Dodaj do ulubionych

Krzywizna 8,6 a krzywizna 8,7 ?

12.03.08, 16:57
Witam mam pytanie czy jest jakas roznica miedzy krzywizna 8,6 a krzywizna 8,7?
Obserwuj wątek
    • Gość: c Re: Krzywizna 8,6 a krzywizna 8,7 ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.08, 21:06
      Tak, 0.1mm
    • Gość: wojtek Re: Krzywizna 8,6 a krzywizna 8,7 ? IP: *.serv-net.pl 12.03.08, 21:30
      W wiekszosci przypadkow obie krzywizny mozna uznac za odpowiedniki. Roznica jest
      niezauwazalna.

--
      Sklep z soczewkami: www.larifari.pl
      • grzalcia Re: Krzywizna 8,6 a krzywizna 8,7 ? 13.03.08, 00:37
        W takim wypadku jeśli noszę 8,7 a kupila bym 8,6 to by się nic nie stało czy
        mogly by byc jakies komplikacje i czy najpierw isc do okulisty?
        • Gość: wojtek Re: Krzywizna 8,6 a krzywizna 8,7 ? IP: *.serv-net.pl 13.03.08, 11:57
          Zawsze warto isc do okulisty, tym bardziej, ze zmiana krzywizny z 8,7 na 8,6
          wiaze sie zazwyczaj ze zmiana DIA (np. z 14,00 na 14,20 mm).

--
          Sklep z soczewkami: www.larifari.pl
      • Gość: moniqa Re: Krzywizna 8,6 a krzywizna 8,7 ? IP: 212.106.28.* 10.02.09, 21:16
        Dla mnie jest - toleruję tylko -8,7. 8,6 jest dla mnie po prostu
        niewygodne, bolą mnie oczy przy dłuższym noszeniu
    • wypowiedz.eksperta Re: Krzywizna 8,6 a krzywizna 8,7 ? 13.03.08, 19:15

Witam,
      istnieje różnica pomiędzy promieniem krzywizny 8,6 a 8,7. Określa on
      geometrię soczewki. Dodatkowym czynnikiem jest średnica soczewki.
      Proszę zwrócić uwagę czy jest ona taka sama w przypadku obu
      soczewek. O promieniu krzywizny i typie soczewki decyduje
      specjalista w czasie wizyty.
      Pozdrawiam
      • Gość: Ever Re: Krzywizna 8,6 a krzywizna 8,7 ? IP: *.54.rev.vline.pl 31.01.09, 15:29
        czy jeżeli noszę 8,7 a krzywizna wynosi 8,6, ale średnica to nadal 14 to mogę
        spokojnie nosić?
      • Gość: Arek Re: Krzywizna 8,6 a krzywizna 8,7 ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.09, 14:57
        z tymi krzywiznami to jest różnie, byłem niedawno u okulisty mając założone soczewki O2optix z krzywizną 8,6 oraz na drugim oku focus visitint z krzywizną 8,9 i okulistka powiedziała że lepiej się porusza O2optix, mimo teo że ma bardziej stroma konstrukcję.
        • falka85 Re: Krzywizna 8,6 a krzywizna 8,7 ? 22.02.09, 21:42
          A to ciekawe z tą krzywizną - soczewki kupuję na allegro i nie patrzę na ten
          parametr. Kupuję standardowe 8,6 albo 8,7. Soczewki noszę już chyba 6 rok i
          kiedy byłam dobrać odpowiednie Pani doktor nic mi o parametrach nie powiedziała
          i wydaje mi się, że w ogóle mi tego nie badała. Zajrzała w oczy, zmierzyła wadę
          wzroku, zakropiła mi oczy, założyła soczewki i kazała wrócić po tygodniu
          noszenia. Dostałam broszurkę z obrazkami, płyn i pojemniczek, i karteczkę o tym
          jaką mam moc soczewek. Takie hop siup, a ja przez kolejne kilka dni miałam
          koszmar z zakładaniem i zdejmowaniem, przez 3 dni nie umiałam ich założyć. Teraz
          z perspektywy czasu widzę jaka to była profesjonalna pani doktor.
          Do jakiego lekarza należy się udać, żeby porządnie zbadać oczy pod kątem
          soczewek? I ile powinno w przybliżeniu kosztować badanie? Przez kilka lat
          nosiłam kwartalne, a to nie zbyt dobrze dla oczu...
          • wypowiedz.eksperta Re: Krzywizna 8,6 a krzywizna 8,7 ? 23.02.09, 12:42
            Witam

Dobrze jest trafić na specjalistę zajmujacego się soczewkami
            kontaktowymi. Oznacza to, że powinna Pani wyjść z umiejętnoscią
            zakładania i zdejmowania soczewek. Wszytskie parametry soczewek
            kontaktowych powinny być omówione podczas badania lub wizyty
            kontrolnej.
            Coraz bardziej popularne podczas badania staję się fotograficzna
            dokumentacja medyczna stanu oczu- oznacza to, że specjalista moze
            Pani pokazać na zdjęciach jak wyglądają oczy podczas użytkowania
            soczewek kontaktowych.

Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła