Dodaj do ulubionych

Jak się dziś czujecie?

06.10.04, 13:57
Jak sie dziś czujecie migrenowcy? Ja - odpukac dziś wyjatkowo dobrze. A wy
Misie?
Obserwuj wątek
      • marialudwika Re: Jak się dziś czujecie? 06.10.04, 17:52
        Dzis czuje sie tak,jak nie zyczylabym sie czuc najgorszemu wrogowi!!
        Takie ataki migreny mam,nz szczescie ca co 4-5 tygodni.Boli mnie ,jak
        zwykle,prawa skron,boli mnie czaszka z lewej strony,tak dotkliwie,ze ledwo moge
        sie uczesac a i to wyjac z bolu.Glowe mam goraca,tak jak ktos obok pisal.Jest
        mi niedobrze,o jedzeniu nie ma mowy,na szczescie pomaga aviomarin.
        Imigran mnie zawiodl totalnie,zaraz wezme ibuprofen forte.Nie wiem,czy szlag
        mnie nie trafi bo niedawno wzielam solpadeine..Jesli mnie nie trafi to Was
        powiadomie.Troche sie waham,czy moge tyle lekow naraz/nieomal/ brac.Moze pomoze
        mi drzemka,po oxazepamie.
        Przepraszam za to uzalanie sie nad sama soba,ale to o dziwo pomaga!!
        Zycze Wam BBG
        ml
            • ania261 Re: Jak się dziś czujecie? 07.10.04, 09:48
              jejku jak tak czytam ML ile tych proszkow bierzesz to naprawde wspolczuje. Ja
              teraz w sumie biore na stale flunarizine i divascan a doraznie ketonal. Czy
              ketonal np. na Ciebie nie dziala? U mnie w sumie sie sprawdza (odpukac - jak na
              razie).
              • marialudwika Re: Jak się dziś czujecie? 07.10.04, 10:10
                Biore tyle,jak z bolu "chodze po scianie",co sie zdarza regularnie raz na m-c.
                Gdybym tyle brala codziennie to dawno bym sie zatrula.
                Co gorsza,to odnosze wrazenie,ze rownie dobrze moglabym nic nie brac a efekt
                bedzie taki sam.Atak trwa zawsze 3-4 dni i nie ma na to mocnych :(
                Wlasnie dzis jest dzien trzeci,chyba najgorszy!
                ml
                • ania261 Re: Jak się dziś czujecie? 08.10.04, 09:43
                  To szkoda, bo Ketonal wiele osób sobie chwali. Zawiera ketoprofen.O Divascanie
                  i niskim cisnieniu nic mi nie wiadomo, natomiast flunarizinum biore, bo mam
                  zawroty głowy, ale tez pomaga na migrenę.
                  Pozdrawiam
    • n_nadia Re: Jak się dziś czujecie? 08.10.04, 11:27
      Polozylam sie z lekkim bolem glowy. W nocy na zmiane z mezem wstawalismy do dziecka, bo maly w nocy sypia dramatycznie. Efekt tego jest taki, ze poranek powitalam z bolem glowy. Wypilam kawe z nadzieje, ze mi pomoze, bo czasami pomaga, ale nie tym razem. Glowa boli z przodu, tak wiec za jakas godzine bol przeniesie sie na lewa strone. Wzielam 2 ibuprofeny, moze zadzialaja (a moze nie)...
      Pozdrawiam i zycze bezbolowego dnia:)
      nadia
    • indian_margerine Re: Jak się dziś czujecie? 08.10.04, 15:49
      Dziś jest Ok. Ale wczoraj i przedwczoraj było fatalnie. Bolała mnie lewa
      połówka głowy - oko, skroń i szczęka. Wczoraj wzięłam sobie urlop i
      odpoczywałam. Trochę pomogło. Dzis jestem tylko troche osłabiona.
      Może to ta pogoda i duzo pracy.
      Indian
    • kasik1313 Re: Jak się dziś czujecie? 11.10.04, 16:43
      ... no coz... jak sie mozna czuc po 6 proszkach... dzis dla odmiany lewa
      strona... pulsuje nieznosnie... i tak od 1,5 tygodnia... a raczej od 22 lat...
      z malymi przerwami... nie stac mnie na kupowanie imigranu, bo bole sa zbyt
      czeste... juz nie wiem co robic... dzis sie poryczalam, ale nie bolu, tylko z
      bezslinosci... co robic?
      • n_nadia Re: Jak się dziś czujecie? 11.10.04, 17:06
        Tez sobie zadaje to pytanie. W sobote mielismy z mezem plany na wieczor. Oczywiscie nic z nich nie wyszlo, bo ok. godziny 18tej dopadla mnie M.
        Wczoraj byl piekny dzien, bez bolu, bez prochow.
        Dzisiaj na samym poczatku zdarzylam wziac ibuprom, ktory na szczescie zadzialal, wiec moze do wieczora bede miala spokoj.
        Czasami czuje sie zupelnie bezsilna. To juz trwa tyle lat, a ja sobie nadal nie umiem poradzic z M. Ciagle jestem od niej zalezna.
    • madzik1980 Re: Jak się dziś czujecie? 14.10.04, 18:30
      Dzisiaj od rana boli mnei głowa.rano wzięłam jedną tabletke nurofenu ale nadal
      boli tak że płakać mi sie chce.Nie chce się faszerować tabletkami bo to na
      dłuzszą metę nic nie daj.Jak wy sobie z tym bólem radzicie?
        • bergamotka11 Re: Jak się dziś czujecie? 17.10.04, 09:35
          Tak sobie czytam dziewczyny Wasze posty, bardzo Wam wspolczuje....Mnie nigdy
          tak bardzo przez tak dlugo nie bolalo...
          Tak sobie mysle, ze dla osob postronnych to moze sie wydac monotematyczne,
          nudne i malo wiarygodne ot uzalaja sie nad soba i tyle...Moze ktos kto tego
          nigdy nie doswiadczyl ma prawo tak uwazac i moze nie ma co na nich psow wieszac
          ze nas nie rozumieja...Natomiast zupelnie inna para kaloszy to bliscy - rodzina
          i przyjaciele. U mnie reaguja niby ok, ale za kazdym razem w Wigilie gdy zycza
          mi "i zeby ta glowa cie juz nie bolala" wyczuwam pewien podtekst
          zlosliwosci...Niestety nie obylo sie bez kilku awantur podczas ktorych dalam im
          do zrozumienia ze bol glowy to nie jest wymowka od prac domowych jak wczesniej
          np. mama mi sugerowala. Teraz mam problem z moim chlopakiem - jak go przekonac
          ze nie wymawiam sie migrena od wizyt u jego znajomych? Jak wyttlumaczyc
          przyczyne tego ze czasem jestem rozdrazniona, zla, depresyjna i chce po prostu
          tchche sie pouzalac? takie sytuacje najbardizej bola...
          • venus22 Re: Jak się dziś czujecie? 17.10.04, 22:49
            Mysle ze najprosciej by bylo podsunac mu do przeczytania powazny artykul na
            temat migreny,
            Ten jest przyzwoity:
            www.sluzbazdrowia.com.pl/html/more3185c.php
            oprocz tego znacznie lepszy ale tez dluzszy podsunal nam kiedys Maszar-
            "krotkie kompedium wiedzy o migrenie"..

Nie gwarantuje to zrozumienia u nie-migrenikow ale na pewno cos tam da..
            Venus
            • marialudwika Re: Jak się dziś czujecie? 17.10.04, 23:11
              Dzis czuje sie wzgleddnie,ale pod wieczor polknelam tabletke paracetamolu z
              kodeina,jest tylko na recepte."Dostalam" to od lekarki domowej na bole
              zlamanego zebra.Podzialalo dosc szybko,ale jestem jakas po niej "przymulona".
              ml
    • aneczkakaka Re: Jak się dziś czujecie? 18.10.04, 13:02
      Niestety koło 10,30 zaczęło się mroczki potem przeraźliwy ból głowy, mdłości i
      wstręt do jedzenia, wszelkich zapachów, hałasu, światła. Potem małe spanko i
      oczywiście wymioty - dopiero po nich mi przechodzi. Koło 16 - stej czulam się
      już dobrze, ale czuję że dzisiaj od rana tępy ból głowy. Kiedy to się skończy?
    • ania261 Re: Jak się dziś czujecie? 21.10.04, 12:53
      Oj fatalnie sie dzis czuje. Bronie sie jeszcze przed wzieciem tabletki, ale
      powoli to juz chyba nie ma sensu. Musze wziac. Fatalna dzis pogoda "pod psem".
      Na pewno i ona mnie dobila. A musze siedziec i pracowac do 16-tej. A to jeszcze
      tyle czasu...
          • marialudwika Re: Jak się dziś czujecie? 21.10.04, 15:20
            W nocy byla burza za burza,ulewa,cisnienie atm. skacze gora -dol,zaczyna sie
            sztorm.I zaczyna sie cos dziac z moja glowa.Juz wzielam dwa panadole,ale chyb
            idzie wielka M bo wech mam jak piese policyjny,zapach perfum w windzie=koszmar.
            Mieszka tutaj wiele Surinamek a one doslownie zlewaja sie tym :(((,co dla nosa
            migrenika jest tortura!!!
            Reasumujac -nie jest dobrze.
            ml
    • ania261 Re: Jak się dziś czujecie?+zawroty głowy 22.10.04, 14:31
      A ja sie na przekor wszystkiemu czuje dosyc dobrze.
      Mam tylko pytanie czy ktoras z Was miewala zawroty glowy przez dluzszy czas. Ja
      mialam kilka miesiecy temu dosyc uciazliwe, teraz znowu mi wrocily i biore
      flunarizinę. Po niej jest niezle, ale z czasem chcialabym ja odstawic tylko sie
      troche boje, ze swiat znowu bedzie wirowal. Co zrobic? MOZE TO BRAK MAGNEZU,
      POTASU ALBO CZEGOS JESZCZE INNEGO? sama nie wiem. Ale to chyba troche
      niepokojacy objaw? 6 listopada jade do W-wy na rezonans glowy. Prosze
      trzymajcie za mnie kciuki. Wiem, ze to jeszcze troche czasu ale juz zaczynam
      sie troche stresowac i obawiac.
      Pozdrawiam Was wszystkie(-ich).
      • n_nadia Re: Jak się dziś czujecie?+zawroty głowy 22.10.04, 16:49
        Moj synek obchodzi dzisiaj 1-wsze urodzinki i wiecie co zrobil?
        Wyskoczyl z lozeczka prosto na glowe! Myslalam, ze zawalu dostane. Podnoslam brzdaca, krew z buzi mu sie lala, przerazilam sie nie na zarty. Okazalo sie, ze ugryzl sie w jezyk. Wezwalam pogotowie, zabrali nas do szpitala, zrobili malemu RTG czaszki... Na szczescie nic nie wykazalo. Wrocilismy do domu i mamy synka obserwowac. Mam nadzieje, ze nic mu nie bedzie, bo sobie tego nie daruje!
        Narazie mnie nic nie boli, ale mam ociazala glowe, wiec pewnie na wieczor, bede miala M.
        • marialudwika Re: Jak się dziś czujecie?+zawroty głowy 22.10.04, 19:30
          Wyobrazam sobie,jaki szok przezylas!!Maly tez sie z pewnoscia przestraszyl!
          Mali chlopcy sa bardzo ruchliwi,moj syn ,jako maluch wspial sie na polpietro i
          spadl,bylo to bardzo dawno,ale dzis jeszcze pamietam moj strach i jego-stracil
          na chwile oddech.
          Malemu solenizantowi sle zyczenia :)
          ml
                    • venus22 Re: Jak się dziś czujecie? 27.10.04, 18:50
                      Wlasnie.. nie jest to dziwne...
                      czasem glowa tak bardzo nie tetni, nie boli tylko w srodku czlowiek czuje sie
                      bardzo zle, i zdawaloby sie jeden tryptan powinien zalatwic sprawe a tu - guzik.
                      A czasem takis silny bol i prosze - pomaga..
                      Tez to zauwazylam..

Venus
                      • ania261 Re: Jak się dziś czujecie? 28.10.04, 14:14
                        Przerazona jestem troche. Biore ten divascan i flunarizinum i boje sie przytyc.
                        Apetyt wydaje mi sie, ze mi wzrosl. Ale nie chce odstawic tych lekow bo boje
                        sie migreny. Powazniejszej nie mialam od okolo miesiaca. No i boje sie
                        pojawienia sie znowu zawrotow glowy. Bledne kolo. Divascan obniza poziom
                        seratoniny, boje sie tez nie wpasc w jakas depresje (oprocz tej jesiennej u
                        wielu osob).
                        Pozdrawiam
                        A tak w ogole to nie wiem czy moge liczyc z Waszej strony na wsparcie z racji
                        tego mojego listopadowego rezonansu glowy. Pisalam juz o tym ale jakos nie
                        uzyskalam zadnych slow pociechy :( Szkoda... A myslalam, ze nie jestem sama na
                        tym forum. Widac musze liczyc tylko na wsparcie w realu.
                        Dosc tego uzalania...
                        Pozdrawiam
                        • marialudwika Re: Jak się dziś czujecie? 28.10.04, 14:36
                          ania261 napisała:

> Przerazona jestem troche. Biore ten divascan i flunarizinum i boje sie
                          przytyc.
                          >
                          > Apetyt wydaje mi sie, ze mi wzrosl. Ale nie chce odstawic tych lekow bo boje
                          > sie migreny. Powazniejszej nie mialam od okolo miesiaca. No i boje sie
                          > pojawienia sie znowu zawrotow glowy. Bledne kolo. Divascan obniza poziom
                          > seratoniny, boje sie tez nie wpasc w jakas depresje (oprocz tej jesiennej u
                          > wielu osob).
                          > Pozdrawiam
                          > A tak w ogole to nie wiem czy moge liczyc z Waszej strony na wsparcie z racji
                          > tego mojego listopadowego rezonansu glowy. Pisalam juz o tym ale jakos nie
                          > uzyskalam zadnych slow pociechy :( Szkoda... A myslalam, ze nie jestem sama
                          na
                          > tym forum. Widac musze liczyc tylko na wsparcie w realu.
                          > Dosc tego uzalania...
                          > Pozdrawiam
                          Oczywiscie,ze mozesz liczyc!!!!Ale o ile dobrze pamietam to rezonans masz 6
                          listopada!I mnie to kiedys robiono,ale wtedy mialam obrzek mozgu i niewiem jak
                          to wyglada "w praktyce".Pozdrawiam!!
                          ml
      • halina.kantor Re: Jak się dziś czujecie?+zawroty głowy 03.11.04, 13:05
        Aniu mnie tomografia nic nie wykazała i neurolog rozłożył ręce, czasem korzystam
        z poradni leczenia bólu przewlekłego i akupunktury, która na jakiś czas pomaga,
        a z migrenami borykam się conajmniej od 38 lat, bo gdy małam jakieś 3 to już
        pamiętam, że bolała mnie głowa.
    • ania261 Re: Jak się dziś czujecie? 02.11.04, 10:18
      Witam wszystkich!
      Dziekuje Venus. Jak sie czujecie po tym pelnym zadumy dniu? Szkoda, ze dzis nie
      ma tez wolnego, bo w nastroju melancholijnym musze pracowac. Glowa
      troche "ciupie" mam nadzieje, ze w nic gorszego sie nie rozwinie. Pozdrawiam
    • sabba sorry 02.11.04, 14:53
      ale kurwa mac musze zaklac bo moja glowa nie moze zdecydowac sie dzis czy boli
      czy nie. NO nie moge narzekac, to nie typowa migrena (moze nietypowa, nie wiem),
      nie wymiotuje, nie poleglo mnie (jestem w pracy) ale jest to tak upierlidwy
      bol...juz juz czuje ze mi lepiej...a potem znow lubudubu!!!! Dobrze ze za
      godzine mam akupunkture moze mnie to jakos uspokoi....
      • marialudwika Re: sorry 03.11.04, 11:49
        Taki miewam czesto,nie ostry a mozna nazwac "w tle",ostatnio staram sie mniej
        zazywac panadolu,bo czort wie,czy to nie jest juz uzaleznienie!
        Jednak te up..we bole glowy stokroc wole od migreny!!!
        ml
        • halina.kantor Znowu wielka M 03.11.04, 13:00
          Dopiero dziś weszłam na to forum i widzę, że wszyscy macie ten sam problem co
          ja. Dziś jest strasznie 3 dzień przedwczoraj dwie solpadeiny, wczoraj ibuprom
          max , dziś znowu solpadeina + ibuprom, i dziś jest chyba najgorzej, mam tylko
          nadzieję, że nie będzie to maraton, moja najdłuższa M trwała 45 dni, nie
          wiedziałam nawet jak się nazywam.
          • sabba nie wiem 04.11.04, 09:54
            ja u was ale w Niemczech pogoda okropna! TZn deszcz nie pada, ale jest mgla,
            wilgotno i cieplo jednoczesnie! Codziennie budze sie rano z bolem na dzien dobry
            ktory w ciagu dnia rozchodzi sie albo chowa sie gdzies w zakamarku mozgu i
            dokucza mniej czy bardziej.
            • halina.kantor Jak się dziś czujecie 04.11.04, 10:02
              Niestety 4 dzień wielkiej M, wprawdzie jeszcze nie wzięłam żadnych tabletek, bo
              wiem, że i tak nie pomogą, osłabienie wzroku w lewym oku, cała lewa strona głowy
              pulsuje i nie można spać ani nic, po prostu wielka M
            • ania261 Re: nie wiem 04.11.04, 10:03
              Tutaj pogoda znosna (w centrum Polski). Ale ja sie czuje dzisiaj zle z powodu
              okresu. Skrecam sie z bolu i nie moge normalnie pracowac. Glowa na razie nie
              boli-jeszcze tego by brakowalo!
              Pozdrawiam
              • marialudwika Re: nie wiem 04.11.04, 11:30
                Wczoraj przed pojsciem spac tak okropnie rozbolala mnie glowa,ze wzielam
                panadol.Imigran dopiero dzis odbiore z apteki.Poza tym uzywam go jak czuje,ze
                to atak M.A propos imigranu to "cykaja" po 8 porcji/spray/.Przedluzenie recepty
                kosztuje 15 euro.
                Dzis ,narazie,jest wzglednie.Pogoda troche sie poprawila,moze przezyje dzien
                bezbolowy..
                Pozdrawiam Was Migrenki!
                ml
              • daisy5 Re: nie wiem 04.11.04, 12:43
                Skręcam się z bólu z dokładnie takiego samego powodu co Ty Aniu. Głowa też na
                razie nie boli, aczkolwiek cały czas czuję, że M czai się gdzieś w mojej głowie
                i tylko czeka na "właściwy" moment by zaatakować ...
                  • daisy5 Re: nie wiem 04.11.04, 15:13
                    Dziękuję za pozdrowienia i również pozdrawiam :) Mnie po nurofenie forte ból
                    także troszkę przeszedł, jednak zaczyna boleć mnie głowa. Ehhh, jak nie jedno
                    to drugie ...
                      • venus22 Re: nie wiem 04.11.04, 19:03
                        dzisiaj juz lepiej ale wczoraj mialam okropny atak, nie byl to najokropniejszy
                        w moim zyciu ale wystarczajacy aby odechciewalo sie zyc.. od 5:30 rano -
                        pobudka od silnego lupniecia, natychmiast uczucie checi wymiotowania, walenie
                        serca, telepawka, i ten bol bol bol.
                        Co wzielam tabletke to modlilam sie zeby nie zwrocic - akurat nie mam tych na
                        jezyk.
                        Mysle ze sama sobie zaszkodzilam - skusilam sie na kilka rzeczy ktore moga byc
                        bodzcem- kawalek czekoladki (halloween'owej) dwa kubki maslanki, ale najgorsza
                        to chyba herbatka zurawinowa ktora jest nafaszerowana ziolami i gozdzikami, juz
                        sam zapach przyprawial mnie o lekkie mdlosci ale mysle sobie wypije bo smaczna..

no i mialam.

O 12:30 po pol. wstalam, ledwo zywa, caly dzien do kitu nawet nie pojechalam po
                        dziecko do szkoly, maz musial.

Ale, rzecz jasna, kto ma migreny ten ma ataki i one nie musza podawac powodu..
                        zawsze go szukam, ale czy warto..

pozdrawiam bolacych i niebolacych

Venus
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka