Dodaj do ulubionych

polekowy bol glowy ?

22.02.05, 16:28
od ponad 2 tygodni meczy mnie M. Tak sie dzisiaj zaczelam zastanawiac, czy to przypadkiem nie sa juz bole z odbicia. Przez ten czas bralam imigran (ktory juz sie skonczyl) solpadeine i w sporych ilosciach ibuprom. Dzisiaj byl pierwszy dzien, w ktorym obudzilam sie bez bolu, jednak po poludniu zaczelo mnie cmic w glowie i podejrzewam, ze do wieczora sie rozkreci. Myslicie, ze to moga byc juz bole polekowe? Po jakim czasie moga sie one pojawic?
Sprobuje nic dzisiaj nie brac, nie wiem jednak, czy mi sie to uda.
Eh ile bym dala, zeby nie bolalo...
Obserwuj wątek
    • atae Re: polekowy bol glowy ? 22.02.05, 17:30
      To zabawne (jeśli można tak powiedzieć w tej sytuacji...), mam dokładnie to
      samo. Po dłuższym okresie spokoju, podczas którego postanowiłam wypróbować w
      praktyce wszystko, co wyczytałam na tym forum (zaczęłam brać regularnie magnez,
      śpię krócej, co rano piję świństwo pt. "mariomigran", przestałam jeść żółty ser
      itd.)już myślałam, że przechytrzyłam tą moją migrenę. Tymczasem 2 tygodnie temu
      zaczęło się i trwało do wczoraj! Triptan pomagał na 10 godzin i ból wracał,
      solpadeina, cefalgin, ibuprom itp. pomagały na parę godzin i ból wracał, znowu
      i triptan, przerwa i znowu ból, i tak w kółko. Dopiero dzisiaj jest lepiej.
      Jedyne, czym się pocieszam to to, że ból nie był tak bardzo mocny, jak to już
      bywało. Więc może jednak to wszystko, co robię, ma sens...
    • nina5551 Re: polekowy bol glowy ? 22.02.05, 19:07
      Myślę, że po dwóch tyg. brania różnych leków trzeba się już odtruć. Pomimo fal
      bólu spróbuj pić zioła oczyszczające oraz intensywnie stosuj ćwiczenia
      relaksacyjno-oddechowe, o których pisałam wcześniej. Poza tym, koniecznie
      poszperaj w swoich reakcjach, przeanalizuj je dokładnie, bez lęku o to co Ci
      przyjdzie na myśl. Nie oceniaj tego, bo jak się człowiek zastanowi to przyczyną
      migreny może być naprawdę bardzo banalna sprawa. Trzeba w końcu spróbować
      znaleźć tę praprzyczynę cierpień. Wiem po sobie i nie tylko, że podświadomość
      jest miejscem z którego wychodzą zupełnie nieuświadomione "rozkazy" do całego
      organizmu na takie a nie inne reakcje. Mnie pomogło. Pozdrawiam i życzę
      powodzenia.
      • venus22 Re: polekowy bol glowy ? 22.02.05, 19:56
        Przerywanie bolu polekowego to bardzo trudna sprawa.
        Bo niby jak mamy w tym czasie funkcjonowac?

Mysle ze w tym wypadku rada Niny jest najlepsza - wyciszyc sie, pic ziolka (ale
        najpierw sprawdzic czy nie rozszerzaja naczyn krwionosnych,) cwiczenia itd. Jak
        kto moze.

Oprocz tego mozna sprobowac zmienic leki p/bolowe na inne - np zamiast tryptanu
        DHE (ale pamietajcie tego NIE wolno razem, trzeba odczekac 24 godz.) Moze
        zamiast kodeiny i paracetamolu -ibuprofen i odwrotnie. Ktos kiedys podawal ze
        bardzo dobrze pomagal zestaw Hydrocortison + Pyralgin - to by moglo byc na taki
        super- atak...

Ja osobiscie machnelam reka na polekowe bole glowy bo kto sie mna zajmie? nie
        mowiac o tym ze nie wytrzymuje tego bolu.

Venus
              • venus22 Re: polekowy bol glowy ? 23.02.05, 21:51
                Witamy Pana Gloubiboulgomm'a!

Z tego co sama znalazlam to jest to srodek p/bolowy, analgetyk, tak?

Tylko nie moge znalezc amerykanskiego odpowiednika.

A jesli analgetyk to dziwi mnie ze stosuje sie go codziennie.

Venus
                  • venus22 Re: polekowy bol glowy ? 23.02.05, 22:18
                    dziekuje, Gloubi'.

Z tego co sie wywiedzialam na USA forum jest to serotonin antagonist czyli
                    blokuje serotonine. Podobny do Pizotifen'u (Sandomigran'u).

A wiec nie analgetyk, tylko lek zapobiegawczy.

W Polsce jest to prawdopodobnie cos w rodzaju Polomigranu:

POLOMIGRAN

Na receptę
                    Producent Polon, Polska.
                    Forma leku: tabletki 0,5 mg.
                    Zawartość substancja czynna - pizotifen maleate.

www.przychodnia.pl/el/leki/leki.php3?lek=1753

:)

Venus

• n_nadia Re: polekowy bol glowy ? 24.02.05, 12:20
      wypilam ogromny kubek kawy i bol zlagodnial. nie wzielam prochow.
      wczoraj rowniez udalo mi sie przezyc bez pigulek, ale dzis...
      narazie nic nie lykam, bo sie ludze, ze samo przejdzie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka