Dodaj do ulubionych

Błyski w oczach i obraz jak za mgłą u 61 latki

03.10.11, 21:02
Kilkakrotnie zdarzyło mi się podczas jazdy na rowerze, że zaczynam obraz widzieć jak przez mgłę.
Wówczas schodzę z roweru i prowadzę go.
Gdy niosę cięzkie torby, występuje ten sam problem.
Nie mogę chodzić na grzybobranie, bo gdy szukam grzybów, wszysko widzę za mgłą.
Dochodzą do tego błyski w oczach po zewnętrznej stronie oczu.
Do czytania stosuję okulary+ 4,5, do dali + 2.
Lekarz okulista stwierdził, że mam poskręcane naczynia w oczach, ale stan ten trwa już kilka lat i wystąpil na dlugo przed incydentem widzenia jak przez mgłę.
Jestem 16 lat po totalnym usunięciu tarczycy, cierpię na poopercyjną niedoczynność przytarczyc i raz miałam incydent rwy barkowej /prawy bark/.
Od około 10 miesięcy męczy mnie szum uszny po prawej stronie głowy.
Mam pytanie do Szanownych Państwa Ekspertów, czy moje dolegliwości wynikają ze schorzenia oczu, czy gdzie indziej tkwi przyczyna.

Kiedyś chorowałam prawie przez półtora roku na rwę barkową
Obserwuj wątek
  • arleta.waszczykowska Re: Błyski w oczach i obraz jak za mgłą u 61 latk 03.10.11, 22:57
   Witam,
   Objawy które Pani opisuje mogą być wynikiem wielu chorób. Nagłe, przemijające zamglenie widzenia związane z wysiłkiem może wystąpić między innymi w nadciśnieniu tętniczym, w przebiegu którego występują zaburzenia w dopływie krwi do siatkówki oka prowadzące do jej niedotlenienia. Klinicznym objawem nadciśnienia tętniczego są zmiany naczyniowe siatkówki, które Pani miała stwierdzone kilka lat temu. Muszę zaznaczyć, że nadciśnienie tętnicze jest chorobą ogólnoustrojową a jego powikłania są groźne dlatego polecam dalszą diagnostykę kardiologiczną.
   Zamglenie widzenia może być też wynikiem progresji wady wzroku i wtedy wystarczy dobrać poprawną korekcję okularową, bądź może być wynikiem zaćmy i wtedy należy rozpatrzyć leczenie chirurgiczne.
   Błyski światła, o których Pani pisze, są wynikiem zmian zwyrodnieniowych w obrębie ciała szklistego oraz miejscowego pociągania przez szklistkę siatkówki. Objaw ten jest niebezpieczny ponieważ w miejscu pociągania może dojść do przedarcia siatkówki, co w konsekwencji może grozić jej odwarstwieniem. Niezbędna jest konsultacja okulistyczna z badaniem dna oka po rozszerzeniu źrenic aby wykluczyć zmiany zwyrodnieniowe na obwodzie siatkówki. Do czasu badania proszę unikać wysiłku fizycznego.
   Rwa barkowa i szum uszny po tej samej stronie ciała mogą być spowodowane uciskiem korzeni nerwowych i naczyń krwionośnych w przebiegu choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Zalecam również konsultację ortopedyczną i laryngologiczną.

   Pozdrawiam,
   Arleta Waszczykowska.
  • 5izabela20 Re: Błyski w oczach i obraz jak za mgłą u 61 latk 14.04.12, 22:13
   prawdopdobnie jaskra, choć nie jestem lekarzem. To choroba, która rozwija się wskutek przewlekłego wzmożonego ciśnienia ocznego.
   Łatwo je zresztą zmierzyć u lekarza okulisty. Nie chcę Pani straszyć, ale ta choroba może doprowadzić nawet do utraty wzroku w zainteresowanym oku, a można ją łatwo leczyć - może to Panią zdziwi, a,le krople do oczu z dodatkiem sterydu obniżają ciśnienie oczne. Dostępne tylko na receptę, więc wizyta okulistyczna jest konieczna, szczególnie, jeżeli w Pani Rodzinie były takie choroby. Ważne też, czy nie cierpi Pani przypadkiem na nadciśnienie. Poza kroplami do oczu leczeniem przyczynowym jest leczenie p/nadciśnieniowe np Prestarium,.
   Proszę też wystrzegać się raczej dźwigania i pamięać, że wiążące jest zawsze to, co powie lekarz - ja nim nie jestem, ale te objawy są raczej dość typowe, choć mam nadzieję, że się mylę. Do okulisty!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka