Dodaj do ulubionych

Migrenicy po 70-tce

19.02.20, 12:24
Jak objawia się migrena w waszym wieku ? U mnie zaczyna się najczęściej w postaci napadu częstoskurczu trwającego niekiedy do 3-ech godzin . Profilaktycznie zażywam wtedy do 20 mg propranololu , uciskam tętnicę szyjną i spowalniam oddech . Czuję też ucisk w dołku podsercowym i opadam z sił. Lęku na ogół nie odczuwam , ale w przeszłości też mnie dopadał. Ciśnienie krwi mam wtedy w normie ok 130 na 6o mm Hg.
Napad kończy się tępym ukłuciem z lewej strony serca , serce nagłe spowalnia i słabnie i rozpoczyna się ból głowy . Potem piję kawę i zażywam polopirynę.
Najczęściej takie napady zdarzają mi się przy zmianach pogody i silnym wietrze. właśnie takiej aurze jaką mamy ostatnio .


--
Czy drogowskaz idzie w kierunku, który pokazuje ?
Obserwuj wątek
  • minniemouse Re: Migrenicy po 70-tce 20.02.20, 01:19
   Hej, Xawery! :)
   wprawdzie nie mam 70 ale już przekroczyłam 60 tke wiec może to tez się liczy?
   Trudno mi powiedzieć czy mam podobne objawy. czasami wydaje mi się ze rzeczywiście jakbym miała uczucie "ścisku w sercu" przy napadach migreny. uczucie wpierw słabości czasem mam, ale na ogol migrena dalej przychodzi powolnym lub nagłym bólem w głowie i uczuciem mdłości. wtedy muszę brać tryptan + lek p/bólowy.
   zmiany pogody maja wpływ, również jak coś zjem czego nie powinnam np chińskie jedzenie i za dużo słodyczy to boli. ale tez nieraz nie ma wyraźnego powodu dlaczego pojawia się migrena - pojawia się i już. a ty człowieku cierp...

   Minnie

   --
   Savoir Vivre czyli jak się zachować

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka