Dodaj do ulubionych

Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy

10.08.14, 12:32
Witam, jeżeli macie informacje o problemach w zakresie funkcjonowania nowego systemu odbioru śmieci na Bemowie, od 1 sierpnia, dawajcie proszę znać, to będę działać i interweniować w tym zakresie.
Obserwuj wątek
    • j666 Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 11.08.14, 15:10
      Na terenie Fortów Bema, vis-a-vis nieruchomości Obrońców Tobruku 21, od wielu lat w zaroślach leżą porośnięte już trawą betonowe krawężniki.
      Proponuję te krawężniki wpisać do rejestru zabytków m.st. Warszawy i nadać im uroczyście nazwę "Krawężniki Dabrowskiego".
      To dobra nazwa dla tego zabytku, bo w zależności od wiatrów przypasuje i lewicy ze wschodu, i prawicy z zachodu, lub dla odmiany i prawica i lewica będa mogły sobie protestować przeciwko nazwie.
      • niitka1 Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 12.08.14, 09:44
        Osiedle Górczewska 200 - od 1 sierpnia mamy darmową pobudkę o 6 rano a czasem nawet przed 6. Komory śmieciowe są bezpośrednio pod oknami - a śmieciarki generują straszny hałas - więc pobudka gwarantowana. Jakoś Lekaro które obsługiwało nasze osiedle wcześniej potrafiło przyjeżdżać o normalnych porach. Zgłaszałam sprawę do mpo mailowo - ale póki co brak odpowiedzi. będę wdzięczna za interwencje - zwłaszcza w imieniu 2-letniej córki i kilkudziesięciu mieszkańców którzy mają okna przy komorach śmieciowych.
        • radna-maruszewska Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 14.08.14, 22:26
          Niitka1, zglosilam ten problem.
          • aja49 Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 31.08.14, 23:07
            Witam serdecznie, ten sam problem mamy na Synów Pułku -wczesnoranne godziny (nawet w ostatnią sobotę zawitano do nas o 6.15 rano) . Zaś w nocy - dokładnie teraz - grupy zbieraczy puszek rozdeptują nie zgniecione puszki. Pojemniki są małe ( jeden na szklane, drugi na resztę na 11 kondygnacyjny blok) i dodatkowo stanowczy brak możliwości wyrzucenia większych gabarytów "zmieszanych" - nie wszystko wejdzie do zsypu. Po śmieci zarówno segregowane jak i nie segregowane przyjeżdżają samochody nawet trzy - cztery razy dziennie. W sumie nic dziwnego, że przy takiej reformie musimy drożej płacić. Ogólnie - chaos, brud i przede wszystkim hałas.
            a miało być tak pięknie... Szkoda. Jeśli mogłaby Pani coś poprawić - to bylibyśmy wdzięczni wszyscy. Pozdrawiam - Ewa
    • radna-maruszewska Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 03.09.14, 11:12
      Witam Pania, bardzo proszę o podanie numerow blokow przy Synów Pulku, których dotyczy Pani wpis. Czy dobrze rozumiem, ze problem polega na:
      - zbyt wczesne godziny odbioru smieci - o jakich godzinach były odbierane poprzednio przed 01 sierpnia?
      - zaklocanie ciszy nocnej przez zbieraczy puszek
      - zbyt malej ilości pojemnikow + największy problem z odpadami zmieszanymi (brak pojemnikow), które Panstwo wyrzucacie wyłącznie do zsypu
      - u Panstwa sa smieci i segregowane i nie segregowane, które sa 'zbyt' często odbierane (nawet kilka razy dzienne), pomimo ze az takiej potrzeby nie ma?
      proszę o potwierdzenie, z góry dziękuje
      • niitka1 Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 04.09.14, 09:29
        na Górczewskiej 200 niestety nic się nie zmieniło. cały czas mamy pobudki nawet o 5.40 rano...
        • radna-maruszewska Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 05.09.14, 13:42
          Problem został zgłoszony, proszę o cierpliwość.
        • radna-maruszewska Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 05.09.14, 15:11
          Temat został zgłoszony. Proszę jeszcze o cierpliwosc
      • aja49 Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 04.09.14, 12:21
        Witam serdecznie i dziękuję za odpowiedź. Potwierdzam Pani wnioski wysnuta z mojej ( może nieco chaotycznej wypowiedzi). Jesli chodzi o numery bloków, to moje spostrzeżenia dotyczą bloków nr 6 i 8, choć sądzę, że w pozostałych jest podobnie. Co do godzin odbioru śmieci przed 1 sierpnia nie potrafię jednoznacznie stwierdzić, z pewnościa jednak było to j po południu. Hałas powstający przy zgniataniu puszek przez zbieraczy rozlega się donośnie co noc. Przed 1 sierpnia oczywiście też się starali zebrać co sie da, ale : pojemniki nie stały bezpośrednio pod oknami i były skonstruowane tak, że nie wszystko dało sie wyciągnąć. Co do ostatniego problemu, to śmieci są odbierane bardzo często właśnie dlatego, że pojemniki są tak małe i faktycznie są pełne. Zbyt częste odbieranie śmieci wynika więc z nieprzemyślanego ( albo przemyślanego) planu. Dziękuję jeszcze raz za odpowiedź i pozdrawiam - Ewa
        • radna-maruszewska Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 05.09.14, 13:37
          Dziekuje za wiadomosc. Potrzebuje od Pani jeszcze nastepujacych informacji:
          - ilu punktow odbioru odpadów (czyli ilu miejsc w których sa wystawione teraz pojemniki) przy ul. Rozlogi 6 i 8 dot. problem braku pojemnikow za odpady zmieszane
          - ad zbyt małych pojemnikow - potrzebuje informacji jakiej wielkości sa teraz pojemniki i podania ilu punktow odbioru odpadów (czyli ilu miejsc w których sa wystawione teraz pojemniki) przy ul. Rozlogi 6 i 8 dot. ten problem
          - jeżeli chce Pani rozszerzyć zgłoszenie na inne numery ul. Rozlogi niż 6 i 8 to proszę o podanie, bo musze mieć takie dokładne dane o które numery ulic chodzi.
          Podaje kontakt to siebie, będzie latwiej: radna@maruszewska-bemowo.pl, tel. 692425215
        • radna-maruszewska Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 05.09.14, 15:14
          witam ponownie, ponawiam dzisiejszy wpis, bo nie jest widoczny:
          Witam Pania, bardzo proszę o podanie numerow blokow przy Synów Pulku, których dotyczy Pani wpis. Czy dobrze rozumiem, ze problem polega na:
          - zbyt wczesne godziny odbioru smieci - o jakich godzinach były odbierane poprzednio przed 01 sierpnia?
          - zaklocanie ciszy nocnej przez zbieraczy puszek
          - zbyt malej ilości pojemnikow + największy problem z odpadami zmieszanymi (brak pojemnikow), które Panstwo wyrzucacie wyłącznie do zsypu
          - u Panstwa sa smieci i segregowane i nie segregowane, które sa 'zbyt' często odbierane (nawet kilka razy dzienne), pomimo ze az takiej potrzeby nie ma?
          proszę o potwierdzenie, z góry dziękuje
          • aja49 Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 05.09.14, 16:39
            Witam serdecznie i dziękuję za odpowiedź. Potwierdzam Pani wnioski wysnuta z mojej ( może nieco chaotycznej wypowiedzi). Jesli chodzi o numery bloków, to moje spostrzeżenia dotyczą bloków nr 6 i 8, choć sądzę, że w pozostałych jest podobnie. Co do godzin odbioru śmieci przed 1 sierpnia nie potrafię jednoznacznie stwierdzić, z pewnościa jednak było to j po południu. Hałas powstający przy zgniataniu puszek przez zbieraczy rozlega się donośnie co noc. Przed 1 sierpnia oczywiście też się starali zebrać co sie da, ale : pojemniki nie stały bezpośrednio pod oknami i były skonstruowane tak, że nie wszystko dało sie wyciągnąć. Co do ostatniego problemu, to śmieci są odbierane bardzo często właśnie dlatego, że pojemniki są tak małe i faktycznie są pełne. Zbyt częste odbieranie śmieci wynika więc z nieprzemyślanego ( albo przemyślanego) planu. Dziękuję jeszcze raz za odpowiedź i pozdrawiam - Ewa
            • radna-maruszewska Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 15.09.14, 12:11
              aja49, dokonałam zgłoszenia w zakresie zakłócania ciszy nocnej oraz w zakresie dokonywania odbioru smieci w sposób nadmiernie uciążliwy dla mieszkańców. jeśli chodzi o zbyt male pojemniki, proszę o kontakt, namiar podalam we wcześniejszym poscie.
              • radna-maruszewska Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 15.09.14, 12:15
                aja49, dokonałam zgłoszenia w zakresie zakłócania ciszy nocnej oraz w zakresie dokonywania odbioru smieci w sposób nadmiernie uciążliwy dla mieszkańców z wnioskiem o zmiane godz. Jeśli chodzi o zbyt male pojemniki na smieci proszę o kontakt. Namiar do siebie podalam we wczesn. poście.
    • arniks Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 04.09.14, 11:00
      Problem z plastikami !
      Na ulicy Wolfkego stoją pojemniki na papier i plastik
      ktore nie są opróżniane od 2 tygodni !

Pojemniki są pełne, dookoła pełno reklamówek a MPO nic nie robi !
      • radna-maruszewska Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 05.09.14, 13:05
        Proszę o podanie numeru ulicy, bez tego nie jestem w stanie zrobić zgłoszenia. Z góry dziekuje.
        • arniks Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 10.09.14, 12:57
          Problem dotyczy nie tylko ulicy Wolfkego 20,
          na całym osiedlu od 3 tygodni MPO nie opróżnia pojemników na plastik !

Tam gdzie pojemniki są na zewnątrz widać, że sa przepełnione !

Gdzie ludzie mają układać pełne reklamówki ?
          - a może wyrzucać do zwykłych śmieci, to jest zachęta do segregowania odpadów ?
          • radna-maruszewska Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 10.09.14, 16:27
            Szanowny Arniks, niestety tak długo jak mi nie podasz o jakie dokładnie adresy chcialbys rozszerzyć interwencje nie jestem w stanie zrobić zgłoszenia. Dokonalam zgloszenia w zakresie ul. Wolfkego 20.
            • altu Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 10.09.14, 20:28
              będę złośliwa, ale:
              może Pani Radna wypożyczy rower darmowy B-Bike [na mieście zwany veturillo] ;) i się przejedzie po CAŁEJ dzielnicy w godzinach rannych, południowych i wieczornych, i naocznie zobaczy jak wygląda segregowanie śmieci oraz ich odbiór - a często brak odbioru.

w necie możemy napisać wiele rzeczy, wiele paszkiwili i wiele superpozytywów.
              ale jak się problemu nie zobaczy i nie poczuje, to ciężko wierzyć w to, co się chce zrobić..
              • niitka1 Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 11.09.14, 09:16
                A czy z ciekawości można Panią Radną zapytać na czym polega zgłaszanie przez Panią tych problemów. bo jeśli tylko na wypełnieniu formularza w internecie to każdy może zrobić to sam. btw. ja wypełniłam już miesiąc temu i w systemie sprawa cały czas ma status nowego zgłoszenia - więc wiadomo że nikt się tym nie zajmuje. a kolejne tygodnie mamy darmową pobudkę przed 6 rano.
                • aurita Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 11.09.14, 21:35
                  kuzwa u nas dzis byli o 6 20, ..... i ponownie popoludniu...... w sobote tez przed wschodem slonca....aaltanka smietnikowa wyglada jak pobojowisko :(
                  • aurita Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 12.09.14, 12:40
                    dzis znowu o 6 20 ..... dwa dni pod rzad!!!
                    • niitka1 Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 12.09.14, 13:09
                      nie wiem czy to pocieszenie ale u nas dziś 5.55 i mamy tak od 1 sierpnia... codziennie... (przepraszam weekendy zrobili nam prezent i nie przyjeżdżają)
                      • aurita Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 14.09.14, 20:00
                        w sobote tez byli, tylko w niedziele nas oszczedzili....
                  • radna-maruszewska Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 15.09.14, 13:04
                    aurita, co do zasady smieci mogą być odbierane przez MPO w godz. 06-22.00, w przypadku gdy jest to dokonywane w sposób nadmiernie uciążliwy dla mieszkancow, mozna dokonać interwencji ad tego. W tym zakresie proszę o kontakt na priv: 692425215 lub radna@maruszewska-bemowo.pl w celu podjęcia ewent. interwencji.
                    Jeśli chodzi o porzadek w punkcie odbioru odpadów, o którym Pan napisal, co do zasady odpowiedzialny jest za to zarzadca/administrator budynku (w imieniu wlascicieli nieruchomosci) ALE pojemniki powinny być przez MPO opróżniane tak, ABY NIE DOCHODZILO DO ICH PRZEPEŁNIENIA (może to być również kwestia tego, ze nalezaloby podstawić WIĘKSZE POJEMNIKI). W tym zakresie również proszę Pana o kontakt na priv, w celu omówienia problemu i podjęcia ewent. interwencji.
                    • niitka1 Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 15.09.14, 13:15
                      a czy jest jakas realna szansa na zmianę tych godzin? Bo jednak przyjeżdżanie na teren osiedla o 6 rano albo nawet przed 6 - i hałasowanie przez kilkanaście minut bezpośrednio pod oknami jest dla mieszkańców bardzo uciążliwe. I zawsze wiąże się to z pobudką również małych dzieci które mogłyby jeszcze spać przed dniem pełnym nauki. Ja również zgłaszałam przez czystą stolice i skasowali zgłoszenie - jako brak zasadności. więc zgłosiłam kolejny raz.
                      • radna-maruszewska Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 24.09.14, 21:55
                        Wedlug mojej interpretacji, okoliczności opisane przez Ciebie niitka1 stanowią podstawe do tego, żeby dokonać interwencji, inaczej bym się tego nie podjela. MPO nie podlega pod Urz. Dzieln. Bemowo (MPO to nie jest jednostka Urz. Dzieln Bemowo), stad proces jest wydluzony i czekam na informacje zwrotna ad interwencji. Zapraszam Cie do kontaktu pod nr tel. 692425215 albo radna@maruszewska-bemowo.pl, ewent. podaj mi proszę kontakt do siebie, możemy się również spotkać, to Ci przedstawie dokładnie moje stanowisko w Twojej sprawie.
                    • aurita Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 16.09.14, 09:23
                      to zasada jest zla: o 6 nad ranem ludzie chca spac a nie sluchac smieciarki dzien w dzien pod oknem.
                • radna-maruszewska Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 15.09.14, 11:28
                  niitka1, zrobiłam zgłoszenie interwencyjne za posredn. czysta stolica a ponadto za pośrednictwem U.Dz. Bemowo.
                  • aja49 Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 30.09.14, 14:42
                    Witam serdecznie, chciałam podziękować za interwencję. Jest lepiej, mniej hałasliwie io późniejszych godzinach.
                    Pozdrawiam
                    • niitka1 Re: Śmieci na Bemowie_zgłaszajcie problemy 30.09.14, 14:59
                      u nas - na Górczewskiej 200 niestety bez zmian. poniedziałek-piątek o 6 rano. zaczęli też przyjeżdżać w soboty ale ostatnio było to po godz. 9 więc pora rozsądna

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka