Dodaj do ulubionych

zaufanie do listonoszy

IP: *.146.255.246.nat.umts.dynamic.eranet.pl 08.01.11, 18:43
Nigdy nie zastanawiałem sie, czy mam miec zaufanie do listonosza. Odruchowo miałem, aż do ubiegłego tygodnia. Mam zarejestrowaną działalność, adres "domowy", taki jak mieszkam. W zwiazku z tym , mam tez karte z Macro i dostaje od nich gazetkę. Zafoliowana, w srodku luzem karteczka z moim adresem i nazwa firmy. W ubiegłym tygodniu była nowa gazetka w skrzynce, ale.... no własnie, otwarta, i to nie rozerwana, widac wyraźnie na woreczku że uciete nożyczkami, a karteczki z moimi danymi nie było. Tak jakby ktos specjalnie rozciał, żeby ją wyjąć. Dziwne, bo jeżeli przesyłka uległa wcześniej uszkodzeniu, to skad listonosz wiedział do której skrzynki wrzucić? A jeżeli ktoś specjalnie wyjął, to po co? Wygląda, jakby ktoś zbierał dane adresowe. A przecież do skrzynki przychodzi korespondencja, np z banku. Nie wiem co robić. Nie mam juz zaufania do listonoszy.
Obserwuj wątek
    • Gość: ff Re: zaufanie do listonoszy IP: *.debacom.pl 08.01.11, 18:53
      masz pewnosc ze to listonosz? nie masz. na youtubie sa poradniki jak wyciagac listy ze skrzynki, kazdy to moze zrobic..
      • Gość: zaniepokojony Re: zaufanie do listonoszy IP: *.146.255.246.nat.umts.dynamic.eranet.pl 08.01.11, 19:00
        No nie, a w ogóle to dziwne, bo po co wrzucał z powrotem? jak juz , to by zabral gazetke, a nie tracił czasu na rozcięcie, wyjecie adresu i wrzucenie gazetki. Jakbym nie dostał jej w ogóle , to bym nie zwrócił na to uwagi.
        • Gość: aa Re: zaufanie do listonoszy IP: *.debacom.pl 08.01.11, 19:24
          A mi kiedyś zaginęła paczka którą wysłałem za pośrednictwem PP lecz adresat jej nie otrzymał. idąc tym tokiem to przyn ajmniej opakowanie powinni dostarczyć bez zawartości lub na odwrót.
          • chilli-and-vanilla Re: zaufanie do listonoszy 08.01.11, 19:50
            a może to jakiś handel danymi. szczególnie cenne są osoby prowadzące działalność gospodarczą
            • net.kielonek Re: zaufanie do listonoszy 08.01.11, 20:04
              Nie prościej iść na pocztę i dowiedzieć się kto w danym dniu roznosił listy i zapytać
              listonosza, dlaczego przesyłka była otwarta.
              Przypuszczam, że dane adresowe osób prowadzących działalność gospodarczą
              można zdobyć prościej, niż otwierając listy za pomocą listonosza.
              Moje dane chętnie odstąpię Polmosowi i NASA.(zupełnie bezpłatnie)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka