Dodaj do ulubionych

Migrena a depresja

21.10.20, 23:29

Czy wasza migrena wynikała z zaburzeń depresyjnych i tym podobne?

Bo powiedzmy pół czy nawet rok nie miewałam ataków migrenowych i wtedy był lepszy czas. Powróciły te stany to po jakimś czasie wróciły także migreny,łagodnieją albo mijają dopiero wtedy kiedy wezmę psychotrop na sen. Póki działa to nie ma migreny,przestaje to powraca to cholerstwo...
Obserwuj wątek
    • annthonka Re: Migrena a depresja 22.10.20, 09:29
      Oczywiście, że jest to możliwe.
      Zbyt niski poziom serotoniny w mózgu powoduje depresję, ale u niektórych również migreny.

Tylko teraz warto by dotrzeć do źródła problemu - czy u Ciebie migrena wynika z zaburzeń depresyjnych, czy może odwrotnie - zaburzenia depresyjne wynikają z migreny. Obie opcje są możliwe.

A co na to mówi psychiatra?
      • wiktoryna777 Re: Migrena a depresja 23.10.20, 02:14
        Chyba bardziej z zaburzeń depresyjnych. Póki było w miarę okej to nie było migren.
        Jak byłam u niej ostatni raz a to było chyba w czerwcu to nie było tego cholerstwa. Wybieram się w następnym tygodniu to się dowiem co o tym uważa. W kazdym bądź razie dziękuje za odpowiedź :)
        • annthonka Re: Migrena a depresja 23.10.20, 09:37
          Dobrze, że jesteś pod opieką lekarza. Jak będziesz na wizycie to zapytaj o tryptany, nie wiem czy znasz (leki przerywające albo przynajmniej łagodzące atak migreny). Poza tym warto rozważyć dobranie antydepresantów również pod kątem profilaktyki migreny.
          Tak czy tak powodzonka, jak chcesz to pisz :)
          • minniemouse Re: Migrena a depresja 26.10.20, 03:15
            w każdym razie miedzy tymi chorobami jest powiązanie, wynikające jak Antonka napisała z wahania serotoniny.
            może tobie by dobrze pomogła kuracja jakimś antydepresantem - podaje sie w jednym i drugim przypadku prewencyjnie.
            poza tym jak wspomniał Xawery, w archiwum mnóstwo mnóstwo wątków na ten temat - wrzuć w wyszukiwarkę "depresja, antydepresant" -itp, powodzenia!
            Minnie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka