Dodaj do ulubionych

Ile godzin na lonży?

22.09.03, 11:41
Ile godzin spędzaliście na lonży, zanim instruktor zdecydował, że nie jest
już ona potrzebna? Wiem, że to sprawa indywidualna, ale chciałabym dowiedzieć
się ile to mniej-więcej powinno być. Może jest jakieś ogólnie przyjęte
minimum?
Obserwuj wątek
    • siren1 Re: Ile godzin na lonży? 22.09.03, 13:15
      ja miałam 20 półgodzinnych lekcji na lonży, z tym, że już na drugiej lekcji był
      galop (bez strzemion). Później jazdy wyglądały tak, że początek jazdy na lonży
      a reszta już sama, stępem i kłusem. Ale masz rację - nie ma jakiegoś minimum,
      to zależy i od jeźdźca i od trenera.
      • palla5 Re: Ile godzin na lonży? 22.09.03, 14:41
        Czy ja dobrze widzę? Galop bez strzemion na drugiej lekcji?! Ja w sumie miałam
        dwie godziny na lonży (1 + 0,5 + 0,5), a później jeździłam sama. Galop, a
        właściwie prawie cwał zaliczyłam na piątej godzinie, ale to nie było
        zamierzone. Po prostu - konik poniósł! Po tym zdarzeniu pozostał potworny
        strach. Jeżdżę dalej, trochę sama, trochę na lonży, ale ciągle w stresie. Po
        tamtym zdarzeniu zaczęłam się zastanawiać, czy nie za wcześnie zostałam z
        lonży "spuszczona", stąd moje pytanie o przeciętną ilość godzin. Dziękuję za
        odpowiedź :).
        • kalamburka_89 Re: Ile godzin na lonży? 22.09.03, 18:52
          Ja na lonży jeździłam tylko pół godziny. W różnych stajniach z tego co wiem
          mają zupełnie inną filozofię jeśli chodzi o lonżę. Ja zdałam się na wiedzę i
          doświadczenie instruktorki. Pozdrawiam. P.S. Ja też podobno już zagalopowałam,
          ale to było tak krótko, że ja tego nie zauważyłam :-) Myślałam że koń po prostu
          trochę szybciej zakłusował. Dopiero potem instruktorka mi powiedziała: No, to
          pierwszy galop masz już za sobą. A ja nawet się nie przestraszyłam ;-)
        • olga55 Re: Ile godzin na lonży? 22.09.03, 20:16
          Oj, z tym prawie cwałem, toś chyba przesadziła...Koń cwałuje dość rzadko,na
          wyścigach na ostatnich metrach finiszu, czasami w terenie. Ilość lonż zależy od
          -predyspozycji jeźdźca,
          -wyszkolenia koników szkółkowych,
          -czy jazda będzie indywidualna czy w zastępie,
          czasem wraca się do lonży, kiedy jakis element nie wychodzi, lub trzeba coś
          poćwiczyć.Niestety z opisywaną sytuacją trzeba sie liczyć. To jeden z
          elementów "gry w jeździectwo". Nie zrażaj się.
          • palla5 Re: Ile godzin na lonży? 23.09.03, 08:38
            "Oj, z tym prawie cwałem, toś chyba przesadziła..."
            Nie wiem, czy przesadziłam, powtórzyłam tylko słowa mojej instruktorki, która -
            w to nie wątpię - potrafi prawidłowo określać, w jaki sposób porusza się koń.
            Ale nie to jest tu najważniejsze: galop, czy cwał. W każdym razie konik
            napędził mi stracha swoim pędem :).
          • astrit Re: Ile godzin na lonży? 23.09.03, 10:11
            Mój instruktor powtarzał mi, że tak na prawdę strzemiona wcale do jazdy nie są
            potrzebne, na początku nie bardzo wierzyłam, ale teraz swobodnie i galopuję i
            skaczę bez strzemion. Dzieki temu gdy np. w terenie zgubię strzemię nie wpadam
            w panikę, bo nic nieznanego sie nie dzieje. Poza tym jazda bez strzemion
            świetnie pozwala wyćwiczyć dosiad.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka