Dodaj do ulubionych

1% podatku dla organizacji pożytku publicznego

15.01.09, 11:27
W związku z nowymi zasadami przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji
pożytku publicznego, Ministerstwo Finansów pragnie przypomnieć, iż regulacje
dotyczące przekazania 1% podatku wynikającego z zeznań podatkowych (lub ich
korekt dokonanych w ciągu dwóch miesięcy od upływu terminu dla złożenia
zeznania podatkowego) za 2008 r., zobowiązują organizacje pożytku publicznego
do przekazania naczelnikowi urzędu skarbowego właściwemu według siedziby
organizacji, numeru rachunku bankowego, na który ma być przekazany 1%
najpóźniej do dnia 31 stycznia 2009 r. (art. 10 ust. 2 ustawy z dnia 6
listopada 2008 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych,
ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw Dz.
U. Nr 209, poz. 1316).

W przypadku, gdy organizacja pożytku publicznego nie przekaże informacji o
numerze rachunku bankowego do upływu tego terminu lub poda błędny numer,
naczelnik urzędu skarbowego odstąpi od przekazania 1% podatku na rzecz tej
organizacji (art. 10 ust. 4 ww. ustawy).

Każda organizacja pożytku publicznego, chcąca podczas najbliższej akcji
rozliczeniowej otrzymać 1% podatku, zobowiązana jest do przekazania właściwemu
organowi podatkowemu informacji o numerze rachunku bankowego.
Obserwuj wątek
    • Gość: Podatnik Re: 1% podatku dla organizacji pożytku publiczneg IP: *.gprs.plus.pl 15.01.09, 22:22
      Na kogo dajecie?
      • marekpiec.zabrze Re: 1% podatku dla organizacji pożytku publiczneg 18.01.09, 20:51
        Może na schronisko dla zwierząt? Psitul mnie? Przynajmniej coś
        dobrego robią dla zwierząt!
        • Gość: adi racja, ja już dwukrotnie dałem. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.09, 14:03
          Teraz zastanawiam się nad jakimś hospicjum
          • Gość: wioski-dziecięce Re: racja, ja już dwukrotnie dałem. IP: *.gprs.plus.pl 20.01.09, 20:23
            A który Dom Dziecka w Zabrzu jest organizacją pożytku publicznego?
            • mieszkam_w_zabrzu Re: racja, ja już dwukrotnie dałem. 21.01.09, 20:23
              Chyba kaąda taka instytucja ma taki status???
              • Gość: Fustek Re: racja, ja już dwukrotnie dałem. IP: 195.94.210.* 23.01.09, 20:47
                Ale an stronie Gazety Wyborczej powinien być taki spis organizacji.
                Zamiast głupawych reklam...
                • Gość: redaktor Re: racja, ja już dwukrotnie dałem. IP: *.gprs.plus.pl 25.01.09, 20:48
                  Pewnie, że zawsze winna jest Gazeta Wyborcza :-)
                  • Gość: innyredaktor Re: racja, ja już dwukrotnie dałem. IP: *.gprs.plus.pl 29.01.09, 20:40
                    Tak Koszerna zawsze ma rację. Myli się tylko Rzepa, Dziennik i
                    Polska. Ale nie Koszerna!
          • Gość: Fustek Re: racja, ja już dwukrotnie dałem. IP: 195.94.210.* 12.03.09, 22:57
            A czas jest tylko do końca kwietnia
    • Gość: pomoc dla Oliwki Re: 1% podatku dla organizacji pożytku publiczneg IP: *.zabrze.net.pl 29.01.09, 21:42
      www.pomocdlaoliwki.slask.pl/
      • Gość: lista organizacji Re: 1% podatku dla organizacji pożytku publiczneg IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.09, 14:23
        dokumenty.rcl.gov.pl/M2008096082701.pdf
        oto lista organizacji,na str.191-192 sa zabrzańskie,nie dotyczy to
        organizacji będących regionalnym oddziałem organizacji.
        • Gość: muchozol Re: 1% podatku dla organizacji pożytku publiczneg IP: *.adsl.inetia.pl 31.01.09, 12:23
          Warto tylko na Towarzystwo przyjaciół Zwierząt.
          • Gość: Fustek Re: 1% podatku dla organizacji pożytku publiczneg IP: 195.94.210.* 02.02.09, 18:57
            Niby dlaczego? Uzasadnij proszę...
            • Gość: ulf Re: 1% podatku dla organizacji pożytku publiczneg IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.09, 14:05
              kazda organizacja sporzadza sprawozdanie z 1 %,ile zebrala,na co
              wyda itp.zainteresowany?wejdz na strone kazdej organizacji i sobie
              poczytaj!! zadna tajemnica
              • Gość: abba Re: 1% podatku dla organizacji pożytku publiczneg IP: *.gprs.plus.pl 04.02.09, 21:04
                Ale na ile takie sprawozdania są prawdziwe?
                • Gość: ulfik Re: 1% podatku dla organizacji pożytku publiczneg IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.09, 14:56
                  zgodnie z prawem sprawozdania wysylane sa do mswia,tam je
                  zatwierdzaja,wiec nie jest to samowolka,należy rozliczyć sie z
                  kazdej złotówki wraz z określeniem wydania pieniędzy.
            • Gość: muchozol Re: 1% podatku dla organizacji pożytku publiczneg IP: *.adsl.inetia.pl 05.02.09, 13:25
              Ludzie sobie sami dadzą radę. Zwierzęta nie.
              • Gość: Fustek Re: 1% podatku dla organizacji pożytku publiczneg IP: 195.94.210.* 14.02.09, 00:15
                Niestety....
                • marekpiec.zabrze Re: 1% podatku dla organizacji pożytku publiczneg 14.03.09, 21:17
                  Macie rację. Damy w tym roku na schroniskl dla zwierząt, aolbo jakąś
                  ppodobną organizację
                  • Gość: Fustek Re: 1% podatku dla organizacji pożytku publiczneg IP: 195.94.210.* 16.03.09, 20:07
                    A może Fundacja Rozwoju Kardiochirurgi im. prof. Religi?
                    • Gość: gość Re: 1% podatku dla organizacji pożytku publiczneg IP: *.aster.pl 17.03.09, 21:17
                      Fundacja jeszcze! nie jest im. Religi, choć pewnie będzie :-)

Na kontynuację i spełnienie marzeń Profesora - ja dam. Ja od lat.
                      • Gość: Fustek Re: 1% podatku dla organizacji pożytku publiczneg IP: 195.94.210.* 20.03.09, 23:08
                        Może masz rację. Warto wspomóc wartościowe inicjatywy!
                        • Gość: tristan Re: 1% podatku dla organizacji pożytku publiczneg IP: *.gprs.plus.pl 23.03.09, 21:48
                          To funadacja po smierci profesora bedzie dalej dzialac?
                          • Gość: gość Re: 1% podatku dla organizacji pożytku publiczneg IP: *.mddp.pl 24.03.09, 09:49
                            Oczywiście, że będzie!!! To pominik i testament Profesora.

W ostatnich rozmowach ze współpracownikami z Fundacji dopytywał o
                            postęp prac, konsultował... Fundacja była jego oczkiem w głowie i
                            zaprzepaszczenie tego w ogóle nie wchodzi w grę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka