Dodaj do ulubionych

znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na krzywy

18.01.07, 23:41
ryj.
czyzby ochrona przestala byc sprawdzana pod katem takich zachowan?
Jakie jest stanowisko zarzadu wobec takiego postepowania?
Obserwuj wątek
      • zzadymka Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 20.01.07, 20:50
        ECH PREZESIE CHYBA NIECHCESZ WIDZIEĆ. PRZYKLADUF JEST WIELE:
        - GRANATOWY PASAT wb.....
        - SREBRNA LAGUNA WB.....
        - BIALY POLONEZ TRUCK WL....

PEWNIE NAWET DZWONIĄ PO OCHRONĘ RZEBY IM BRAME OTWORZYŁA. ALBO CZAJĄ SIE POD
        BRAMĄ RZEBY WJECHAĆ PRZED KIMŚ ALBO ZA KIMŚ

KONKURENCJĄ NIE JESTEM BO FURY NARAZIE NIE ZANABYŁAM ALE JAK GOŚCIE
        PRZYJEŻDZAJĄ TO MÓSZĄ PARKOWAĆ POD BRAMĄ NA TRAWNIKU.
        • michalfront Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 20.01.07, 22:14
          taaak...

tym razem cwaniakują inaczej...

już nie miejsca "dla gości" tylko układzik z ochroną która (zapewne nie
          bezinteresownie) kładzie słupki na niewykupionych miejscach i już można sobie
          parkować za friko

ale jest proste rozwiązanie - wystarczy zapytać "bemowo" o listę wykupionych
          stanowisk postojowych w kazać ochronie pozamykać słupki na wszystkich
          niewykupionych miejscach...

a co pilotów - na początku BP dawało je wszystkim i nie odbierało nawet jeśłi
          ktoś rezygnował z wykupu garażu - ale jak ktoś podjedzie pod windę z zakupami
          to przecież żaden problem (gorzej jak tygodniami parkuje)

pozdrawiam
          • jarek_bemowo Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 21.01.07, 13:56
            > już nie miejsca "dla gości" tylko układzik z ochroną która (zapewne nie
            > bezinteresownie) kładzie słupki na niewykupionych miejscach i już można sobie
            > parkować za friko

Z dwojga złego to lepiej niech parkują na miejscach należących do developera
            (tych niesprzedanych), niż mieliby blokować miejsca dla naszych gości.
            Jeśli "drobne cwaniaczki" albo "uczciwi inaczej" (jak kto woli) parkują na
            miejscach dla gości to szkodzą nam i naszym gościom (bo nasi goście nie mają
            gdzie zaparkować), natomiast jeśli parkują na miejscach developera to nam
            uczciwym mieszkańcom nie czynią żadnej krzywdy (pomimo tego, że jest to, mówiąc
            najdelikatniej jak to możliwe, bardzo nieładne zachowanie - ale to już problem
            pana W. a nie nasz)
          • zzadymka Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 21.01.07, 20:08
            POPACZCIE DZISIAJ, PARKING DLA GOSCI WYPEŁNIONY NA FULA STAŁYMI GOŚĆIAMI.
            DOŁĄCZYŁY DO STAŁEJ EKIPY:
            - GRANATOWY OPEL ASTRA TEPSY
            - SREBRNY FIAT UNO
            I KILKA INNYCH.

CO JA ZROBIE? ZDJENCIA I WYŚLE WAJSGERBEROWI. OD ZARZONDU OCZEKUJĘ UREGULOWANIA
            SPRAWY. CHYBA, RZE ZARZĄD MA INNE ZDANIE, TO PROSZĘ JE WYARTYKUŁOWAĆ.

• kaaro1 Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 21.01.07, 14:01
      troubles napisał:

> ryj.
      > czyzby ochrona przestala byc sprawdzana pod katem takich zachowan?
      > Jakie jest stanowisko zarzadu wobec takiego postepowania?

Sprawa stara jak nasze osiedle tyle tylko że wcześniej parówa jeden z drugim
      potrafili bawić się w detektywów schodzić w nocy do garażu robić parkującym na
      miejscach dla gości autom zdjęcia,pisać anonimy donosić do m...dy warberga itp.
      dziwny był tylko fakt że działali bardzo wybiórczo,a inni parkujący w ten
      sposób lokatorzy im nie przeszkadzali i nadal nieprzeszkadzają....Na mocy
      regulaninu każdy lokator naszego osiedla ma prawo wjechać do garażu nawet kilka
      razy dziennie w uzasadnionych przypadkach na określony czas ale nie parkować
      nagminnie dzień i noc.
      • jarek_bemowo Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 21.01.07, 14:09
        > potrafili bawić się w detektywów schodzić w nocy do garażu robić parkującym
        > na miejscach dla gości autom zdjęcia,pisać anonimy donosić...

no i wykonywali kawał dobrej roboty - zawsze były miejsca dla gości, a ostatnio
        przestali i "uczciwi inaczej" zaczeli znowu zajmować miejsca przeznaczowe
        wyłącznie dla gości
        • gietka99 Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 21.01.07, 15:14
          Ostatnio przez tydzien stal na numerach GD... Mitsubishi Pajero na miejscu dla
          gosci. Ten czlowiek ma wykupione miejsce w garażu, ale ma zbyt wiele samochodow
          by wszystkie zmiescic na jednym miejscu. To mniej wiecej wygląda tak jak ci co
          maja niezle fury, ale nie zpalają świateł, bo oszczedzają na żarówkach.
            • zzadymka Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 21.01.07, 20:09
              POPACZCIE DZISIAJ, PARKING DLA GOSCI WYPEŁNIONY NA FULA STAŁYMI GOŚĆIAMI.
              DOŁĄCZYŁY DO STAŁEJ EKIPY:
              - GRANATOWY OPEL ASTRA TEPSY
              - SREBRNY FIAT UNO
              I KILKA INNYCH.

CO JA ZROBIE? ZDJENCIA I WYŚLE WAJSGERBEROWI. OD ZARZONDU OCZEKUJĘ UREGULOWANIA
              SPRAWY. CHYBA, RZE ZARZĄD MA INNE ZDANIE, TO PROSZĘ JE WYARTYKUŁOWAĆ.
              • kaaro1 Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 22.01.07, 16:55
                zzadymka napisał:

> POPACZCIE DZISIAJ, PARKING DLA GOSCI WYPEŁNIONY NA FULA STAŁYMI GOŚĆIAMI.
                > DOŁĄCZYŁY DO STAŁEJ EKIPY:
                > - GRANATOWY OPEL ASTRA TEPSY
                > - SREBRNY FIAT UNO
                > I KILKA INNYCH.
                >
                > CO JA ZROBIE? ZDJENCIA I WYŚLE WAJSGERBEROWI. OD ZARZONDU OCZEKUJĘ
                UREGULOWANIA
                >
                > SPRAWY. CHYBA, RZE ZARZĄD MA INNE ZDANIE, TO PROSZĘ JE WYARTYKUŁOWAĆ.

Wajberg czy jak mu tam h...j ma do tego odkąd wspulnota i zarząd przejoł
                kontrolę na osiedlu,zresztą trudno się dziwić, patrzy taki delikwent że jego
                sąsiad parkuje na krzywy ryj i robi to samo bo lepiej być cwaniakiem niż
                frajerem.
                • rogowski25 Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 22.01.07, 18:51
                  " już nie miejsca "dla gości" tylko układzik z ochroną która (zapewne nie
                  bezinteresownie) kładzie słupki na niewykupionych miejscach i już można sobie
                  parkować za friko"

z tego co wiem to klucze do słupków posiada właściciel miejsc niewykupionych,
                  czyli BP. poza tym dużo mieszkańców skorzystało z oferty BP (rozłożenie
                  wartości miejsca na 24 raty bezprocentowe) i wykupiło miejsca parkingowe
                  • michalfront Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 23.01.07, 19:50
                    rogowski25 napisał:

> z tego co wiem to klucze do słupków posiada właściciel miejsc niewykupionych,
                    > czyli BP. poza tym dużo mieszkańców skorzystało z oferty BP (rozłożenie
                    > wartości miejsca na 24 raty bezprocentowe) i wykupiło miejsca parkingowe

nie wiem jak teraz ale kiedyś ochrona miała klucze do tych słupków :)

a co do p. Wajsgerbera, którego przywoływało kilku przedmówców w tym wątku, to
                    nie pracuje on już dla BP. Naszymi sprawami "zajmuje" się p. Świder i jakaś
                    pani...
    • zzadymka Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 25.01.07, 21:37
      ZNOF STALI GOSCIE(WIECZÓR 25 STYCZNIA):
      - GRANATOFE BMW WJ...
      - SREBRNA LAGUNA WB...
      - GRANATOWY PASSAT WB...

ZARZOND, CO WY NA TO? TO JEST JAWNA KPINA
      BLOKADY I 150 ZA ZDJEŃCIE, TAK JAK TO STOI W REGULAMINIE. BENDZIE NA ZABAFKI NA
      PLAC ZABAF. A JAK NIE TO CZARNA LISTA SAMOHODUF NIEPOŻONDANYCH I OCHRONA
      DOSTAJE PO PENSJI JAK SIĘ TAKOWY POJAWI POD ZIEMNIOM.

• maciej_i_aga Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 26.01.07, 00:47
        Witam sąsiadów
        Jestem właścicielem granatowego Passata, który od kilku dni parkuje na
        miejscach Dla Gości.
        Dzisiaj dowiedziałem się o tym, jaki to stanowi problem dla moich sąsiadów.
        Chciałbym wyjaśnić Wam, dlaczego zajmuję jedno z miejsc dla gości i tym samym
        prosić o zrozumienie.
        Niedawno kupiliśmy ten samochód i dopiero, co udało się go zarejestrować. Do
        niedawna nie miał nawet tablic rejestracyjnych, a co dopiero mówić o
        ubezpieczeniu. Dlatego nie chcieliśmy zostawić go na ulicy. W dniu, w którym
        kupiliśmy samochód podjęliśmy rozmowy z Bemowo-park na temat zakupu miejsca
        postojowego, ale niestety te formalności także trochę trwają. Niemniej jednak
        mam nadzieje, że już za parę dni uda nam się sfinalizować transakcje i będziemy
        mogli parkować na własnym miejscu.
        Chciałbym przypomnieć wszystkim sąsiadom o tym, że stanowimy wspólnotę nie
        tylko w sensie prawnym (mam nadzieję) i zamiast obrażać pozostałych lokatorów
        czy posądzać ochronę, proszę o zrozumienie i postawienie się na naszym miejscu.
        Wy także możecie znaleźć się w podobnej sytuacji i oczekiwać uprzejmość ze
        strony sąsiadów.
        • karola_t Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 26.01.07, 08:58
          Witam,
          musi Pan zrozumieć nas sąsiadów, kiedy przyjeżdżają do nas goście nie mają
          gdzie parkować, a pierwszeństwo do tych miejsc mają właśnie goście.
          Dlatego powinien Pan postawić samochód na innym chronionym parkingu, a nie
          zajmować miejsc dla gosci,którzy muszą parkować na dworzu, bo Pana samochód
          stoi na ich miejscu. A co do ochrony, to możemy mieć pretencje bo NIE powinni
          godzić się na takie zachowanie.
          Pozdrawiam Karolina
          • karola_t Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 26.01.07, 09:10
            Witam ponownie,
            rozmawiałam z Panią administrator, która obiecała załatwić tę sprawę,ma
            porozmawiać z Panami Ochroniarzami i ich szefem,mamnadzieję, że przestaną
            wpuszczać nie gości na miejsca dla gosci i będą pilnować czasu parkowania
            samochodów !!!
            pozdrawiam Karolina
        • zadzad Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 26.01.07, 15:19
          Witam,
          jest to bardzo przykre, ale niech Pan nie liczy na zrozumienie przynajmniej
          niektórych sąsiadów. Mój gość ostatnio parkował mniej niż 72 godz. i też
          znalazł się na "czarnej liście". I co się dziwić, że w Wiadomościach ciągle
          słychać o jakichś napadach, czy morderstwach, jak na własnym osiedlu "człowiek
          człowiekowi wilkiem". Sama nie mam miejsca wykupionego i nie widzę nic złego w
          tym jak miejsce dla gości jest wolne, to żeby zaparkował mieszkaniec. Nie
          jestem "psem ogrodnika". A w sytuacji kiedy gość przyjeżdża wystarczyłoby
          poprosić, żeby mieszkaniec zwolnił miejsce i myślę, że nikt by nie robił
          problemu, bo przecież należy sobie pomagać. Ale to chyba tylko moje skromne
          zdanie. Pozdrawiam.
          • karola_t Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 26.01.07, 19:05
            Witam,
            proszę Pani nazwa "miejsce dla gości" coś oznacza, jeżeli Pani nie rozumie co
            to już wyjaśniam,na tych miejscach nie powinni parkować mieszkańcy tylko ich
            goście! A Pani pomysł, że mieszkaniec zaprakuje, a jak sie gość pojawi to
            mieszkaniec odjedzie nie jest niestety dobry,ponieważ mieszkaniec nie chce
            zjechać z tego miejsca. Co wielokrotnie już miało miejsce i tylko ochrona miała
            problem,jeżeli ktoś ma za dużo samochodów, a za mało miejsc parkingowych, bo
            szkoda mu na nie kasy ( nie chodzi tu o Pana z passatem ) to niech parkuje na
            dworzu,albo na innym parkibgu!!
        • mariusz1973 Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 26.01.07, 19:09
          Pani Agnieszko
          Jako mieszkaniec naszego osiedla chciałbym abyśmy stanowili wspólnote i bardzo
          chciałbym abyśmy my mieszkańcy byli dla siebie bardziej wyrozumiali dla siebie a
          nawet czasami wyciągali do siebie rękę. Osobiści nie mam nic przeciwko temu, że
          zaparkowali Państwo dla gości w oczekiwaniu na własne miejsce parkingowe. Szkoda
          tylko, że niektórzy mieszkańcy nadużywają tych miejsc parkingowych przez co tyle
          zlości w innych lokatorach, co jest zrozumiałe.
          Pozdrawiam
          Mariusz
        • michala3 Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 26.01.07, 19:55
          Prosze nie przeklamywac, gdyz mial Pan tablice, tylko niepolskie, poza tym nawet
          jak samochód jest sprowadzony i nie wjechal na lawecie to i tak MUSI miec
          (przynajmniej tymczasowe) ubezpiecznie komunikacyjne (które można kupić nawet na
          granicy) wiec prosze nie klamac...choc rozumiem, ze passat na zagranicznych
          tablicach (i fajnych alufelgach) kusi o wiele bardziej amatorów cudzej wlasnosci
          i dlatego dopóki auto nie dostalo polskich tablic, w pelni rozumialem Pana
          postój w garazu....Jednak nie mozna nadużywać pewnych kwestii, gdyż zaręczam
          Pana, że na naszym osiedlu jest bardzo dużo mieszkańców, którzy nie mają
          wykupionych miejsc garażowych - jest ich na pewno więcej niż miejsc dla gości.
          Proszę sobie teraz wyobrazic sytuację, w której każdy z tych mieszkańców zacznie
          cwaniakować i parkować na miejscu dla gości....ja sam nie mam wykupionego
          miejsca ale zdecydowałem sie je wynająć - mimo, że mogłem też próbować
          cwaniakować, ale właśnie dlatego, że stanowimy wspólnotę wolałem miejsce wynająć.
          • gietka99 Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 26.01.07, 20:49
            Tu jedna Pani napisala, ze jak podjedzie gosc, to mozna poprosic lokatora
            stojacego na miejscu dla gosci, by odjechal. Nie wiem jak by to mialo
            funkcjonowac, bo za przednia szyba nikt nie zostawia kartki z adresem
            zamieszkania, ani numerem telefonu. A zreszta jak durna ochrona widzi, ze jest
            komplet, to juz nie wpuszcza za brame by ewentualnie sie zorientowac ktory z
            samochodow jest lokatorow.

Pan Swider chyba ma malo w tej sprawie do gadania, ale nasz zarzad moze by
            jednak ruszyl sie w tej sprawie.

Granatowe BMW WJ stoi kolejna dobe, ale to pewnie wynika z tego, ze okoliczne
            placyki parkingowe zasypane sa sniegiem i szkoda sobie butow moczyc. Jezeli
            Zarzad nie moze sobie z tym autem poradzic, to moge podac adres pana Sasiada i
            mozna by interweniowac. Nawet jak nie u niego osobiscie, to isc do Ochrony,
            powiedziec, ze sie jest z Zarzadu i zapytac o co tu chodzi. Chyba ze Zarzad ma
            inne bardziej piorytetowe zadania.

• jarek_bemowo Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 27.01.07, 12:32
              > Granatowe BMW WJ stoi kolejna dobe...
              > Zarzad nie moze sobie z tym autem poradzic...

Szanowni Państwo, właściciel tego BMW, już kiedyś publicznie groził na tym
              forum, że jeśli komuś się nie podoba, że on (jeśli mnie pamięć myli to
              przepraszam i proszę mnie poprawić) parkuje na miejscu dla gości to może
              poszczuć takiego delikwenta swoim psem (podobno ma jakąś agresywną rasę psa) –
              ale posypał się na niego grad krytyki i ustąpił, zapewne dlatego nasz Zarząd
              nie interweniuje w sprawie tego pana. Natomiast dziwi mnie "odwaga" i pewność
              siebie tego właściciela BMW, ludzie nie lubią jak są robieni w konia przez
              drobnych cwaniaczków. Pewien mój znajomy niedawno opowiadał o podobnej sytuacji
              na jego osiedlu i w końcu komuś puściły nerwy i porysował karoserię lokalnego
              cwaniaczka, dlatego również w trosce o współsąsiada apeluje do właściciela BMW
              aby nie prowokował i nie nadużywał cierpliwości współmieszkańców osiedla
    • 1234j5 Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 28.01.07, 14:33
      właściciel bmw.jestem za tym żeby skutecznie wyeliminować parkowanie samochodów
      przez lokatorów na miejscach dla gości,zaparkowałem swój samochód tylko dlatego
      że inni lokatorzy robią to nagminnie od dawna{obserwowałem garaż od
      miesięcy}.więc albo ten przepis dotyczy wszystkich lokatorów albo żadnego.A
      wypowiedzi w typie tego pedała jarka o rysowaniu karoseri są śmieszne i chyba
      on nie wie co pisze,ja mogę pić kawę w towarzystwie wielu świadków kiedy jemu
      może przydażyć się nieszczęście.A psem nikogo nie szczuję to nie w moim
      stylu,zresztą to bardzo dobrze ułożona bestja.
      • jarek_bemowo Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 28.01.07, 15:25
        > wypowiedzi w typie tego pedała jarka o rysowaniu karoseri są śmieszne...

Może i śmieszne, ale na innych osiedlach sytuacje rysowania gwoździem albo
        innym narzędziem samochodów takich cwaniaczków już miały miejsce - takie jest
        życie - rzeczywistość jest czasami śmieszna.

Ja tylko apeluję, abyś nie prowokował innych współmieszkańców swoimi
        kretyńskimi wypowiedziami do takich czynów. Apeluję również do mieszkańców aby
        nie dali się sprowokować. Problem należy rozwiązać w cywilizowany sposób. Ale
        wypowiedzi typu "będę za darmo parkował na miejscach, których nie wykupiłem i
        na których nie mam prawa parkować, bo jestem niedorozwój i nie rozumiem tego,
        że nie powinienem tak czynić" nie najlepiej o tobie świadczą.

a po drugie - lepiej być pedałem niż niedorozwojem

> on nie wie co pisze,ja mogę pić kawę w towarzystwie wielu świadków kiedy jemu
        > może przydażyć się nieszczęście...

nawet nie wiesz niuniu o czym piszesz, nie takim drobnym cwaniaczkom jak ty
        wydawało się, że są panami wszechświata, mogą mieć w d... otaczające go
        społeczeństwo i bezkarnie szkodzić swoim sąsiadom

> A psem nikogo nie szczuję to nie w moim stylu...

oczywiście, że nie w twoim stylu, bo ty nie masz żadnego stylu - no może poza
        drobnym krętactwem i radochą z tego, że udało ci się za darmo parkować w
        miejcach, do których nie ma prawa.
        • gietka99 Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 28.01.07, 19:53
          Do Pana z BMW, nie wiem jak Pan zaobserwowal, ze inni mieszkancy parkuja na
          krzywy ryj, skoro Pan nie ma miejsca w garazu. Spaceruje Pan po tym garazu i
          obserwuje, czy notorycznie stawiajac swoj samochod na miejscu dla gosci ma Pan
          okazje obserwowac??

Moze i faktycznie inni zachowuja sie jak Pan, ale na Pan pecha, ze Pana
          samochod bardzo rzuca sie w oczy i kazdemu korzystajacemu z grazu jest on juz
          dobrze znany i ostatnio codziennie podnosi Pan cisnienie.
          • michalfront Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 29.01.07, 14:48
            ten problem jest wg. mnie praktycznie nie do rozwiązania na obecnym etapie :(

ale jak widać wzbudza największy odzew spośród wszystkich tematów ostatnio
            poruszanych na naszym forum :)

mnie bardziej zajmuje kwestia egzekwowania do BP gwarancji na lokale (czy tylko
            ja miałem kłopoty z oknami, ścianami itp.) oraz sprawy bieżącego zarządu i
            administratora (podwyżka o 100 zł w listopadzie w stosunku do grudnia) i cena
            ponad 550 za lokal 66 - takich opłat nie mają nawet na Ursynowie przy metrze
            :(((

pozdrawiam wszystkich i życzę szczęścia przy przeprawianiu się przez dzisiejsze
            lodowisko na pasażu
          • jarek_bemowo Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 31.01.07, 16:56
            Rozumiem, że do omówienia byłby temat potencjalnych skutków naruszenia jak i
            zapowiedzi naruszenia kodeksu karnego, w tym ewntualnego naruszenia
            nietylakności innej osoby.
            Przyjmuję zaproszenie. Jako miejsce spotkania proponuję "lokal" przy ulicy
            Raginisa 4 (jeśli twoi koledzy od kawy też chcieliby wziąć udział w dyskusji,
            to również możesz ich przyprowadzić). Podaj tylko datę i przybliżoną godzinę
            abyśmy się nie rozminęli.
            • karola_t Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 31.01.07, 20:31
              Witam, byłam dzisiaj na spotkaniu z Panią administrator i z Panem z Zarządu, i
              Panie Jarku nie ma co zawracać sobie głowy cwaniakiem bo lada dzień na
              miejscach dla gości nie będzie parkował ani on, ani żaden inny lokator
              mieszkający na tym osiedlu,a już na pewno osoba, która nie ma wykupionego
              miejsca, bo poprostu nie będzie miała jak wjechać, nawet pilociki się nie
              przydadzą ;-).
              Pozdrawiam Karolina
            • 1234j5 Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 02.02.07, 15:26
              Osoba używająca psełdonimu"jarek z bemowa" okazała się nie tylko śmierdzącym
              tchurzem ale i oszustem,umawiając się ze mną dzisiaj o godz. 12.00 na ulicy
              Reginisa 4 w komędzie policji wa-wa bemowo nie pojawiła się.od oficera
              dyżurnego dowiedzałem się że żaden jarosław lub "jarek z bemowa" tam nie
              pracuje {tak wynikało z poprzednich wypowiedzi tego osobnika} . w związku z tym
              że ta osoba anonimowo oczernia mnie i moją rodzinę nie szczędząc nawet psa,
              zwracam się z prośbą do mieszkańców naszego osiedla jak równierz do policji o
              ustalenie personaliów tego osobnika .
              • karola_t Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 02.02.07, 15:39
                Witam,
                bardzo bym prosiła abyście Panowie obaj darowali sobie takie rozmowy na forum,
                do Pana Jarka, proszę spotkać się z Panem 1234j5 skoro sam Pan zapropomował, a
                do Pana 1234j5 mam prośbę żeby przestał Pan parkować na miejscu dla gości bo to
                nieładne i niekulturalne, a Pana tłumaczenia, że inni parkują to i pan są
                niezbyt mądre ( nie obrażając Pana ).
                Pozdrawiam Karolina
    • jarek_bemowo Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 31.01.07, 20:46
      Informuję Państwa, że w IV Komisariacie Policji (dla dzielnic Wola i Bemowo)
      uruchomiony jest ANONIMOWY TELEFON ZGŁOSZENIOWY (022 603 77 48) czynny całą
      dobę, jeśli ktoś obawia się ewentualnej zemsty osoby łamiącej lub deklarującej
      chęć złamania prawa może anonimowo zgłosić ten fakt do służb zajmujących się
      takimi przypadkami. Jeśli przypadki takie zwrócą uwagę osób sortujących takie
      zgłoszenia wówczas osoba zgłaszana (nawet anonimowo) na kandydata
      do "nieprzestrzegania prawa" może być przez uprawnione do tego urzędy i
      instytucje sprawdzana podczas rutynowych kontroli czy przypadkiem nie łamie
      prawa w innych dziedzinach,
      np.:
      - czy nie oszukuje na podatkach (rutynowe kontrole zeznań podatkowych - nawet
      do 5 lat wstecz),
      - czy uczciwie prowadzi działalność gospodarczą (prawem przewidziane kontrole
      podatkowe i skarbowe)
      - a nawet to, czy może udokumentować legalne pochodzenie swoich środków za
      które nabyła swój majątek (opodatkowanie dochodów z nieujawnionych źródeł
      przychodów lub nie znajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach wynosi na dzień
      dzisiejszy 70%).

Ponieważ żyjemy w państwie prawa, to osoby u których w uzasadniony sposób
      podejrzewa się łamanie lub deklarujące chęć łamania przepisów prawa, które
      zwróciły na siebie uwagę na tą okoliczność zazwyczaj skrupulatniej kontrolowane
      są podczas codziennych rutynowych przewidzianych prawem kontroli od osób u
      których nie zachodzi podejrzenie, że łamią lub mogą łamać prawo.
      Dlatego zachęcam, aby każdy przypadek łamania prawa (groźba naruszenia
      nietykalności osobistej jest już złamaniem prawa) lub zapowiedzi łamania prawa
      był zgłaszany pod wyżej wymieniony numer (jeśli ktoś czegokolwiek obawia się to
      może to zrobić anonimowo), ponieważ niedopuszczalną sytuacją jest tolerowanie
      lub brak reakcji na łamanie lub zapowiedzi łamania prawa w naszym otoczeniu.

Przypadki łamania prawa można zgłaszać również e-mailem pod adres:
      krp4warszawa[małpa]policja.waw.pl - w tym przypadku tożsamość osoby
      zgłaszającej może zostać ustalona.

W naszym kraju obowiązuje również prawo "nienaruszalności własności" dlatego
      nie powinniśmy na własną rękę wymierzać "sprawiedliwości" jeśli ktoś nas do
      tego usilnie prowokuje, tylko starać się rozwiązać problem w cywilizowany,
      przewidziany prawem sposób.

To tyle "wymądrzania" się na dzisiaj.
        • jarek_bemowo Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 31.01.07, 21:40
          > Jezu człowieku za komuny zrobiłbyś karierę jako "TW".

o tym również będziemy mogli porozmawiać

> dosyć już tej nierównej walki, ja jestem osobą jawną...

i to był twój błąd - zupełnie niepotrzebnie publicznie ujawniłeś swoje
          skłonności do łamania prawa - i nie wiem czy jasno się wyraziłem, ale żadnej
          walki nie ma i nie będzie, a jeśli będziesz próbował jakiejkolwiek walki
          niezgodnej z prawem, to tylko sobie zaszkodzisz.

Możemy załatwić to osobiście (jeśli boisz się w jawny i cywilizowany sposób
          rozwiązywać problemów), zapraszam na ulicę Raginisa (około 3-4 km od osiedla),
          będziesz miał okazję do długiej i szczerej rozmowy w 4 oczy przy stoliku i przy
          kawie lub herbacie (ja funduję) - no i będziesz mógł dobrze przygotować się do
          rozmowy. Nigdy nie załatwiałem, nie załatwiam i nie będę załatwiał takich spraw
          w nocy, na deszczu, w chłodzie i na warunkach które mi nie odpowiadają - jeśli
          nie będę do tego zmuszony przez okoliczności. A po drugie nie mogę dawać złego
          przykładu ewentualnym przechodniom lub co gorsze dzieciom. Jeśli masz na tyle
          odwagi to zaproponuj dzień i godzinę a ja ci powiem jak najłatwiej do mnie
          trafić - do końca tego tygodnia do godziny 13:00, a od przyszłej środy do
          niedzieli w godzinach popołudniowych i wieczornych. Jak chcesz spotkania to
          musisz dostosować się do moich terminów, gdyż ja nie zamierzam zmieniać swoich
          planów specjalnie dla ciebie.
                • karola_t Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 01.02.07, 09:43
                  Witam, nie nie było to mydlenie oczu, bo ja sama postaram się być z tą sprawą
                  na bierząco i sprawdzać czy Pani Administrator robi to co powiedziała, że
                  zrobi. Wreszcie skończy się parkowanie na cwaniaka osób, które myślą, że
                  wszystko im wolno!!!
                  Serdecznie pozdrawiam Karolina
                  • tepicielka_debili Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 01.02.07, 10:20
                    ....i zycze wszystkim ktorzy sa za tak rygorystycznymi zasadami zeby gosc
                    przyjezdzajacy do kogos nie zostal wpuszczony.

Mlodzi ludzie na nowym osiedlu zochowuja sie gorzej niz "spoleczenstwo
                    moherowych beretow"

W S T Y D ! ! ! ! !

kazdy kto sie wprowadzil myslal ze bedzie ich otaczala mila sasiedzka
                    atomosfera atmosfera

...niestety zawiodlam sie!!!!

Jest gorzej niz na bazarze gdzie jest mnostwo MOHEROWYCH BERETOW

Przegladajac inne fora poruszane sa tematy diametralnie inne niz tu.

Tam wszystky sie witaja,umawiaja w celach towarzyskich na kawe,chodza razem na
                    spacery ....w ogole jakas inna atmosfera a tu.....

.....nic innego tylko wieczne darcie kotow!!!!

LUDZIE JAK KOMUS COS NIE PASUJE TO PROSZE SIE WYPROWADZIC DO SAMODZIELNEGO DOMU
                    z garazem (tam na pewno nikt nie stanie na czyims miejscu)!!!

To sa bloki a nie chalupy na odludziu!!!
                    Trzeba sie liczyc z tym ze "jeden lubi Kryske a drugi Maryske"

• sn5 Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 01.02.07, 11:22
                      do Tępicielki debili.

Popieram w 100%. Aż żal sie robi, kto mieszka na tym osiedlu. Ja uważam, że po
                      prostu ludzie nie mają co robić w domu, nudzą się i zamiast zająć się swoimi
                      sprawami udają społeczniaków i mieszają gdzie tylko mogą. Nie cierpię takiego
                      zachowania! A też miałam nadzieję na miłe i przyjazne sąsiedztwo.

Pozdrawiam
                      • karola_t Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 01.02.07, 12:39
                        Witam ponownie, dokładnie ja też chciałabym mieszkać na przyjaznym osiedlu, ale
                        jest jak jest, dlatego miłoby było gdy przyjeżdżają do mnie goście gdzieś ich
                        ulokować. Uważam, że powinniśmy myśleć o innych osobach i nie zachowywać się
                        niekulturalnie, np. parkować tam gdzie nie wolno i zajmować miejsce innym.
                        Pozdrawiam Karolina
                    • michalfront Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 01.02.07, 13:58
                      cóż, proszę tylko zauważyć, że tu nie chodzi o drobiazg tylko o prawie 30.000
                      złotych które jedni wydali na miejsce prakingowe, a drudzy nie i teraz śmieją
                      się im w nos także parkując w garażu...

dyskusja jest żenująca - niektóry tu próbują udowadniać że czarne jest białe...
                • gietka99 Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 01.02.07, 19:05
                  do sn5

Na osiedlu jest przyjaźnie i ludzie sie lubią i uśmiechają {w moim bloku tak
                  jest|, ale tu chodzi o zasady. Wszyscy są równi wobec siebie i nikt nie
                  powinien uważać, że mieszka z durniami, których można robić w jajo, bo i tak
                  się nie kapną. Nikt nie siedzi w oknie i nie wypatruje co ktory sąsiad źle
                  robi. Tylko pewne naruszenia prawa i regulaminu przez uczciwych mieszkańców są
                  zauważane.
                    • zzadymka Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 02.02.07, 18:26
                      UFF, DAFNO MIE TU NIE BYŁO - BYNAJMIEJ NIE MYŁAM OKIEN TYLKO KONFERENCJA
                      PLASTYCZNA :). GORONCO SIĘ ZROBIŁO NA FORUM.
                      w MOJIM BLOKU TESZ JEST WIELE MIŁYCH OSÓP. ALE COŚ MIE PONOSI GDY PRZYJEŻDŻAJOM
                      DO MIE GOŚCIE I NIE MAJOM GDZIE ZAPARKOWAĆ BO MNIEJSCA DLA GOŚCI SOM ZAJENTE
                      FCIONSZ PRZEZ TE SAME SAMOCHODY.

A TEMPICIELKA DEBILI JEST SŁABOM TEMPICIELKOM DEBILI BO ISTNIEJE. A POWINNA SIĘ
                      WYTEMPIĆ, SONDZONC PO LOGICE JEJ ROZUMOWANIA.
                      • 1234j5 Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 02.02.07, 19:37
                        Witam serdecznie.
                        Jestem żoną Pana od BMW.Piszę tę wypowiedz pod nikiem męża, ponieważ swojego
                        nie posiadam.Nie czytam ani nie korzystam z forum.
                        Zdecydowałam się na tą wypowiedz gdyż sprawa z Panem"jarek-bemowo"moim zdaniem
                        zaszła już zbyt daleko.Mój mąż jest osobą honorową i zgodnie z umówionym
                        spotkaniem czekał na "j-b" w umówionym miejscu.Niestety "J-B" nie stawił się w
                        umówionym terminie i miejscu.Miejscem spotkania okazała się Komenda Policji na
                        Jelonkach.Kiedy mąż wszedł do środka i poinformował że jest umówiony z P
                        Jarkiem,Jarosławem(tak "j-b"prosił aby go poprosić), policjant który pełnił
                        dyżur zrobił wielkie oczy i oznajmił, że nikt taki tu nie pracjue.
                        Drodzy lokatorzy faktem jest,że "j-b" to zwykły oszust.Od czasu kiedy
                        zamieszkaliśmy na tym osiedlu, ten człowiek szkaluje i oczernia moją
                        rodzinę.Sugeruje,że mój mąż jeżdząc samochodem BMW, musi być gangsterem i
                        oszustem.
                        Namawia mieszkańców aby składali na moją rodzinę donosy na policję twierdząc
                        przy tym, że sam jest policjantem pracującym w KP na Jelonkach.
                        Jeśli chodzi o całą sprawę tz. o parkowanie na miejscach dla gośći to tylko
                        dla "j-b"pretekst.
                        Nie parkowaliśmy samochodu w garażu od co najmniej 8 miesięcy.
                        Ostatnie zaparkowanie (jedno -w styczniu b.r)było zrobione z premedytacją.
                        (chodziło o zwrócenie uwagi na sprawę).Od jakiegoś czasu obserwowaliśmy
                        parkujące w garażu samochody i proszę mi uwieżyć nie byli to goście.
                        Jeśli "j-b" jest takim prawym człowiekiem pilnującym pożądku na naszym osiedlu
                        to dlaczego nie stosuje swoich metod w stosunku do wszystkich parkujących.
                        Teraz jestem pewna, że nie chodzi o żadne parkowanie.Osobnik pod nikiem "jarek-
                        bemowo"poprostu uwziął się na moją rodzinę i anonimowo pozwala sobie na
                        wypisywanie niestworzonych chistorii.
                        Ponieważ sprawa zrobiła się już zbyt poważna, gdyż nie wiemy z kim mamy do
                        czynieniai zaczynam się obawiać o bezpieczeństwo mojej rodziny, informuję, że w
                        poniedziałek jestem umówiona na Komisarjacie Policji na ul.Zytniej i składam
                        oficjalne doniesieni na "j-b".Takie zachowanie można podciągnąc pod
                        paragraf.Myślę,że policja zajmie się anonimowym oszczercą.
                        Dziękując za zrozumienie pozdrawiam wszystkich rzyczliwych.
                        Katarzyna.

• gietka99 Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 03.02.07, 18:37
                          ...Ostatnie zaparkowanie (jedno -w styczniu b.r)było zrobione z premedytacją.
                          (chodziło o zwrócenie uwagi na sprawę)...

Miła Pani, gdybyście Państwo rzeczywiście zaparkowali tylko raz w styczniu,
                          myśle,że nie było by tej całej awantury. Ale niestety Państwa wystawianie na
                          próbe cierpliwości innych lokatorów trwało przynajmniej tydzień. I ten tydzień
                          dziwnie się zbiegł z obfitymi opadami śniegu na mazowszu.

• economist1 Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 23.02.07, 14:05
                            drodzy sąsiedzi, o co wam właściwie chodzi???z tego co widzę to osoby
                            wypowiadające się na temat garaży mają już wykupione swoje miejsca
                            postojowe....więc co za tym automatycznie idzie mają gdzie postawić swoje auto -
                            zgadza się???
                            ale dlaczego tak bardzo interesują się osobami które nie mają wykupionego
                            miejsca tego zupełnie nie rozumiem !!!!!! czy wiąże się to z jakimiś ukrytimi
                            kosztami wliczonymi w czynsz ??? czy to właśnie ich miejsce jest zajmowane????
                            czy tak naprawdę warto się tak pieklić???
                            Ja mam moje miejsce :) nie jest to najfajniejsze miejsce postojowe w naszym
                            garażu ale... jest moje i mogę tam sobie parkować rano, w południe ,po południu
                            wieczorem, w nocy... raz mogę sobie zaparkować przodem do ściany a innym razem
                            bagaznikiem.Jest moje bo ........za nie zapłaciłam !!!
                            ale tak na serio to do głowy by mi wcześniej nie przyszło interesowac sie
                            innymi miejscami postojowymi tzn. kto tam staje? dlaczego? itp. a już na 100%
                            nigdy nie zainteresowałyby mnie samochody zajmujące miejsca dla gości.(może dla
                            tego ze nigdy nikt z moich gosci nie miał problemów z zaparkowaniem)
                            mniejsza o więkrzośc ! :)
                            podsumowując : przydałoby się zorganizować jakiś parking przed osiedlem
                            a) dla gości
                            b) dla tych dla których nie starczyło miejsc ( bo mieszkań licząc tak na oko
                            jest więcej niż miejsc postojowych )bądz poprostu nie mogą czy tez nie chcą
                            mieć swojego własnego miejsca.
                            Myślę ze to jest o wiele lepszy temat do dyskusji a może i owocnej
                            współpracy....
                            Pozdrawiam,
                            Aga.

• jarek_bemowo komentarz do wypowiedzi 1234j5 03.02.07, 20:26
                          > informuję, że w
                          > poniedziałek jestem umówiona na Komisarjacie Policji na ul.Zytniej i składam
                          > oficjalne doniesieni na "j-b".

super, proszę tylko nie zapomnieć dołączyć wydrukowanych wypowiedzi internauty
                          1234j5, świadczących o jego ponadprzeciętnym wzorze cnót obywatelskich
                          np. tej z kilku wypowiedzi powyżej, cytuję dosłownie:

"ja mogę pić kawę w towarzystwie wielu świadków kiedy jemu może przydażyć się
                          nieszczęście"

lub też tej podobnych z wcześniejszych wątków kierowanych do innych osób, które
                          śmiały zwrócić 1234j5 uwagę, że parkuje na miejscach do których nie ma prawa.

Musze przyznać, że z zażenowaniem i z niesmakiem przeczytałem powyższy wpis,
                          który zmusił mnie do sprostowania bajeczki przedstawionej przez 1234j5:

> zgodnie z umówionym
                          > spotkaniem czekał na "j-b" w umówionym miejscu.Niestety "J-B" nie stawił się
                          > w umówionym terminie i miejscu.Miejscem spotkania okazała się Komenda Policji
                          > na Jelonkach.

Usystematyzujmy zatem dyskusję, ponieważ na chaotycznych i niespójnych
                          wypowiedziach 1234j5 próbuje odwrócić "kota ogonem" i przedstawić jakąś
                          bajeczkę jako rzeczywistość.

1) 1234j5 domagał się koniecznie wyjaśnień
                          2) zgodziłem się, ale pod warunkiem, że odbędzie się w cywilizowany sposób, bez
                          żadnych walk, zgodnie z prawem i albo na moich warunkach, albo żadnej dyskusji
                          nie będzie
                          3) jako punkt spotkania zaproponowałem Raginisa 4 w środku budynku
                          4) 1234j5 napisał, że zgadza się (31.01.07, 21:54)
                          5) następnie 1234j5 stwierdził, że jednak nie przyjdzie na zaproponowane przeze
                          mnie miejsce (wypowiedź: 01.02.07, 11:55) i stwierdził, że chce na dworze (co
                          już wcześniej wykluczyłem i on doskonale o tym wiedział)
                          6) następnie przedstawił wersję, że pomimo tego, iż wcześniej powiedział, że
                          tam nie przyjdzie - jednak przyszedł i wyraził zdziwienie, że nikt na niego nie
                          czeka i nikt o niczym nie wie.
                          7) jeśli by 1234j5 nie rozmyślił się, to najprawdopodobniej spotkanie by się
                          odbyło w miejscu wyznaczonym przez osobę dyżurującą, a tak osoba dyżurująca o
                          niczym ode mnie nie wiedziała bo wcześniej 1234j5 powiedział, że tam nie
                          przyjdzie

> Kiedy mąż wszedł do środka i poinformował że jest umówiony z P
                          > Jarkiem,Jarosławem(tak "j-b"prosił aby go poprosić), policjant który pełnił
                          > dyżur zrobił wielkie oczy i oznajmił, że nikt taki tu nie pracjue.

oczywiście, że tam nie pracuję i ja bym zrobił wielkie oczy, jeśli powyższa
                          reakcja byłaby inna. chciałem tam przyjść bo mi tak pasowało, ale 1234j5
                          stwierdził, że miejsce mu nie odpowiada, skoro 1234j5 nie miał zamiaru tam
                          wchodzić to nie było sensu się z nim tam spotykać.

I jaki 1234j5 wyciągnął wniosek z tego, ze się nie pojawiłem (i nikt o tym nie
                          wiedział) w miejscu w którym 1234j5 nie miał zamiaru się zjawić (o czym
                          wcześniej poinformował, że tam nie przyjdzie)?

cytuję: "to zwykły oszust"

jeśli 1234j5 chce opowiadać bajeczki, które mają funkcjonować jako
                          rzeczywistość to niech wymyśla je tak, aby nie było w nich aż takich luk.
                          Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie przychodził na spotkanie z 1234j5
                          jeśli 1234j5 wcześniej powie, że tam nie przyjdzie.
                          jeśli 1234j5 myślał, że jego bajeczka nie zostanie sprostowana, to w tym
                          momencie stało się inaczej

pozostałe nieprawdy:

> Namawia mieszkańców aby składali na moją rodzinę donosy

nie na żadną rodzinę, tylko na przypadki łamania prawa

> Od czasu kiedy zamieszkaliśmy na tym osiedlu, ten człowiek
                          > szkaluje i oczernia moją rodzinę.

proszę chociaż jakąś spójną wersję wyprodukować, jest to zdanie zaprzeczające
                          czwartemu zdaniu wypowiedzi czyli cytuję: "Nie czytam ani nie korzystam z forum"

> twierdząc przy tym, że sam jest policjantem

kolejna nieprawda

> Sugeruje,że mój mąż jeżdząc samochodem BMW, musi być gangsterem...

nie, no proszę aż takich komplementów sobie nie prawić, sformułowaniem jakim
                          posłużyłem się wobec 1234j5 było "drobny cwaniaczek" - i z tego co się
                          orientuję to jest dosyć często spotykana opinia o 1234j5 na tym osiedlu.

> Mój mąż jest osobą honorową

że co proszę ???????????????????
                          na taką konstrukcję słowną to bym nigdy nie wpadł w kontekście 1234j5

co ma wspólnego z honorem, bezprawne zajmowanie miejsca parkingowego do którego
                          nie ma się prawa i odgrażanie się współmieszkańcom, którzy mieli śmiałość
                          zwrócić uwagę, że tak nie powinno się postępować ??????

co wspólnego z honorem ma bajeczka o spotkaniu w miejscu do którego 1234j5 nie
                          miał zamiaru przyjść

> Jeśli "j-b" jest takim prawym człowiekiem pilnującym pożądku na naszym
                          > osiedlu to dlaczego nie stosuje swoich metod w stosunku do wszystkich
                          > parkujących.

bo tylko 1234j5 publicznie odgrażał się osobom, które zwracały mu uwagę, że nie
                          powinien postępować tak jak postępował

i na tym kończę wszelką polemikę z 1234j5, ponieważ słowa przez niego pisane
                          nic nie znaczą.
                          Ile trzeba mieć tupetu, żeby nazwać kogoś oszustem za to, że nie przyszedł na
                          spotkanie w miejsce w którym 1234j5 nie miał zamiaru się pojawić.
                          A może 1234j5 stosuje zasadę, że jeśli to co mówi nie zgadza z faktami, to tym
                          gorzej dla faktów – tylko co to ma wspólnego z honorem?
                            • storczyk70 Re: komentarz do wypowiedzi 1234j5 04.02.07, 21:37
                              Proponuję zakończyć ten wątek. Sprawą garaży powinien zająć się zarząd i jak już
                              ktoś wcześniej napisał - coś się w tej kwestii zadzieje. Jaki ma sens pisać na
                              ten temat dalej? Coraz ostrzejszy ton wypowiedzi niczego nie zmieni. Przecież
                              nie zaczniemy wszyscy się bić:):) Panowie powstrzymajcie się od dalszych wpisów.
                              Niedługo przyjdzie wiosna i lepsze humory:)
                              • 1234j5 Re: komentarz do wypowiedzi Pani storczyk70. 05.02.07, 15:42
                                szanowna pani zgadzam się co do pierwszej części pani wypowiedzi,natomiast
                                kolejny raz apeluję do osobnika TCHÓRZOJARKA o spotkanie na jego
                                warunkach,jeśli komenda na jelonkach jest za mała i słabo obsadzona przez
                                policjantów,to może w pałacu mostowskich.Ja nie ustanę w staraniach
                                identyfikacji tego czegoś.Proszę równiesz o spotkanie pana piszącego pod
                                psełdonimem gietka99,wiem że ten pan mieszka w bloku 10c więc jesteśmy
                                sąsiadami,więc może zapuka pan do mnie lub wyznaczy jakieś inne miejsce
                                spotkania,Jacek.
          • ggarbar Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 21.02.07, 10:50
            1. Przepraszam bardzo, Pan jest moderatorem wątku? Temat mnie bardzo
            interesuje, ale mam trudności z odszyfrowaniem wypowiedzi Pani zzadymka. Z
            całym szacunkiem, ale powstaje wrażenie, że pisało je dziecko z podstawówki.
            2. Dysortografia stała się bardzo łatwą wymówką dla wszystkich, którzy mieli
            trudności z ortografią i z różnych względów nic z tym nie zrobili (lub zrobili
            niewiele). Poza tym, zawsze można tekst wrzucić do spellchecka.
            3. Pozostaje mi tylko współczuć, że dla Pana jedynym powodem do wstydu jest
            kradzież. Ja znalazłbym tych powodów więcej, a jednym z nich jest publiczne
            wypowiadanie się (np. na forum) i robienie przy tym karygodnych błędów
            ortograficznych. Ale widocznie jestem w swoim zdaniu odosobniony.

Pozdrawiam,

Ggarbar
            • jarek_bemowo Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 21.02.07, 14:47
              > 3. Pozostaje mi tylko współczuć, że dla Pana jedynym powodem do wstydu jest
              > kradzież.

hm... może mam wadliwą przeglądarkę internetową, ale w 3 pkt nie wyświetla mi
              się tekst, że jest to jedyny powód.
              Proszę napisać, jak Pani/Pana przeglądarka wyświetla 3 pkt mojej poprzedniej
              wypowiedzi, a może wtedy zrozumiem Pani/Pana komentarz.
              • ggarbar Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 22.02.07, 12:06
                To proszę mi wobec tego wyjaśnić, jaki sens miał punkt 3 "Wstyd to kraść"? W
                kontekście mojej poprzedniej wypowiedzi, że wstyd pisać z takimi błędami
                ortograficznymi, Pan napisał "wstyd to kraść" (czyli, że pisanie z błędami na
                forum publicznym nie jest powodem do wstydu). Rzeczywiście, nie napisał Pan, że
                to jedyny powód do wstydu, co w niczym nie wpływa na meritum mojej wypowiedzi.

Jeśli ma Pan ochotę dalej na ten temat dyskutować, zapraszam na priva, bo chyba
                nie ma sensu zaśmiecać forum dyskusjami nie na temat.

Pozdrawiam,

ggarbar
    • tatwo Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 26.10.07, 09:04
      ehh, znowu to samo.
      przyjezdzaja goscie, miejsc brak, ale ciagle te same samochody na
      miejscach dla gosci. Przyklady? srebrny opel astra WB..., srebrna
      toyota corolla WX ze znaczkiem Strabagu, pewnie by mozna cos jeszcze
      znalesc.

W zwiazku z tym propozycja, by na spotkaniu wspolnoty zastanowic sie
      co z tym fantem zrobic. Moze wynajmowac te miejsca i pieniadze
      przeznaczac dla wspolnoty? np 5pln/godzine, kazde mieszkanie ma
      miesieczny karnet np. na 50 pln, za dodatkowe godziny obowiazuje
      doplata? podejrzewam, ze nawet zakup kasy fiskalnej by sie zwrocil.
      Moze egzekwowac - zgodnie z regulaminem - kary poprzez zakladanie
      blokad? A moze sprzedac te miejsca i zapomniec o bezplatnych
      postojach dla gosci?

A moze napisac na forum, co to za osoby z imienia i nazwiska
      oszukuja pozostalych mieszkancow, ktorzy w oplatach za powierzchnie
      wspolne oplacaja darmowy postoj niektorych z nas?

Co o tym sadzicie?
      pozdrowienia,
      Arek

• cbssg Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 30.10.07, 20:49
          No tak te cwaniactwo też mnie strasznie denerwuje. Myślę, że trzeba
          poważnie się w końcu zastanowić nad tym problemem. Popieram pomysł
          aby z imienia i nazwiska piętnować takie osoby. Dodatkowo proponuję
          zainstalowanie słupków uniemożliwiających parkowanie na miejscach
          dla gości. Do rozważenia jest także kwestia zmiany firmy
          ochroniarskiej na bardziej profesjonalną, która skutecznie
          podejmowałaby interwencje. Wiąże się to oczywiście ze zwiększeniem
          opłat. Myślę jednak, że jest to przedsięwzięcie tego warte.
            • michalfront Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 07.11.07, 12:06
              pank70 napisał:

> może zobaczmy co wyjdzie z przeprogramowania pilotów - ostateczny
              > termin 7.11.07 wg. ogłoszenia

nic nie wyjdzie :( tak jak nie wychodziło dotychczas... poza tym nie
              są problemem osoby które okazjonalnie, na kilka godzin wjeżdżają np.
              w celu wyładowania zakupów itd. ale takie, które od miesięcy parkują
              dzień w dzień...

samochody mieszkańców parkujących na miejscach dla gości sa
              powszechnie znane ale ani zarząd, ani (pseudo)ochrona nic z tym nie
              robią...

co do ochrony to nie wiem jaki jest cel płacenia na nich grubej kasy
              skoro kompletnie nie spełniają swojej roli - firma powinna zostać
              wymieniona niezwłocznie po przejęciu przez wspólnotę zarządu od BP.
              powód, dla którego zarząd nie robi nic by zmienić firmę ochroniarską
              jest mi nieznany (może ktoś z zarządu nam to na tym forum wyjaśni???)

co do braku miejsc dla rzeczywistych gości, to ja na
              stwierdzenie "postaramy się wpuścić ale może nie być miejsc"
              odpowiadam zawsze że miejsca mają sie znależć a jak nie to możemy
              się razem przejść i sprawdzić ile "nieuprawnionych" samochodów
              ochrona w danej chwili w garażu toleruje (zapewne nie za darmo) - i
              miejsce dla moich gości znajduje się zawsze...

[url=czestochowa.schronisko.net][img]https://www.czestochowa.schronisko.net/signature/signature.jpg[/img][/url]
    • troubles Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 07.01.08, 21:30
      drobnych cwaniaczkow wyeliminowala decyzja zarzadu
      co prawda niektorzy parkuja centralnie przed brama wjazdowa ale juz
      nie walcza z ochrona
      na placu boju pozostali naprawde twardzi zawodnicy np z niebieskiego
      toledo tos40xt

brawo toledo !
      nie daj sie przeciwnikom !!
      niech frajerzy ktorzy kupili miejsca zazdroszcza pomyslowosci i
      sprytu !!!
    • tatwo Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 09.08.08, 19:31
      a do mnie dzisiaj podszedl czlowiek przedstawiajacy sie jako
      wlasciciel mercedesa S500. Powiedzial, ze ochrona doniosla mu, ze
      powiadomilem administratora o tym, ze on nielegalnie parkuje.
      Twierdzil przy tym, ze on, jako mieszkaniec, ma wieksze prawo
      parkowania na miejscach dla gosci, bo on jest mieszkancem.
      Wyartykulowal przy tym pewne grozby pod moim adresem.
      Ciekawy czlowiek.

pozdrowienia
      Arek
      • jarek_bemowo Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 11.08.08, 20:51
        A czy zgłosił Pan te pogróżki na policję?
        Jeśli nie to radzę to jak najszybciej zrobić, nawet jeśli nie było
        przy tym świadków.
        Nie może być tak, że jakieś dzikusy "kradną" naszym gościom miejsca
        parkingowe, a jak się im zwraca uwagę, to zamiast ze wstydu zapaść
        się pod ziemię mają jeszcze czelność grozić uczciwym sąsiadom.

Ja natomiast w ramach solidarności z sąsiadem, któremu groził ten
        ktoś kto ma coś wspólnego z tym mercedesikiem oświadczam, że jutro
        (a może jeszcze i dzisiaj jeśli będę przechodzil obok) zgłoszę na
        ochronę fakt parkowania na "krzywy ryj" tegoż mercedesika oraz
        dodatkowo zgłoszę to administratorce podczas jej najblizszego dyżuru.

A jeśli trafi się jakiś palant, który będzie groził mi za to,
        bezpośrednio po usłyszeniu pogróżek pojadę do najbliższego
        komisariatu policji (ul. Raginisa 4) i zgłoszę to.

Ponadto informuję Państwa, że w IV Komisariacie Policji (dla
        dzielnic Wola i Bemowo) uruchomiony jest ANONIMOWY TELEFON
        ZGŁOSZENIOWY (022 603 77 48) czynny całą dobę, jeśli ktoś obawia się
        ewentualnej zemsty osoby łamiącej lub deklarującej chęć złamania
        prawa może anonimowo zgłosić ten fakt do służb zajmujących się
        takimi przypadkami. Jeśli przypadki takie zwrócą uwagę osób
        sortujących takie zgłoszenia wówczas osoba zgłaszana (nawet
        anonimowo) na kandydata do "nieprzestrzegania prawa" może być przez
        uprawnione do tego urzędy i instytucje sprawdzana podczas rutynowych
        kontroli czy przypadkiem nie łamie prawa w innych dziedzinach,
        np.:
        - czy nie oszukuje na podatkach (rutynowe kontrole zeznań
        podatkowych - nawet do 5 lat wstecz),
        - czy uczciwie prowadzi działalność gospodarczą (prawem przewidziane
        kontrole podatkowe i skarbowe)
        - a nawet to, czy może udokumentować legalne pochodzenie swoich
        środków za które nabyła swój majątek (opodatkowanie dochodów z
        nieujawnionych źródeł przychodów lub nie znajdujących pokrycia w
        ujawnionych źródłach wynosi na dzień dzisiejszy 70%).

Przypadki łamania prawa można zgłaszać również e-mailem pod adres:
        krp4warszawa[małpa]policja.waw.pl

Ponieważ żyjemy w państwie prawa, to osoby u których w uzasadniony
        sposób podejrzewa się łamanie lub deklarujące chęć łamania przepisów
        prawa, które zwróciły na siebie uwagę na tą okoliczność zazwyczaj
        skrupulatniej kontrolowane są podczas codziennych rutynowych
        przewidzianych prawem kontroli od osób u których nie zachodzi
        podejrzenie, że łamią lub mogą łamać prawo.
        Dlatego zachęcam, aby każdy przypadek łamania prawa (groźba
        naruszenia nietykalności osobistej jest już złamaniem prawa) lub
        zapowiedzi łamania prawa był zgłaszany pod wyżej wymieniony numer
        (jeśli ktoś czegokolwiek obawia się to może to zrobić anonimowo),
        ponieważ niedopuszczalną sytuacją jest tolerowanie lub brak reakcji
        na łamanie lub zapowiedzi łamania prawa w naszym otoczeniu.

Pozdrawiam wszystkich uczciwych współmieszkańców naszego osiedla.

tatwo napisał:

> a do mnie dzisiaj podszedl czlowiek przedstawiajacy sie jako
        > wlasciciel mercedesa S500. Powiedzial, ze ochrona doniosla mu, ze
        > powiadomilem administratora o tym, ze on nielegalnie parkuje.
        > Twierdzil przy tym, ze on, jako mieszkaniec, ma wieksze prawo
        > parkowania na miejscach dla gosci, bo on jest mieszkancem.
        > Wyartykulowal przy tym pewne grozby pod moim adresem.
        > Ciekawy czlowiek.
        >
        > pozdrowienia
        > Arek
      • jarek_bemowo Re: znowu drobne cwaniaczki zaczely parkowac na k 11.08.08, 21:08
        > Twierdzil przy tym, ze on, jako mieszkaniec, ma wieksze prawo
        > parkowania na miejscach dla gosci, bo on jest mieszkancem.

I tu nasz "bohater" jest w błędzie. Jako mieszkaniec nie ma on
        żadnego prawa do tego aby przebywać na terenie pozdziemnych garaży
        ani zostawiac tam czegokolwiek. Podziemny garaż jest oddzielną,
        wyodrębnioną własnością. Prawa do tej własnosci mają tylko
        właściciele miejsc postojowych i jeśli nasz "bohater" nie ma
        wykupionego żadnego miejsca postojowego to współwłasciciele garaży
        mogliby wywiesić tabliczkę o treści: "My właściciele tej posiadłości
        zabraniamy wjazdu na teren podziemnego garażu mercedesikowi
        S-ileśtam o numerze rejestracyjnym ..." i mercedesik S-ileśtam nie
        miałby żadnego prawa wjechać na cudzą posiadłość.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka