Dodaj do ulubionych

obostrzenia sanitarne dla restauracji

29.04.21, 11:31
Ktoś wie, na czym dokładnie mają się zasadzać?!?
Trochę się boję, że restauratorzy przestaną zwracać uwagę na rzeczy, które wcześniej były oczywiste. Na przykład będą pilnować dystansu, obłożenia, a zapomną o wycieraniu stołów albo dokładnym myciu i sterylizacji naczyń. Bo pośpiech, bo nowy klient wchodzi...
I co, szykują się wzmożone kontrole w tym zakresie - jakoś nic nie słychać...
Obserwuj wątek
  • niesamowicie_spokojny_facet Re: obostrzenia sanitarne dla restauracji 30.04.21, 14:55
   Wcześniej, czyli kiedy?
   Niedawno nikt nie zwracał uwagę na sterylizację - a przecież zarazić się można czymś gorszym od covida. Sławetna afera "ogórkowa" jakiś czas temu - gdzie sporo osób zmarło przez czyjeś niedbalstwo.
  • sadamek12345 Re: obostrzenia sanitarne dla restauracji 06.05.21, 08:10
   PS
   Dlatego uważam, że jak się będzie sprawdzać działalność lokali gastronomicznych, powinno być to robione kompleksowo. No bo jak jakaś restauracja nie ma takiego sprzętu jak tu restoquality.pl/zmywarka-gastronomiczna/do-garnkow-i-tac albo użytkuje go nieprawidłowo, to nie ma szans żeby zastawa była naprawdę domyta, wyparzona i sterylna. Takie jest moje zdanie!
  • martamarlena8 Re: obostrzenia sanitarne dla restauracji 14.05.21, 18:12
   Z restauracjami trochę mało ciekawa sytuacja wyniknęła. Dlatego tak wiele osób postanowiło zacząć gotować we własnym zakresie. Moim zdaniem to uniwersalna umiejętność jaka może się jeszcze nie raz przydać. Co ciekawe to nie musimy płacić za naukę ponieważ wszystkie potrzebne materiały znajdziemy w internecie. Zobaczcie jak wiele jest blogów poruszających ten temat, czasami nawet prowadzą je profesjonaliści. Jeśli chodzi o same przepisy to warto zacząć od czegoś proste - uwielbiam.pl/przepis/salatka-z-salsa-i-kurczakiem Świetnie będzie pasowała do obiadu lub jako dodatek. A potrzebne składniki znajdziemy praktycznie w każdym sklepie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka