Dodaj do ulubionych

szkoła Yamaha Bemowo odradzam!!!

10.08.16, 22:21
Szczerze odradzam szkołę Yamaha w Warszawie przy ul. Człuchowskiej 66!! Niestety sama dałam się złapać na piękne słówka pani Małgorzaty i straciłam czas i pieniądze (z podreśleniem na pieniądze, gdyż jest to maszynka do wyciągania pieniedzy tylko i wyłącznie). Zajęcia są nudne i z nauką nie mają wiele wspólnego, po 20 min dzieci zaczynają sie wiercić i pytają kiedy pójdą do domu. Grup jest mało, jeśli już takie sę wreszcie utworzą, przeważnie też sporo osób rezygnuje i okazuje się, że nie ma kiedy odrobić zajeć w razie choroby dziecka. Metoda też kontrowersyjna, nie jest też polecana przez profesjonalne szkoły muzyczne o czym dowiedziałam się niedawno. W tym roku dziecko będzie chodzić do przedszkola muzycznego przy państwowej szkole muzycznej (renomowanej i o ugruntowanej dobrej opinii) i takich placówek radzę szukać rodzicom.
Obserwuj wątek
  • ewella22 [...] 10.08.16, 22:40
   Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
   • ysmwarszawabemowo Re: szkoła Yamaha Bemowo odradzam!!! 06.09.16, 11:10
    ewella22
    Jest Pani pierwszą osobą, dla której nasze zajęcia są zbyt długie. Oczywistym jest, że podczas zajęć dziecko potrafi stracić na chwilę koncentrację, to całkowicie naturalny i normalny proces. Ważnym jest, że nauczyciel bezproblemowo przywraca uwagę dziecka i koncentruje ją na temacie lekcji. Jest to potwierdzone przez ponad 50 uczniów programu Junior Music Course w naszej szkole i ich rodziców :)
  • paul_ina Re: szkoła Yamaha Bemowo odradzam!!! 11.08.16, 09:00
   Witam, mam troje dzieci - młodsi chłopcy chodzą na Szkraby i Muzyka, starsza córka na Fun Key Kids, a mąż zapisał się na gitarę klasyczną.
   W Szkrabach uczestniczę z nimi jako opiekun i zajęcia są bardzo ciekawe, co prawda dzieci tracą koncentrację - każde w innym momencie - ale prowadząca elastycznie reaguje np. zmieniając aktywność i dzieciaki wracają. Moi synowie nucą piosenki z zajęć nawet podczas wakacji.
   Córka zaczęła grać na keyboardzie praktycznie po miesiącu, mąż podłapał gitarę.
   Nie ma żadnego problemu z odrabianiem zajęć.
   Powyższe opinie są dla mnie dziwne i wyssane z palca, może napisała je konkurencja?
  • ewella22 [...] 11.08.16, 11:31
   Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
   • paul_ina Re: szkoła Yamaha Bemowo odradzam!!! 29.08.16, 13:31
    A ja życzę odrobiny mniej spiny i agresji, żeby Pani dzieci oprócz "kariery muzycznej" miały też po prostu przyjemność z muzykowania i radość z rozwijania talentu.
    • ewella22 [...] 30.08.16, 23:58
     Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
     • ewella22 [...] 31.08.16, 00:16
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • ysmwarszawabemowo Re: szkoła Yamaha Bemowo odradzam!!! 06.09.16, 11:47
       ewella22 napisał(a):

       > Moja córka chodziła na zajęcia do szkoły Yamaha na Bemowie. Początkowo była zad
       > owolona, niestety z czasem miała coraz mniejszą ochotę na przychodzenie do szko
       > ły. Rzeczywiście zauważyłam, że grupa straciła zainteresowanie. Zajęcia stały s
       > ię monotonne i powtarzalne. Chciałam się wypisać z zajęć i tu zaczęły się probl
       > emy. Okazało się, że trzeba zapłacić jeszcze za miesiąc wypowiedzenia, co nie b
       > yło jasno powiedziane podczas podpisywania umowy. W tej sytuacji chodziliśmy tr
       > ochę na silę, bo płacenie komuś za nic 160 zl nie odpowiadało nam. Nowym osobo
       > m radzę wczytać się w umowę, jest niekorzystna dla klienta. W razie problemów,
       > pani Salajczyk podaje ludzi do sądu i przestaje być milo! Nie ma mowy o przyjem
       > ności z muzykowania w tej szkole.

       Proces nauki (a zwłaszcza nauki gry) polega na powtarzaniu. W przypadku nauki gry na instrumencie, schemat ćwiczenia wygląda tak samo, mimo że odnosi się od innych problemów. Dlatego dla osób, które nie posiadają wykształcenia muzycznego pewne elementy zajęć mogą wydawać się monotonne. Zawsze zwracamy na to uwagę podczas lekcji próbnych, które poprzedzają zapisy do naszej szkoły.
       Co do samej umowy: Przed zapisaniem dziecka, rodzic uczestniczy razem z dzieckiem w lekcji próbnej. Jeśli dziecko wykazuje zainteresowanie nauką gry, rodzic otrzymuje umowę do przeczytania w domu, a podpisanie jej odbywa się dopiero na pierwszych zajęciach, najczęściej tydzień później. W umowie jasno określamy warunki, między innymi miesięczny okres wypowiedzenia, dodatkowo podkreślamy to przy podpisaniu umowy. Miesięczny okres wypowiedzenia jest najkorzystniejszą formą zobowiązania dla uczniów. W przypadku rezygnacji rozstajemy się po miesiącu i nie jest Pani zobowiązana do ponoszenia kosztów np. miesięcy pozostałych do końca semestru bądź roku. Niestety, mimo tych warunków zdarzają się przypadki, kiedy zapisana osoba po prostu przestaje przychodzić i nie odbiera telefonu. W tej sytuacji zawsze staramy się nawiązać kontakt i rozwiązać problem korzystnie dla obu stron. W przypadku ewidentnego unikania kontaktu lub płatności (dłuższego niż 2 miesiące), jedyną dostępną formą kontaktu jest wezwanie z kancelarii prawnej. Na szczęście, w ciągu całej działalności szkoły tego typu incydent miał miejsce tylko 2 razy.
       "ewella22" - jeżeli w jakikolwiek sposób czuje się Pani niesprawiedliwie potraktowana, sugerujemy skontaktowanie się bezpośrednio z nami, zamiast umieszczania anonimowych i mijających się z prawdą wpisów pod adresem szkoły. Serdecznie pozdrawiamy :)
  • ysmwarszawabemowo Re: szkoła Yamaha Bemowo odradzam!!! 06.09.16, 11:00
   Dzień dobry.
   Z uwagi na liczne zgłoszenia tego wpisu przez naszych uczniów, postanowiliśmy zająć oficjalne stanowisko.
   W ubiegłym roku szkolnym w szkole uczyło się ponad 100 dzieci, w tym roku ta liczba wzrasta (nie znamy dokładnych danych ze względu na początek roku). Grupy nie przekraczają 5-6 osób, szkoła pracuje w godzinach od 11 do 21 w tygodniu, więc zawsze jest możliwość odrobienia nieobecności, co jest stałą praktyką w naszej szkole. Dodatkowo, jeśli dzieci nie mogą przyjść na zajęcia do innej grupy, ustalamy dodatkowy termin do odrobienia nieobecności. Zajęcia w całości opierają się na nauce gry, a liczba aktywności nie pozwala na nudę. Jeśli chodzi o ich efekty, zachęcamy do zapoznania się z materiałami z koncertu naszych uczniów, który odbył się w kwietniu tego roku :)
  • yarek7865 [...] 07.09.16, 07:49
   Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
   • tymyja729 [...] 08.09.16, 15:00
    Treść postu jest niedostępna.
    • ysmwarszawabemowo Re: szkoła Yamaha Bemowo odradzam!!! 08.09.16, 21:53
     tymyja729
     Bardzo proszę o podanie konkretnego przykładu odnośnie braku wywiązania się szkoły z umowy. Jest to bardzo poważny zarzut, na który chcielibyśmy odpowiedzieć. Również proszę o informację jakie odniósł Pan problemy w związku z komunikacją, bądź niedopasowaniem pod kątem wieku w grupie. Prosimy również o więcej informacji o rzekomym wprowadzaniu w błąd bądź manipulacji.
     Niestety ostatnio na tym forum pojawiają się wpisy, które oczerniają szkołę. Prawdopodobnie są one umieszczane przez nieuczciwie działającą konkurencję. Dlatego prosimy o podanie przybliżonego czasu uczęszczania do placówki a także rodzaju kursu, na który uczęszczał Pan, bądź Pana dziecko.
     Co do samego koncertu: wiadomym jest, że nie ma możliwości, aby setka dzieci zagrała jednocześnie na scenie, dlatego koncert podzielony był na poszczególne grupy, zarówno instrumentalne jak i wiekowe.
     • tymyja729 [...] 14.09.16, 12:40
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • ysmwarszawabemowo Re: szkoła Yamaha Bemowo odradzam!!! 15.09.16, 14:20
       Szkoła odpowiada na wszystkie wpisy, ponieważ staramy się reagować na każdy sygnał, czy krytyczną uwagę tak, aby stale podnosić jakość naszych usług.
       Niestety, w Pana poprzednim poście nie ma ani jednej konkretnej informacji, w przeciwieństwie do wielu poważnych i (naszym zdaniem) bezpodstawnych zarzutów. Na prośbę o szczegóły stwierdza Pan że "Wszystko co miałem do powiedzenia na temat szkoły jest tam napisane." -Niestety, brak przybliżenia chociaż jednego szczegółu w każdej z wymienionych przez Pana dziedzin, pozwala nam przypuszczać, że wszystkie powyższe zarzuty są wyssane z palca. W tej sytuacji pozostaje zapytać (wykluczając przez chwilę nieuczciwą konkurencję), dlaczego umieszcza Pan wpisy, które mają za zadanie być antyreklamą szkoły?
       Chciałbym również zwrócić uwagę, że wszystkie komentarze ze strony szkoły dążą do wyjaśnienia ewentualnych nieporozumień i spornych sytuacji. Proszę o informację w jaki sposób został Pan "narażony na atak ze strony szkoły"?
       Pozdrawiamy, Yamaha Szkoła Muzyczna Warszawa Bemowo
  • marekjoz Re: szkoła Yamaha Bemowo odradzam!!! 10.02.17, 12:38
   Ja posłałem swoich dzieciaków do Szkoły Muzycznej Muzofilia w Warszawie. Kadra, która zachęca do nauki, nie przymuszają do niczego, po prostu pomagają dzieciom rozwijać ich talenty i pasje :)
   • mar_jan.87 Re: szkoła Yamaha Bemowo odradzam!!! 17.03.17, 08:53
    Ja posłałem swojego syna na gitarę, córkę na pianino, jakoś zaraz po nowym roku. Dzieciaki do tej pory mają zapał i robią niezłe postępy. Córka gra na dwie ręce, syn zna już sporo akordów. A jak mi się towarzystwo pochorowało, to dostałem dwa inne terminy żeby odrobić lekcje, więc też całkiem fajnie. My polecamy :)
  • julek.m Re: szkoła Yamaha Bemowo polecam 02.09.17, 09:53
   Zastanawiałem się po trafieniu tutaj i przeczytaniu części komentarzy czy warto się wybrać do tej szkoły. Jestem po pierwszych zajęciach próbnych i zupełnie nie rozumiem części komentarzy. Córa od razu podłapała klimat, zagrała prostą, ale jednak melodię mimo że to była jej pierwsza lekcja i pierwszy kontakt z instrumentem. Dzieciaki w grupie też dawały radę. Dużo aktywności, więc nie było się kiedy nudzić, w drodze do domu towarzyszyła nam melodia z lekcji. Po zajęciach nauczyciel od razu omówił na czym polega metoda (jest trochę inna niż w szkole tradycyjnej, ale po zajęciach widzę jej plusy). Pojawiło się też dokładne omówienie umowy, włącznie z podkreśleniem okresu wypowiedzenia, płatności itp. Dodatkowo (mimo że byłem zdecydowany) dostałem umowę do domu żebym dokładnie przeczytał...
   A do ludzi którzy pisali wcześniej bzdury, przez które miałem opory żeby tam zadzwonić. Palnijcie się w te puste łby! Fajne miejsce, bardzo dużo energii i uśmiechu z każdej strony, a dzieciaki nie dość że mają ubaw, to łapią w mig. Razem z córą POLECAMY!!!!!!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka