Dodaj do ulubionych

Czego spodziewać się po zabiegu usunięcia zaćmy?

17.03.13, 15:16
Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych tym tematem.

Chciałbym zebrać w tym miejscu doświadczenia osób, które przebyły zabieg usunięcia zaćmy, bądź też taki zabieg miały bliskie Wam osoby i możecie się podzielić ich doświadczeniami.

Miałem taki zabieg blisko 3 tyg. temu. Na razie w jednym, lewym oku. Wszczepiono mi soczewkę Polylens A62 o mocy +3D. W chwili obecnej zamiast -22D widzę tym okiem na jakieś -2D. Niestety zauważyłem, że widzę refleks pionowy od punktowych źródeł światła. W słońcu i w nocy daje się to ostro odczuć. Zastanawia mnie, czy nie jest to efekt, np. lekkiego zarysowania soczewki w trakcie jej wpuszczania podajnikiem do oka (soczewka jest zwinięta w rulon i przepychana do oka). Lekarze wymijająco twierdzą, że być może jest to spowodowane astygmatyzmem, etc. Widzę tak, jakbym patrzył przez szybkę lekko zatłuszczoną i przetartą od lewej do prawej. Drugi efekt, bardziej dokuczliwy, to widzenie jakby przez lekką mgłę. Obiekty jasne dają poświatę na obiekty ciemne i nie widzę tych ciemnych dokładnie. Zastanawia mnie, czy aby przypadkiem nie jest to zaćma wtórna torebki tylnej, ale tego jeszcze nie sprawdziłem.
W tej sytuacji poważnie się zastanawiam, czy robić zabieg na prawym - prowadzącym - oku. To zbyt wielkie dla mnie ryzyko, a wadę mam sporą bo -15D i początki zaćmy również w tym oku.

Będę wdzięczny za Wasze rady i sugestie.

Pozdrawiam
Krzysztof
Obserwuj wątek
    • Gość: longina Re: Czego spodziewać się po zabiegu usunięcia zać IP: *.serv-net.pl 12.10.13, 18:31
      Ja też jestem po operacji oczu, z początkową zaćmą. Mam wadę wrodzoną - 13 obu oczu, lekarz prowadzący dobrał soczewkę - 2, a pani ordynator operująca poprosiła o soczewkę +2, na lewe oko czekałam pół roku i to oko ma soczewkę - 2 Widzę tak samo jak opisujesz, też mam poświatę jak by była brudna soczewka i zamglona, tak samo jak Ty. Więc mam prawe +2 a lewe -2 z początku widziałam podwójnie, co teraz też , może gałązka czy sznurek dzielić obraz telewizora i widzę jednym okiem wyżej a drugim niżej. Załuję że się poddałam operacji, widziałam o wiele lepiej!!!!!!!!!!!!! Tak że zastanów się dobrze!!!!!!!!!!!! Ja już bym nie poszła!!!!!
      Pozdrawiam, Longina
    • Gość: djspawacz Re: Czego spodziewać się po zabiegu usunięcia zać IP: 185.222.7.* 13.02.20, 20:55
      Witaj Krzysztofie. Ja miałem zaćmę wrodzoną oka lewego. Udało się ją usunąć i zlikwidiwac cylinder, czyli skorygowano mi astygmatyzm disyć drigą soczewką, za ktörą zapłaciłem 2 tys zł. Z zabiegu byłem niesamowicue zadowolony bowiem na to oko nie widziałem 36 lat... Jestem na etapie ćwiczeń: obturacja i wymuszanie widzenia w mózgu. Także z zaledwie 1% widzialności po samym zabiegu miałem już 5%, a teraz po 2 latach jest już 10%. Lekarz dr n.med. jest pod wrażeniem. Niestety widzenie przez mgłę też mi się przytrafiło i to teraz na początku roku. Była to zaćma wtórna. Umówiłem się więc na zabieg laserem YAG- kapsulacja. Wizyta w Klinice Alfa 120zł, laser 300zł, krople 3 rodzaje 65zł. Wszystko było by super tylko odpadła mi ta tylna stwardniała błona i zaczęła pływać w gałce ocznej, dosłownie. Jest to bardzo nieprzyjemne uczucie, które w dodatku wciąż widzisz jak tylko poruszysz okiem. Masz wrażenie jakbyś ciągle miał coś w oku. Poszedłem więc z Reklamacją. Zabieg powtórzono już za darmo po tygidniu. Teraz pływają mi dwie mniejsze części. Mam przyjść jeszcze raz na ponowne rozbicie tych części. Jest to ryzykowne bo teraz lekarz strzela do ruchomego celu... I jak źle trafi to może uszkodzić siatkówkę albo nerw wzrokowy. A co do refleksji świetlnych też mi się zdarzają. Podobno tak to już jest ze sztucznymi soczewkami. Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka