Dodaj do ulubionych

Pracownicy ZSM Zabrze

IP: *.zabrze.net.pl 03.07.08, 09:49
Dlaczego ZSM zatrudnia samych nieudaczników, czyli osoby które
kompletnie nie znają się na swojej robocie ?
Nie tak dawno zaprosiłem do swojego mieszkania pracownika ZSM, który
za odpowiednią sumę (w godzinach pracy) przyszedł wymienić
wodomierz. Nie chcę już mówić tutaj o jaką sumę chodzi (wymiana
polega na odkręceniu 2 nakrętek, wymianie uszczelek i zamontowaniu
nowego wodomierza) ale spodziewałeś się kompleksowej usługi.
Tymczasem do wymiany wodomierza doszło mi pomalowanie kuchni,
ponieważ pracownik musiał się zaprzeć ręką o ścianę by się nie
przewrócić. Na ścianie miałem piękne odbitki palców i przepoconych
dłoni pracownika ZSM.
Kolejna sprawa to "remonty" wykonywane przez tych ludzi. Płacimy
dosyć wysokie czynsze, a usługi są naprawdę marnej jakości. Jeden
pracownik maluje drzwi wejściowe, drugi ze spokojem siedzi na ławce
i przygląda się pracy. Nie zważa nawet na nadchodzące zagrożenie -
kierowniczkę czy kierownika. Czy ci ludzie nie sa aby w jakimś
układzie?
Część z czytących ten post z pewnością pracuje u prywaciarzy. Czy
wasz szef również pozwala na taką pracę ?
Mam gorącą prośbę do wszystkich forumowiczów. Jeśli zdarzyła się Wam
jakakolwiek przygoda z pracownikami ZSM - podzielcie się nią tutaj.
Z góry wszystkim dziękuję
Obserwuj wątek
    • onufry-z Re: Pracownicy ZSM Zabrze 03.07.08, 10:30
      Z pracownikami ZSM mam bardzo częste, jak powiada J. Rokita,
      "przygody" i nie podzielam opinii, którą była łaskaw wydalić z
      siebie imć pan Rokita. Jako lokator zasobów Spółdzielni załatwiam
      tam różne sprawy, czasami mocno stresujące (zalania, dewastowanie
      windy, klatki schodowej i inne kataklizmy). Zapewniam, że pracujący
      w ZSM ludzie są absolutnie normalni - większość to kompetentni i
      inteligentni urzędnicy i fachowcy, chociaż zdarzają się też głąby i
      moczymordy. Czy gdzie indziej jest lepiej?
      PS. Szanowny J.Rokito, masz rację, wymiana wodomierza jest
      czynnością niezwykle prostą, nie wymagającą żadnej fachowości.
      Aż dziw bierze, że przyglądałeś się przewracającemu się i
      dewastującemu Twoje mieszkanie jakiemuś lewusowi, zamiast zrobić to
      osobiście. A jaką byś miał satysfakcję!
      • Gość: J.Rokita Re: Pracownicy ZSM Zabrze IP: *.zabrze.net.pl 03.07.08, 10:59
        Ne mam na myśli urzędników, a jedynie ludzi którzy chodzą po ulicach
        zabrza w zielonych ubrankach z napisem ZSM. Urzędnicy im niestety na
        to pozwalają i to jest również nienormalne.
        Denerwujące jest to, że bardzo często ci ludzie zarabiają podwójnie
        w godzinach pracy. Nie mówię już tutaj o sprzedaży "środków
        technicznych" za które oczywiście my płacimy, ale np. koszą trawę u
        kogoś w prywatnym ogródku.
        • onufry-z Re: Pracownicy ZSM Zabrze 03.07.08, 13:17
          Zgadzam się. Ci ludzie wymagają większego nadzoru. Ja też spotkałem
          się z propozycją ze strony urzędnika uzgodnienia usługi
          prywatnej "na lewo" z pracownikiem fachowym ZSM. Z propozycji nie
          skorzystałem, urzędnika postraszyłem organem ścigania, a robotę przy
          pomocy sąsiada wykonałem we własnym zakresie. Bywa i tak, ale to nie
          znaczy, że można źle oceniać wszystkich pracowników ZSM.
        • Gość: nieczłonek Re: Pracownicy ZSM Zabrze IP: *.dynamic.chello.pl 12.01.20, 19:57
          Fuchy w spółdzielni były codziennością... jak jest, już nie śledzę - już nie jestem członkiem(z naciskiem na to słowo) tej formacji. Mamy wspólnotę! Niemniej, należy pamiętać, że jest to(ZSM) towarzystwo wzajemnej adoracji. Jednak trzeba się słuchać "góry". A góra jest taka sama jak dół - często widuję panie kierowniczki adm-u i ich najbliższe współpracownice szwendające się po supermarketach w godzinach pracy!!! Jakoś nie wierzę w słuzbowy charakter tych zdarzeń!
      • Gość: ads pólonoc Jan Re: Pracownicy ZSM Zabrze IP: *.system2000.3s.pl 06.11.13, 09:14
        Zgadzam się w 100%,nie tylko lataja po sklepach w czasie pracy ale równiez siedzą po 6 godzin w swoich pomieszczeniach popijając kawke i alkohol wstyd i hańba!!!a My lokatorzy za to płacimy!!na terenach wewnetrznych jak i zewnętrznym syf!!!wie ja pytam za co płacimy!!!a Panie administratorki i kierowniczka siedzą w ciepłym biurze i rownież popijaja kawki i zajadają ciasteczka mając w glebokim poważaniu skargi lokatorów i prace swoich podopiecznych!!!
          • rafi-zabrze Re: Pracownicy ZSM Zabrze 02.03.14, 16:44
            Gość portalu: lolo napisał(a):

> pracownicy tak jak pisaliście w czasie pracy robia zakupy konserwatorzy
            > i administracji tez pija alkohol

Lolo, ciekawe co piszesz, bo akurat od kilku tygodni nie widziałem ani jednego zawianego 'zielonego ludka'. Ogólnie rok wyborczy i najtrudniejsze Walne dla ZSM od 6 lat powoduje - w moim odczuciu, że niesamowicie się starają pracownicy pokazać jak bardzo im zależy, abyśmy sądzili, że świetnie wykonują swoją pracę i mamy jak u 'Pana Boga za piecem' :-)

Mnie tam nie zwiodą, ale to jest dla mnie dodatkowy argument, aby udać się na Walne, bo widać, że Spółdzielnia potrafi funkcjonować nawet nieźle jak im zależy. No to trzeba wybrać Radę Nadzorczą, która będzie działała na pracowników i Zarząd jak nieustające Walne ;)
          • Gość: Wkurzona Re: Pracownicy ZSM Zabrze IP: *.scom.za.digi.pl 27.06.14, 13:12
            ZSM to najgorsza spółdzielnia a osoby pracujące na administracji na Helence to już totalna porażka.Jak człowiek zgłasza jakiś problem to takie bajki wciskają że aż za przeproszeniem w tyłku szczypi.Te panie nadają się tylko do robienia zakupów w godzinach pracy i picia kawy bo do obsługi klienta się nie nadają !!! Za co my płacimy ?Chyba za te ich kawki i alkohol.
            • Gość: z Kowalskiej Re: Pracownicy ZSM Zabrze IP: *.zabrze.vectranet.pl 29.06.14, 02:36
              Zgłoście wniosek, żeby tych pracowników przerzucono do centrum na ul. Kowalską: ZSM szykuje się do otwarcia filii Muzeum PRL-u w Rudzie. Ta filia będzie obejmować całą ulicę Kowalską, dlatego konserwatorzy zabytków ze spółdzielni nie pozwalają nic na tej ulicy tknąć, no chyba że są to jakieś drobne prace w wykonaniu panów z administracji, żeby było dokładnie tak, jak w PRL-u. Ponieważ budynków jest kilka, do tego chodniki, trawniki i ulica, będzie tu skansen. Istnieje on już od dawna, ale na razie nieoficjalnie.
    • Gość: Marcin Re: Pracownicy ZSM Zabrze IP: *.zabrze.vectranet.pl 02.03.14, 15:09
      za to ZSM idealnie potrafi szpiegować kto z kim mieszka w ile osób itp. wywieszając listę osób zamieszkałych.
      HEHE co liczycie na to że ja czy kto inny doniesie wam ze pod takim czy takim lokalem jest jedna osoba mniej czy więcej ??

a w imię czego miałbym to robić ? W imię was "inteligencji zzabiurkowej" ?

do roboty lenie, ciepłe posadki i wysokie zarobki w głowach się poprzewracało.

ps
      a propos tego szpiegowania - proponuję postawić na każdym piętrze pracownika ZSM z biurkiem i kawusią i będzie odznaczał ile osób do jakiego mieszkania wchodzi. Ot to im by pasowało...

• Gość: lokator Re: Pracownicy ZSM Zabrze IP: *.play-internet.pl 11.08.15, 11:43
        Jesteś nie poważny, bo im to akurat zwisa,i powiewa!PRZECIEŻ TO MY UCZCIWI LOKATORZY ZAPŁACIMY ZA TYCH ZŁODZIEI KTÓRZY MIESZKAJĄ W 4 OSOBY ,A ZGŁOSZONA JEST JEDNA.I TAK ZE WSZYSTKIM ,ŚMIECI, WINDA GAZ, SPRZĄTANIE ,I JUŻ ZOSTAJE W KIESZENI 127, i 25 GROSZY MIESIĘCZNIE. A Spółdzielnia co pół roku podnosi ceny za wszystko , nam uczciwym lokatorom ,bo złodziej zawsze wyjdzie na swoje!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka