Dodaj do ulubionych

Włochy. Wenecja - miejsca, które trzeba zobaczyć

IP: *.gala.net.pl 22.07.11, 10:36
Wszystko pięknie, zastanawiam się tylko dlaczego nikt w Wenecji nie wpadł na pomysł, żeby wszechobecne tam mosty posiadały podjazdy/zjazdy dla wózków dziecięcych lub inwalidzkich.
Obserwuj wątek
    • kr3cik Wenecja - Śmierdzące szambo Włoch 22.07.11, 10:48
      Wenecja niestety jest mocno przereklamowana i najważniejsze: kanały weneckie śmierdzą szambem !!! Iście "romantyczny" klimat popływać gondolką w smrodku:) Nie mówiąc o tym, że woda jest tam tak skażona, że wpadnięcie do wody może skończyć się wizytą na OJOM'ie bądź zakaźnym.... Jak ktoś chce sobie popływać na prawdę romantycznie łodzią po śródmiejskich kanałach lepiej jest wybrać się do Amsterdamu: czysto, spokojnie, no i jak się znudzi Amsterdam można sobie przepłynąć kanałem do innego miasta mijając po drodze sielankowe widoki polderów:)
    • Gość: Rafalek7203 Włochy. Wenecja - miejsca, które trzeba zobaczyć IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.11, 10:57
      Fakt, Wenecja jest tylko jedna. To trzeba zobaczyć. Kawał niesamowitej historii. Ale poza tym, to jakieś absurdalnie wysokie ceny, za wszystko. Fatalna obsługa w gastronomii i w sklepach, wszyscy niemili, ale napiwek wliczają sobie obligatoryjnie. Strasznie duszno i wilgotno i nie ma się gdzie odlać itd. Jeśli przyjeżdżasz indywidualnie, to najlepiej jednośladem - parkowanie za darmo. Autem - majątek. No i nie da się dobrze zwiedzić Wenecji w jeden dzień.
    • Gość: ~m Re: Włochy. Wenecja - miejsca, które trzeba zobac IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.07.11, 10:59
      Nie zgadzam się z opiniami powyżej. Byłem tam w 2009 roku, woda - lazur, brak jakiegokolwiek smrodu.
      A co do zwiedzania, to zdecydowanie odradzam wszystko co wymienione w tym artykule (poza widokiem na Canale Grande z mostu Rialto) i polecam zapuścić się daleko na północ, gdzie już noga nielicznych turystów postaje. Zaszyć się w zacisznej trattorii i zjeść prawdziwie włoską pizzę/spaghetti w otoczeniu nigdzie nie spieszących się południowców - bezcenne.
    • Gość: benek_z_watykanu Włochy. Wenecja - miejsca, które trzeba zobaczyć IP: *.rev.stofanet.dk 22.07.11, 13:14
      Moze i piekna, moze i powinno sie zobaczyc - bylam,widzialam...raz....Katastrofa i nic pozatym.Masa ludzi,obrocic sie nie mozna bez potracania kogos itp...Mozna sie klaustrofobii nabawic. Zdecydowanie lepiej zobaczyc np Sycylie i Corleone, najlepiej to Chorwacja - woda bajka,pogoda murowana i te bajeczne drogi miedzy gorami :))) A jeszcze lepiej - Wieden :)) To jest miasto ze wszystkim:))))
    • Gość: Majka557 Byłam na wyciecze objazdowej z Memotravel.pl IP: 178.73.48.* 22.07.11, 13:20
      i akurat w Wenecji się zakochałam! o ile reszta Włoch (oprócz zabytków Rzymu) nie zrobiła na mnie większego wrażenia, o tyle Wenecja piękniejsza niż w filmach ;) a podanie nazwy biura Memotravel.pl w tytule nie jest przypadkowe - jestem bardzo zadowolona i wdzięczna za jakość obsługi i wycieczki i będę ich reklamować o ile tylko mam taką okazję :) Pozdrawiam, Majka!
      • Gość: D. Re: Włochy. Wenecja - miejsca, które trzeba zobac IP: *.adsl.inetia.pl 22.07.11, 15:23
        Bzdury! Nie zgadzam sie zupelnie...Ceny normalne, jak w calej strefie euro! Kto zwiedzil inne miasta (nawet malenkie, nadmorskie, nie tak znane jak Wenecja!) w Europie (w sterfie euro zaznaczam) nie bedzie zaskoczony! A ceny skor wloskich powalily mnie na kolana...pozytywnie! Za ta sama jakosc wykonania, produkt w Polsce kosztuje 800zl a w Wenecji 370zl! Zatem udanych zakupow :)
      • Gość: bea Re: Włochy. Wenecja - miejsca, które trzeba zobac IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.01.17, 07:57
        Mam inne odczucia. Wenecja to przepiękne i unikatowe miejsce na ziemi. Tak się składa, że jestem tam dość często, ponieważ jestem fotografem ślubnym i wykonuję własnie w Wenecji sesje plenerowe. Tyle, że zdjęcia zaczynam wcześnie rano, kiedy nie ma turystów i na Placu św. Marka jest wręcz pusto.
        Samo podpływanie do Wenecji to niezapomniane przeżycie, kiedy kopuły kościołów rysują się w oddali, często owiane mglą.
        Polecam.
        Poza tym w Wenecji jest bardzo czysto, w porównaniu np. z Rzymem.
        Jeśli ktoś zainteresowany jest cenami i ogólnie informacjami jak się w Wenecji odnaleźć zapraszam na priv: bezar@op.pl
        Beata
    • Gość: D. Włochy. Wenecja - miejsca, które trzeba zobaczyć IP: *.adsl.inetia.pl 22.07.11, 15:15
      Smiem twierdzic, ze koniecznie trzeba zobaczyc! Bylam pelna obaw przed zwiedzaniem ale sie nie zawiodlam :) Przede wszystkim wcale nie jest Wenecja przereklamowana! Misto cudowne, urokliwe, nie da sie opisac- trzeba to zobaczyc na wlasne oczy! Po drugie- nie smierdzi (bylam w czerwcu, miasto nie bylo zalane wiec moze dlatego...)! Zatem polecam z czystym sercem aby zwiedzic, wrazenia niezapomniane (pozytywne)! :)
    • Gość: gość Wenecja - rozczarowanie IP: 62.87.179.* 22.07.11, 15:37
      Rzeczywiście olbrzymie rozczarowanie. Wybitnie przereklamowana. Widoki, zabytki owszem - warto zobaczyć, ale ogólnie miasto nieprzyjazne dla turysty. Drogie, obsługa nie miła, reszty oczywiście nie wydają, nie ma gdzie posiedzieć- chyba,że w kafejce, ale tam trzeba koniecznie złożyć zamówienie. Na placu św. Marka nawet nie wolno kucnąć, bo zaraz przychodzą i upominają. Raz można pojechać. więcej nie warto.
    • Gość: Johnny Wenecja - wlasnie wrocilem IP: 96.48.200.* 28.07.11, 07:03
      z Las Vegas .
      Mieszkalem w moim ulubionym hotelu The Venatian. Klimatyzacja w srodku, plywa sie piekna czysta gondola po kanale z czysta woda, golebie nie sraja na glowe,slucha sie pieknie spiewajacych gondolierow.
      Pytam sie wiec po co jechac do syfu we Wloszech kiedy mozna to wszystko miec w lepszej formie w Las Vegas. VIVA LAS VEGAS
      • nchyb Re: Wenecja - wlasnie wrocilem 10.05.13, 13:39
        > Mieszkalem w moim ulubionym hotelu The Venatian. Klimatyzacja w srodku, plywa s
        > ie piekna czysta gondola po kanale z czysta woda, golebie nie sraja na glowe,sl
        > ucha sie pieknie spiewajacych gondolierow.

i w różnych salach jest inna pora dnia
        i wychodząc z hotelu możesz kilkanaście kroków dalej zajrzeć do Paryża, a po drugiej stronie ulicy do Nowego Jorku, a nawet do Egiptu...

> Pytam sie wiec po co jechac do syfu we Wloszech kiedy mozna to wszystko miec w
        > lepszej formie w Las Vegas. VIVA LAS VEGAS

No własnie, po co? Może po to, by wychodząc z hotelu nie widzieć jednocześnie paryskiej wieży i zamku Camelot, tylko inne weneckie atrakcje?
        Las Vegas, które bardzo lubię to jednak inna bajka niż Wenecja :)
        A gdy opuścisz Strip, bądź Fremont, to już bajkowy czar lekko pryska...

• Gość: krk Włochy. Wenecja - miejsca, które trzeba zobaczyć IP: 195.205.24.* 28.07.11, 09:44
      Las Vegas to kicz dla snobów, a Wenecję warto zobaczyć bo jest niepowtarzalna. A to czy się komuś podoba czy nie to rzecz gustu , a o gustach się nie dyskutuje. Ja byłam tam dwa razy i jadę po raz trzeci, bo mnie się podoba. A jak komuś nie odpowiada to pewnie tam już nie pojedzie a odradzanie innym to jakby narzucanie włanego gustu. Trzeba coś zobaczyć na własne oczy żeby móc potem podjąć dyskusję .
    • Gość: Wenecja cwaniactwo Włochy. Wenecja - miejsca, które trzeba zobaczyć IP: 193.109.212.* 30.08.11, 14:24
      Moje spostrzeżenia. Brak miejsc do siedzenia.Tak jest to zorganizaowane aby turyści którzy są zmęczeni musieli siadać ale w restauracjach albo kafejkach. W efekcie jak siądziemy przycvhodzi kelner i musimy coś zamówić. I tu uwaga może być pułapka. Ja zmówiełm obiad dla czterech osób. Dwoje dorosłych i dwójka dzieci. Obliczyłem że zapłacę 100 Euro. Rachunek opiewał jednak na 200 Euro. Na moje pytanie dlaczego takla różnica w kwocie otrzymałęm informację że: za kelnera który usługuje, za nakryty stół (w sensie serwis, obrus itp.), za podany chleb. Można się załamać. Wenecja jest może piękna (chociaż czasem śmierdzi) ale na pewno chytra i pełna cwaniaków którzy żyją z turystów. Trudno takie miejsce i ludzie.
      • ametystowa.pani Re: Włochy. Wenecja - miejsca, które trzeba zobac 01.08.16, 10:23
        Wenecja cudowna ale trzeba koniecznie popłynąć na Burano- kolorowe domki i Murano- mniej ludzi tam na pewno. Warto też wdrapać się na wieżę zegarową- widok z góry na Wenecję. Gondola ok 90 Euro, więc poskładać się w grupie taniej wyjdzie i popłynąć. Smrodek? taki gloniasty, dla mnie zupełnie ok bo mieszkam nad Bałtykiem i u nas podobnie "czuć". Byłam dwa razy i w tym roku miałam okazję doświadczyć zaczynającej się powodzi i wtedy to już szambówka trochę faktycznie ale generalnie to cudownne miasto. Jeżeli jest możliwość to na pewno wcześnie rano- byłam za pierwszym razem o 6 rano jak Wenecja jest jeszcze senna, nie zatłoczona- zupełnie inny obraz miasta. Ten obraz pamiętam od dziś i od razu zakochałam się w tym mieście.Wieczorem nie miałam okazji, pewnie też zupełnie inna atmosfera. Ceny? Najdroższe porównując z okolicznymi miastami ale już w zestawieniu z większymi miastami we Włoszech to takie same, normalne w miastach pełnych turystów. Ja sobie cenię oryginalne produkty i tam obkupiłam się w szkle, porównując za dobrą biżuterię w Polsce zapłaciłabym podobnie.
        Warto pojechać.
        Co do Włoch to według mnie warto jeszcze zobaczyć jeziora. Ja byłam jedynie nad Gardą ale widoki góry i woda i małe miasteczka np. Malcesine urokliwe. Ceny już prawie jak w Polsce.
        Moje typy to też Asyż- kamieniste klimatyczne uliczki
        na południu byłam tylko w Neapolu i okolicach. Sam Neapol to takie zupełnie inne miasto haos, posklejane domy, dziwne ale Pompeje- koniecznie trzeba tam być bo aż się czuje tą historię będąc tam.
        Popłynąć na Capri
        Rzym, Florencja czy Pisa to wiadomo punkty obowiązkowe.
        Z tego co nie widziałam to chciałabym pojechać do Positano i Cinque terre, no i katedra w Mediolanie mnie interesuje.
        Fakt,ze tłumy turystów zaburzają często odbiór miejsca. Dlatego np. bardzo zmęczyłam się we Florencji. Z małych zawodów to myślałam po obejrzeniu "Listów do Julii",że Werona będzie bardziej urokliwa.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka