Dodaj do ulubionych

orzeczenie o niepełnosprawności

07.04.11, 20:20
Witam serdecznie
Czy będąc z zawrotami głowy, zaburzeniami widzenia i zmęczeniem mogę starać się o orzeczenie niepełnosprawności? jestem dopiero przed leczeniem.
Pracuje na etacie po 10h i naprawdę nie mam sił już na taki wysiłek, praca stojąca przy komputerze, wymagająca też ciągły ruch,
Obserwuj wątek
    • iza_czarnecka Re: orzeczenie o niepełnosprawności 08.04.11, 07:56
      Możesz. Zbierz papiery i złóż w Powiatowym Centrum Orzekania o Niepełnosprawności. Nie zmienisz w ten sposób pracy, ale uzyskasz ulgi np. podatkowe etc.

A - z innej beczki, na twoim miejscu zastanowiłabym się i rozejrzała za inną pracą, chyba że szef w miejscu, gdzie teraz jesteś zgodzi się na zmianę warunków obecnej pracy.
      Pozdrawiam
      Iza
      • Gość: AniaC Re: orzeczenie o niepełnosprawności IP: *.dynamic.chello.pl 26.04.11, 13:53
        Witam,
        Ja już mam orzeczenie o lekkim stopniu niepełnosprawności. U nas w Bydgoszczy już za sam fakt, że masz SM przyznają lekki stopień.
        Pani Iza dobrze radzi, może czas na zmianę pracy. Ja tak zrobiłam. A nowemu szefowi już na rozmowie kwalifikacyjnej powiedziałam, że jestem chora. Jeśli ktoś jest człowiekiem to zrozumie i da szanse.
        Zmiana pracy wiele mi dała. Mój stan zdrowia się poprawił. Jestem mniej zestresowana i nie przesiaduję w pracy po 10-11 godzin.
        Życzę powodzenia
          • arronia Re: orzeczenie o niepełnosprawności 22.05.11, 09:53
            Docierają do mnie sprzeczne informacje o możliwości ubiegania się o orzeczenie niepełnosprawności przy samym tylko orzeczeniu SM. Jedni mówią - dostaniesz, inni - trzeba mieć faktycznie niepełnosprawność, nie samą diagnozę, jedni - warto, drudzy - nie ma sensu na tym etapie.

Miałam ostatnio rzut (pierwszy rozpoznany, może drugi w życiu), prawie wszystko się cofnęło, zostało może trochę dziwnych odczuć, ale nie przeszkadzają. I teraz poza tym, że nie wiem, czy warto się orzeczeniem zajmować, nie wiem też, czy dostałabym je tylko dlatego, że mam SM. Pracuję normalnie.

Gdzie się najwięcej dowiem? W powiatowym centrum orzekania o niepełnosprawności?

• iza_czarnecka Re: orzeczenie o niepełnosprawności 23.05.11, 08:53
              W PCPR.

Oczywiście samo SM nie zawsze powoduje od razu niepełnosprawność, ale jest na tyle nieprzewidywalne, że w każdej chwili może pojawić się rzut na tyle ostry, że zostawi ślady. Niestety interpretacja może być różna, zależna od danego lekarza-orzecznika PCPR.
              Iza
              • arronia Re: orzeczenie o niepełnosprawności 25.05.11, 15:12
                Dzięki za odpowiedź.

> Niestety interpretacja może być różna, zależna od danego lekar
                > za-orzecznika PCPR.

Pewnie stąd rozbieżności w opiniach, kiedy można się ubiegać o uznanie niepełnosprawności. Zależy, z kim ktoś miał do czynienia.
      • agness.n2000 Re: orzeczenie o niepełnosprawności 06.09.14, 17:16
        Witam serdecznie jestem nowa na forum i nie chcę zanudzać ale mam poważny problem, którym chciałabym się z Wami podzieli i prosić o pomoc.
        Od 2 lat choruję na SM aktualnie jestem na Betaferonie, dodam że pracuję w jednym zakładzie pracy od 16 lat i nie pamiętam bym przed chorobą była na L4.
        W RM wyszło że mam 9 zmian w głowie i dużą zmianę w rdzeniu odcinek piersiowy ok 1,5cm, dodam że miałam 2 razy robione badanie EMG i wyszło bardzo źle.
        Na dodatek odcinek lędźwiowy kręgosłupa woła o pomstę do nieba, 2 dyski wysunięte, masę zmian zwyrodnieniowych. Czasem nie mam siły wstać do pracy bo tak fatalnie się czuję, postanowiłam, że będę pracować jak najdłużej ile dam radę, ale złożyłam wniosek do Powiatowego Zespołu Do Spraw Orzekania O Niepełnosprawności i ku mojemu zdziwieniu otrzymałam stopień LEKKI orzeczono o obniżonej zdolności do wykonywania pracy i jedynie przyznano mi konieczność zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne.
        Reasumując jak mi dadzą środki ortopedyczne to będę zdrowa, nie ukrywam że chciałam się rehabilitować korzystać z większej ilości dni wolnych bo wiadomo jak jest z ta chorobą.
        Nie wspomnę że nogi mam słabe a tu dupa nawet karty parkingowej, żenada.
        Zwlekałam długo z napisaniem odwołania, ponieważ nie wiedziałam jak napisać a zostało mi 2 dni.
        Proszę jeżeli wiecie jak napisać odwołanie to pomóżcie ja już jestem bezsilna.
        Kurczę traktują człowieka jak zło konieczne, przecież u licha nikt nie prosi o chorobę, nigdy zdrowy nie zrozumie chorego :(
        Jeszcze raz proszę o pomoc
        Pozdrawiam
        Agnieszka

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka