Dodaj do ulubionych

Podyplomowe Studia Helleńskie

29.06.05, 13:03
Zastanawiam się właśnie, czy to dobry pomysł, zacząć te studia od
pażdziernika. Koszt roku - 2500 złotych, w sumie cztery semestry. Chciałabym
nauczyć się greckiego - w tej chwili nie znam go w ogóle, ale chciałabym to
zmienić. Czy ktoś wie coś na ten temat? Wszelkie wskazówki i spostrzeżenia
będą dla mnie cenne

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
      • kaniini Re: Podyplomowe Studia Helleńskie 30.06.05, 08:43
        Dziękuję za odpowiedź - tak głośno myślę sobie - tam jest 5 godzin języka
        tygodniowo i wykłady monograficzne. może jest ktoś kto tam studiował lub ma
        jakichś znajomych, którzy am studiowali lub znajomych znajomych...? :)
        • malakas Re: Podyplomowe Studia Helleńskie 30.06.05, 10:04
          Jesli to chodzi o OBTĘ, wydaje mi się, że warto, choć nie wiem czy akurat za
          2500 zł. Ci ludzie znają się na rzeczy, poza tym mają też wykładowców-natywów,
          niezłe zbiory odpowiedniej literatury, kontakty itp. Choć program zawiera
          pozycje, które można by sobie podarować, znaczy się jest trochę sztucznie
          rozdęty, no ale to nie jest kurs. Prócz znajomości języka, dostarcza mnóstwa
          informacji pośrednio z nim związanych. To czy się nauczysz, zależy przede
          wszystkim jednak od Ciebie. Miałem okazję słyszeć absolwentów tej placówki, ich
          grecki jest trochę drewniany i mało idiomatyczny, ale spokojnie dają sobie radę.
          Myslę, że półroczny pobyt w Grecji zatuszowałby te niedostatki.

pozdrówka
          • kaniini Re: Podyplomowe Studia Helleńskie 30.06.05, 13:57
            Dziękuję :) Wiem, że nauka czegokolwiek zależy w dużej mierze ode mnie - choć
            nauczyciele też pewnie nie pozostają bez wpływu... Do rzeczy: UW sporo sobie
            liczy za różne podyplomówki, ale są sprawdzoną marką jednak i będąc na tych
            studiach pewnie można skorzystać z tych benefitów, które wymieniasz.
            Zastanawiam się właśnie nad tym wszystkim - nad pieniędzmi najbardziej...
            Czekam na dalsze uwagi, jeśli ktoś ma.
            Pozdrawiam
            • eridan Re: Podyplomowe Studia Helleńskie 03.07.05, 15:42
              Według mnie te studia możesz traktować jako wstęp do kariery w firmach
              prowadzących kooperację z partnerami z Grecji. Mam tu na myśli firmy z branży
              spożywczej (import warzyw i owoców) ale przede wszystkim turystykę. Z własnych
              obserwacji wnioskuję, że obecnie większość kontaktów biznesowych między Polską
              a Grecją odbywa się w języku angielskim. Będąc w Grecji niejednokrotnie
              zauważyłem, że rezydenci polskich biur mają szczątkową wiedzę na temat
              nowogreckiego lub wcale i preferują mowę Szekspira.
              • malakas Re: Podyplomowe Studia Helleńskie 04.07.05, 11:25
                O, właśnie. Nie żebym zniechęcał, ale znajomość greckiego w Polsce można sobie
                głównie na ścianie powiesić. Zapotrzebowanie jest na poziomie szczątkowym, poza
                wątpliwą satysfakcją uchodzenia za lekko stukniętego, realna korzyść niewielka
                (w przeciwieństwie np. do japońskiego, którego posiadanie jest żyłą złota).
                Najlepsze są reakcje ludzi, którzy nie mają do Ciebie żadnego interesu -
                mieszanka podziwu i politowania. Ale cóż, nie samym chlebem...

Pzdr
                • kaniini Re: Podyplomowe Studia Helleńskie 04.07.05, 14:07
                  Owoców i warzyw nie chcę sprzedawać.......
                  :)
                  Bardziej by mnie interesowało zastosowanie greckiego w Grecji, gdzie chyba już
                  bardziej się sprawdza niż ozdoba ściany w Polsce ;)
                  Dziękuję jeszcze raz za wszystkie opinie, z racji finansów głównie, zostanie mi
                  jeszcze co najmniej rok do namysłu, a języka się zacznę uczyć swoją drogą i
                  zobaczymy - może za rok już nie będę czuła powołania do PSH. Zresztą kto wie,
                  co to będzie za rok?
                  Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka