Dodaj do ulubionych

ile nosicie soczewki kontaktowe

IP: *.communitare.de 03.09.08, 00:40
Witam mam problem. Poszłam na wizytę do okulisty i okazało się że muszę nosić
okulary bądź soczewki kontaktowe. Okulista polecił mi okulary. Nigdy nie
miałam problemów ze wzrokiem i wolałabym jednak soczewki więc poszłam do
innego okulisty. Ten również wydał na mnie wyrok, ale polecił mi soczewki.
Tylko powiedział mi żebym koniecznie przestrzegała terminu ich ważności, że to
bardzo ważne. Co prawda nie interesowałam się tą tematyką nigdy, ale kilka
razy obiło mi się o uszy, że soczewki można nosić dłużej niż zalecany termin.
Stąd moje pytanie ile nosicie miękkie soczewki? I czy jeżeli mam soczewki 2
tygodniowe to czy coś może mi się stać jeśli będę je nosiła powiedzmy 3-4
tygodnie?
Obserwuj wątek
    • wypowiedz.eksperta Re: ile nosicie soczewki kontaktowe 03.09.08, 17:16

witam,
      transmisja tlenu przez soczewkę jest ustalona dla danego typu w przypadku 2
      tygodniowych na 2 tygodnie a w przypadku miesięcznych na miesiąc. po tym czasie
      dostęp tlenu do oka jest ograniczony i może prowadzić do powikłań
      sławomir bis
      • Gość: betty Re: ile nosicie soczewki kontaktowe IP: *.org 03.09.08, 19:59
        hmm, to dlaczego niektórzy okuliści mówią pacjentom że 2 tygodniowe można nosić
        np. 3 tygodnie, a miesięczne 5 tygodni? W jakim celu to robią, bo nie widzę w
        tym żadnego sensu.
        • Gość: slowik Re: ile nosicie soczewki kontaktowe IP: 204.13.236.* 05.09.08, 21:59
          Tego to nikt nie wie. w ogóle to jest dziwne że soczewki można kupować w takich
          miejscach jak allegro, drogerie itp. A np. w aptekach ich nie ma dlaczego?
          • Gość: Amanda Re: ile nosicie soczewki kontaktowe IP: *.eranet.pl 06.09.08, 01:16
            Przez allegro nie kupowałabym soczewek, dosyć niepewne źródło, a soczewki to
            jednak pewnego rodzaju lek korygujący wadę wzroku, najlepiej moim zdaniem
            kupować w salonach optycznych, na stronie ciba vision jest spis takich salonów,
            to przynajmniej pewne i bezpieczne źródło
            • tane-czna Re: ile nosicie soczewki kontaktowe 14.09.08, 11:51
              myślę że soczewki 2tygodniowe można nosić nawet przez miesiąc,
              ponieważ w Polsce są zarejestrowane jako 2tygodniowe soczewki ale te
              same soczewki w USA są zarejestrowane jako miesięczne. Więc ja myślę
              żeby nosić je max. 1miesiąc...
              • aiczka Re: ile nosicie soczewki kontaktowe 15.09.08, 23:53
                Tylko trzeba wziac pod uwage, ze jesli producent zobowiazuje sie, ze jego
                produkt bedzie sie nadawal do uzytko przez dwa tygodnie, to nie bierze
                odpowiedzialnosci za to, co sie stanie jesli zaszkodzisz sobie noszac soczewki
                przez miesiac.
        • aiczka Re: ile nosicie soczewki kontaktowe 06.09.08, 22:47
          Tak to juz jest w przyrodzie, ze malo co ma scisle i precyzyjnie
          okreslona wytrzymalosc - termin przydatnosci. Np. jogurcik z
          data "najlepsze przed 13.09.2008" nie koniecznie zepsuje sie
          natychmiast 14.09.2008. Im dluzszy termin przydatnosci towaru tym
          wieksza jest niepewnosc z jaka okreslono termin przydatnosci. W
          przypadku rzeczy, ktore moga czlowiekowi zaszkodzic terminy
          przydatnosci albo dawki ustala sie zawsze bardzo ostroznie - tak,
          zeby lekkie przekroczenie ich nie powodowalo jeszcze duzego ryzyka.
          Wiadomo bowiem, ze ludzie tak juz maja, ze przekraczaja takie rzeczy.
          Mozna to brac pod uwage i nie panikowac, jesli sie np. ponosi
          soczewki miesieczne dwa dni za dlugo (przeciez nawet liczba dni w
          miesiacu nie jest stala - waha sie pomiedzy 28 i 31 ^_^). Nie mozna
          jednak przesadzac, bo co "nest before" to "best".
          • Gość: Amanda Re: ile nosicie soczewki kontaktowe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.08, 11:54
            Zgadzam się z Tobą, kilka dni dłużej można wiadomo ponosić, ale lepiej nie
            przesadzać, w końcu to kwestia naszego zdrowia :)
            • Gość: aneczka Re: ile nosicie soczewki kontaktowe IP: 204.13.236.* 08.09.08, 18:46
              Najwięcej jest miesięcy z liczbą 30 dni więc wydaje mi się że na tyle dni
              przeznaczone są soczewki. Poza tym na soczewkach pisze że są przeznaczone na 30
              dni, przynajmniej na tych z ciba vision.
              • Gość: Amanda Re: ile nosicie soczewki kontaktowe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.08, 11:57
                Nie warto ryzykować, szczególnie że na soczewkach, które nosimy ponad msc czasu
                odkłada się białko i jeżeli nie zostaną odbiałkowane to prowadzi to do zapalenia
                spojówek
                • aiczka Re: ile nosicie soczewki kontaktowe 15.09.08, 23:50
                  Obawiam sie, ze bialko odklada sie na soczewkach od pierwszego ich uzycia a nie
                  dopiero po miesiacu. Przypuszczalnie sprawdzono, ze statystycznie rzecz biorac
                  po miesiacu uzywania produktu o okreslonej powierzchni czyszczonego
                  standardowymi plynami koncentracja zanieczyszczen osiaga umownie wybrany prog
                  bezpieczenstwa (zapewne ustalony z zapasem - moze brano pod uwage najbardziej
                  "brudzace" oczy).
                  Oczywiscie to nie jest informacja nieistotna - jak najbardziej nalezy brac ja
                  pod uwage bo pozwala nam minimalizowac ryzyko. Jednoczesnie nalezy miec
                  swiadomosc, ze w naturze sztywnych granic zwykle nie ma.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka