Dodaj do ulubionych

Wózek inwalidzki elektryczny

IP: *.home.aster.pl 28.05.11, 19:03
Jak załatwić dofinansowanie na zakup elektrycznego wózka inwalidzkiego? SM jest zaawansowane, mam niesprawne nogi i ręce. Czy możliwa jest pomoc, taki wózek jest bardzo drogi. I jeszcze zapytam o psa asystenta, jak i u kogo postarać się o takiego pomocnego zwierzaka?
Obserwuj wątek
    • iza_czarnecka Re: Wózek inwalidzki elektryczny 29.05.11, 10:48
      Witam,

1. Jeśli chodzi o wózek elektryczny, ja akurat ładne pare lat temu skorzystałam z dofinansowania PFRON z programu Pegaz. Program ten nadal jest w zadaniach PFRON, nie wiem jednak kiedy w tym roku będą przyjmowane wnioski. Proponuje zadzwonić na infolinię PFRON 801 233 554 lub do lokalnego oddziału. Adresy oddziałów: PFRON oddziały.

2. Psy asystenci sa szkoleni przez specjalistyczne fundacje. Jedną z nich jest Fundacja Pomocna Łapa. Pomocna Łapa. Trzeba się skontaktować z Fundacją, wypełnić kwestionariusze i czekać na psiejstwo. Powodzenia :)

Iza
        • iza_czarnecka Re: Wózek inwalidzki elektryczny 30.05.11, 08:01
          Witam, w ubiegłym roku tez nie było kasy na pegaza. :(. Na Homera były ale znikome pieniadze, a mnie marzy się wymiana kompa. Potrzebuje dość skomplikowanego sprzeu ze względu na problemy z widzeniem. Obecny moj komp ma 6 lat i ostro codziennie pracuje. Ech, życie po polsku...

Można jeszcze kupić wózek uzywany, jeśli bedzie z firmy, która sprowadza takie wózki, będzie i faktura. Jeśli Pani należy do PTSR, warto założyć subkonto i pokryć póżniej koszt zakupu z subkonta. Będzie pewnie szybciej niż z PFRON.

Iza
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka