Dodaj do ulubionych

Nowy kościół na Bemowie, osiedla przy Fortach Bema

IP: *.dynamic.chello.pl 08.06.13, 08:48
Witam serdecznie,

co sądzicie o ostatnim pomyśle Warszawskich urzędników?
Podarowali oni kościołowi (za darmo) atrakcyjną działkę przy Forcie Bema, między dużymi osiedlami Wiadawska, Osmańczyka i Obrońców Tobruku.

więcej informacji
www.gazetaecho.pl/...l-prezent-od-miasta_64777
i mimo, że wielki kościół jest po drugiej stronie ul. Wrocławskiej (około 1km) to teraz w środku osiedla postawią kolejny kościół, w którym będą codziennie walić od 6 rano dzwonami aby przypomnieć mieszkańcom, jaki kościół jest wspaniały, w weekendy będą odprawiać msze przed kościołem i zakłucać mieszkańcom odpoczynek w jedyny wolny dzień od pracy.

obecnie pracuję nad stroną www.niedlakosciola.pl która powinna powstać w ciagu miesiąca i chciałbym zaktywizować mieszkańców pobliskich osiedli aby zablokować tą idiotyczną inwestycję. Chyba wszyscy sobie zdają sprawę jak uciążliwe jest mieszkanie koło kościoła, że wartość naszych mieszkań spadnie itp.

z drugiej strony
Miasto nie ma pieniędzy na szkoły, na przedszkola a oddaje za darmo ziemię wartą kilkanaście milionów, obniża podatek od nieruchomości o 99% itp. Widać mamy w kraju naszym równych i równiejszych i jak urzędy i miast st. Warszawa gnoji uczciwych obywateli o każde 5 zł to dla Kościoła rozdaje milionowe grunty oraz ucina podatki do zera.

Mam nadzieję, że zbierze się duża grupa młodych i aktywnych osób i zablokujemy tą idiotyczną inwestycję, tak jak to się udało mieszkańcom Ursynowa.
Obserwuj wątek
        • Gość: Bemovvi@k Re: Nowy kościół na Bemowie, osiedla przy Fortach IP: *.dynamic.chello.pl 24.06.13, 16:15
          Temat S7 nie tyle powraca, co jest aktualny przez cały czas od dziesięcioleci, tylko z braku kasy i błędów urzędniczych nie doszło do realizacji. Na S8 też czekałem od czasów Edka Gierka, ale w końcu zrobili. Plan S7 jest niewiele młodszy, też czeka na realizacje, choć wielu krzykaczy, głównie z okolic Fortu Bema, próbuje zablokować używając starej śpiewki, że jak tu kupowałem mieszkanie, to chciałem mieć las i nikt mnie nie powiedział, że tu będzie autostrada. Takie gadki próbował wykorzystać jeden z radnych opozycyjnej partii wspieranej przez radio maryja dla zbudowania pozornie apolitycznej inicjatywy bezpartyjnego człowieka, ale w praktyce chodziło o to, żeby nagonić sobie elektorat nieświadomy faktu bycia rozgrywanym.
          S7 czyli wylotówka na Gdańsk od trasy S8 przez Bemowo, Chomiczówkę, Młociny, Łomianiki powstanie i krzykacze tego nie zmienią, tak jak nie zablokowali budowy S8, choć bardzo chcieli i buntowali mieszkańców.
          • Gość: sąsiad Re: Nowy kościół na Bemowie, osiedla przy Fortach IP: *.adsl.inetia.pl 25.06.13, 10:29
            Rozumiem, ze nie mieszkasz w tej okolicy. Gdybyś miał
            - widok z okna przez cały sezon zimowy na lodowisko i wysłuchiwał muzyki i wrzasków przez 10h dziennie,
            - matki/opiekunki z dziećmi,
            - biegaczy,
            - rowerzystów,
            - psiarzy
            - jeszcze potencjalne tłumy wiernych udających się na modlitwy z różną częstotliwością
            to masz już wszystko "jak na Marszałkowskiej" oprócz ciszy i spokoju, która miała oferować ta okolica. Obecnie okolica OB i Osmańczyka jest centrum całorocznej rozrywki. Co z tego, że mieszkania są ładne, ceny np. osiedle leśne- sztucznie naganiane, a mega wynajem M w tej okolicy zwiększa brak bezpieczeństwa - kradzieże i włamania do piwnic, balkonów - problem jest przeogromny. Hołota wynajmująca lokale w tej okolicy nie potrafi powiedzieć Dzień Dobry wsiadając do windy, czy mijając znanego sobie drugiego człowieka. Potrafi za to: wyrzucać przez okno resztki niezużytych pokarmów, pluć przed siebie, palić tytoń po garażach wypełnionych autami, ba oddawać urynę w garażach czy na klatkach schodowych.
          • Gość: gość Re: Nowy kościół na Bemowie, osiedla przy Fortach IP: *.dynamic.chello.pl 26.06.13, 07:56
            Jeżeli już to w planach zagospodarowania były rezerwy pod trasy NS i WE, czteropasmówki. Koncepcja wprowadzenia w te rezerwy ekspresowej (autostradowej) obwodnicy miasta pojawiła się duuuużo pózniej.
            W roku 2005 najwięcej podpisów pod protestem przeciwko budowie S7 zebrano na Bemowie IV, jeżeli dobrze pamiętam około piętnastu tysięcy. Z rejonu Fortu Bema było ich raptem kilkaset. Zdziwiony? Nie obraz się, ale jesteś typowym lemingiem. Co napisze redaktór "GW" to świętość. W tamtym czasie było dużo artykułów ze schematem "kupili mieszkania i nie sprawdzali co będzie obok, teraz kurna protestują". Bazujesz na tym i wprowadzasz innych w bląd.
            Idzmy dalej.
            Rada Dzielnicy to dla Ciebie "radny z partii opozycyjnej wspieranej przez radio maryja"?

bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/30793F83-2A86-4A5C-B8A0-ACC49AE7AA77/583271/IR_uchw16_3_05.pdf
            Teraz odpowiedz sobie na pytanie. Kto tu jest "rozgrywanym"?
            • j666 NIE mieszkańców przeciwko trasie ekpresowej S7. 26.06.13, 10:10
              Nic dziwnego, budowa tych osiedli została ukończona dopiero w 2009 roku (Obrońców Tobruku) czy nawet później (Piastów Śląskich).
              Poza tym projekt trasy ekspresowej S7 sprowadza poniżej poziomu slumsów budynki m.in. przy ul. Widawskiej (z uwagi na wylot tunelu pod oknami, brak jakichkolwiek ekranów akustycznych w projekcie) i okolice ul. Andriollego (wielopoziomowy, a więc z wysoko wyniesionymi estakadami węzeł z niedawno oddanym do eksploatacji łącznikiem trasy S8).

-----
              > Z rejonu Fortu Bema było ich raptem kilkaset.
              • Gość: gość Nowy kościół na Bemowie, osiedla przy Fortach Bema IP: *.dynamic.chello.pl 26.06.13, 23:27
                "Nic dziwnego, budowa tych osiedli została ukończona dopiero w 2009 roku (Obrońc
                > ów Tobruku) czy nawet później (Piastów Śląskich)."
                Przy Forcie Bema w 2005 roku mieszkało już kilka tysięcy osób. Istniały osiedla: Olszyny, Parkowe, Olszyny Park, Ogrody Bema, Zielone Mieszkanko. Powtarzam, zebrano raptem kilkaset podpisów. Koniec, kropka.
                Przy Piastów Śląskich, w 2009 roku czy nawet pózniej nie wybudowano żadnego nowego osiedla. Popraw mnie proszę jeżeli się mylę.

>" Poza tym projekt trasy ekspresowej S7 sprowadza poniżej poziomu slumsów budynki
                > m.in. przy ul. Widawskiej (z uwagi na wylot tunelu pod oknami, brak jakichkolw
                > iek ekranów akustycznych w projekcie) i okolice ul. Andriollego (wielopoziomowy
                > , a więc z wysoko wyniesionymi estakadami węzeł z niedawno oddanym do eksploata
                > cji łącznikiem trasy S8)."
                GDDKiA wybiera dopiero konkretny wariant. Widziałeś już gotowy projekt? Gdzie? Czy tunel będzie wentylowany mechanicznie?
                Dobranoc.

------
                Uchwała to uchwała.
            • Gość: Bemovvi@k Re: Nowy kościół na Bemowie, osiedla przy Fortach IP: *.dynamic.chello.pl 26.06.13, 18:35
              Nie jestem żadnym lemingiem, tylko mieszkańcem Bemowa przez całe swoje życie, więc żadna tam trasa nie zaskoczyła mnie, podobnie jak nie zaskakują rokrocznie samoloty z Okęcia. Nie wnikam, co piszą w Gazecie Wyborczej, bo bazuję na planach wylotówki na Gdańsk (S7), jakie powstały przed wielu laty. Najwięcej protestów wznoszą mieszkańcy z najkrótszym stażem, czyli z osiedli zbudowanych w ostatnich latach, jak Osiedle Leśne, Zielone Mieszkanko, Ogrody Bema i paru nowych bloków przy Widawskiej nieopodal starej wieży kontrolnej. Oni protestują najgłośniej, ale nie tylko. Ja mieszkam blisko lotniska na południe i tu też są krzykacze i przodują nowobemowiaki. Zetknąłem się nawet osobiście z takim krzykaczem, który jeszcze niedawno, no może 2 lata temu jeździł na blachach z drugiego końca Polski i dopytywał się, gdzie tu są jakie sklepy, szkoły i jak tu w ogóle się żyje. Ale protestować przeciwko trasie i aeroklubowi był bardzo skory. I kiedy ja, związany z Bemowem w trzecim pokoleniu, zgłaszam swój odrębny głos, taki słój odtwarza niczym z taśmy śpiewkę, że tutaj nigdy nie planowano autostrady i nie latało tyle samolotów z Okęcia. Też coś! Może niech wpadnie do mnie na spotkanie rodzinne, to mu starsze pokolenie opowie, jak służyło w pułku lotnictwa myśliwskiego krótko po wojnie i jaki wtedy był hałas! Ci, którzy pamiętali Boernerowo sprzed wojny, niestety już nie żyją.
              • Gość: phi Re: Nowy kościół na Bemowie, osiedla przy Fortach IP: *.dynamic.chello.pl 26.06.13, 22:06
                > wznoszą mieszkańcy z najkrótszym stażem
                Nie tylko, mieszkam w okolicy od dawna i też mam dosyć hałasu. Dzień w dzień od wschodu napiep...rza trasa AK. Codziennie warczą helikoptery i samoloty. A, że w tym kraju wypadków lotniczych co nie miara, to strach, że zleci toto na głowę. W zeszłym roku szybowiec spadł na Powstańców Śląskich. Wybudowali ten stadionik, przy imprezach głośniki wyją, że w bloku trzęsą się ściany. Słychać koncerty na lotnisku. Pomysł trasy S7 przez miasto to jakieś kuriozum. W Europie najmniejsza wiocha ma obwodnicę, a u nas co ? Tiry przez miasto, aż pękają budynki. Wybudują S7 i będę mieć huk w stereo, ze wschodu trasa AK, z zachodu - południa S7. Z chęcią podpiszę petycje przeciw.A twoje posty Bemovvi@k broniące hałasu świadczą o jednym - pora wybrać się do laryngologa.
                • Gość: Bemovvi@k Re: Nowy kościół na Bemowie, osiedla przy Fortach IP: *.dynamic.chello.pl 26.06.13, 22:14
                  To niestety helikoptery będą dalej warczały, bo ani LPR ani Policja nie zamierzają się z Babic wynosić. Trasa AK to pomysł z głębokich lat '70 dokończony z dwudziestoletnim opóźnieniem. Koncerty na murawie lotniska będą się nadal odbywać i ja z przyjemnością będę w nich uczestniczyć, zwłaszcza że to praktycznie obok mnie. Mnie tutaj się dobrze żyje i protestować nie zamierzam. Żeby tak jeszcze powstała S7 i Trasa Mostu Północnego z zakończeniem przy obecnym lotnisku. Marzenie!
                  • Gość: bemowianka Re: Nowy kościół na Bemowie, osiedla przy Fortach IP: *.xdsl.centertel.pl 04.07.13, 23:41
                    Sugeruję Panu/i wizytę u laryngologa. Nie spoósb wytrzymać z koncertami, gdzie rzeczywistsze ściany w bloku przy ul. Osmańczyka skaczą w rytm uwalnianych basów. Latające samoloty wyciągające szybowce z naszego lotniska, helikoptery- to kolejne zmartwienie. mecze z kibicami na boisku przy Obrońców Tobruku, natężony ruch komunikacyjny pieszy i kołowy po meczach na stadionie, po imprezach na lodowisku, spacerach na Fortach. I jeszcze opanowana przez Pana trasa S7? Wyjdź na spacer po 22.00 na Forty to usłyszysz może to czego już nie słyszysz np.- trasę AK- odczucie jakbyś stał właśnie przy niej. I wyobraź sobie, że z S7 będziesz miał szumy uszne i na starość nie odróżnisz szumu wody od warkotu samolotu. Tylko egoistyczne święte krowy niesmacznie podkreślające swoje miejskie pochodzenie mogą pozytywnie myśleć o rozwoju tej inwestycji. Myślę, ze te 10 lat temu, jak postawiały te inwestycje, to pewnie były też plany zagospodarowania przestrzennego i żaden z deweloperów nie powinien dostać pozwolenia na inwestycje mieszkaniowe w tych okolicach. Ale skoro jednak je otrzymał, więc wielu mieszkańców zaufało im. Dziś wiemy, że to była paskudna życiowa pomyłka.
              • Gość: gość Re: Nowy kościół na Bemowie, osiedla przy Fortach IP: *.dynamic.chello.pl 26.06.13, 23:32
                Nie jestem żadnym lemingiem, tylko mieszkańcem Bemowa przez całe swoje życie, w
                > ięc żadna tam trasa nie zaskoczyła mnie, podobnie jak nie zaskakują rokrocznie
                > samoloty z Okęcia. Nie wnikam, co piszą w Gazecie Wyborczej, bo bazuję na plana
                > ch wylotówki na Gdańsk (S7), jakie powstały przed wielu laty. Najwięcej protest
                > ów wznoszą mieszkańcy z najkrótszym stażem, czyli z osiedli zbudowanych w ostat
                > nich latach, jak Osiedle Leśne, Zielone Mieszkanko, Ogrody Bema i paru nowych b
                > loków przy Widawskiej nieopodal starej wieży kontrolnej. Oni protestują najgłoś
                > niej, ale nie tylko. Ja mieszkam blisko lotniska na południe i tu też są krzyka
                > cze i przodują nowobemowiaki. Zetknąłem się nawet osobiście z takim krzykaczem,
                > który jeszcze niedawno, no może 2 lata temu jeździł na blachach z drugiego koń
                > ca Polski i dopytywał się, gdzie tu są jakie sklepy, szkoły i jak tu w ogóle si
                > ę żyje. Ale protestować przeciwko trasie i aeroklubowi był bardzo skory. I kied
                > y ja, związany z Bemowem w trzecim pokoleniu, zgłaszam swój odrębny głos, taki
                > słój odtwarza niczym z taśmy śpiewkę, że tutaj nigdy nie planowano autostrady i
                > nie latało tyle samolotów z Okęcia. Też coś! Może niech wpadnie do mnie na spo
                > tkanie rodzinne, to mu starsze pokolenie opowie, jak służyło w pułku lotnictwa
                > myśliwskiego krótko po wojnie i jaki wtedy był hałas! Ci, którzy pamiętali Boer
                > nerowo sprzed wojny, niestety już nie żyją.

Człowieku, wez się już nie kompromituj...
                • Gość: Bemovvi@k Re: Nowy kościół na Bemowie, osiedla przy Fortach IP: *.dynamic.chello.pl 27.06.13, 00:03
                  A może coś bardziej merytorycznie? Zacytować cały wpis dla dopisania zupełnie nic nie wnoszącego zdania, to czysta lameriada.

Sprawę należy wytłuścić: trasa S7 powstanie, bez względu na to, czy jakaś zgraja krzykaczy podejmie próbę sabotowania inwestycji. Plany są i będą zrealizowane, gdy będą środki. Jak się komuś nie podoba, jego problem. Trasa o znaczeniu ogólnokrajowym jest ważniejsza od widzimisie i pokrzykiwania wiecznie niezadowolonych narzekaczy. Trzeba sprawę postawić jasno: to krzykacze mają się przymknąć albo się wyprowadzić, bo trasa jest ważniejsza od nich. Albo się dostosują, albo wyjazd z dzielnicy. Innego wariantu nie ma i musi być jasno postawione, kto tu wydaje decyzje, bo urząd sprawuje, a kto ma się do tych decyzji dostosować i dziobem nie klepać.

• Gość: gość Re: Nowy kościół na Bemowie, osiedla przy Fortach IP: *.dynamic.chello.pl 27.06.13, 00:57
                    "A może coś bardziej merytorycznie? Zacytować cały wpis dla dopisania zupełnie n
                    > ic nie wnoszącego zdania, to czysta lameriada.
                    >
                    > Sprawę należy wytłuścić: trasa S7 powstanie, bez względu na to, czy jakaś zgraj
                    > a krzykaczy podejmie próbę sabotowania inwestycji. Plany są i będą zrealizowane
                    > , gdy będą środki. Jak się komuś nie podoba, jego problem. Trasa o znaczeniu og
                    > ólnokrajowym jest ważniejsza od widzimisie i pokrzykiwania wiecznie niezadowolo
                    > nych narzekaczy. Trzeba sprawę postawić jasno: to krzykacze mają się przymknąć
                    > albo się wyprowadzić, bo trasa jest ważniejsza od nich. Albo się dostosują, alb
                    > o wyjazd z dzielnicy. Innego wariantu nie ma i musi być jasno postawione, kto t
                    > u wydaje decyzje, bo urząd sprawuje, a kto ma się do tych decyzji dostosować i
                    > dziobem nie klepać."
                    > Żegnam, dobranoc.
          • j666 Nie ustąpimy. Polska podpisze ACTA. 28.06.13, 00:04
            Nie ustąpimy. Polska podpisze ACTA.

-----
            > S7 czyli wylotówka na Gdańsk od trasy S8 przez Bemowo, Chomiczówkę, Młociny, Łomianki powstanie i krzykacze tego nie zmienią, tak jak nie zablokowali budowy S8, choć bardzo chcieli i buntowali mieszkańców.
      • Gość: jaga Re: Nowy kościół na Bemowie, osiedla przy Fortach IP: *.xdsl.centertel.pl 05.07.13, 00:03
        Widocznie będzie i kościół i wlot do tunelu. Dwa w jednym. Kler musi być zaspokojony, a trasa nie zmieni swojego toru biegu. Co na to mieszkańcy powstałych nowoczesnych osiedli? Kupili mieszkania bardzo często za kredyt i z nadzieją, że w końcu znaleźli swoje miejsce na ziemi. Ile można się tułać, przeprowadzać, zmieniać szkoły dzieciom? Tak dużo gospodarstw domowych, które wnoszą do UG nie małe podatki. To dzięki nim gmina może się rozwijać. A co w zamian dostają do UG? Hałas!!! Śmierdzący kanał na fortach! i wiele innych niedogodności o których piszecie. W konsekwencji zaczynacie zapadać na syndrom szczura. Mały obszar ziemi, na którym mieszkają i funkcjonują tysiące ludzi. Otoczenie pełne hałaśliwych bodźców. Długo utrzymująca się sytuacja generuje problemy z psychiką. Ilu to ludzi już warczy na siebie na wzajem? A to ze dziecko za głośno płacze. A to ze piesek nasikał nie tam gdzie powinien. A to, że ścieżka jest dla rowerów- nie dla pieszych. A to, że wyjazd z osiedli jest źle pomyślany. A to, że chodniki pełne są ludzi- niedługo potrzebny będzie karnet do przejścia.
          • j666 Re: Nowy kościół na Bemowie, osiedla przy Fortach 05.07.13, 18:56
            Od jakiegoś czasu tzw. władza postanowiła już niczego nie urządzać poza igrzyskami (budowaniem stadionów znaczy).
            Ile żłobków (co prawda jestem przeciwny oddawaniu dzieci do złobków) i ile przedszkoli można było wybudowac zamiast dwóch stadionów w jednym mieście stołecznym?
            Ile szkół zamiast jednego koncertu "Madonny"?
            I zwracam Twoją uwagę, że kościoły budują wierni z własnych składek.
            I nie mam nic przeciwko temu, żebyś wybudowała ze skłądek rodziców żłobek, przedszkole czy szkołę.

----
            > po co szkoły, przedszkola, szpitale i domy?
          • j666 Re: Nowy kościół na Bemowie, osiedla przy Fortach 05.07.13, 19:11
            Od jakiegoś czasu tzw. władza postanowiła już niczego nie urządzać poza igrzyskami (budowaniem stadionów znaczy).
            Ile żłobków (co prawda jestem przeciwny oddawaniu dzieci do złobków jako do przechowalni, ale to inny temat) i ile przedszkoli można było wybudowac zamiast dwóch stadionów w jednym mieście stołecznym średniej wielkości?
            Ile szkół zamiast jednego koncertu "Madonny"?
            I zwracam Twoją uwagę, że kościoły to budują wierni z własnych składek.
            I nie mam nic przeciwko temu, żebyś wybudowała ze składek swoich/rodziców żłobek, przedszkole czy szkołę.

-----
            > po co szkoły, przedszkola, szpitale i domy?
            • klerykanty70 Re: Nowy kościół na Bemowie, osiedla przy Fortach 19.11.13, 22:22
              koscioly buduja ze skladek wiernych???
              nie rozsmieszaj mnie
              ile dajesz co niedziela na tace?
              zapomniales dodac ze ponad 1% podatku kazdego z nas laduje w kasie tej hydry.
              za darmoche grunty, kasa z podatku a potem dojenie co okazja, nie mowiac juz o indoktrynacji dzieci w szkolach. kazamaty beda wynajmowane bez opodatkowania podmiotom zewnetrznym lub beda staly puste i bedziesz dalej bulil za ich ogrzewanie...
        • Gość: Bemovvi@k Re: Nowy kościół na Bemowie, osiedla przy Fortach IP: *.dynamic.chello.pl 08.07.13, 23:57
          "Kupili mieszkania bardzo często za kredyt i z nadzieją, że w końcu znaleźli swoje miejsce na ziemi. Ile można się tułać"

A jednak! Wynika z powyższego czarno na białym, że tymi "oszukanymi" są przyjezdni, którzy nie znali miasta, dzielnicy, ale dali się podejść cwanemu deweloperowi obiecującemu zaciszne apartamenty przy zielonych płucach, podczas gdy już ćwierć wieku temu i wcześniej zaplanowano tutaj tranzytówkę a istniejąca Aleja AK i S8 generują hałas.

I tu właśnie rodzi się moje prawo do patrzenia z góry na tych wszystkich "oszukanych", którym nikt nie powiedział, że....
          Ja się nigdy nie tułałem i nie szukałem własnego miejsca na ziemi. Ja jestem u siebie, na dzielnicy i tutaj też powstanie trasa S7. Tutaj też jest moje ulubione lotnisko Babice wraz ze śmigłowcami, sportowymi maszynami, szybowcami i tutaj też majestatycznie przelatują pasażerskie maszyny na Okęcie.
          Jak się komuś tutaj nie podoba, niech wróci, skąd przyjechał i następnym razem lepiej zapozna się z okolicą, gdzie zamierza się osiedlić. Ja absolutnie nie zaakceptuję takiej anarchii, gdzie zbiegowisko lokalnych krzykaczy może blokować budowę szosy będącej częścią międzynarodowego szlaku. Podobnie jak nie dopuszczam sytuacji, aby zbieranina wieśniaków mogła zablokować budowę elektrowni atomowej. Tylko słabe, wątłe państwo nie potrafi poradzić sobie w takiej sytuacji. Najpotężniejszy już dziś kraj, jakim są Chiny, mają bardzo ale to bardzo skuteczne receptury na takie obstrukcje. Ja się aż nadziwić nie mogę, że jakieś tam protesty społeczne wywołują u władzy rozmiękczenie.

Ale zaraz, tu jest BEMOWO, tutaj od zawsze było, jest i będzie wojsko, zaś w wojsku się nie dyskutuje, tylko wykonuje rozkazy. Gdyby jeszcze 30 lat temu ktoś próbował zlikwidować tutejsze lotnisko, gdzie stacjonowały wówczas odrzutowce Iskra, albo zablokować budowę drogi o znaczeniu strategicznym (jak Trasa Toruńska vel AK), WSW zwijało takiego gagatka do burej suki i miał regularny konwejer na Oczki. A dziś byle paru słojów może sobie jakieś petycje wysyłać i domagać się tego, czy tamtego. Co to jest? Jakaś republika demokracji totalnej, czy jak?
    • klerykanty70 Re: Nowy kościół na Bemowie, osiedla przy Fortach 19.11.13, 21:42
      Popieram inicjatywę obiema rękami!!!!
      ten teren stoi niezagospodarowany wiele lat. Jest tam budynek /dawne obiekty lotniska czy coś podobnego/ Spokojnie dawno temu można to było komuś wydzierżawić lub zrobić dom kultury, świetlicę, przedszkole etc. Niestety władze Bemowa mają nas za nic.
      Chciałem jakiś czas temu wydzierżawić sypiący się mikro budynek na terenie obok /hali sportowej/ nie ma szans na negocjacje - w końcu go zrównali z ziemią.
      Niestety dla mnie do polityki i duszpasterstwa idą miernoty, które nie umieją znaleźć się w normalnym życiu. Potem żerują na naiwności podatników i są nietykalni. Ręka rękę myję więc obdarowują się naszymi dobrami /ziemia/. Taka władza powinna być usunięta natychmiast.
      Wierzę że przy ogólnosasiedzkim zainteresowaniu uda się tą inwestycję zablokować.
      Kto chce uczęszczać ma do dyspozycji 2 kościoły nieopodal.
      Pozdrawiam sąsiadów myślących podobnie:)
      • teddykk Re: Nowy kościół na Bemowie, osiedla przy Fortach 21.08.14, 11:42
        popieram, wychowałem się na Bemowie i po paru latach mieszkania na Mokotowie znowu na nie wróciłem wybrałem miejsce, które stosunkowo daleko jest od kościoła, mam święty spokój chciałbym aby tak pozostało... po kiego czorta budować drugi kościół kilkaset metrów dalej...

może napiszemy list otwarty do burmistrza, że jako zatroskani rodzice nie życzymy sobie kościoła obok placu zabaw dla dzieci... jak to powiedział Tym: "Gdy się urodziłem, Polska miała Kościół katolicki. Dziś Kościół katolicki ma Polskę".
    • slawo-jasny Re: Nowy kościół na Bemowie, osiedla przy Fortach 29.06.14, 11:08
      Lukasz, to nie tak. Nikt nikomu nic nie darowal, to byl deal. Dobry deal dla miasta. Działkę tę archidiecezja dostała jako rekompensatę za oddanie miastu innych gruntów, m.in. w parku przy Kopie Cwila na Ursynowie, na Starym Mieście i Nowolipkach. Zobacz sobie artykul w elektroniczej GW z 23.06 "Było lotnisko, będzie kościół. Patronem - św. Jan Paweł II".
      • teddykk Re: Nowy kościół na Bemowie, osiedla przy Fortach 21.08.14, 11:33
        Może koś się orientuje jakie są możliwości prawne zablokowania budowy kościoła na fortach bema? Powiem uczciwie jednym z powodów dlaczego wybierałem to miejsce do mieszkania to był Święty spokój od tego typu pomysłów... w okolicy. Może jest jakaś możliwość prawna...proponuję stronę na facie nie dla kościoła na Fortach Bema... kurcze w okolicy się bawią dzieci - może jakieś prawo, że nie wolno stawiać kościołów obok szkół i placów zabaw... przepraszam po irytowany jestem tym...
    • saimon1959 Re: Nowy kościół na Bemowie, osiedla przy Fortach 21.09.14, 12:25
      popieram Cię...czy gdzieś działasz?,bo jak szukałem strony ''niedlakosciola'',to okazało się że domena jest zablokowana.Moje okna wychodzą na ten plac na którym mają budować ten kościół i dzisiaj odbywa się tam jakaś msza.Jak to zobaczyłem to przeżyłem SZOK!!!.Jak ktoś się tym nie zajmie i nie zorganizuje jakiś protestów to będzie tragedia!!!Pomocyyyyyyyyy.Przyłączę się do każdego protestu...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka