Dodaj do ulubionych

soczewki + instrukcja użytkowania

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.08, 15:57
Jakich firm soczewki używacie ? Czy mieliście do nich dołączoną ulotkę
dotyczącą użytkowania ? Słyszałam, że w niektórych zestawach nie ma, przecież
jest to wymóg prawny, soczewki to swego rodzaju lek i powinny zawierać taką
instrukcję, napiszcie jakie macie z tym doświadczenia
Obserwuj wątek
    • jarq89 Re: soczewki + instrukcja użytkowania 02.09.08, 16:42
      Ja używam soczewek Johnson&Johnson, nie miałem dołączonej ulotki ani "instrukcji
      użytkowania". Zresztą co by w niej miało się znajdować? Użytkowania soczewek
      tj.zakładania, zdejmowania i pielęgnacji uczy się na pierwszej wizycie u
      specjalisty. Poza tym na opakowaniu napisany jest skład itp. Jeśli chodzi o
      wymóg prawny, to wydaje mi się, że dotyczy to preparatów sprzedawanych w
      aptekach. Czy kupując okulary w salonie optycznym dostajesz ulotkę?
      Wiem, że na stronie firmy CIBA VISION można pobrać informacje do poszczególnych
      soczewek w pliku pdf. Jednak niewydaje mi się to koniczne. Jeśli masz jakieś
      pytania czy wątpliwości zadaj sie swojemu specjaliście.
      • Gość: hela Re: soczewki + instrukcja użytkowania IP: *.sowi.hu-berlin.de 02.09.08, 23:20
        A ja na szczęście dostałam instrukcję. Na wizycie byłam tak przejęta, że
        okulista dłubie mi w oku, że jak wyszłam z gabinetu to nie pamiętałam prawie nic
        z tego co mi mówił. Ale na szczęście dostałam taki fajny zestaw firmy ciba
        vision z soczewkami i płynem i w tym zestawie jest dokładna instrukcja
        użytkowania i ulotki z różnymi pytaniami i odpowiedziami. A w dodatku zestaw był
        za darmo:)
        • Gość: Amanda Re: soczewki + instrukcja użytkowania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.08, 11:58
          Dokładnie moim zdaniem instrukcja jest niezbędna, przecież to normalne, że 3/4
          osób po wyjściu od specjalisty nie pamięta wszystkich szczegółów obchodzenia się
          z soczewkami, a przecież nie będzie ciągle biegać i pytać co i jak, prostsze
          rozwiązanie to co prezentuje ciba vision po prostu dołączenie instrukcji
          użytkowania :) co do okularów to moim zdaniem bezsensowne porównanie, okulary po
          prostu zakładasz i nosisz, czasami je przeczyścisz, a w przypadku
          nieodpowiedniego pielęgnowania soczewek możesz nawet uszkodzić sobie rogówkę,
          okularami ciężko byłoby Ci to zrobić

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka