytałam w
      dwóch miejscach, ale powiedzieli mi że sportowego mi nie dadzą, no chyba, że
      sobie wydzierżawię. Sześć stów plus kucie i weterynarz...

Będę wdzięczna za wszelkie informacje. Bardzo mi zależy na tym, żeby nauczyć
      się DOBRZE jeździć, a nie musieć dzierżawić konia.
    • stajniaiskra Re: gdzie jeździcie? 23.11.15, 23:34
      Hej, mam dla Ciebie świetną propozycje na spedzenie niezapomnianych, w gronie świetnych ludzi Feri Zimowych 2016. Zastanawiasz się gdzie swoja pociechę wysłac na ferie? Zapraszmay do nas, nie będziecie żałować. Naszą domeną jest BEZPIECZEŃSTWO. Grupy max 4-5 osób. Przyjaźni instruktorzy PZJ, którzy zawsze pomogą i świetnie uczą. Nasza stajnia oferuje jazdę konna dla początkujących i zaawansowanych jeźdźców. Zabawy Pony Games,kadryl, woltyżerkę, treningi skokowe, ujeżdżeniowe na koniach profesorach. Czy dla osób, które chcą poprostu poznać świat koni, spędzić miło czas na przejażdżkach do lasu, na kucach,dużych koniach czy arabkach:) Wyjazdy bryczką do lasu, nauka powożenia:) PRZYJEŹDCIE DO NAS, PRZEKONAJCIE SIĘ JAK MOŻNA WSPANIALE I BEZPIECZNIE SĘDZIĆ FERIE:) POZNAC NOWYCH LUDZI I NAWIĄZAC PRZYJAŹNIE NA DŁUGIE LATA:)
      www.youtube.com/watch?v=qh31bw15Lp0
      www.stajniaiskra.pl/art/29/ferie-w-siodle-2016.html
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka