Dodaj do ulubionych

dlaczego soczewki i płyn są takie drogie?

IP: *.adsl.inetia.pl 28.06.08, 19:29
noszę soczewki i bardzo mi to odpowiada. szkoda tylko, że są takie drogie..:( a wy jak do tego podchodzicie?
Obserwuj wątek
      • przeciwcialo Re: dlaczego soczewki i płyn są takie drogie? 29.06.08, 16:04
        NOsze soczewki na zmiane z okularami.
        Okulary a przynajmniej oprawki sa może drogie ale ja moje mam juz
        dobrych kilka lat,nie sa zniszczone. W miedzyczasie zmieniłam raz
        szkła. Tak więc koszt rozłozony na lata. A soczewki to minimun 40 zł
        miesięcznie plus płyn. Dla jednych mało dla innych duzo.
        Osobiście uważam że jednodniówki sa drogie.
        • Gość: monia Re: dlaczego soczewki i płyn są takie drogie? IP: *.gprs.plus.pl 29.06.08, 21:12
          Dla mnie nie są za drogie.I tak są już tańsze niż np. 10 lat temu,
          gdy zaczęłam je nosić.Jeśli ktoś ma małą wadę to nie musi ich
          kupować.Przy mojej wadzie -8 D są mi one niezbędne do życia i
          normalnego funkcjonowania.Dla mnie soczewki to są najlepszą rzeczą
          jaką wymyślono na świecie.Gdyby nie one nie zrobiłabym prawa jazdy,
          nie zwiedziła mnóstwa miejsc, bowiem wysoka krótkowzroczność bardzo
          ogranicza człowieka-wie to tylko ktoś-kto z niedalekiej odległości
          na ulicy nie mógł rozpoznać twarzy przechodnia.A z soczewkami mogę
          normalnie żyć.To tak jak insulina dla cukrzyka albo acard dla
          sercowców.Nawet gdyby były droższe to i tak bym je kupowała-
          oszczędzając na innych rzeczach.
      • aiczka Re: dlaczego soczewki i płyn są takie drogie? 29.06.08, 21:16
        Mam podobną wadę wzroku i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie nie mieć oprócz
        soczewek pary okularów. Na szczęście okulary nie tluką się teraz latwo, na ogól
        "szkla" nie są ze szkla.
        Pól roku temu zaplacilam za okulary 450* zl (niewielki "osiedlowy" zaklad
        optyczny w dużym mieście, szla ze środkowej pólki), poprzednie nosilam przez
        ladnych parę lat, więc z mojego punktu widzenia soczewki raczej przewagi cenowej
        nie mają.
        Z ceną soczewek radzę sobie psychicznie, przeliczając ja na wydatki miesięczne i
        porównując np. z obiadem na mieście, ceną kosmetyków, typową sumą za pelen
        koszyk zakupów w samie - i wtedy wychodzi, że to nie wysoka kwota ^_^.

* Wszystkim, których optycy nastraszyli dużo wyższymi cenami radzę lepiej
        rozejrzeć się na rynku. Oczywiście - okulary mogą kosztować i ponad 1000zl,
        jeśli się zamówi oprawki znanego projektanta lub bardziej specjalistyczne szkla
        - progresywne albo z wysokim indeksem.
        • Gość: kasia2366 Re: dlaczego soczewki i płyn są takie drogie? IP: *.adsl.inetia.pl 30.06.08, 16:31
          Okulary nie kosztują 1000 zł u znanego projektanta tylko u normalnego optyka.
          Przy mojej dużej wadzie szkła muszą byś szlifowane, z wysokim indeksem, by nie
          chodzić w "denkach". jest to wydatek rzędu 600zł za oba szkła. Pozostają
          oprawki, które przy tak wysokiej cenie szkieł nie mogą być marnej jakości aby
          starczyły na dłużej. Ponadto ważny jest ich ciężar: im lżejsze np. z tytany, tym
          droższe. Tak więc post aiczki mnie trochę zdziwił.
          • aiczka Re: dlaczego soczewki i płyn są takie drogie? 01.07.08, 00:16
            Zaznaczylam, że wierzę w wysoką cenę przy szklach o dużym indeksie. Moje (-6.5,
            -7) mają "średni" - szkielka mają malą powierzchnię (na szczęście nie ma teraz
            mody na gigantyczne szkla jak w latach osiemdziesiątych czy dziewięćdziesiątych)
            a oprawka szerokie "zauszniki", więc na cieńsze szkla się nie szarpalam.
            Oczywiście każdy ma prawo wybrać co dla niego najlepsze i na co go stać, tylko
            że sądząc po postach (nie mam na myśli tylko tego wątku) niektórzy nie zdają
            sobie sprawy z tego, że zwykle, dobre okulary _nie_muszą_ kosztować 1000zl. Po
            prostu trzeba na spokojnie pogadać z optykiem o różnych opcjach.
            • Gość: monia Re: dlaczego soczewki i płyn są takie drogie? IP: *.gprs.plus.pl 01.07.08, 14:30
              No macie rację dziewczyny-ale grube szkła nie będą pasowały w każde
              oprawki-muszą być solidne, żeby szybko się nie zepsuły.I racja-żeby
              nie wyglądały jak denka od słoików trzeba je szlifować i cieniować
              odpowiednio.Dla mnie oczy są bezcenne i mogę wydać więcej pieniędzy
              na solidne i porządne okulary do noszenia po domu.Liczy się
              komfort.A jeśli ktoś woli kupić super ciuch i potem zadaje pytania
              dlaczego takie soczwki drogie? a markowe ciuchy i kosmetyki są
              tanie?? Wybór należy do każdego z nas.
                • aiczka Re: dlaczego soczewki i płyn są takie drogie? 01.07.08, 15:20
                  To może zgódźmy się po prostu, że okulary spełniające Twoje wymagania
                  kosztowałyby 1000zł ^_^. To nic złego.
                  Chodzi mi tylko o to, żeby nie straszyć cenami okularów ludzi, którzy chcą nosić
                  je "po domu", nie muszą mieć najcieńszych możliwych szkieł i nie poddają oprawek
                  wymyślnym próbom wytrzymałości (żeby pęknąć "tak sobie" nawet plastikowe oprawki
                  muszą mieć jakąś wadę materiałową). Powłoki antyrefleksyjne to już chyba
                  standard - czy mają być, już nikt nie pyta. Natomiast mogą być "zwykłe" i
                  "super" - i znowu można szczerze zapytać optyka, czy warto za to płacić.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka