Dodaj do ulubionych

Poród siłami natury, a wada wzroku.

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.02.12, 13:42
Czy istnieje zależność? Czy poród ma wpływ na szybciej pogłębiającą się wadę wzroku? Jestem w ciąży i jestem krótkowidzem, moja wada wynosi -5,00 na obydwoje oczu.
Obserwuj wątek
  • kol.3 Re: Poród siłami natury, a wada wzroku. 03.02.12, 18:03
   Powinnaś udać się do okulistki, która stwierdzi, że możesz rodzić siłami natury lub że powinnaś mieć cc. Powinnaś dostać to na piśmie. Na pewno bierze się pod uwagę nie tylko wadę wzroku, ale i ogólny stan oczu, dlatego jest wymagane dokładne badanie.

   Ja miałam -7 przy pierwszym dziecku, lekarz ginekolog na rejonie stwierdził konieczność cc, lekarze w szpitalu to podważyli, okulistka wezwana do szpitala na konsultację potwierdziła konieczność cc.
   Jakkolwiek cc uważane jest za bardziej komfortowe dla matki i dziecka, trzeba pamiętać, że jest to poważna operacja brzuszna, która może skutkować powikłaniami (np. jelitowymi). Z drugiej strony rodzenie sn może pogorszyć wzrok. Jak widać każde rozwiązanie ma minusy.
  • karolajna83g Re: Poród siłami natury, a wada wzroku. 13.05.12, 22:30
   Wątek może i stary, ale chciałam napisać, iz rodziłam w lipcu 2011, mając wadę ok -12D. Po porodzie wada niestety się pogorszyła i musiałam kupić nowe okulary.

   Teraz ponoć w ogóle nie wykonuje się cc przy wysokiej wadzie wzroku, ja jestem zdania, że się powinno.
   Wg mnie wada -5D nie jest dużą wadą.
  • misiowamama-2 Re: Poród siłami natury, a wada wzroku. 10.07.12, 16:06
   obligatoryjnie wskazaniem do cc jest wada od -6,0dptr. Niestety od -4,00 podczas wysiłku, a do niego należy poród, istnieje prawdopodobieństwo odklejenia siatkówki.
   Nie mówiąc o pogłębieniu się wady po porodzie. Nie ryzykuj, jeśli tylko masz możliwość, postaraj się o skierowanie na cc.
   pozdrawiam
  • starobrno Re: Poród siłami natury, a wada wzroku. 24.07.12, 01:30
   Nie chodzi o samą liczbę dioptrii, co o stan siatkówki. Okulistka tłumaczyła mi, że można mieć niewielką wadę i siatkówkę w kiepskim stanie oraz odwrotnie - wysoką wadę i siatkówke w dobrym stanie. Przy wysiłku może dojść do odklejenia siatkówki, co może skutkować ślepotą. Dlatego u osób z wadami wzroku wykonuje się CC lub zaleca poród ze skróconą fazą partą (prożnociąg lub kleszcze). Nie jestem ekspertem, powtarzam to, czego dowiedziałam się od okulistki przed swoim porodem.
  • stylion Re: Poród siłami natury, a wada wzroku. 26.10.12, 20:10
   musisz umówić się z okulista i powiedzieć, żeby przepadała twój wzrok pod kątem porodu. Okulista już dalej będzie wiedział co robić. Sama mam dość spora wadę wzroku i strasznie bałam się porodu i miałam nadzieję, że dzięki tej wadzie będę miała cesarkę. Ale jak się dowiedziałam moja wada była za mała na cesarkę. Mój lekarz powiedział, że dopiero od -10 robia cesarki.
  • arleta.waszczykowska Re: Poród siłami natury, a wada wzroku. 26.10.12, 20:49
   Witam,
   Występowanie wady wzroku (krótkowzroczności, nadwzroczności, astygmatyzmu) a także jej wielkość nie jest wskazaniem do porodu drogą cięcia cesarskiego. Zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego wskazaniem do cięcia cesarskiego są wyłącznie zmiany zwyrodnieniowe na siatkówce – zaawansowane retinopatie i odwarstwienie siatkówki. Poród siłami natury nie ma wpływu na progresję wady wzroku.
   Arleta Waszczykowska.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka