Dodaj do ulubionych

Kłopoty naszej PO

IP: *.stk.vectranet.pl 10.09.10, 20:40
Z przykrością obserwuję, jak nasza partia brnie w jakąś dziwną stronę. Dwukrotnie zlecono szczegółowe analizy szans wyborczych Mirosława w Zabrzu. Za każdym razem jednoznacznie wypowiadali się socjologowie, że szanse są znikome, ale jeśli już koniecznie ma być podjęta walka to należy iść dwóch kierunkach. Po pierwsze ocieplić wizerunek kandydata, postrzeganego jako „ślepego urzędnika komisji hazardowej”. Mirosław zatem chodzi, uśmiecha się, drukuje karteczki. Wygląda dość żenująco, nawiasem mówiąc.
Po drugie trzeba ośmieszyć urzędującą prezydent. Przy pomocy środków specjalnych – gazetek, prowokacji i akcji kryptonim „stadion”. Niestety tu również nie udaje się zrealizować planu, bo gazetki są mierne, prowokacje się nie udały, a i stadionu nie udało się storpedować.
Ten styl powoduje, że rezygnują z partii kolejni działacze. Wybory prezydenckie są zatem przegrane. Wizerunek jeszcze bardziej ucierpiał, zamiast być ocieplony, a prezydentowej nie udało się skompromitować, pomimo dużych nakładów finansowych.
Totalnie błędna jest także polityka dotycząca wyborów do Rady Miejskiej. Takie niestety są ostatnio przeprowadzone badania sondażowe. Wynika z nich, ze zdecydowanie wygrają „Skuteczni”, dlatego rozpoczęła się już kampania negatywna na forum. PO doprowadzi to do totalnej porażki. Zamiast pozyskiwać osoby godne zaufania, partia je traci, biorąc na listy osoby, do których nie ma żadnych gwarancji, że będą reprezentować PO.
Totalnie odpuszczono okręg południowy. Osiedle Młodego Górnika weźmie głównie SLD, Biskupice – Skuteczni dla Zabrza”, Zaborze – PiS (wielka praca w Spółdzielni Mieszkaniowej „Luiza”) oraz SLD, Pawłów – Skuteczni dla Zabrza, Kończyce – matecznik „Skutecznych”, Makoszowy – PiS, Jankiem podzielą się PiS, Skuteczni i SLD. PO będzie tylko zbierać końcówki, co pozwoli dać jeden mandat. Otrzyma go Przemysław.
Okręg centrum południe. Tu PO będzie silne, ale na jej listach są dwie wyjadaczki spoza partii. Obydwa wywalczone mandaty wezmą właśnie one, bo mizerniutki w Radzie Rafalek, zajmie dopiero trzecie miejsce. Nietrudno policzyć, że silny Jurek z SLD weźmie mandat, a wiceprezydent powinien wywalczyć dwa mandaty dla „Skutecznych”. Szósty – ostatni, weźmie PiS – w tym wypadku Krzysztof.
Centrum północ. Okręg najbardziej nieprzewidywalny. „Skuteczni” będą silni na Koperniku, Zandce, w Maciejowie. Dwa mandaty murowane. SLD jest tu słabsze, ale mandat powinno wywalczyć. PiS – również jeden. Dla PO zostają dwa. Bezkonkurencyjny będzie Borys, co do którego trudno mówić, że będzie partii wierny. Drugi mandat weźmie koleżanka Brygida. Wielka porażka czeka Łukasza – ze względu na niego samego i jego niegrzeczną postawę, ale także sprawy rodzinne.
Okręg północny. Tu PO było zawsze najsilniejsze. W 2006 roku 2 mandaty, a w 2002 aż 4. Niestety partia nie ma tu silnego lidera. Tomasz ma poważne kłopoty rodzinne, które zaważą na jego słabym wyniku. „Skuteczni” wezmę Grzybowie i Helenkę. SLD – Mikulczyce i Rokitnice. 3 mandaty dla „Skutecznych”, 2 dla SLD. PO niestety tylko jeden. Pomimo kłopotów weźmie go Tomasz. Także trudno o nim powiedzieć, żeby był „twardym” platformistą. PO zatem wprowadzi tylko dwóch „swoich” radnych – Brygide i Przemka.
Przykre, ale prawdziwe.
W radzie zatem „Skuteczni” wezmą 12 mandatów, PO – dwa plus cztery politycznego planktonu, SLD – 4, PiS – 3.
Trzeba wreszcie zmienić kierunek działań partii - odsunąć obecne kierownictwo i rozpocząć marsz ku wyborom w 2014 roku. Władzę powinni przejąc koledzy Karlik, Juroszek, Kaleta. Młodzi i obiecujący. Niestety obecnie nikt ich nie słucha.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka